|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jagode
22.5.2009 21:52:54   
dinaa
Vole li ih vasa djeca?
Moji ih obozavaju iako me bilo strah alergije kad sam ih prvi puta dala curici hb nije bilo reakcije tako da su sad skoro svakodnevno za desert.A zbog tog straha joj i nisam ranije dala da ih proba nego tek sad kad ce joj dvije godine.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 25.5.2011 17:47:20 >


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Jagode.
22.5.2009 22:00:54   
bebacha
ova moja je luda za jagodama.probama ih je prije par dana i kad sam vidjela da nema alergije dajem joj svaki dan.mogla bi ih pojest bas puno al joj nedam.par komada joj dam.a ona jogode kaze dadadadneuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image znam da zvuci sasavo i ja se svaki put nasmijem

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Jagode.
22.5.2009 22:02:47   
Ilhana RR
Moja jede jagode od 6 mjeseca, odkad nam je rekla pedijatrica kad smo imali razgovor u vezi hrane da se smije sve davati djetetu pa cak i meso od 4 mjeseca. Nisu vise te alergije kao nekad sto su bile... naravno prvo sam probala sa par kaskica i kad sam vidila da je super podnijela ja sam joj ih davala dok sam imala... sad evo cekamo ponovo da izrastu pa da pocnemo da krkamo =) malo im fali ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Jagode.
22.5.2009 22:11:20   
manuela RR
Mm je juče Emiru dao jagode i hB nije bilo nikakve reakcije na njih,jest da sam ja poludila kad sam vidjela ali eto prošlo je bez posljedica,koliko ja znam jagode su jak alergen i ne preporučuje se davati djeci prije 2 godine života.

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Jagode.
22.5.2009 22:11:28   
Anoniman
jagode s godinu, i kcerki sam cekala, i sad cu cekati

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Jagode.
22.5.2009 22:40:51   
anitaMO
ja svojoj sa 16 mjeseci,nekad hoće nekad neće.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Jagode.
22.5.2009 22:47:46   
dana3
svi su se cudili da ja kao trudnica jedem jagode u neooooograaanicenim kolicinama eto i moj sincic ih jede a 7 mu mjeseci.nikakvih reakcijauser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Jagode.
22.5.2009 22:48:31   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: manuela

Mm je juče Emiru dao jagode i hB nije bilo nikakve reakcije na njih,jest da sam ja poludila kad sam vidjela ali eto prošlo je bez posljedica,koliko ja znam jagode su jak alergen i ne preporučuje se davati djeci prije 2 godine života.


Mi imali predavanje o ishrani dijetete, i kazu ono sto su nekad govorili da se nesmije radi alergija vise nepostoji... takodjer i za jaje, jaje smijes poceti davati u hrani od pocetka... ali naravno sa svakom novom namjericom moras biti oprezan da nebi bilo alergije...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Jagode.
22.5.2009 22:53:18   
dana3
vala Ilhana i kod mene ovdje niko toliko ne obraca paznju na to vec kazu da se proba pomalo pa ako je ok nastaviti.

sklonost alergijama(nekim) je vise nasljedna.bude li moje dijete na mene nece ni na sto biti alergican.dijete mora da izgradi svoj imunoloski sistem-od toga ja polazim-dam mu da jede pa ako se pojavi reakcija nece se ponoviti i idemo dalje.
jagode su mu bas super

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Jagode.
22.5.2009 22:56:22   
manuela RR
Ilhana,znaš kako je u svakoj državi druga su pravila,
ovdje toliko probiše glavu o vitaminu D3 kako se mora redovno davati,
a u Irskoj to nikako ne praktikuju,
te tako i za ovu hranu koja spada u alergene tipa jaja,jagode,kravlje mlijeko...
negdje se savjetuje korištenje a negdje strogo zabranjeno,ko da djeca svugdje nisu ista.
Pa hajd ti sad budi pametan!!!


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Jagode.
23.5.2009 16:12:17   
S.mama
Ovaj moj uziva u jagodama,stalno bi ih jeo,ali ja mu ne dajem puno,jer kasnije nece da jede nista slano...

_____________________________

05.07.2007(volimo te)
22.07.2010(cekamo te aBd)

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Jagode.
23.5.2009 16:20:08   
anitaMO
ja kad sam bila trudna samo kad sam jela jagode tad sam povraćala.ma iste sekunde ne znam zašto.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu S.mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Jagode.
23.5.2009 16:29:12   
dana3
anitaMO-vecina trudnica povraca i ima alergije na jagode zbog onih tackica po njima koje sadrze neki hormon pa se sudari sa ostalim i eto belaja ali jaaaaaaaaaaaaa ko luda ih jela a evo i sad jedem i pisem     njammmmm

bujrum ko  ce?

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Jagode.
23.5.2009 16:32:24   
Skvo RR
Ja ne smijem mojoj smizli dati jagode, jer sam ja prvo imala osip, pa gusenje od njih....tako da cu cekati punu godinu da proba...


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Jagode.
23.5.2009 17:23:46   
andji
Sergej voli trešnje,jagode neuser posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Jagode.
25.5.2009 12:09:15   
hanabanana
Hana jede, voli ih.
Mladja ne jede, neće do dvije godine.
Ja sam alergična.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Jagode.
25.5.2009 12:41:44   
Blue rose RR
Kako i drugo voće, tako i jagode, i voli i jede. Pogotovo kada može sama da ih "cvelja" i da pravi sa mnom po tanjuru oblike od njih.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Jagode.
25.5.2009 12:53:45   
Nedi
Kako ih je smazao.....hb nije bilo nikakvih reakcija tako da cu ih kupovati svaki drugi dan dok ne prođu

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Jagode.
25.5.2009 17:35:53   
Anoniman
Moja Farah, voli svo voce, pa tako i jagode. Moram izdvojiti jagode, jabuke, ananas, tresnje i breskve kao njeno omiljeno voce.
Jagode je pocela jesti s punu godinu dana, i nije se pokazala kao alergicna(ili sto bi jedna kona rekla "elergicna" user posted image )

(odgovor članu Nedi)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Jagode.
29.5.2009 23:02:52   
umm
Mom Bekiru je 3 godine, voli jagode, hB nema reakcije. Medjutim ima alergiju na kikiriki i bjelance, taok da nije primio ni tzv. rodjendansku vakcinu RMP, jer se uzgaja na embrijima pilica. Reakcije nisu jake ukoliko je pomijesano u hrani, kolacim i sl., ali cisto bjelance je katastrofa. NAdam se da ce s vrmenom proci. Citala sam na forumima u Hrvatskoj se djeci alergicnoj na bjelance daje  odvojena vakcina R i M, a  P ceka dok prodje alergija. Kod nas to nije slucaj. Pricaju nam o vaznosti vakcinacije, kako je krzamak opasan itd. a nista ne cine da alergicnoj djeci obezbijede odvojene vakcine .
___________________
Bekir 25.1.2006.
Nur 5.4.2009.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Jagode.
9.8.2009 19:28:34   
dana3
Da podignem malo temu o jagodama ili je nazovemo - Beba i bobicasto voce.
Vec davno smo probali jagode a prosle sedmice smo probali maline,kupine,ribizle crvene i borovnice.
Voli kiselkasti okus koji imaju,sadrze vitamin C a kako skroz slabo jede dobro mu dodju vitamini.Krusku nece

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu umm)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Jagode.
9.8.2009 21:22:23   
Okarica
Ja se nekako bojim tog šumskog voća. Još joj ništa od toga nisam dala, iako u porodici nema alergija. Ne znam, nešto me strah!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Jagode.
10.8.2009 14:46:04   
Suzana
Mi smo jagode, šumsko i bobičasto voće jeli ove sezone i još uvijek jedemo, ali smo napunili godinu dana...
Nije bilo reakcija, hB!
Okarice, ako ćeš i ti čekati 1. rođendan, predlažem da ovo zalediš (mada su još samo kupine ostale...) kako bi Iris mogla na zimu jesti nešto raznovrnije voće. Mi smo zaledili maline i borovnice.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Jagode.
10.8.2009 14:52:22   
Okarica
Hvala ti Suzana, vjerovatno ću to uraditi!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Jagode.
12.8.2009 10:44:12   
dana3
Okarice-poslusaj Suzanu ako se bojis jos malenoj da dajes ovo voce.Moj sin ni na sta nema alergija HB cak jede i cijelo jaje.nema jos godinu,tek 10-ti mjesec.nadam se da ce tako i ostati.cak ni u porodici nema alergicara pa je valjda zato i on takav.nama je veci problem odbijanje hrane ali o tome na temi za to.ljubac za malenu

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *