|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koje mlijeko?
3.1.2008 23:19:06   
karolina
Vjerojatno imate više iskustava od mene pa me interesira koje mlijeko dajete djeci. Malenoj je godina dana, do 6 mjeseci sam joj davala HIPP 1, a poslije sam prešla na mlijeko megle 3,2 jer je njega htjela, dajem joj kuhano s keksom. Interesira me kakva su vaša iskustva, obzirom da mi mnogi govore te ovo, te ono mlijeko, te kravlje je najbolje, a nije mi baš lako doći do njega. Pozdrav svima.

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 27.1.2009 9:50:11 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: KOJE MLIJEKO?
3.1.2008 23:28:33   
Suncica*
Moja Lorena je odrasla ne beblacu, a posle smo presli na kravlje mleko(somboled). Ne stavljam joj nista u mleko, nego dobro vecera, operem joj zubice i popije flasicu cistog mleka pred spavanje..

(odgovor članu karolina)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: KOJE MLIJEKO?
4.1.2008 9:25:08   
hanabanana
Hana još uvijek ujutro i naveće pije Aptamil. Obično isto popije uz doručak, ili u toku dana u keks, ali joj ga nisam nudila do 18 mjeseci. 

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: KOJE MLIJEKO?
8.1.2008 8:52:05   
Azure
Draga Karolina, mojoj curici je 16 mjeseci, a od godine dana dajem joj Nestle mlijeko za bebe od godinu dana. Prije toga sam joj pocela davati kravlje mlijeko, ali je dobila jako suhu stolicu i cesto je plakala pri velikoj nuzdi. Onda smo probali sa Nestle mlijekom u prahu i od tada nema nikakvih problema.

Nadam se da ces uskoro pronaci ono sto najvise pase tvojoj user posted image .

Lijep pozdrav


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu karolina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: KOJE MLIJEKO?
16.12.2008 13:43:56   
sarayka
mi lamiji od 18 mj dajemo Dukatovo vitamin + mlijeko s tim da najcecse pije samo a ponekad s plazmom...

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: KOJE MLIJEKO?
16.12.2008 14:21:54   
simba
Riad pije Dukatovo+vitamin mlijeko ima 10 mjeseci, a poceo ga je piti sa 8 mjeseci. Pije ga samo pred spavanje po dani a navecer mu dodam malo keksa pa je sitiji i miran mi je citavu noc do jutra me nebudi.user posted image


_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: KOJE MLIJEKO?
25.5.2009 17:59:22   
Anoniman
Moja je poslije dojenja, pila APTAMIL, a evo do dan danas pije ono mlijeko u kesama koje se mora prokuhati (saraj milk)

(odgovor članu simba)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koje mlijeko?
11.10.2010 23:51:37   
mama i nora
ima li ko iskustva sa kozijim mlijekom za dijete od 16 mjeseci? naravno kao dodatak a ne kao glavni sastojak u mliječnoj ishrani...ne znam jesam li promašila temu???
pozz

_____________________________

N O R A... se riješila peleneeee....nanananana...
NOVA BEBA dolazi uskoro...

(odgovor članu karolina)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koje mlijeko?
11.10.2010 23:53:29   
Lalana

A kada dajete mlijeko i keks u flasicu, vjerovatno se mora probusiti rupa, ili prolaziuser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu mama i nora)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koje mlijeko?
11.10.2010 23:58:56   
reallove
Ja sam davala sa 11 mjeseci,prokuham mlijeko i stavim mljevenu plazmu,sto se tice flasice,morala sam malo prosiriti rupicuuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koje mlijeko?
12.10.2010 0:00:16   
Lalana
Nisam nikad sa keksom davala ali vidim da mi se M poceo buditi par puta po noci a skoro puni 2 godine, pa kontam da nije mozda gladan.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koje mlijeko?
12.10.2010 0:00:59   
dinaa
IZVORNA PORUKA: mama i nora

ima li ko iskustva sa kozijim mlijekom za dijete od 16 mjeseci? naravno kao dodatak a ne kao glavni sastojak u mliječnoj ishrani...ne znam jesam li promašila temu???
pozz

Davala sam ja starijem djetetu,nije mu naskodilo samo mu je pomoglo da se rijesi silnog slajma kojeg je tad imao.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mama i nora)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Koje mlijeko?
12.10.2010 0:04:13   
reallove

IZVORNA PORUKA: Lalana

Nisam nikad sa keksom davala ali vidim da mi se M poceo buditi par puta po noci a skoro puni 2 godine, pa kontam da nije mozda gladan.
ja kada sam bila u Bosni tamo nije bilo njegovog ad,pa sam uzela obicno zenicko mlijeko,Eminu se svidjelo masallah i spavao je fino

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Koje mlijeko?
12.10.2010 0:12:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mama i nora

ima li ko iskustva sa kozijim mlijekom za dijete od 16 mjeseci? naravno kao dodatak a ne kao glavni sastojak u mliječnoj ishrani...ne znam jesam li promašila temu???
pozz




nema nista zdravijeuser posted image ja svojoj kupujem one male tetrapake pa ona to pije uz dorucak ili dok gricka nesto umjesto sokica i caja..

(odgovor članu mama i nora)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Koje mlijeko?
12.10.2010 14:42:41   
dacy
IZVORNA PORUKA: Lalana


A kada dajete mlijeko i keks u flasicu, vjerovatno se mora probusiti rupa, ili prolaziuser posted image


zavisi koja je duda, mi koritimo Nukovu 2, L za hranu i ne treba


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Koje mlijeko?
12.10.2010 14:45:29   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: mama i nora

ima li ko iskustva sa kozijim mlijekom za dijete od 16 mjeseci? naravno kao dodatak a ne kao glavni sastojak u mliječnoj ishrani...ne znam jesam li promašila temu???
pozz




nema nista zdravijeuser posted image ja svojoj kupujem one male tetrapake pa ona to pije uz dorucak ili dok gricka nesto umjesto sokica i caja..



ali koliko znam, treba biti oprezan s kozijim mlijekom jer dijete moze pasti u anemiju...naravno, moze solja mlijeka, ali ne treba u potpunosti da zamijeni mlijecne proizvode....

Rafael uopste ne pije mlijeko..jos uvijek doji, ali razne zitarice mu mutim sa ad mlijekom (nekad hipp 3, nekad aptamil 12+) tako da valjda uzima dovoljno mlijekauser posted image naravno, uzima jos i svaki dan LGG jogurt - pavlaku u povcu ili mladog sira, kako kad....
ma to je to, ni ja vise ne pojedem user posted image


< Poruku je uredio pocahontas -- 12.10.2010 14:49:08 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Koje mlijeko?
12.10.2010 14:47:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: mama i nora

ima li ko iskustva sa kozijim mlijekom za dijete od 16 mjeseci? naravno kao dodatak a ne kao glavni sastojak u mliječnoj ishrani...ne znam jesam li promašila temu???
pozz




nema nista zdravijeuser posted image ja svojoj kupujem one male tetrapake pa ona to pije uz dorucak ili dok gricka nesto umjesto sokica i caja..



ali koliko znam, treba biti oprezan s kozijim mlijekom jer dijete moze pasti u anemiju...naravno, moze solja mlijeka, ali ne treba u potpunosti da zamijeni mlijecne proizvode....





2 puta tjedno po onaj mali tetrapak,mislim da nece skoditiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
kuku nisam znala ovo za anemijuuser posted image

(odgovor članu pocahontas)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Koje mlijeko?
12.10.2010 14:51:03   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: mama i nora

ima li ko iskustva sa kozijim mlijekom za dijete od 16 mjeseci? naravno kao dodatak a ne kao glavni sastojak u mliječnoj ishrani...ne znam jesam li promašila temu???
pozz




nema nista zdravijeuser posted image ja svojoj kupujem one male tetrapake pa ona to pije uz dorucak ili dok gricka nesto umjesto sokica i caja..



ali koliko znam, treba biti oprezan s kozijim mlijekom jer dijete moze pasti u anemiju...naravno, moze solja mlijeka, ali ne treba u potpunosti da zamijeni mlijecne proizvode....





2 puta tjedno po onaj mali tetrapak,mislim da nece skoditiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
kuku nisam znala ovo za anemijuuser posted image



ama nije kozije mlijeko "kuku" štetnouser posted image , nego čini mi se da ima manjak željeza u kozijem mlijeku, tako da ako isključivo pijemo kozije mlijeko moze biti opasno...eto toliko ja znam, ali google je Tito za ove stvari, svakako treba provjeriti user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Koje mlijeko?
12.10.2010 14:54:50   
Anoniman
ma dobro to ne pretjerujemuser posted image al evo sad kad si rekla MM i njegova seka su pili kozje mlijeko i oboje imaju problema sa anemijomuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image hm a ja ''luda'' sto svasta citamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
hvala ti za info bit ce mi od koristiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pocahontas)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Koje mlijeko?
12.10.2010 14:57:38   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: noa

ma dobro to ne pretjerujemuser posted image al evo sad kad si rekla MM i njegova seka su pili kozje mlijeko i oboje imaju problema sa anemijomuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image hm a ja ''luda'' sto svasta citamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
hvala ti za info bit ce mi od koristiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



molim user posted image
nego, zbog čega je onda zdravo to kozije, pitam se jauser posted image meni je plaho neukusno..a ti rece da ima da se kupi? nisam znala, ja sam nekad kao mala domace pila iz dalmacije, bljak bljaaaaaakkkkkkkkkkk, kad odem u pionirsku dolinu, odmah mi se povraca kada prodjem pored kozijeg kaveza user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Koje mlijeko?
12.10.2010 15:00:56   
Anoniman
meni rekli da je zdravo za bronhitis,asmu,pluca i da djeca lakse izbacuju slajmuser posted image imaju ona mala pakovanja kao cok.mlijekouser posted image

(odgovor članu pocahontas)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Koje mlijeko?
14.10.2010 12:20:13   
bebbe RR
Da, i ja sam čula da je zdravo za isto za šta i Noa. Moja je starija curica rado pila to mlijeko iz onih malih tetrapaka, mislim da je Vindi...
Mene zanima koje mlijeko dajete svojoj maloj djeci, mislim na kravlje.
Svoju curicu već treći dan ne dojim. Do sada sam joj sva jela i sve napitke pravila sa Alpskim 3,5%mm. Pa, kontam da joj njega nastavim davati piti, kada ga već voli?! Ili?!user posted image


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Koje mlijeko?
14.10.2010 12:25:37   
aida.

IZVORNA PORUKA: dacy

IZVORNA PORUKA: Lalana


A kada dajete mlijeko i keks u flasicu, vjerovatno se mora probusiti rupa, ili prolaziuser posted image


zavisi koja je duda, mi koritimo Nukovu 2, L za hranu i ne treba


i mi koristimo ovu kada stavljamo keks i super, taman mu izlazi user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Koje mlijeko?
14.10.2010 12:33:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Da, i ja sam čula da je zdravo za isto za šta i Noa. Moja je starija curica rado pila to mlijeko iz onih malih tetrapaka, mislim da je Vindi...
Mene zanima koje mlijeko dajete svojoj maloj djeci, mislim na kravlje.
Svoju curicu već treći dan ne dojim. Do sada sam joj sva jela i sve napitke pravila sa Alpskim 3,5%mm. Pa, kontam da joj njega nastavim davati piti, kada ga već voli?! Ili?!user posted image





zasto ne,kad ga vec voli mi smo veliki al smo jos na AD ujutru i navece...mlijecni obroci su nam s mlijekom iz tetrapaka i kao sto gore napisah ponekad kozje...probali cokoladno i mlijeko s kras expresom al joj se ne svidjauser posted image

(odgovor članu bebbe RR)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Koje mlijeko?
14.10.2010 12:34:20   
jasmin
Kozije mlijeko jeste dobro za ovo sto je noa navela.Ja koliko znam zeljeza nema ni u kravljem mlijeku...ili ja ne znam :D.
Svakako da ne treba pretjerivati i previse konzumirati mlijeko.Nekih 500 ml je dovoljno dnevno i to ne s obrocima bogatim zeljezom,jer kalcij usporava absorbiranje zeljeza.Mi najcesce pijemo tecni jogurt ili punomasno mlijeko iz tetrapaka.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *