|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kempnerova rižina dijeta
31.10.2010 10:48:21   
luna77
jeli tko probao,ja sma već 7 dana i 3.5 kg manje .bila sam an tzv mesnoj i meso mi je poslo na uši. uzimam vitamine uz nju i obvezno naranču uveče zbog probave

PRIMJER JELOVNIKA 1.dan
Dan 1 - osnovna dijeta s rižom
Doručak, ručak i večera: 2 škrobna jela, 2 voća
Dan 2 do 7 - lacto-vegetarijanska dijeta s rižom
Doručak : 1 škrobno jelo, 1 nemasno mliječno jelo, 1 voće
ručak i večera =:3 škrobna jela, 3 povrća, 1 voće(po meni jedna salica rize + voćkaili povrće)
Osnovna pravila veličine obroka:
1 škrobno jelo   = 1 kriška kruha, 1/3 šalice kuhane riže ili mahunarki ili 1/2 šalice kuhane tjestenine (na ovo sam mislila)
1 voće  = 1 voće srednje veličine, 1/2 banane, ili 1 šalica narezanog voća
1 povrće  = 1 šalica nekuhanog ili 1/2 šalice kuhanog povrća
1 mliječno jelo = 1 šalica mlijeka, 1 šalica jogurta, ili 1/2 šalice svježeg sira1 žlica brašna = 10 g- 1 žlica soli = 5 g- 1 žlica čvrste masti = 15 g- 1 žlica otopljene masti = 10 g- 1 žlica ulja = 10 g- 1 žlica neistopljenog putra = 10 g- 6 žlica kiselog vrhnja = 1 dcl  - 7 žlica bilo kakve tekućine = 1 dcl- 1 žlica riže = 15 g- 1 šalica riže = 210 g -ovdje mislim kuhanu kod obroka   Pod jednom žlicom podrazumijeva se velika žlica za juhu, ravno napunjena, ne prepunjena. Pod jednom šalicom podrazumijeva se šalica od 1/4 litre = 2.5 dcl = 250 ml.

PREUZETO SA
http://www.ordinacija.hr/zdravi-tanjur/dijete/kempnerova-rizina-dijeta/

< Poruku je uredio Visnja RR -- 31.10.2010 17:25:49 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kempnerova rižina dijeta
31.10.2010 15:35:11   
bebbe RR
Nikada čula. Ali, evo, sada sam malo iščitala tvoj link... Zvuči zanimljivo... A, ako ti tako fino mršaš, onda je i djelotvorna... Kako se osjećaš?

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kempnerova rižina dijeta
31.10.2010 16:45:49   
luna77
super jer se bas dosta hrane unese a malo kalorija tj dosta preovladavaju i negativne kalorije,odnosno hrana čiji unos vise troši energije nego sto je daje

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kempnerova rižina dijeta
31.10.2010 17:20:11   
Visnja RR
ja sam je iscitala ..i djeluje jednostavna... al problem je u tome sto snizava pritisak a meni je uvjek nesto nizi ...
luna kako se ti osjecaš? i koliko imas namjeru smrsati?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kempnerova rižina dijeta
31.10.2010 18:06:58   
luna77
moj je uvijek visi a koliko smrsati...imam 25 viska pa koliki god bude minus ja zadovoljna
uz nju pijem vitamine
meni odgovara jer nisam gladna

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kempnerova rižina dijeta
3.11.2010 6:20:47   
luna77
upravo se izvagala i otišlo jos 1.3 kg ovo izgled djeluje :)
imam ja još puno do kraja ali laganim koracima.posla sam sa ogromnih 93 i sad na 88.2:)

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kempnerova rižina dijeta
3.11.2010 7:38:18   
maja78 RR
a da li bi ti bilo mrsko napisati recimo stajedes, konkretno
pa da ti se pridruzim

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kempnerova rižina dijeta
3.11.2010 19:56:26   
luna77
rado čim uspavam šmizlu  amoja preporuka startaj vikendom ako radis jer su prva dva dana malo teza jer je navikavanje a kasnije ide kao od šale.i da uzmi vitamine ..ja sam one ABC plus ima ih 120

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kempnerova rižina dijeta
3.11.2010 20:32:47   
luna77
evo ukratko ja ujutro na malo jako malo ulja(maslinovo a nemota biti) kao propržim žlicu vegete 2-3 minute pa na to rizu 150 grama  isto opet propržim vise par puta okrenem da dobije opnu i dodam 450 ml vode( 3 puta kao rize9 i kad provriej kuham 11 minuta(ispadne dosta rize)
i onda to podjelim na nekih 6-7 djelova ali nemoras odmah
za doručak pojedem 200 grama te rize i šofko paprike onaj file crveni
za ručak rizu i grašak ili rizi dodam nemasni sir ima ih prati kalorije do 150 kal na 100 grama .
uveče obavezno naranču pojedem za probavu i nekad rize ao ostane ili ne uglavnom malo dosadna djeta ali učinkovita.
interesantno ja da od 150 grama rize sirove ispadne poal kg kuhane a samo 500 kalorija

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kempnerova rižina dijeta
3.11.2010 21:19:08   
maja78 RR
hvala ti, ja volim jako rizu i mogla bi zivjeti na njoj tako da mi nece tesko pasti

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kempnerova rižina dijeta
3.11.2010 22:58:38   
luna77
pokusaj ako te sto interesiraj pitaj a u biti ide stvarno nije teska a ni nezdrava.samo uzmi naranču za probavu cure se zale da im malo trokira

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kempnerova rižina dijeta
18.11.2010 19:31:10   
maja hodzic
hej a sta  mislite da pisete danas sta jedete a ja to pravim sutra?user posted image mogle ste ako imate vremena uletiti na par min na forum user posted image user posted image

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kempnerova rižina dijeta
20.11.2010 20:39:41   
luna77
nisam prije vidjela sutra ti ujutro našisem rado pa se mozemo pratiti uglavnom kod mene je 7.5-8 manje u mjesec(ovisi kad se vagam)

(odgovor članu maja hodzic)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kempnerova rižina dijeta
22.11.2010 23:41:34   
luna77
jao mrzim kad nespavam noć i odmah mi se nesto jede a tako sam lijepo počela...ujutro skuham 150 grama sirove rize na ulju samo malo proprzim  5 grama vegete na to rizu  2-3 minute + 450 ml vode i kuham .Ispadne oko pola kg koju jedem kroz dan sa  sirom do 100 kalorija na 100 grama ili salsom ,tunjevinom ...uglavnom najedem se a neprkoračim 1000-1200 kalorija...
ako se neko zeli pridruziti izvolite


(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kempnerova rižina dijeta
16.12.2010 17:16:26   
š t a
i kakvi su rezultati???????'''

_____________________________

I Bog da ptici da nebom leti...
i skoljki da biser stvori...
a majci podari djecu da radja...
njen let beskrajima,
njene bisere oko srca..!
02.07.2010.

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *