|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Histeroskopija
9.6.2008 11:51:23   
budućamama
Drage moje,
one koje su malo duže (kao jauser posted image ) na Zatrudjivanju, znaju da mi je u februaru 2008.g. dijagnostikovan endometralni polip, a da mi je prije par dana potvrđena dijagnoza u Skerlićevoj i preporučena histeroskopija/polipektomija kod doc Godinjaka.
Ja sam iščitala sve što se moglo naći o samoj proceduri, ali me interesuju iskustva djevojaka koje su to prošle kod nas, po mogućnosti kod doc Godinjaka, koliko se čeka, šta mi treba od nalaza, rade li to u opštoj ili lokalnoj anesteziji, koliko traje oporavak i kad mogu ponovo pristupiti pravljenju bebeuser posted image ?
Eto, sad kad sam vas ugnjavila sa pitanjima, želim još da se zahvalim unaprijed na odgovorima. Pusa

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Histeroskopija
9.6.2008 15:15:21   
zvončica
Ja sam radila laparo kod Godinjaka ,  moja ti je preporuka da odeš što prije do njega da te naruči i on će ti reći sve kako ide i šta ti treba od nalaza. Otiđi direktno gore, nemoj zvati telefonom, onda ima da se otegne. A i ako ti bude opšta anestezija od nalaza treba nalaz interniste i snimak pluća, ja sam bila dva dana i brzo sam došla sebi. Sretno svakakouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Histeroskopija
9.6.2008 15:28:24   
budućamama
Hvala ti zvončice na brzom odgovoru. Danas ću svakako kod svoje doktorice u Skerlićevu da vidim hoće li mi dati uputnicu za histeroskopiju.
I da te pitam samo-da li mi ova doktorica može reći šta mi treba od nalaza ili to doc Godinjak sam odredi?

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Histeroskopija
9.6.2008 15:49:56   
Snjeguljica
Draga moja budućamama, prvo docent Godinjak je sada na godišnjem, mislim da dolazi 27. juna. Ja sam radila laparo kod njega i tada moram na kontrolu. A za nalaze on će ti reći šta ti treba, uglavnom onošto moraš je slikati pluća, dati krv i urin na analizu, i naglasiti im da je za operaciju, zatim ideš i na ekg i kod njegovog interniste na ginekologiju. Od tvoje dr je dovoljno da ti da uputnicu. Otiđi kod njega direktno na kliniku za sterilitet, nemoj zvati , jer ćeš čekati dugo, dugo. Srećno, čuvaj se.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Histeroskopija
9.6.2008 15:58:05   
budućamama
Hvala i tebi Snjeguljice na odgovoru. Malo mi je lakše kad znam da će me on uputiti koje nalaze trebam povaditi. Koliko je vama trebalo da ih sve povadite? Je li praktičnije uzeti bolovanje za taj period ili izlaske s posla?
Imam super šeficu, ali ne bih baš da je iskoristim 100%user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Histeroskopija
9.6.2008 16:09:10   
Snjeguljica
Ma ne treba ti mnogo da povadiš te nalaze, ja sam zavrčila za jedan dan, a ekg i nalaz interniste uradiš netom prije dogovora za datum operacije, koja se usput radi pod opštom anestezijom. Uzmi bolovanje za vrijeme operacije i poslije sedam do deset dana, taj period moraš malo više mirovati. Srećnouser posted image

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Histeroskopija
9.6.2008 17:03:00   
zvončica
Potpisujem sve što je Snjeguljica napisala. Čim se vrati Godinjak sa godišnjeg odmah mu otiđi i dogovori seuser posted image

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Histeroskopija
10.6.2008 8:17:27   
budućamama
Hvala vam, drage moje, na brzim odgovorima. Juče sam bila na kontroli i pitala doktoricu šta da radimo sa histeroskopijom, jer mi nije ni spomenula uputnicu.
Ona kaže da bi još malo sačekala sa histeroskopijom, jer je sluznica endometrija jako osjetljiva, pa se boji da ne bi došlo do nekih priraslica (pretpostavljam na ožiljnom tkivu koje bi nastalo histeroskopijom) i da su žene rađale prije i sa polipima i svačim, kako je to bilo prije uzv-a koji je jedini nčin dijagnosticiranja polipa. Kaže da ako se za još par ciklusa ne povuče taj polip ili ja ne ostanem u drugom stanju, onda bi me uputila doc Godinjaku ili u Opštu bolnicu da i oni daju svoje mišljenje oko uklanjanja ovog polipa.
Ona smatra da je bitnije uspostaviti funkciju jajnika (na folikulometriji 11DC vodeći folikul je bio 11,5 mm, a 14 DC 14,6 mm), pa idem sutra ujutro na zadnji uzv da vidim da li je uopšte došlo do O jer se folikul nije razvijao/rastao potrebnom brzinom. Pa vidjećemo.
Ja sam sad malo zbunjena. Ima logike u onom što mi je rekla i ne znam jesam li sad malo previše nestrpljiva oko povećanja svojih šansi za trudnoću pa sam htjela da se i taj polip ukloni kako mi je to i predloženo na prvom uzv (koji je btw radila druga doktorica, a ne ova koja mene vodi).
I hajd ga sad ti budi pametanuser posted image

Ima li ijedna od vas zrno mudrosti da podijeli sa mnom? Šta biste vi učinile?
I mene je strah dirati endometrij i bojim se da se sve ne bi dodatno iskomplikovalo, ali koliko sam čitala to je relativno sigurna procedura...user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Histeroskopija
10.6.2008 12:34:31   
IvaG
joj nisam ti pametna ali ako postoji ikakva šansa bez operacije ja bi se odlučila za tu varijantu, ne znam stvarno..

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Histeroskopija
10.6.2008 14:17:36   
aldi
IZVORNA PORUKA: IvaG

joj nisam ti pametna ali ako postoji ikakva šansa bez operacije ja bi se odlučila za tu varijantu, ne znam stvarno..



Slažem se s IvomG, ali opet kako kažu nisam pametna. Otiđi sutra kod nje pa ćemo vidjeti šta će ti reći. Sretno ti sta god da odlučiš. A da sada ideš po mišljenje nekog drugog doktora, ludilo...

_____________________________

Druga beba nam dolazi 11.08.2011
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Naše zlato došlo 27.01.2009.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ja 28, muž 33 god. U braku smo 6 godina, oko prve bebe se trudili 9 mjeseci i sada je bebica tu, na našu veliku radost

(odgovor članu IvaG)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Histeroskopija
10.6.2008 14:26:48   
Snjeguljica
Draga moja, ja ti ne bih davala nikakve savjete, na tebi je da odlučiš. Šta misliš da odeš kod dr Godinjaka pa da lijepo sa njim popričaš o svemu, da te pregleda, pa da ti on kaže šta bi bilo dobro, jer mislim da je on najkompetentniji da priča o tome. Čuvaj se i šta god odlučiš, odluči srcem. Veliki pozdrav za tebe, a i za opstale trudilice da prestanemo to biti za jedno vrijeme.

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Histeroskopija
10.6.2008 14:38:21   
Pilka
IZVORNA PORUKA: Snjeguljica

Draga moja, ja ti ne bih davala nikakve savjete, na tebi je da odlučiš. Šta misliš da odeš kod dr Godinjaka pa da lijepo sa njim popričaš o svemu, da te pregleda, pa da ti on kaže šta bi bilo dobro, jer mislim da je on najkompetentniji da priča o tome. Čuvaj se i šta god odlučiš, odluči srcem. Veliki pozdrav za tebe, a i za opstale trudilice da prestanemo to biti za jedno vrijeme.



Ej draga buducamama ja se u potpunosti slazem sa snjeguljicom oko toga da prvo posavjetujes sa doktorom Godinjakom i da popricas sa njim pa ne moras sad uopste raditi operaciju. Ustvari sutra ces vidjeti sta ce ti doktorica reci na folikulometiji pa onda razmisli. Ja ti cuvam fige maco mala.
Pusa



_____________________________

;-)

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Histeroskopija
10.6.2008 15:18:55   
budućamama
Hvala vam drage moje. Ma i ja sam više sva ispamećena. prvo psihofizičke pripreme za histeroskopiju, pa onda opet sugestija ništa ne dirati... Stvarno ne znam. Pravo da vam kažem da sam umorna više od doktora i različitih sugestija i dijagnoza, vjerujem u to da je moj polip stvaran i da postoji, ali realno ne znam koliko je dobro (ne)dirati ga sad u ovoj fazi jer se nalazi na sluzniciuser posted image . Možda ga i ostavim  još neko vrijeme, možda do iza ljeta, a onda opet po doktorima. Vidjećemo sutra šta će mi reći oko O. Ko zna, možda mi bude predložila i Klomifenuser posted image ?
Ja sam u principu za neinvazivne metode, ali eto vidjećemo. Obavijestiću vas u svakom slučaju.

Hvala vam još jednom svima, pusa

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Pilka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Histeroskopija
11.6.2008 12:54:04   
budućamama
Danas sam bila na kontrolnom uzv da vidimo da li je bilo O i na žalost, nije se desila, već je vodeći folikul laički rečeno "ispuhao" i sve se priprema za vješticu.
Doktorica mi je rekla da joj se javim slijedeći ciklus kako bismo porazgovarale oko histeroskopije polipa i eventualnog uvođenja klomifena radi stimulacije jajnika, tako da ništa od mene ovaj mjesecuser posted image .

Hvala vam svima još jednom, a svakako ću vam se javiti sa daljim vijestima.
Pusa za sve trudilice i trudnice

p.s. bar mi nije previše žao što sam se posvađala s mužem za vrijeme plodnih danauser posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Histeroskopija
11.6.2008 13:28:50   
Snjeguljica
Mila moja budućamama, ne želim te plašiti, ali ti se možda stvaraju folikularne ciste. Možda ti je najpametnije otići kod dr Godinjaka za to, ili ako ne možeš čekati kod dr Divanovića, i on je jako dobar i jedino njega Godinjak cijeni. Ali nemoj se sikirati, biće to ok, i sve se to da rješiti. Čuvaj se.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Histeroskopija
11.6.2008 13:43:39   
sarah
Draga buducamama, vidim da si u dilemama. Posto smo u slicnoj situaciji, ne bih ti znala nista pametno savjetovati. Mozda da sacekas mjeses-dva pa onda kod Godinjaka. Ipak je on stucan za te stvari, ustvari najstrucniji.

A sto se tice Divanovica, i buducamama i ja smo isle kod njega i pogresnu dijagnozu je dao i jednoj i drugoj.
Buducojmami nije vidio polip, a meni je rekao da mi je dijagnoza cistadenom, a drugi dr., koji mi je radio ultrazvuk 3D, kaze da imam obicnu folikularnu cistu.
Ko bi ima vise vjerovao. Stvarno covjek nije pametan koga vise da slusa.
Tako da je mene malo razocarao Divanovic o kojem svi toliko lijepo pisu i pricaju. Mislim, meni je covjek super, ali eto pogrijesi on i kod mene i kod buducemame.

U svakom slucaju sretno ti Buducamama i izvjestavaj nas o svemu.

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Histeroskopija
11.6.2008 13:46:50   
Snjeguljica
Draga sarah, ne znam baš koliko se polip na materici može otkriti uzv-om, ali ko zna, možda ja griješim. Pusa za sve.

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Histeroskopija
11.6.2008 13:52:53   
budućamama
IZVORNA PORUKA: Snjeguljica

Mila moja budućamama, ne želim te plašiti, ali ti se možda stvaraju folikularne ciste. Možda ti je najpametnije otići kod dr Godinjaka za to, ili ako ne možeš čekati kod dr Divanovića, i on je jako dobar i jedino njega Godinjak cijeni. Ali nemoj se sikirati, biće to ok, i sve se to da rješiti. Čuvaj se.


I ja sam se istog prepala, ali mislim da bi do sada bila neka cista jer od aprila nisam prožimjetila znakove O, a ova folikulometrija je bila samo dokaz da nisam ovulirala. Valjda bi do sada bila neka cista formirana (ne znam kako mala). U svakom slučaju idem opet slijedeći mjesec da vidim šta će mi dr reći.

A definitivno potpisujem Sarah oko polipa i dr Divanovića. Doduše, meni je ova dr rekla da se polip najbolje vidi neposredno nakon user posted image , ali eto još 10 dana do nove vještice, a danas mi je rekla da je polip stvarno vidljiv.
Ne mislim da me je čovjek htio navući na nešto, ali je činjenica da nije vidio vidljivi polip na uzv-u. Dimenzije mu se nisu ni pomakle, a očito je tu.
Mislim da će me moja dr uputiti kod doc Godinjaka, pa vidjećemo. Biće valjda sve ok. Držite mi fige, a znate da i ja vama svakako držim figeuser posted image user posted image user posted image

Mi smo ovdje suborci za naše male anđele i naravno da nećemo odustatiuser posted image user posted image user posted image user posted image

Ljubim vas sve 

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Histeroskopija
11.6.2008 13:56:33   
budućamama
IZVORNA PORUKA: Snjeguljica

Draga sarah, ne znam baš koliko se polip na materici može otkriti uzv-om, ali ko zna, možda ja griješim. Pusa za sve.


Meni je dr rekla da je jedini način dijagnoze polipa uzv (naavno-neinvazivni). Kako inače primjetiti nakupinu ćelija npr na endometriju? I meni to ima logike.

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Histeroskopija
11.6.2008 14:20:58   
Snjeguljica
Oh, moja greška, na endometriju ok, ali u materici se polip zasad najprije otkrije laparoskopijom. Možda sam malo dosadna, ali samo se nemojte previše opterećivati. Znam lako je to reći, ali i ja vodim borbu,, i na sve moguće načine pokušavam da ne mislim puno. Nedajte se. Veliki pozdrav.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Histeroskopija
11.6.2008 14:39:40   
zvončica
Budućamama da ne bi bila u dilemi ( bez ikakvog lošeg mišljenja o tvojoj doktorici) otiđi kod Godinjaka i sa njim se posavjetuj šta dalje. Možda  i on predloži neku drugu terapiju, al bolje ti je što prije kod njega, da poslije ne čekaš na red dok dođeš. user posted image
Pozdravuser posted image


_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Histeroskopija
11.6.2008 15:46:10   
Pilka
ivanovic o kojem svi toliko lijepo pisu i pricaju. Mislim, meni je covjek super, ali eto pogrijesi on i kod mene i kod buducemame.
IZVORNA PORUKA: budućamama

Danas sam bila na kontrolnom uzv da vidimo da li je bilo O i na žalost, nije se desila, već je vodeći folikul laički rečeno "ispuhao" i sve se priprema za vješticu.
Doktorica mi je rekla da joj se javim slijedeći ciklus kako bismo porazgovarale oko histeroskopije polipa i eventualnog uvođenja klomifena radi stimulacije jajnika, tako da ništa od mene ovaj mjesecuser posted image .

Hvala vam svima još jednom, a svakako ću vam se javiti sa daljim vijestima.
Pusa za sve trudilice i trudnice

p.s. bar mi nije previše žao što sam se posvađala s mužem za vrijeme plodnih danauser posted image


Maco moja draga zao mi je zbog O i sto je glupi folikul ispuhao. Eh sta mi se to puta desilo. Nekako fino krenu da rastu i hop stanu glupaci ili ispushu... nego evo docekala ja svoj folikulcic fala dragom Bogu a i ti ces. No sikiriki draga moja taman da imas fore da se pomiris sa TM....
Ja ti cuvam ogromne fige. Ja ti ne mogu nista napisati o histeroskopiji jer nemam blage veze o tome ali navijam pa sta god da odlucis.

Velika pusa za tebe i ostale curice



_____________________________

;-)

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Histeroskopija
24.4.2009 23:54:00   
Lilipop
Iduce nedelje moram raditi HSG a nakon toga histeroskopija/polipektomija. Sad, mene interesuje, dali se to radi u opcoj ili lokalnoj anesteziji, koliko dana se ostaje u bolnici, koliko vremena nakon toga ne mozes imati odnose,  kad  mozes poceti praviti bebu i sl.pitanja, da ne davim, mislim da znate sta sve zelim da pitam. user posted image
Zamolila bih cure koje imaju iskustva da odgovore, pliz user posted image znam da je buducamama prosla kroz to, ali kako je presla u trudnjace ( na drugom forumu je  user posted image ) ne bih da je sada gnjavim oko ovoga. Hvala vam unaprijeduser posted image

(odgovor članu Pilka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Histeroskopija
27.4.2009 14:05:51   
lamama
Evo ja sam danas bila kod doktora i rekao mi je da izvadim krv i urin i rtg snimak, ostale nalaze -briseve i hormone sam radila pred laparoskopiju prije 5 mjeseci pa nema potrebe da ih ponovo vadim, sve je bilo uredu.

Ostaje se dva dana u bolnici i ide se pod opštu anesteziju, bar na klinici u Sarajevu.

< Poruku je uredio lamama -- 27.4.2009 14:06:34 >


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Histeroskopija
27.4.2009 17:03:50   
Lilipop
uffffuser posted image
krv i urin vadim sutra, rtg i hsg do kraja nedelje..aj sto mi se ne ide, ali sve za user posted image

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *