|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako uzeti urin bebi i malom djetetu?
17.12.2008 9:34:59   
andji
Drage moje,pošto je Sergeju god. dana,sada sam dobila uputnicu da se vadi nalaz krvi i mokraće u labaratoriji....ali jutros sam mu čitavo jutro pokušavala uzeti urin,i nema šanse...kupila sam onu vrećicu u apoteci,za te svrhe i stavila na ćunu,i imala sam 3 propala pokušaja,on se mrda,igra,kreće tako da urin izadje van...jedino da pokušam kad bude išao na spavanje..šta vi mislite i kako da to najbolje odradim

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 18.1.2011 23:27:23 >


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
17.12.2008 9:36:51   
ElmaB
Pokusaj da ga stavis na tutu, neposredno poslije hranjenja ili nakon sto je popio dosta tekucine. Stavis u tutu neku posudu i cekas!!!user posted image Tako sam ja radila! Probaj, mozda upali!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
17.12.2008 9:43:32   
Emina*
Ne smijes stavljati bilo kakvu zdjelicu, posuda ili vrecica moraju biti sterilisani, da ne bi nalazi bili pogresni... Pokusaj sa onim casicama za urin, ima se kupiti u svakoj apoteci, i nisu skupe...
Drzi ga golog, i stavi mu to, ja sam tako.. 
Daj mu malo vode, caja ili bilo neke tecnosti, i pokusaj malo da manevrises user posted image  user posted image  user posted image
Jesi li pokusala sa tom vrecicom, kako nije uspjelo?? Mislim da te vrecice imaju onaj ljepljivi dio, pokusaj mu to staviti, i onda na to pelenu, i daj mu tecnosti neke, i sacekaj bar 10-ak minuta, i skini i vidi jel se popiskio..  Ne znam drugaciji nacin...  Drzi ga u svom krilu i cekaj dok ne zavrsi posao user posted image
Sretno, i javi nam jesil uspjela...


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
17.12.2008 9:47:27   
andji
Drage moje hvala vam,ma da stavila tu vrećicu iz apoteke,i ima ono ljepljivo oko otvora,i zalijpila i stavila pelenu,popio mlijeko,i onda posle pogledala i ta vrećica samo vlažna a urin u peleni,i tako sam se ganjala čitavo jutro sa njim,moraću pokušat držat ga golim,pa hvatat taj urin u nešto

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
17.12.2008 9:50:10   
Emina*
heheh, bas me nasmija... Zelim ti puno srece....
Javi nam kako prodje....


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
17.12.2008 10:00:43   
Blue rose RR
Mi smo ustajali ranije oko 05,00 sati, nismo je budili nego onako sanjivu skinuli pelenu što prije i u neznanju je piškila u sterl. posudu koju smo dobili iz DZ.
Pokušaj i ti, možda uspije.
Sretno.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
17.12.2008 10:22:40   
Anoniman
Hhehehhe andji i ja evo čitavo jutro ganjam Asju da joj uhvatim urin. Ja sam kupila u apoteci one kesice što se zalijepe dolje ali promaši svaki put,ali mislim da je to lakše kod dječaka sa tom kesicom. kontam da je razgaćim i da je pustim da hoda a ja ću za njom nositi staklenu posudicu i kad krene da ja uhvatim. Joj baš sam smješna hahahhaha imam  ideju pravu hahahaha.

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
17.12.2008 10:29:11   
Aminad
user posted image E baš me nasmijaste s tim ganjanjem!

Te kesice su dobre samo pazi kako ih okrećeš, jer je moguće da ih ne staviš pravilno, čini mi se da je otvor s jedne strane malo širi.
Često pregledaj pelenu je li šta ima u njoj i sreeeeetno!

Možda bi umjesto pelene mogla da mu obučeš gaćice smo da mu drži kesicu a čim šta u njoj bude bit ćeti lakše primijetiti nego s pelenom.

< Poruku je uredio Aminad -- 17.12.2008 10:30:37 >


_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
17.12.2008 10:55:15   
ziki
user posted image user posted image user posted image  mi smo ovo isto ganjali sa Tarikom, još je on bio baš mali, 2 M. Uveče oko 2-3 je muž uspeo da " ulovi" mada meni nije baš bilo najjasnije kako se te kesice koriste a ovi u apoteci su dali obješnjenje otvori i sve će ti se samo kastiuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
17.12.2008 11:03:37   
MELLI
DRAGA ANDJI,ma i ja sam ti kuburila sa tim kesicama,valjda ih ne okrenem kako treba.Neko ti je već rekao da ti je najbolje rano ujutro onako sanjivom da mu to zalijepiš.Prijateljica koja radi u laboratoriji,savjetovala mi je da nikako ne držim dugo urin jer postoji mogućnost da se mali broj bakterija za kratko vrijeme u takvom urinu namnoži,a ti bi kao posljedicu mogla dobiti nepotreban antibiotik.Pokušaj poraniti, pa zalijepiti,on će biti mirniji a i ti ćeš imati vjerodostojniji nalaz.Sretno ti i ljubi bebaća.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
17.12.2008 11:09:16   
Ilhana RR
Andji jesi li uspijela?

Znas sta kazu stariji? Stavi djete da stoji na nesto hladno i odma ce ti se upiskiti ;) pokusaj ako su ti hladne plocice ili na nesto hladno da stane pa mu tad u vrecicu...

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
17.12.2008 11:15:13   
andji
ma odustala sam za danas,džaba mi sada i uzet,kad se krv isto uzima ujutro u labaratoriji,a ne mogu mu uzeti sad urin pa da čeka do ujutro...nego ću ja u akciju sutra ranom zorom...da ga zeznem dok bude spavao,ako iako mognem,onakvom sanjivom moraću mu dati flašicu vode i onda čeku opalit kraj piše sa kesicomuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image meni ovo pravi izazov majke miuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
17.12.2008 11:36:13   
M kao Mama
Mi to uvijek na tuti završimo, u kesicu nije htjela nikako

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
17.12.2008 11:38:13   
ziki
user posted image user posted image user posted image ma pravi lov, iz prikrajka vrebamo pisuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
17.12.2008 11:46:53   
Anoniman
I ja sam odustala,sad pročitah ove komentare pa ču i ja sutra aBg poranit i uloviti hahaha

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
17.12.2008 11:48:50   
mamyca
Mi srecom to jos nismo radiliuser posted image ,al citajuci vase postove namucit cu se pravo.user posted image user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
17.12.2008 13:34:14   
camm
nama je jedino uspjelo
da joj stavim tu kesicu i da ona hoda ili da stoji a ja da je pratim

jednom smo cijelu sedmicu pokusavali i jedino ovo gore nam je uspjelo
ja koliko sam se radovala kada sam vidjela pisu u kesici user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
17.12.2008 13:54:34   
Ivona
Andji,tebi bi trebalo biti lakse uhvatiti urin kod malog pisonjice...user posted image
To bi trebalo obaviti ujutro prije bilo kakvog jela ili pica i obavezno treba oprati bebacha,prije nego se zalijepi ta kesica.
I mi smo Selenu ujutro rano oprali,nismo je nicim mazali...,zatim uspavala,raspelenasili user posted image ,zalijepili kesicu i cekali.Kad se ostavi u peleni,od toga nema nista.Ukoliko se ne popiski za nekih pola sata,treba promijeniti kesicu,
a kada se napokon popiski brzinski  prebaciti urin u sterilnu posudu.

I ovako se lako moze kontaminirati uzorak,a dr. jedva cekaju da propisu antibiotik.
Ja bih u tom slucaju trazila da se uzme novi uzorak kateterom.Koliko god to zvucalo strasno,strasnije je djetetu bezveze dati antibiotik.
Ja sam se opekla kada je Selena imala samo mjesec i 20 dana-pogresna dijagnoza,pogresan lijek,jos gore posljedice.Nikada vise!user posted image


_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
17.12.2008 15:44:50   
stella
Mi smo tako Hanu ganjali.Uzimali joj navece nosili ujutro i naravno brdo bakterija,antibiotik i kada smo otisli kod nefrologa,pita nas kako i kada smo uzimali urin.
Kad je cula rekla nam je da je urin validan samo ako se uzme ujutro i u roku od sat vremena se odnese u lab i to da se ne drzi blizu tijela jer se bakterije brze razmnozavaju.Kada smo uzeli na kateter svi nalazi ok,a bili su nasli e koli i od tada uzimamo na kateter,kao sto rece Ivona,bolje na kateter nego antibiotik.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
17.12.2008 20:34:51   
Anoniman
E ja ću ujutro aBd poraniti u 5 i čekati da piški pa da uhvatim,nadam se da ću uspjeti a i tebi Andji želim da sreću sa hvatanjem :)

(odgovor članu stella)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
17.12.2008 21:14:44   
Mik Mik
Meni je pedijatrica rekla da urin ne smije biti stariji od pola sata!!

Ja sam radila tako da kada skinem pelenu čekam sa sterilnom posudicom da piški, jer obično piški kada mu skinem pelenu. Kada počne piškiti ja se naravno trznem i on stane, tako nekoliko puta dok nije uspjelo. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
18.12.2008 9:31:56   
Anoniman
Ja evo ni jutros nisam uspjela uhvatiti,ništa u vrećici opet ujutro aBd,ponovni pokušaj. Andji jesi ti uspjela?

(odgovor članu Mik Mik)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
18.12.2008 9:37:41   
Aminad
user posted image Želim vam sretno i uspješno hvatanje!user posted image

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
18.12.2008 10:46:55   
haidy
I ja sam stavljala kesicu, ali vise je bilo u peleni nego u njoj. U kesici je bilo samo 10ml, ali mi smo to odnijeli i tu kesicu ubacili u onu posudu sto se dobije u DZ. Ja sam mislila da ce nas vratiti, ali nista nam nisu rekli.i nalaz je bio dobar.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako uzimate urin za nalaze kod jednigodi...
18.12.2008 17:01:49   
jasmina_mm
andji kada sam sinu vadila nalaze urinokulture ujutro bih ga prije nego se on sam probudi ja polako skinula stavila mu vrecicu za urin na pisu i onako u polusnu odnijela bih ga ili u kuhinju ili u WC i pustila vodu da tece i on bi automatski piskio. Takodje ne smije puno vremena da prodje od uzmanja urina i nosenja u labaratoriju jer se bakterije brze razmnozavaju.
Sretno sa pokusajima

< Poruku je uredio jasmina_mm -- 18.12.2008 17:07:58 >


_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *