|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kurje oko
22.10.2010 12:40:16   
M kao Mama
Kurje oko, ima te li problema sa ovim.

Ja u zadnje vrijeme da, prije nekoliko godina imala sam jedne cipele, bile su pouske, a velika peta, i obučem ih u svatove jedne i tačno sma osjetila nešto. Kroz nekoliko dana to nešto je postalo kurije oko na malom prstu na desnoj nozi.

Kupila sam flastere za k. oči i stavljala i toje prošlo.

NAkon tih flastera koža na kojoj  je bio flaste sva pobjeli i kurje oko bukvalno ispadne, odnosno ispliva.

No, međutim u zadnj evrijeme baš se često vraća i što je najgore boli me. Sinoć sam uzela makaze i iskružila onaj krug, koji je usvari to dosadno, kurije oko.

Da li je tu kraj ili da se opet nadam.

E, da preventive radi jutros sam taj prst umotala flasterom, običnim i ne osjetim da me boli.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kurje oko
22.10.2010 12:59:48   
mrkva
Ja sam čula da je dobro izgnječiti čehno bijelog luka i priviti na to, ali ti si ti sad izvadila pa nemoj sad da luk ne bi izgrizao ranicu, ali probaj ako se nedaj Bože opet vrati.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kurje oko
22.10.2010 13:04:01   
Blue rose RR
Moj brat i tata su to imali i isti su kombinovali neke kapi i flaster za kurije oči.
Niti jednom se nije vratilo ponovo.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kurje oko
22.10.2010 13:04:42   
taurus
mama Alma u apoteci imaš kupiti flastere za zaštitu kurijeg oka
izgledaju kao obični flaster samo na sredini imaju rupicu a okolo kao neka spužva, tako da time smanjuješ pritisak na to mjesto
to ti sigurno cipele prave, važno je da iskružiš kurije oko, a onda neko vrijeme nosi te zaštitne flastere
nisu nešto skupi 4-5 km, zavisi od proizvođača, najbolje bi bilo ako nađeš scholl-ove flastere

(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kurje oko
22.10.2010 13:41:24   
M kao Mama
E, moja draga turusichice, hahahaha,hvala ti, pa ja se raspisala o tim flasterima, ali beli nisi skontala.

Znači da ih i dalje stavljam, kao zaštitu, na mjesto gdje je bilo kurvanjsko oko, ja mu to odmilja tepam.



(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kurje oko
22.10.2010 13:53:33   
Anoniman
Ja sam prije par godina imala k.oko i odem na ferije u Sa komsinica mi dala malo u casu neke ljekovite  vode..Ja cu pokusati objasniti , ona je to valjda kupila u nekoj travarskoj radnji u Sa i zove se svedska travka, smedje boje, gusto i mogu reci da  smrdi pomalo...Ali ja sam namazala jednom i kurije oko je nestalo, nikad  vise se nije pojavilo...Cula sam isto vec ako cackas  makazama ili nekim drugim ostrim predmetom da se mora izvaditi srz ili ono crno sto se vidi u sredini...Koliko je pametno cackati na taj nacin ne znam ali moja tetka je to pokusala pa joj se prosirilo jos vise...Ne zelim da te  plasim ali malo dezinfekcije, poslije i flaster mjenjati....Nadamse da ce te ta napast popustiti....Sretno....

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kurje oko
22.10.2010 14:03:44   
M kao Mama
Prije je taj vrh izlazio sam od flastera, ali sinoć nije, i shvatila sam da je došlo do zadebljanja kože, i zato nije moglo samo da ispliva, prije kada skinemflaster, nogu u vodu, ma noktom skinem onaj sloj gdje je k. oko "naraslo".

Nadam se da se neće više vračati, a potražit ću tu vodu neka se nađe. Hvala u svakom slučaju.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kurje oko
22.10.2010 14:10:00   
mamica
Ja imam problem sa tim "okom" :)
Nisam nikad u zivotu do sad imala i eto prije mozda mjesec-dva se pojavilo i bas mi pravi problem, a najgore od svega je da ja ne znam od cega je, od cipela mislim da nije jer su odubne i bas mi pasu. Ja koristim one kapi, i iskruzim ga, ali i dalje ne prolazi, odmah se pravi ponovo i ponovo... boli me bas, ako neko zna za neko bas efikasno rjesenje neka javi...

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kurje oko
22.10.2010 14:13:34   
M kao Mama
A, jesi li probala flaster za k. oko, ima raznih proizvođača, meni bude bolje, od toga, ali i sada imam jedne cipele, od kojihmislim da se stvara, mada nemora značiti, mislim da je to jednostavno od toga, barem kod mene, što je noga u obuci dugo. 

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kurje oko
22.10.2010 14:14:43   
Anoniman
Imam knjigu ljekovito bilje, od Rade Marusica potrazit cu mozda nadjem sta god i o tome....

(odgovor članu mamica)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kurje oko
22.10.2010 14:16:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Prije je taj vrh izlazio sam od flastera, ali sinoć nije, i shvatila sam da je došlo do zadebljanja kože, i zato nije moglo samo da ispliva, prije kada skinemflaster, nogu u vodu, ma noktom skinem onaj sloj gdje je k. oko "naraslo".

Nadam se da se neće više vračati, a potražit ću tu vodu neka se nađe. Hvala u svakom slučaju.



Sta mislis da li bi pomoglo da istrljas to mjesto gdje je zadebljano onim hrapavim kamenom za pete...Imam osjecaj da bi mozda moglo pomoci

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kurje oko
22.10.2010 14:19:13   
M kao Mama
Ma, kakvo trljanje, to je toliko tvdo i baš bode u oku, pa nije ono bezveze dobilo ime Kurije oko, hahah

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kurje oko
22.10.2010 14:19:22   
mamica
flastere nisam probala kupicu ih pa cu vidjeti hoce li biti pozitivnih rezultata...

_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kurje oko
22.10.2010 14:52:10   
taurus
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

E, moja draga turusichice, hahahaha,hvala ti, pa ja se raspisala o tim flasterima, ali beli nisi skontala.

Znači da ih i dalje stavljam, kao zaštitu, na mjesto gdje je bilo kurvanjsko oko, ja mu to odmilja tepam.





izgleda da se nismo dobro razumjeleuser posted image user posted image user posted image
imaš posebno flastere za skidanje kurijeg oka (ove što si ti koristila) a posebno ove samo za zaštitu (u sredini nema ništa-rupa)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kurje oko
22.10.2010 14:57:54   
M kao Mama
Aaa, a ja vidim ti pišeš flaster za zaštitu kurijeg oka, hahahaha,

hvala ovo ću kupiti odmah

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kurje oko
22.10.2010 15:29:40   
Lalana
Ne znam da li je kurje oko upitanju ali sam primjetila neke vodene tackice na desnom tabanu, ima ih oko 10, ne mogu puci, probala sam, ali ih osjecam kada stanem na nogu, doduse sad vec ne jer sam se navikla, ali me bas zanima sta li je, to stoji tako vec pola godine, a vec je postalo tvrdo user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kurje oko
22.10.2010 15:39:39   
M kao Mama
Ne znam, da li su to k. oči, nešto ne vjerujem, ne znam, kod mene je sa gornje strane malo iznad nokta, a čula sam da ima i na tabanima, kod osoba koje puno stoje, njima se  javljaju na tabanima i vjerujem da su to žive muke, kad stalno staješ na mjesto koje je bolno. 

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kurje oko
22.10.2010 15:42:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Ma, kakvo trljanje, to je toliko tvdo i baš bode u oku, pa nije ono bezveze dobilo ime Kurije oko, hahah


Mislila sam kad se none malo otkisele u toploj vodi , ne znam kod mene nije bilo tako tvrdo, prvo se pojavilo nesto kao mjehur, licilo mi na zulj a sli sitno bas sitno i kasnije raslo, ...Poslije kupanja bi se razmeksalo ali znam pokusala sam  cackati noktom i mogu ti reci imala sam osjecaj ko da imam iglu unutra...al eto ta voda mi je pomogla , to mi se sasusilo , voda je nekakva slipava i kad se stavi treba da se ne pere to mjesto neko vrijeme par sati....

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kurje oko
22.10.2010 21:59:15   
Veldina
mama alma, probaj jedno vrijeme kvasiti tintom od nalivpera. bar je meni pomoglo i ja sam ih time izlijecila, nisu se nikada vise pojavili.

sretno

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kurje oko
23.10.2010 0:10:11   
neki
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Ne znam, da li su to k. oči, nešto ne vjerujem, ne znam, kod mene je sa gornje strane malo iznad nokta, a čula sam da ima i na tabanima, kod osoba koje puno stoje, njima se  javljaju na tabanima i vjerujem da su to žive muke, kad stalno staješ na mjesto koje je bolno. 


Gdje me nadje zenouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ja sam isprobala i flastere i bijeli luk(kad sam kuci) i svasta nesta,i da iskruzim tu sredinu,ali nista...Tu sredinu iskruzim,ona se nakon dan-dva opet pojaviuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Moja mama alma jesu zive muke,posto sam pocela kriviti nogu u stranu,da ne stajem na bolno mjesto,nokat na malom noznom prstu mi se malo deformisaouser posted image user posted image user posted image bas ruzno izgledauser posted image

Tako da i ja usput trazim konkretan savjet za ovo VRAZIJE a ne kurje okouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kurje oko
24.10.2010 23:59:26   
Adana
Mama Alma ja sam cula za svedsku grancicu/grencicu/gorcicu pa pitaj u apotekama jeli to ovo sto neko gore spomenu. Izvinjavam se, ne zapamtih ko.

http://www.vitamelmelem.com/html/o_svedskoj_goreici.html

Znam da je i moj tata koristio neku tecnost kojom je mazao kurije oko.
A prijateljica je cesto posjecivala i kozmeticki salon, radila je pedikuru. Kune se u nekog momka, negdje u Papagajci mislim da je kozmeticki salon.

Sretno i da se sto prije rijesite kurijih ociju...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kurje oko
25.10.2010 0:01:44   
caliopi
Moja djevojcica ima 7g,a vec 3 sedmice ima nesto slicno kurijem oku na stopalu,prvo sam mislila da se ubola na nesto jer je licilo na ubod zbog crne tackice u sredini,koju sam izvadila,misleci to je to,ali se ona pocela zaliti da je boli,tako smo jos jednom tu crnu tackicu iscackali,i veceras ponovo.Samo sada je to puno vece i zadebljana koza i ta tackica,a imala je i malo gnoja ispod,boli jeuser posted image .Ne znam sta da radim,da li da je vodim ljekaru ili pokusam sa necim od narodnih lijekova..

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kurje oko
25.10.2010 7:14:53   
Galicia
Isrobano, 100% kod mene fercera.
 
Uzeti jedan svjez krompir i odsjeci jednu malu kockicu odprilike da prekrije kurje oko i zalijepiti flaster preko toga i drzati preko noci. Mozete i carape navuci, ako zelite. Ja sam to vecinom radila preko noci, jer se ne krecem, i nisam morala stajati na nogama. Ovaj tretman, zavisnosti od stanja kurjeg oka, treba ponoviti 3 noci, da bi bilo efikasno. Jedne prilike mi je trebala samo jedna noc, i kurje oko je vec bilo isplivalo na povrsinu sljedece jutro. Kad vidite da je kurje oko pocelo da izlazi, tj. probija na povrsinu, slobodno ga "iscackajte", i vjerujte da necete imati problema. Opet kazem, kod svakog je koza drugacija, pa je mozda potrebno i vise tretmana, da bi dosli do nezeljenog kurjeg oka.
Pokusajte, nemate sta izgubiti osim jednog krompira.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu caliopi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kurje oko
29.9.2012 21:21:45   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Esmica

Drage moje,ne znam imal neki drugi naziv za ovo,al meni rekose da je to to...
Pojavilo mi se u trudnoci (noge mi otekle,obuca mi tijesna,a posto ionako nosim velAk broj,nisam htjela mjenjati,i napravila problem).
Imam dva cvorica,jedan manji,jadan veci,ispod prstiju,onaj dio na koji stajem na stopalu.
Kupila flaster u apoteci,ma nista.
Imate li iskustva,kako da se ukloni,jer me boli dok hodam,tako da citav dan hodam na peti sa lijevom nogom na kojoj se nalaze?
U trudnoci me nije ovako boljelo,bilo je mnogo manje,a sad vremenom otvrdlo,povecalo se..



IZVORNA PORUKA: Graziella

nećeš ti to izlijeciti flasterima i kremama,kurije oko ima žilu koja se mora izvaditi,inace ga se neces rijesiti i stalno ce te boljeti.moj ti je savjet da potrazis pedikera koji radi medicinsku pedikuru,znaci lijeci i kurje oci,i urasle nokte,glivice i sl...s tim da ces mislim morati otici dva-tri puta,to se iskruzi pa se lijeci tecnoscu protiv novog stvaranja te zile...sretno


IZVORNA PORUKA: Galicia

Pisala sam negdje, ali recu ti sta je meni pomoglo i ljudima oko mene.

Krompir. Uzmes krompir i ogulis, isjeces kockicu malu malo vecu od bisera i stavi na kurje oko, zalijepi flasterom i tako svaku noc dok ne ispadne sam. Mozda ces morati duze drzati, mislim vise dana, ali korijen ce sam izaci i onda ga samo ti iscupaj. Meni je ovo pomoglo. Imala sam 2 puta kurje oko u zivotu zbog uskih sandala, i na ovaj nacin sam ih istjerala. Doduse prvi put nisam dovoljno dugo drzala pa sam ga nazivo cupala. user posted image

Najbolje preko noci, da ne moras hodati.



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kurje oko
29.9.2012 21:29:03   
lepetetka
ja sam čula da pomaže oblog od paradajza, ovako kao je Galizia opisala za krompir user posted image i čula da pomogne, ja hB nisam imala iskustva sa ovim problemima, eto isprobavaj, malo krompira, malo paradajza, ili skupa user posted image i sretnoooo...

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *