|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko cesto idete na informacije
18.3.2010 22:11:23   
dinaa
Koliko cesto idete svojoj djeci na informacije,trazi li uciteljica da dolazite ili mislite kako nema potrebe cesto ici.Ja idem svakih petnaest dana i mislim da je to u redu.I uciteljica je rekla kako bi bilo lijepo da dolazimo tako ali ima roditelja koji dodju jednom u dva mjeseca.Voljela bi da nam se javi i neka uciteljica jer znam da ih ima ovdje pa da i ona kaze svoje misljenje.Smatram da trebamo ici cesto i znati sta nam djeca rade u skoli,kako se ponasaju itd.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koliko cesto idete na informacije
18.3.2010 22:53:32   
Dida79
O pa naravno da idem jer i ovako jedva konce drzim u rukama pa sta bi tek bilo da ne idem.user posted image
Kod nas informacije svakog cetvrtka u drugoj smjeni i praktikujem da budem redovna.Ponekad znam i da preskocim ali se ne brinem previse jer imam odlicnu suradnju sa razrednicom tako da sam sigurna u slucaju nekg problema da ce me obavjestiti na mob.
Moj sin je odlican ucenik tako da sa te strane nemam problema tu i tamo mu se omakne koja cetvorka ali to brzo ispravi.Ali pubertet je vec tu tako da vec imam pune ruke posla oko njegovog ponasanja

< Poruku je uredio Dida79 -- 18.3.2010 22:55:15 >

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koliko cesto idete na informacije
18.3.2010 22:56:28   
Anoniman
Već četiri godine radim u jednoj školi.  Još uvijek ima roditelja koje dosad nisam upoznala.  Obično mi dolaze roditelji poslušne i dobre djece... ovi drugi dolaze rijetko ili nikako!
: ((

(odgovor članu Dida79)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koliko cesto idete na informacije
18.3.2010 23:18:29   
Kviki
Meni kao razrednom starješini je ovo bolna tačka jer je mnogo roditelja koji se vrlo rijetko pojavljuju na informacijama i roditeljskim sastancima. Ne znam kako bih to drugačije okarakterisala nego kao nemar i neizainteresovanost za sopstveno dijete. Znam da su teška vremena i da roditelji mnogo rade, ali ne pojaviti se barem jednom mjesečno, naprosto nije uredu. I kao što kaže pingpong uvijek su tu jedni te isti roditelji tj. roditelji uzorne djece, dok se ostali povremeno ili nikako ne pojavljuju, čak i na poziv.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koliko cesto idete na informacije
19.3.2010 0:22:44   
Ben 10
Idem 1-2 puta u polugodištu i onako me sa vrata dočeka što sam došla jer nemam potrebe...I kod nas dolaze većinom roditelji dobre djece...

(odgovor članu Kviki)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koliko cesto idete na informacije
20.3.2010 21:30:05   
Lalana
Jos uvijek ne mogu pisati licno iskustvo oko odlaska na informacije, jer su mi djecica malauser posted image ali cu vam prenijeti iskustvo koje su moji roditelji na meni sprovodili.
Uvijek sam bila odlican đak, i nisam pravila nikakve belaje i ispade, ali se sjecam da mi je otac dolazio veoma cesto na informacije, raredne starjesine su mu govorile da nema potrebe, ali on je se mnogo bojao za mene, posebno u periodu puberteta, i okolini i vremenu u kojem nazalost ima svega i svasta.

To mi je tada veoma smetalo, jer me raja znala ismijavatiuser posted image , kao zasto mi je babo detektivuser posted image ali sada sam presretna sto je tako postupao, jednostavno covjeku nije bilo mrsko otici, popricati o meni, a i onako sa razrednikom, dok zapravo ta raja koja me provocirala, iako su bili odlicni ucenici, pravili su odredjene probleme.

Dakle, ja isto smatram da treba s vremena na vrijeme obici svoje dijete, cisto informativno, a i vjerujem da to nastavnicima bude veoma drago, kada vide da roditelj brine za svoje dijete.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koliko cesto idete na informacije
20.3.2010 21:39:48   
mamine oci
ja idem svakih 15 dana kad mogu nekad i jednom u mjesec jer nemam km ostavit malog Fatiha ali s obzirom da je sad za sad moj Haris odlican ucenik uciteljica kaze da nemoram uvjek dolazit sto kaze pinpong obicno roditeji djece koja bi trebala doci i ne dolaze...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koliko cesto idete na informacije
20.3.2010 22:07:19   
dinaa
Drago mi je da ste se javile s odgovorima.Ono sto me podstaklo da otvorim ovu temu je nedavni roditeljski sastanak koji smo imali.Kad je uciteljica pocela iznositi odredjene probleme sa kojima smo nas par roditelja upoznati jer redovno idemo na informacije,javila se jedna majka sa pitanjem"pa zaboga uciteljice od kad to traje"a dijete joj je zaista nemirno,i kad sam je ja upitala zasto je samo jednom od pocetka skolske godine dosla na informacije odgovorila je da ne vidi potrebu da dolazi jer vidi "punu"svesku kvaka i to joj je dovoljnouser posted image .Djeca su agresivna,nasilna i treba obratiti paznju i bar po mom misljenju sto cesce ici na informacije.Kod mog djeteta jos nije pocelo ocjenjivanje ali je sad za sad sve u redu,sve je usvojio i uciteljica kaze da zbog toga ne trebam dolaziti ali lijepo je sto dodjem zbog discipline,mada ni tu nema problema ali sta svi rade radi i on inace je meta izazivanja.Kod nas je sad problem Keceri koji se emituju na OBN tv,i kojima su djeca zaludjena pa to rade u skoli uzas jedan,ja ne znam ko to dozvoli djetetu da gleda,meni je moj sin rekao da sam ja "najgora"mama jer mu to ne dam gledati dok njegovi drugovi gledaju.Neka sam ja cu i dalje biti najgora mama ali on to nece gledati.
I da upravu ste obicno su redovni u skoli roditelji uzorne djece a ostali ne vide potrebu da dolaze.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koliko cesto idete na informacije
20.3.2010 22:42:30   
R&T@
Radim u školi!
U odjeljenju imam 21 učenika, a 5 roditelja u ovoj školskoj godini nikada nisam vidjela!
Ja to stvarno ne mogu shvatiti. Pa upitaju li se ti roditelji da li im djeca uopšte idu u školu, možda dan provedu na ulici??????????????????????????????
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio tajra -- 20.3.2010 22:43:50 >


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koliko cesto idete na informacije
21.3.2010 0:33:27   
Anoniman
Ja moram biti iskrena i reći da, od kako mo dobili user posted image , znači ova tekuća školska godina - bili smo 3x na roditeljskom i informacijama user posted image  Prošle godine nisam izostala niti na jednom roditeljskom sastanku niti na informacijama. Učiteljici sam najavila te izostanke i zamolila je da me, u slučaju nekog problema, nazove.... Moja S je čitav dan u školi, ide u produženi boravak, tako da mm 2x dnevno bude u školi (kad je odvede i kad je preuzima). Strašno mi je žao što nismo redovni kao prije ali evo i user posted image  veći i ja se od idućih informacija vraćam "na staro" user posted image  Volim kad znam sve šta se sa mojim djetetom dešava, volim da sam u toku i tačno znam sve kako savladava koji predmet od tjelesnog odgoja do matematike. S je jako puno aktivna i na sekcijama, priredbama, takmičenjima.... ali je i, po mojoj procjeni, dosta povodljiva user posted image  Zato joj ja stalno "pušem za vratom".....

< Poruku je uredio enisa_sara -- 21.3.2010 0:34:55 >

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koliko cesto idete na informacije
23.3.2010 15:39:34   
Romali
IZVORNA PORUKA: dinaa

Koliko cesto idete svojoj djeci na informacije,trazi li uciteljica da dolazite ili mislite kako nema potrebe cesto ici.Ja idem svakih petnaest dana i mislim da je to u redu.I uciteljica je rekla kako bi bilo lijepo da dolazimo tako ali ima roditelja koji dodju jednom u dva mjeseca.Voljela bi da nam se javi i neka uciteljica jer znam da ih ima ovdje pa da i ona kaze svoje misljenje.Smatram da trebamo ici cesto i znati sta nam djeca rade u skoli,kako se ponasaju itd.


dinaa, samo ti nastavi ići redovno na informacije. 1 x u 15 dana je sasvim ok. Tvoje dijete je još u nižem razredu,a vjeruj mi da ćeš kasnije poželjeti iči i češće. Mislim na period puberteta, kada djeca imaju 14-15 predmeta i isto toliko nastavnika. Strašno je kako se neka djeca teško snalaze kod prelaza u predmetnu nastavu, i tu im treba 100%-tna podrška roditelja i nastavnika.
Ja sam raz.starješina u VII razredu, imam 30 đaka. Ako ne vidim roditelja jedan duži period, ako ne pravda izostale časove, ako se ne odazove na pozive preko djeteta, uzmem telefon i zovem ga.
Ali neki dan mi je jedan učenik rekao nešto što me je jako rastužilo. Na moje pitanje zašto mame/tate nema neko vrijeme, rekao je- ma nastavnice, ja njima stalno govorim da ih pozivate, ali oni kažu-neću se ja za tebe sramotiti, poporavi ocjene pa ću otićiuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koliko cesto idete na informacije
5.10.2010 23:34:17   
hatepsut
cini mi se da je ista situacija u svim skolama...kod nas su informacije svakih 15 dana,kad su djeca druga smjena i uvijek se pojavljuje istih 6 roditelja!nekad i nema potrebe da odem,al djeca su djeca znaju cesce i da presute(posebno ako pogrijese) i kod nas ima roditelja koje nismo vidjeli vec trecu godinu,zabrinjavajuce je kako ljudi malo brinu o svojoj djeci.meni to nikako nije jasno,zar nije logicno da se raspitas za svoje djete !?kad se nesto desi...prekasno je.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Koliko cesto idete na informacije
7.10.2010 18:07:15   
*pcelica*
Ja imam jednog malog prvacca ali sam redovna na informacijama. Idem svakih desetak do petnaest dana jer mi je jako bitno da imam dobru saradnju sa uciteljicom i da znam da li mi dijete dobro napreduje i da unam sta joj stopa da malo vise radimo na tome. Sa uciteljicom sam i svakodnevno u kontaktu ali svaka druga sedmica je obavezna za informacije jer samo zajednickom saradnjnom sa djetetom i njegovim uciteljom mi mozemo ocekivati rezultate

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Koliko cesto idete na informacije
13.12.2010 0:16:08   
N_N
Svakih 15 dana, redovno. I da se pitam bile bi i češće user posted image
Surađivanjem sa učiteljicom rezultira da moja S bez većih poteškoća savladava gradivo a nema ljepšeg osjećaja za roditelje od uspješnosti djeteta u usvajanju znanja user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Koliko cesto idete na informacije
14.3.2011 11:59:01   
dzanka
Obavezno ako mi prilike dopustaju naravno,svaku drugu sedmicu tj kada je druga smjena,grupne informacije,mada preferiram 1:1,ali se tesko uganjati sa uciteljicom.Mnogo toga se zna desiti za dvije sedmice,jednostavno zelim sve da znam na to imam pravo ne saljem mace u skolu nego svoje djete.

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Koliko cesto idete na informacije
14.3.2011 12:08:52   
muaaa
Posto imam dvoje skolske djece imam svake sedmice jednom od njih informacije i redovno idem i ici cu.U oba razreda su tu uvjek isti roditelji od pocetka skolovanja moje djece.Neki od roditelja dodju samo na kraju skolske godine da kamcu za bolju ocjenu.Moja djeca su odlicni ucenici ali bez obzira na to ja imam potrebu ici na info.jer pored ocjena vladanje mi je jos bitnije na sta se nikada nisu pozalili nastavnici niti uciteljice.

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu dzanka)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Koliko cesto idete na informacije
14.3.2011 12:16:00   
mamaajna
informacije su svaki 15 dana u skoli,mislim da to nije puno i da bi svaki roditelj trebao izdvojiti mjesecno ta 2h da se informise o svom djetetu.i s svakim nastavnikom moze se obaviti individualni razgovor,ako postoji problem s nekim predmetom

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Koliko cesto idete na informacije
14.3.2011 12:44:46   
henna ze
Hena je treći razred..i moža nisam otišla na jedne i dvoje informacije...idem redovno..iako je nabolji učenik u razredu. mirna i povučena ipak idem...smatram da zajedno sa učiteljicom treba da usmjeravamo našu djecu..Hena ima najbolju učiteljicu na svijetu i svi roditelji dolaze redovno..sem roditelja jednog dječaka...a ta duša slatka ni čitati još ne zna...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Koliko cesto idete na informacije
14.3.2011 13:21:26   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamaajna

informacije su svaki 15 dana u skoli,mislim da to nije puno i da bi svaki roditelj trebao izdvojiti mjesecno ta 2h da se informise o svom djetetu.i s svakim nastavnikom moze se obaviti individualni razgovor,ako postoji problem s nekim predmetom


slažem se

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *