|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kosa vasih djevojcica
27.9.2011 18:19:22   
tajra02
Kada je vasim djevojcicama pocela rasti kosa?
Koliko dugo ste cekale da im pravite frizurice i vezete masnice?

Moja djevojcica ima dvije godine i tri mjeseca i jos uvijek nema kosu. Nije da nema nikako, ta ima tu koji cuperak. Ali bas joj je kratka, mozda 4-5cmuser posted image
a ja bih da placemuser posted image  koliko cu jos da ceam da pocne da bude djevojcica prava?

Sisali smo joj onu prvu kosicu, cisto zbog higene, tako nam je pedijatrica preporucila. Jednom sam joj skratila vrhove samo jedan mali cm, sta da radim?
Imate li neki savjet?
user posted image

_____________________________

Pitaj majku da li radi...Da, radi 24 sata na dan... ona je majka, budilnik, domacica, sluga, uciteljica, dadilja, doktorica, sef za bezbjednost, fotograf, savjetnik, utjesitelj... Radi danonocno! Placaju je zagrljajima i poljupcima... Ponosna majka...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kosa vasih djevojcica
27.9.2011 18:30:13   
Visnja RR
nista se ne brini...jedna moja poznanica ima curicu koja je malo starija od tvoje curice i ima kosicu tek kao deckic ...kratku... jako je sporo rasla... al meeedeeena je... mozes staviti neke trakice sa masnicama dok ne poraste...
iako bi ti voljela da svojoj maloj luitkici sredjujes kosicu vjeruj mji da je mnogo lakse kad je kosa kraca bar dok su jos mali...pogotov ljeti kad se znoje puno pa treba svaki dan prati a one placu da citava zgrada odjekuje...ili zimi kad treba pola sata da je osusis a ona upola susenja pocne da negoduje...

polako...porasce user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu tajra02)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kosa vasih djevojcica
27.9.2011 18:45:05   
MicoTico
Ja sam kao mala dugo bila bez kose. Bila sam skroz ćelava beba, a poslije mi je počela rasti kao nešto malo i baš je bila rijetka. Ali sam zato sa neke 4 godine bila prava čupavica i sad imam kose za posuditi. Svako malo idem na stanjivanje. Muž me zeza da me je jednostavno kosa napalauser posted image
Uostalom, kada su djeca mala i praktičnije je kad imaju malo kose. Moja djeca su se rodila pravo kosata i baš smo se mučili prvih mjeseci, pogotovo sa ćerkom koja je rođena u zimu, pa sušenje fenom i strah od istog....


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kosa vasih djevojcica
27.9.2011 20:58:34   
Lejla Ka
Mojoj je sada 7 godina, ima dužu kosu, i sve što liči na šnale, gumice i korištenje istih joj je smrt. Tako da meni nije bio problem nedostatak kose već tersluk vlasnice.
Ne brini, kad krene pubertet sređivat će se sama user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kosa vasih djevojcica
27.9.2011 21:05:17   
*pcelica*
Znaci nisam jedina koja ima problema sa djecijom frizurom. Ajla ima sedam godina i dugu kosu Uvijek joj je bila smrt kad joj pravim frizuru a kad spomenem frizera plac nece da se sisa. Elem ona sad sama sebi ko fol pravi neke frizure nigdje veze ali kad ja krenem da je cesljam ona tersa. Sa Atijom je jos gore Kod nje snalica na glavi stoji toliko dugo koliko njoj treba da se odmakne od mene ali njoj je kosa kraca pa nije problem. Mislim da je puno lakse kad je kod djece kosa kraca narucito ljeti kad su vrucine i oni se znoje

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kosa vasih djevojcica
27.9.2011 22:21:35   
M kao Mama
I mi smo dugo bili ćevali (tako se čak i sama zvala, eto kolika je bila), čim je napunila godinu dana skinula sam ono malo paučine od kose, doslovno nekoliko dlaka, i naraslo opet nekoliko dlaka i to u vidu lokni, ali to je bilo ko paperje, e onda je došla zima pa samje ošišala haman na čelavo, pa opet u prolječe i onda je kosa krenula baš onako gusto da raste, njoj sporo raste jer je u loknama

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kosa vasih djevojcica
27.9.2011 22:31:56   
muaaa
I kod nas je to bio problem.Dugo smo se sisali skroz kratko,sjecam se ja bih joj napravila palmicu a ono 5-6 dlaka,al eto bi mi slatko tako.Al zato od 5 god. kad je pocela guscati i rasti Masallah imamo je sada i na prodajuuser posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kosa vasih djevojcica
28.9.2011 1:47:26   
Mjeseceva Pratilja
Hej pa sve ima svoje vedrije strane. user posted image
Aisha je rodena sa kosicom..Imala je bas onako dosta..Sisala sam je prvi put (sama) kada je imala 9 mj, poslije toga skoro svaki mjesec joj skracujem siske, a prije jedno dvije sedmice sam je osisala na paz.
Slazem se sa mamicama da je kraca kosa puno laksa za bebe nego duza..Iako bismo mi voljele da to sredujemo te snalice, trakice, loknice..Kraca je mnogo prakticnija, vjeruj mi.
Ne znam koliko bi bilo zahvalno da djevojcicu osisas ono bas kratko..No ide zima..Opet..
Mislim da se bez razloga brines. I jako kratka kosa se da uraditi i biti lijepa. Porast ce..Nije jos ni jedna curica ostala da joj kosa nije porasla, nekad ranije, nekad poslije..

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kosa vasih djevojcica
28.9.2011 7:30:42   
najjda
i moja djevojčica se rodila kao malo crnče imala je baš dosta kose al negdje sa 6mj joj je sve opalo i onda oko 2 g je počela da joj raste i do sada tj.3 g je pravo velika bila (haman do koljena cini mi se)dok meni nije pukao film i odemo u  frizerski i sada joj je na malo veći paž bez šiškica.Sreće mi je pa je od malena htjela šnalice i gumice pa sada nemamo problema, dok je bila duža muku mučila neda da je počešljam kada je okupam pa na kraju nisam znala šta ću više i ja počnem da na vrhove joj stavljam subrine jer kao nisu mi dali da je ošišam imala je predivne lokne.Mah kakve lokne kada ja djete mučim i sada je pravo lahko.

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kosa vasih djevojcica
28.9.2011 7:43:32   
vila_7
evo i moja beba ima 13 mejseci i paperjastu rijetku kosu - ali ja se ne zabrinjavam jer je i meni ista bila i nisu me sisali a evo me sad bas sa gustom i jakom kosom!
Ali moje pitanje je - jos malo i pocet ce joj siske ici u oci - ne bih da je vodim frizerki jer nema tu sta osisati, ne bih ni da vezem siske stalno snalicama. Jednom kad je imala 6 mj.sam joj osisala siske i licila je na onog iz GLUP i GLUPLJI pa me strah da opet tako ne ispadne user posted image user posted image user posted image .Imate li kakav savjet ili nacin kako odrezati siske da lijepo izgleda?

< Poruku je uredio helena_7 -- 28.9.2011 7:44:01 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kosa vasih djevojcica
28.9.2011 8:24:40   
hampsi
IZVORNA PORUKA: tajra02

Sisali smo joj onu prvu kosicu, cisto zbog higene, tako nam je pedijatrica preporucilajedan mali cm, sta da radim?


Izvini, mozes li mi ovo pojasniti- kakva higijena? Nama to niko nije rekao a prvi put i cujem za ovo. Kod moje user posted image je kosa opala kao i kod drugih, nisam vise sigurna sa koliko mjeseci. Kasnije je pocela normalno rasti. Nisam je sisala, niti imam jos namjeru. Jeste nekad problematicno kod cesljanja, pranja pogotovo user posted image Nemoj da te brine to sto sporo raste, kod nje je to polako ali sigurno user posted image


_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu tajra02)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kosa vasih djevojcica
28.9.2011 8:33:39   
mamabb
IZVORNA PORUKA: helena_7

evo i moja beba ima 13 mejseci i paperjastu rijetku kosu - ali ja se ne zabrinjavam jer je i meni ista bila i nisu me sisali a evo me sad bas sa gustom i jakom kosom!
Ali moje pitanje je - jos malo i pocet ce joj siske ici u oci - ne bih da je vodim frizerki jer nema tu sta osisati, ne bih ni da vezem siske stalno snalicama. Jednom kad je imala 6 mj.sam joj osisala siske i licila je na onog iz GLUP i GLUPLJI pa me strah da opet tako ne ispadne user posted image user posted image user posted image .Imate li kakav savjet ili nacin kako odrezati siske da lijepo izgleda?


Ja svoju djevojčicu friziram sama, jeste da joj je kosa malo frćkava pa ako i napravim kiks ne vidi se punouser posted image Poslije kupanja dok je kosa mokra posadim je pred omiljeni crtani, neka neko bude blizu da je malo pridrži ako zatreba i onda makazice u ruke i opleti. Pazi da ne ne budu previše kratke, jer kad se kosa osuši šiške malo skoče :)


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kosa vasih djevojcica
28.9.2011 8:43:45   
mila81
Moja Ajša se rodila sa kosicom, i rasla joj brzo, ali mene je to strašno nerviralo, počeo se i muž buniti, jer nije dao da se šiša, "babina mezimica". Ja sam baš forsirala šnalice i kikice, i sada sa 22 mjeseca fino podnosi sve to, i baš kada se navikla ja sam uspjela da nagovorim muža i ošišali smo se na paž frizuru, i sada i on vidi da je lakše i nama i djetetu sa kraćom kosom.
Tako da se nemoj ništa nervirati, porast će kosica, aBd, ali po meni mnoooogo je lakše sa kraćom, bar dok je dijete manjeuser posted image

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kosa vasih djevojcica
28.9.2011 8:49:54   
vila_7
mamabb....ma dobra je ona mirovat ce bar malo, ali me strah da joj ne bude glupa frizura user posted image ,jer joj je bas tanka,rijetka i mlitava kosica zasad.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kosa vasih djevojcica
28.9.2011 13:48:58   
Blue rose RR
Moja kći se nije rodila sa previše kose na glavi, ali joj je fino počela rasti. Ne sjećam se kad smo joj prvi put stavili šnalice u kosu, ali znam da sam je tek sa 4 godine prvi put ošišala u smislu vrhova .
Sada ima prelijepu (mami svojoj) kosu haman do struka.

Ne smatram da djetetu ako se kosa šiša stalno da će imati nešto bujniju kosu.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kosa vasih djevojcica
28.9.2011 13:53:05   
leona81
moja je rodjena sa puno kose, i cickava je...nikako je ne mozemo rascesljati, sad stavljamo snalice jer inace izgleda kao griva haha

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kosa vasih djevojcica
28.9.2011 13:56:29   
Blue rose RR
Ja volim kada djeca imaju čičkavu kosicu, tako mi je medeno. Kod kikice su bile loknice međutim kako kosa izrasta i kako smo je šišali do sada nekoliko puta, loknice polahko nestaju,a baš mi je žao :((

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kosa vasih djevojcica
28.9.2011 15:43:30   
tajra02
Puno vam hvala! Dosta mi znaci kad znam da nismo jedini koji nemamo kosicu za repice:) :)
Mi vezemo cesto kikice, ali su to kratki repici koji prilikom skidanja gumice odnesu dosta kose, pa pokusavamo da ih izbjegavamo, mada nekada mora zelja da nas mine:) A inace mogu da izdrze sve dok ih mama ne skine, jer ona ih nikada ne cacka, stoje kako stoje:)

IZVORNA PORUKA: hampsi

IZVORNA PORUKA: tajra02

Sisali smo joj onu prvu kosicu, cisto zbog higene, tako nam je pedijatrica preporucilajedan mali cm, sta da radim?


Izvini, mozes li mi ovo pojasniti- kakva higijena? Nama to niko nije rekao a prvi put i cujem za ovo.


Na prvoj kontroli, onoj sa mjesec dana, pedijatrica nam je preporucila da joj osisamo kosu, da ne cekamo da opada. Rekla nam je da je bebica sa tom kosicom svo vrijeme bila u stomaku, da ta kosica vremenom sama opadne, ali da je radi higene bolje da je sisamo, jer nikada ne moze potpuno da se ocisti. I tako uradismo, a umjesto kose uvijek smo nosili kapicu:)


_____________________________

Pitaj majku da li radi...Da, radi 24 sata na dan... ona je majka, budilnik, domacica, sluga, uciteljica, dadilja, doktorica, sef za bezbjednost, fotograf, savjetnik, utjesitelj... Radi danonocno! Placaju je zagrljajima i poljupcima... Ponosna majka...

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kosa vasih djevojcica
28.9.2011 16:00:20   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: helena_7

evo i moja beba ima 13 mejseci i paperjastu rijetku kosu - ali ja se ne zabrinjavam jer je i meni ista bila i nisu me sisali a evo me sad bas sa gustom i jakom kosom!
Ali moje pitanje je - jos malo i pocet ce joj siske ici u oci - ne bih da je vodim frizerki jer nema tu sta osisati, ne bih ni da vezem siske stalno snalicama. Jednom kad je imala 6 mj.sam joj osisala siske i licila je na onog iz GLUP i GLUPLJI pa me strah da opet tako ne ispadne user posted image user posted image user posted image .Imate li kakav savjet ili nacin kako odrezati siske da lijepo izgleda?

user posted image user posted image  sto me nasmija..To je moj brat rekao za Aishu..Apsolutno iste rijeci..Pa ako je opet osisas, ispast ce isto. Znam iz iskustva..Ali opet kdo nas to bude prvih sedam dana, bas uocljive siske..Nekako poslije se same rasporede i padaju i lijepo izgleda.
Ne bih ti znala reci kako..Ja pokvasim njen cesljic i pocesljam je..I onako makazicama polahko sjeckam, mic po mic dok se ona gleda u ogledalo..Ne izgleda nesto pretjerano lijepo a nije vala ni ruzno..Meni je pravo slatko. user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kosa vasih djevojcica
28.9.2011 18:00:34   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: helena_7

evo i moja beba ima 13 mejseci i paperjastu rijetku kosu - ali ja se ne zabrinjavam jer je i meni ista bila i nisu me sisali a evo me sad bas sa gustom i jakom kosom!
Ali moje pitanje je - jos malo i pocet ce joj siske ici u oci - ne bih da je vodim frizerki jer nema tu sta osisati, ne bih ni da vezem siske stalno snalicama. Jednom kad je imala 6 mj.sam joj osisala siske i licila je na onog iz GLUP i GLUPLJI pa me strah da opet tako ne ispadne user posted image user posted image user posted image .Imate li kakav savjet ili nacin kako odrezati siske da lijepo izgleda?


Između srednjeg prsta i kažiprsta lijeve ruke (ako si dešnjak) uhvatiš šiške, vjerijem da ti sve mogu tu stati, zategneš ih prema očima, i makazama u desnoj ruci odsječeš u visini tik ispod obrva. Znači brza brzina. Lakše je ako su šiške mokre. Kad se osuše malo ih razbaruši prstima. Uzmi deblji sloj šiški, ne samo pri čelu več dublje, pa ćeš tako izbječi Glup Gluplji efekat.

P.S. glava djeteta mora biti uspravna, a ne pogeta naprijed jer ćeš tako sigurno dobiti prekratke šiške.


< Poruku je uredio Lejla Ka -- 28.9.2011 18:01:29 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kosa vasih djevojcica
28.9.2011 20:24:09   
vila_7
Mjeseceva pratilja i Lejla...hvala puno na savjetima!  user posted image
Javim kako je prošlo!


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kosa vasih djevojcica
29.9.2011 8:23:50   
emma.L
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

I njoj sporo raste jer je u loknama


Ali je meni predobra njena kosa, čak je i Ema primijetila user posted image .

A što se tiče tersluka vlasnica, utješih se. Emi nije problem šišanje samo da ne mora staviti šnalu. Jednom u 3 mjeseca joj dođe da nešto stavi na glavu i obično to nema nikakve veze sa odjevnom kombinacijom, ali ja sve pustim u nadi da će jednog dana htjeti kikice ili pleteničice. Dok je bila beba, nije imala puno kosice ali stavljala sam joj šnalice jer je iznad čela imala neki ludi pramen dugački.

Kako je stasala baš je ters. Zato se šišamo na kratki paž i kratko ošišamo šiške i svi mirni.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kosa vasih djevojcica
29.9.2011 14:01:40   
Skvo RR
Umce je imala tanku kosu...sada joj je super...jaca, pri krajevima loknasta...voli snale, gumice...ma curica prava.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kosa vasih djevojcica
1.10.2011 23:43:02   
La Alma
Moja mala se rodila sa dosta kosice, ali joj opada, i pozadi ima krug ono ko celav user posted image valjda nece ostati user posted image

_____________________________

Pile moje malo 18.4.2012.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kosa vasih djevojcica
1.10.2011 23:45:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: La Alma

Moja mala se rodila sa dosta kosice, ali joj opada, i pozadi ima krug ono ko celav user posted image valjda nece ostati user posted image
nece porast ce nova user posted image

(odgovor članu La Alma)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *