|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kvržica na preponi
12.1.2009 8:27:09   
Liamchica
Drage moje ,

molim vas za pomoc i savjet. Jucer sam primjetila kvrzicu velicine malo vece od zrna graska na samoj preponi tj na samom prelazu bikini zone. Prvo sam milslila da je bobuljica ali nije, nije ni urasla dlaka, jer na povrsini koze se nista ne vidi ni crvenilo, niti tackica crna nista zivo. A ta kvrzica stoji tj osjeti se na dodir. Ima li iko iskustva s tim i neki savjet kome da se obratim? Na rubu sam nervnog sloma user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kvržica na preponi
12.1.2009 8:55:44   
LadyL
Draga Liamchica,
najvjerovatnije se radi o blago  uvećanom limfnom čvoru, koji se tu normalno i nalazi, ali ne bi trebao da prelazi veličinu od 1,5cm. Obrati pažnju na to da li možeš da primijetiš još negdje na tijelu slično, ako ne, jedan blago uvećani ne znači ništa strašo i nema mjesta za paniku. Treba malo sačekati pa vidjeti da li će se smanjiti ili povećati.  A ako želiš, jedna krvna pretraga svakako bi bila od koristi. Inače, ljekar sam po profesiji


(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kvržica na preponi
12.1.2009 9:02:33   
Liamchica
La
normalno i nalazi, ali ne bi trebao da prelazi veličinu od 1,5cm. Obrati pažnju na to da li možeš da primijetiš još negdje na tijelu slično, ako ne, jedan blago uvećani ne znači ništa strašo i nema mjesta za paniku. Treba malo sačekati pa vidjeti da li će se smanjiti ili povećati. A ako želiš, jedna krvna pretraga svakako bi bila od koristi. Inače, ljekar sam po profesiji


Draga moja Lady, pipala sam se citavu noc ne bi li nasla jos neku, ne daj boze i nista... samo ta na preponi. A nalaz krvi sam nedavno radila  i nalaz urina, jer imala sam neke vaginalne bakterije pa smo se mm i ja lijecili od njih, i bas neki dan sam bila na preledu kod doktorice i sve ok, i jajnici i nalaz urina i UZ, kontrolne briseve josh nisam uradila, rekla mi je u februaru da ih ponovimo. Tako da ti je mene mila moja ta kvrzica prepala pravo, mislis li da bih trebala otici doktoru i kojem?
Hvala ti puno.

(odgovor članu LadyL)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kvržica na preponi
12.1.2009 9:10:02   
LadyL
Moguće da ti je to onda lokalna reakcija na vaginalnu infekciju koju si imala. Nemaš razloga za zabrinu tost sigurno, pogotovo jer si nedavno radila pretraga. U svakom slučaju, ako češ biti mirnija, onda moraš prvo svom ljekaru, sa svim nalazima koje imaš, pa ako bude bilo potrebe, on će ti dati uputnicu za dalje.

(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kvržica na preponi
12.1.2009 9:20:34   
Liamchica
Pretpostavljam da to sve mogu i privatno ne gdje, jer zaista vise nemam snage za hodanje po uputnice pa onda ljekarima, jako sam umorna od toga ( borba s bakterijiama i  nazalima bila je bas zestoka i ucestala ) . Lady L, hvala ti puno na savjerima i uputama, uzeti cu nalaza i pkusati se danas naruciti kod negog doktora, nadam se da cu "potrefiti" dovoljno dobrog? Ukoliko imas preporuka, samo izvoli.

Divna i i ovo je josh jedan dokaz zasto je ovaj portal najbolji na svijetu. user posted image

(odgovor članu LadyL)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kvržica na preponi
12.1.2009 10:32:19   
tikica_69
Mojoj sestri ti se dogodilo tako nesto kad joj je urasla dlacica od brijanja i isla je to u bolnicu da joj probuse i istiskaju. Odi da pogledaju u svakom slucaju jer nije bezazleno...
Sretno!


_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kvržica na preponi
12.1.2009 11:11:53   
Liamchica
Tikice posumnjala sam ja i na to, ali apsolutno nista se ne vidi na kozi na tom mjestu, sasvim normalno, niti crvenilo, niti crno nista ama bas nista, samo se osjeti na dodir ta kuglica. Poenta je sto ne znam kom doktoru da odem da ovo pogleda?!  vec treci apaurin sam popila od sinoc, ne znam ni kako sjedim na ovom poslu user posted image

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kvržica na preponi
12.1.2009 11:22:29   
maslačak82
Nemoj paničariti, imam i ja jednu pa valjda već 4 godine, ima dosta žena to, al ne primjete, ja isto ne znam šta je, pitala dr ne znaju ni oni, kažu ako ne boli nije ništa, a to ne boli.
Samo ne znam kakve veze ima kvržica na preponi na pdf problemi sa zatrudnjivanjem...


_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kvržica na preponi
12.1.2009 11:30:00   
Liamchica
Izvini, nisam znala gdje bi ga drugo postavila, ukoliko ima problema budite slobodni pa izbrisite ili sta vec.

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kvržica na preponi
12.1.2009 11:36:08   
leli§
kod mene se to isto pojavi sa vremena na vrijeme i prodje... ali u vecini slucajeva bude dlacica koja je uraslauser posted image medjutim kada sam pocela da depiliram bikini zonu voskom cesce se pojavljuje i to je nadrazeni limfni cvor...

ja bih ti preporucila da odes kod dr hadziomerovic-a. mojoj drugarici je za to dao neku kremicu i "propisao" joj da nosi malo siru odjecu da ne nadrazuje to mjestouser posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kvržica na preponi
12.1.2009 12:15:41   
Liamchica
Lelis, a znas li kako izgleda taj pregled , mislim je li neki specificni ili to moze uz-om?

i meni je na pamet pao hadzioimerovic za to.

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kvržica na preponi
12.1.2009 12:18:57   
delfin
Meni se to zna desiti, kad "nažuljam" od odjeće, jer zimi nosim bodije koji se dole kopčaju, pa valjda nekad ružno sjedim pa me zategne po preponi i kasnije mi nešto iskoči. Probaj nositi komotniju odjeću dok te ne prođe, ali ako te strah odi dr.

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kvržica na preponi
12.1.2009 12:30:50   
Liamchica
Definitivno cu otici doktoru, nikada prije mi se nije desilo ovo. Po vasim odgovorima i misljenjima mozda je i ovo kod mene rezultat brijanja, ipak cu za svaki slucaj otici doktoru i pogledati. Najgore od svega sto me je ovo " pogodilo" u danima kada idem na ciljani odnos u zelji za user posted image , tako da me je ovo sam toliko isfrustriralo i prepalo, da sam sva izbezumljena.

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kvržica na preponi
12.1.2009 12:35:03   
leli§
to je povrsinski pregled...malte ne kao dermatoloski pregled samo sto je na tom podrucjuuser posted image inace se ti limfni cvorovi povrsinski manifestuju kao posljedica nadrazaja koze u preponama... kako povrsinski izgleda ta kvrzica? koza je glatka? odnosno izgleda kao cibuljica u kojoj nema nista?

meni se jednom desilo da sam mislila da je limfni cvoic dok nisam primjetila zatamnjenje i skontala da je dlacica urasla horizontalno... vjerovala ili ne ja sam to sama uspijela "iscupati"user posted image skupila hrabrost i malo rasjekla i kada sam izvukla dlacicu od skoro 2cm nisam mogla da vjerujemuser posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kvržica na preponi
12.1.2009 12:40:32   
leli§
ne vjerujem da imas ikakvog razloga za paniku... to je ipak vanjska promijena u podrucju prepone...da je ne dao Bog nesto vaginalno bilo bi puno blize...znas vec gdjeuser posted image ...

zato draga moja u akciju za bebanu, ali provjeri i sa doktorom...

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kvržica na preponi
12.1.2009 12:57:18   
Liamchica
susretala sam se i ja sa tim urastanjima i , srecom, uspjesno sam to sama sebi lividirala jos u pocetnim fazama, ali ovo nije to, posmatrala sam, koza izgleda normalno, pod rukom osjetim kao da je ta jžkvrzica ispod koze (sto i jeste ), a na povrsini koze nema nista, imaju samo dlacice koje su normalno pocele da rastu nakon brijanja, i boja koze je ista, znaci ja bukvalno golim okom na povrsini koze na tom mjestu ne primjetim nista.
osjetim pod rukom i osjetim da me zulja kada prekrstim noge.

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kvržica na preponi
12.1.2009 13:40:00   
leli§
ja i dalje mislim da je to nadrazeni limfni cvoric... ipak otidji doktoru da znas tacno sta je i da se smiris a i da ti da kremicu i jos neki savjet da prodje sto udobnije

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kvržica na preponi
12.1.2009 14:31:36   
Dinkica
Nemoj paniciti, ja takvu kvrzicu i jos njih imam vec godinama, radila sam sve pretrage, najvaznije da limfociti nisu poviseni, to je klasicna reakcija na neku upalu i ja kad god se prehladim ili me nesto boli, tipa zub, upala jajanika, kvrzice se aktiviraju. meni je doktor rekao da jednostavno na upale reagujem sa kvrzicama i to je to....

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kvržica na preponi
12.1.2009 14:48:13   
Liamchica
limfocite pretpostavljam da mogu vidjeti u nalazu krvi?!

hvala puno

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kvržica na preponi
12.1.2009 15:03:55   
Dinkica
Ne vade ih bas uvijek, standardno je eritrociti i leukociti ali pogledaj mozda i imaju a ako i ne vade se obicnim nalazom krvi, tako da se nista ne brines........

(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kvržica na preponi
12.1.2009 18:06:45   
Lilipop
opet ja :) ja sam takvu kvrdzicu bas kao sto ti kazes imala prije 4 god, bila kod ginica, uradila pretrage krvi i sve to niko nije znao sta je, kad ono kad sam bila kod jednog prijatelja doktora rekao mi:daj malo spusti haljinu da ti vidim butinu, ja se ucrvjenela kad ono tri tackice jedno pedu ispod kvrdzice!  ujeo me pauk i to je bila reakcija tog ujeda! a ja mislila da imam nedaoBog tumor.

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kvržica na preponi
12.1.2009 22:32:39   
gerberka
Na ovom portalu sam zbog  hormona, pa sam slucajno skoknula na ovaj forum. uzivaj u zivotu, nema covjeka koji na upalu ne reaguje reaktivnim limfonoidima tj uvecanim limfnim cvorovima. Upala misica, upala zuba, krajnika, bilo cega i eto uvacaju se...pa limfa i jeste tu da brani od toga. pusa!

< Poruku je uredio gerberka -- 12.1.2009 22:36:35 >

(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kvržica na preponi
10.4.2009 12:43:07   
simba
Hm a ja se isto tako zbog toga uplašila.zapravo jos uvijek me strah jer sam i ja primjetila tu istu kvržicu u blizini prepone.Čitala sam sve vase odgovore i nadam se da je da je to mozda reakcija na upalu il tako nesto ali bih voljela da mi se javi sa odgovorom Liamchica ako je vec uradila sve te nalaze i ako je isla doktoru da poslusam njeno konacno iskustvo.Dali je nestala kvržica ili se i ona stim jos bori.

_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kvržica na preponi
10.4.2009 13:28:03   
gvendolina
Kvrzica moze nastati zbog urasle dlake,kao i upale zlijezda.To isto se moze pojaviti ispod pazuha.Moja prijateljica je imala upaljenu zlijezdu na preponi nije mogla hodati od bolova.Ljekar joj je propisao antibiotike i stavljala je obloge od caja od nevena.Proslo je nakon par dana.A kod uraslih dlacica,na preponi ili  bilo gdje,moze se izmasirati kantarionovim uljem, ono izvlaci urasle dlacice

(odgovor članu simba)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kvržica na preponi
15.2.2010 0:07:50   
gianna
Cao svima..upravo citam sve komentare jer imam isti problem sa kvrzicom,imam je vec oko pola godine i jako me nervira :) trenutno me jako jako boli a na povrini je mala okrugla kvrzica u kojoj kao da vidim dlacicu ,ne mogu nikako da odgonetnem sta tacno.Jedno vrijeme se smri i na dodir je glatka,a onda odjednom naraste a ispod tvrdo kao kamen a na vrhu ta mala kvrzica,ispupcena i uzasno boli.Povremeno se ispupci najcesce kad cu dobiti mens. a nekad se zna i desiti da iz nje izadje iscjedak.Strah me dirati da ne inficiram,voljela bi se rijesiti ovoga,pa ako neko zna kako ,voljela bi da odgovori :))

(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *