|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Inostrana jela - interesantnosti
11.3.2013 8:38:56   
maja78 RR
Najcesce pricamo o domaicm jelima, ili nekim kultura bliskima nasim, evo teme za malo agzoticnija jela.

Za neka interesantna jela, za samo navesti i opisati, ili staviti neki recept.


Ja sam sinoc po prvi put jela tapioku, do sada sam samo za nju cula, interesantna je.

http://www.gogomelbourne.com.au/images/stories/articles/002000/002600/siam1/tapioka.jpg

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Inostrana jela - interesantnosti
11.3.2013 8:41:41   
Blue rose RR
Ja nemam iskustva sa jelima drugih podneblja vjerovatno iz razloga što ne volim probati ništa drugo od onog što sam navikla jesti.
Mada mi prelijepo i preukusno djeluje kad npr. J.Oliver, ili Rudolf (žene koje gledaju 24 kitchen - kanal , znaju o kome je riječ) spreme određenu hranu :)





_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Inostrana jela - interesantnosti
11.3.2013 9:17:56   
maja78 RR
Ja sam nekako najvise probala vegetarijanska jela Indijske kuhinje, ali ne u restoranu i jako mi se svidja

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Inostrana jela - interesantnosti
11.3.2013 9:23:35   
canim
Recimo nesto interesantno za navesti je Tuski desert "tavuk gogsu", dakle slatko od pilecih prsa user posted image izgleda kao puding od vanile ali ima poseban ukus i toplo preporucujem da probate prilikom posjete Turskoj.



http://www.google.com.tr/search?hl=en&sugexp=les%3B&gs_rn=5&gs_ri=psy-ab&cp=7&gs_id=s&xhr=t&q=tavuk+gogsu&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.43287494,d.Yms&biw=1366&bih=643&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=DJQ9UZvyEdDktQai34C4DA

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Inostrana jela - interesantnosti
11.3.2013 9:26:51   
Silver
http://www.divyascookbook.com/2012/02/gajar-ka-halwa.html

Ovo je indijska poslastica, recept je na engleskom, pravila sam i super je ukusno i zanimljivo!

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Inostrana jela - interesantnosti
11.3.2013 9:27:14   
maja78 RR
i stvarno je od pilecih prsa?

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Inostrana jela - interesantnosti
11.3.2013 11:15:07   
canim

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

i stvarno je od pilecih prsa?

Da, orginalan recept ide od pileci prsa user posted image a moze se kupiti i instant prah kao puding za kucnu upotrebu, ukus je slican ali tekstura nije.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Inostrana jela - interesantnosti
11.3.2013 11:18:39   
Medić*
http://www.coolinarika.com/recept/flija-i-ovo-se-pece-ispod-peke/

Flija, tradicionalno Albansko jelo ispod saca :)



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Inostrana jela - interesantnosti
11.3.2013 11:35:17   
Mya_81 RR
Meni je ovo kinesko jelo super, iako naravno ne jedem ljuto, ali to se uvijek moze izmjeniti u jelu po zeljama

http://www.coolinarika.com/recept/stirfry-sa-kozicama-ljuto-ljuto-ljuto/

S tim da smo mi u ovome jeli i klice, koje su me bas odusevile. Ali tesko kod nas naci sve potrebno za ovakva jela. Mozemo samo improvizirati.



_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Inostrana jela - interesantnosti
11.3.2013 12:03:19   
Lejla Ka
Curry začin. Trpala bih ga u sve i svašta. Trenutni hit Curry leća:

Dvije šolje leće ostaviti u vodi preko noći (ako se radi o sitnoj crvenoj leći nema potrebe za namakanjem).
Glavicu luka popržiti, i to pofino dok porumeni, pa treba smanjiti temperaturu nakon početnog zagrijavanja da luk malo porumeni. Onda dodati leću, mrkvu, paradajz i vode da prekrije. Začiniti sa dvije supene kašike curry-ja (ja kupila neki super iranski), soli, biberom. Kuhati oko 30min.

Kombinacija piletine i kikirikija odlična.

Inače volim egzotiku, voli probat novo, volim se igrati začinima i jako sam usamljena u tome u familiji :D Ali imam u okruženju ljudi koji to cijene, pa ipak imam kome skuhati tako te neke kerefeke user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Inostrana jela - interesantnosti
11.3.2013 12:27:13   
Amani12
Moje omiljeno jelo je Mole Poblano,
piletina u chilli i cokolada sosu.

Ta kombinacija cilija i cokolade je meni jednostavno savrsena.

Inace jako volim isprobavati nova jela,posebno volim zacinjenu hranu,
a meksicka kuhinja mi je trenutno broj 1.user posted image

_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Inostrana jela - interesantnosti
11.3.2013 12:28:09   
calahoe

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

i stvarno je od pilecih prsa?



Jeste,mada se ukus piletine ne osjeti ni sekunde.Sto canim rece ima i instant varijanta,ma ustvari oni imaju instant varijante svih slastica od sutlaca,asure ma saso mange.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Inostrana jela - interesantnosti
11.3.2013 12:29:44   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: calahoe


IZVORNA PORUKA: maja78 RR

i stvarno je od pilecih prsa?



Jeste,mada se ukus piletine ne osjeti ni sekunde.Sto canim rece ima i instant varijanta,ma ustvari oni imaju instant varijante svih slastica od sutlaca,asure ma saso mange.


svašta...čuj piletina na slatkiš...
ja nešto nisma digurna da bi sebi dozvolila da probam...
mislim jedem svašta i nisma sad komlikovana...al što mi je slatko slatko je što je slano slano jeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu calahoe)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Inostrana jela - interesantnosti
11.3.2013 12:29:47   
Miracle*3
Curry i kurkuma, definitivno ih trpam u sve. A volim orijentalnu kuhinju, zacini su mi bas. mmmmmmmmm

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Inostrana jela - interesantnosti
11.3.2013 12:33:50   
maja78 RR
ja bih to definitivno probala, tu piletinu kao puding

ja volim isprobavati sve samo da nije ljigavo (puzevi, kukci i takve vrste)



_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Inostrana jela - interesantnosti
11.3.2013 12:44:55   
canim

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: calahoe


IZVORNA PORUKA: maja78 RR

i stvarno je od pilecih prsa?



Jeste,mada se ukus piletine ne osjeti ni sekunde.Sto canim rece ima i instant varijanta,ma ustvari oni imaju instant varijante svih slastica od sutlaca,asure ma saso mange.


svašta...čuj piletina na slatkiš...
ja nešto nisma digurna da bi sebi dozvolila da probam...
mislim jedem svašta i nisma sad komlikovana...al što mi je slatko slatko je što je slano slano jeuser posted image


Vjeruj mi kad jedes uopste ne osjetis da je piletina u pitanju user posted image ja prvi put kad sam jela mm me pita sta mislis od cega se pravi, rekoh ne znam, ukusno je, valjda vanila, mlijeko i jos nesto da se dobije cvrstoca i kao "razabranost" kad mi je rekao od piletine ja mislila sali se user posted image

ukus je stvarno odlican, jos cimet preko mmmmmmmmmmmmm, divno!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *