|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kad prestanu da nose pelene
9.10.2009 12:14:57   
bebacha
Ja nisam mogla smislit bolji naziv teme pa ako hoce moderatori neka promjene.Kao sto naziv govori,ja bi htjela da ovdje malo pisemo o higijene i drugi stvarim u vezi intimni djelova nase djece nakon ato prestanu nositi pelene.Naravno da se podrazumjeva da cu nakon sto kaki u tutu oprat joj vodom guzu al sta kad piski.Jel ih i tad perete vodom ili samo vlaznim maramincama.Kad pocet koristit toalet papir.
Na jednom drugom forumu sam citala kako pedijatri ne preporucuje nosenje bodica kod djece koja vise ne nose pelene jer ih onda zulja.To mi i ima logike.Onda znaci da treba preci na potkosulje al me brine sto ce joj se stalno potkosulja izlazit iz hlaca(posto su djeca dosta aktivna) pa bi se mogla vise prehladivat.Al opet kad skontam kako ih moze bodic zuljat bas mi bude zao.Sta vi mislite o tome.


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kad prestanu da nose pelene
9.10.2009 12:32:36   
bebbe RR
Bebacha, ja imam iskustvo sa starijom kcerkom - cim je prestala nositi pelene, a bilo joj je vise od dvije godine, nekako po automatizmu smo presli na gacice i potkosulje, i nikada vise joj nisam kupila bodi, jer mi se cinilo besmisleno da je zulja, kao sto si rekla. A faza stalnog istrpavanja i utrpavanja traje jedno vrijeme, nema tu pomoci:) Sto se tice higijene - mene je moja mama ubijala peruckanjem i zbog toga sam i dan danas jako osjetljiva, tako da sam ja uradila po pedijatricinom savjetu - kada piski, samo posusimo kokicu toalet papirom - jer, mokraca je sterilna, a kada kaki, naravno, prale smo se sve dok sama nije naucila da brine o tome. Kada je krenula u vrtic uslov je bio da zna očistiti guzu poslije kakanja. Imala je 3,5 godine. Naravno, uvijek smo se tusirale svaki dan, tako da je svaki dio tijela ipak bio opran. Meni je uvijek bilo bitnije tusiranje, odnosno, kupanje moje djece od uzrsata kada vec pocnu puzati, istrazivati svijt i faktički se prljati od obaveznog svakodnevnog kupanja tek rodjenog, čistog i prečistog, bepčta:)

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kad prestanu da nose pelene
9.10.2009 12:38:56   
HanaBana
Moja Hana vec 3 mjeseca ne nosi pele. Inace kada piski obrisem je vlaznim maramicama a kada kaki onad obavezno pranje guze. Koristimo samo potkosulje i gacice, prvenstveno zato sto je bodi zulja  ai stalno ono otkopcavanje ide mi na zivce. Ipak sva sreca nemamo problema sa istrpavanjem jer smo kupili duze potkosuljice pa ih uvucemo u gacice:))

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kad prestanu da nose pelene
9.10.2009 13:51:49   
mama_debeljuca
Kad smo skinuli pelene,imao je 2,5 god., odmah smo prešli na gaćice i potkošulje (prave muške user posted image , tako su mi slatke). Što se tiče higijene, kad smo kući perem ga i kad piški i kad kaki, pa posušimo toalet papirom. A kada smo van kuće, onda vlažne maramice. Na početku smo imali problem sa istrpavanjem, kupovali smo duže potkošulje, pantalone sa tregerima, a sada se i to riješilo, nekako samo po sebi, odrastao momak.

_____________________________

:-)

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kad prestanu da nose pelene
9.10.2009 17:22:19   
sarayka
Mi isto nosimo pravi veš, gaćice i potkušulje... a peremo se običnom vodom!

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kad prestanu da nose pelene
9.10.2009 23:49:17   
lejlašh
I moja mrvica nosi gaćice i duže potkošulje, poslije piškenja je uglavnom pranje, ako smo u mogućnosti, a poslije onog drugog pranje toplom vodom je obavezno.


_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kad prestanu da nose pelene
10.10.2009 10:17:36   
tea lana
mi ne piskimo u pelene od Laninog drugog rodjendana,znaci nekih 4 mjeseca.I sad kako idu hladniji dani ja sam joj kupila u Tradeliju super bodija dugih rukava bas iz razloga da mi se bar po noci ne istrpaje.Jer tako ruzno spava i potkosulja ma koliko duga bila uvijek je istrpa.Preko dana nek i dalje nosi potkosuljice i gacice a navece cu joj bodije oblaciti.I ovako navece ne ustaje u wc.

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kad prestanu da nose pelene
10.10.2009 10:44:44   
lely
I mi smo prestali piskiti u pelenu prije neka 4mj,od tada koristimo potkosulje i gacice ili bikserice.Potkosulje su po prilicno duge , ja ih uvucem utrpam u gacice i stvarno rijetkokad se istrpa,a i kad se to desi odma mi se zali.Sto se tice bodija,imali smo par novih ,kod kojih mu je odgovarala duzina rukava i nosli smo ih s tim da bodi nismo zakocavali nego samo utrpali u gacice.
Sto se tice spavanja,za imamo jednodjelnu pidjamu,kao gegice ali velllike i bez stopala je.Stvarno super stvar,vidjela sam da ima kupiti u Terranovoj pa smo mislili uzeti jos par takvih.
Mi poslije velike nuzde se naravno peremo,a kada piski nekad samo obrisemo cunu ,a bar 1-2 puta na dan je operemo...

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:13:49   
Skvo RR
Mali update teme

Gdje mogu naci finih gacica i potkosuljica? Kako koristimo tutu, prebacila bi je na gacice sada dok sam na godisnjem, jer joj se zna nekada desiti da se mimo tute  popiski u pelenu, pa bi htjela da osjeti kada se popiski, a gacice su idealne za to.
I da koliko mi treba gacica za pocetak, jer mislim da moze biti havarija.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:16:00   
tea lana
U Hiperu na Mojmilu imas super konpletica pamuk 100% potkosulja i gacice od broja 2

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:16:46   
bebacha
Mi smo nazalos jos u pelenamauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Gacica imamo oko 15 komada,kupila ih u Bingu.fine,pamucne.potkosulje jos trazim,nigdje nisam nasla da mi odgovaraju.ima u fisu al mi se cine velike

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:17:04   
tea lana
Ne znam ja sam na pocetku kupila 10gacica i deset potkosulja a kasnije sam samo dokupljivala

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:17:34   
Skvo RR
Super! Nego sta mislis,koliko mi vesa treba, kontam jedno 20 tak gacica i 10 potkosuljica....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:18:16   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: tea lana

Ne znam ja sam na pocetku kupila 10gacica i deset potkosulja a kasnije sam samo dokupljivala


Hehhe, ti odgovori!!!!user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:19:12   
tea lana
Ma ne treba ti toliko, ne moze uprljati svih deset na dan,a sta ti je njene gacice proprati.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:20:00   
mamina princeza
o skvo svaka cast zar ste vec dotle dosli... mi nismo ni blizu user posted image i bas je i ne forsiram sad zimi oko toga kontala sam abd na proljece.
javi kako napredujete ...
cini mi se da sam svugdje vidjala gacice al kad hocu da napisem nista se konkretno ne mogu sjetiti. u svakom slucaju kupi vise jer je ocekivat da ce trebat a i ako ne trebace kasnije sigurno.

sretno


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:20:19   
Skvo RR
Pa zato i pitam....poprilicno je suha, i bezze, joj stavljam pelene, i trosim i bacam pare, pa rekoh da je prebacim na gacoline....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:20:25   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: tea lana

Ma ne treba ti toliko, ne moze uprljati svih deset na dan,a sta ti je njene gacice proprati.


Može može, i te kako profesore. user posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:22:52   
bebacha
Ajle je neki dan za sat i po isprljala 6 komada gacica

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:23:41   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

cini mi se da sam svugdje vidjala gacice al kad hocu da napisem nista se konkretno ne mogu sjetiti.


Ista stvar i kod mene, svugdje ih vidjam, a sada.....da me pitas gdje, veze nemam....user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:24:26   
tea lana
meni Lana nije nikada toliko maksimalo 5 pari  je prljala.A sada svakako imate grijanje sta ih je oprati i staviti da se suse.Ali i to mi je brzo proslo nekih 10dana

< Poruku je uredio tea lana -- 14.12.2009 12:25:34 >

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:25:59   
Amrino
IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: tea lana

Ma ne treba ti toliko, ne moze uprljati svih deset na dan,a sta ti je njene gacice proprati.


Može može, i te kako profesore. user posted image



hehehehe user posted image
Ja sam zadnji put odustala od poduhvala "solja" jer nisam imala vise sta da mu obucem...Isprljao je SVE! I gacice i stramplice i trenerke user posted image user posted image user posted image .
Pitam drugaricu (koja je odradjivala takodje istu stvar sa svojim) koliko se njen mali piski puta u toku dana. Odgovor je bio 3 puta...Ovaj moj brat- bratu minimalno 20- 30 puta.
A pored toga je piskio svaki put kad bih ga stavila na solju user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:27:06   
Amrino
Ja sam divne gacice i potkosulje vidjala u Zari. Hamzi sam kupovala gacice tamo i u Merkatoru. Mozda su skuplje nego na pijaci ali su kvalitetnije.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:27:38   
lilix
u DM-u ja sam uzimala kad sam Benija odvikavala od pelena, 3 kom gaćica 10 KM, ali su one postavljene, ako se dijete baš puno upiški onda prođe i na odjeću inače ne, ali bar je kuća suha user posted image , nama su bile super, on kad se upiški ja ih samo properem u vodi, a kad uključujem mašinu onda ih otkuham, mi smo se s tim gaćicama za manje od mjesec navikli na tutu

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kad prestanu da nose pelene
14.12.2009 12:27:42   
DM
Ja sam "bolovala" što ne nosi body više,jer sam ih ja pravo volila, pa smo jedno vrijeme zbog tog istrpavanja potkošulja još uvijek nosili body,ali raskopčan! Dok sam ja bila dijete(a i sada) nikad nisam strpavala potkošulju u gaćice,jer mi je to smetalouser posted image ali sinu je strpavam , samo pazim da ne ide preko ćuuser posted image zbog higijene!!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *