|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ljekar porodične medicine
13.3.2013 20:34:19   
laško
Zanima me kakva su Vaša iskustva sa ljekarima porodične medicine.

Moja su loša. Inače nismo koristili njihove "usluge" ali sada smo bili primorani. Naime, malena nam je iz vrtića oboma donijela pljuskavice.

Prvo sam "zaglavila" ja, te sam se nakon dva dana javila u svoju ambulantu kako bi mi dr. rekao svoju dijagnozu.

Dosla sam u situaciju da je moram zamoliti da me pogleda, jer ona nije imala namjeru. Dovoljno joj je bilo što sam došla i rekla kako mislim da imam pljuskavice.

Danas je MM isao i vratio se vidno iznerviran. Kaže da su uvijek gužve, moraš ganjati svoju doktoricu, pa ako nije u tvojoj smjeni možes se slikati, međutim pustili su ga ovaj put i rekli mu da se to ne ponavlja ( bolest je bila očigledna i bilo im je pametnije da ga puste )user posted image

Jedna je rekla da se smije tuširati, dok je druga rekla ni slučajno user posted image .

Inače, o pljuskavicama smo dobili više informacija na forumima nego u ambulanti. Ja kada sam došla da mi se uspostavi dijagnoza bilo je pola 8 i niko nije bila uopšte gužva, tako da smo imale vremena da porazgovaramo. Na moja pitanja sam ujedno, na kraju, i odgovarala i pitala je "je li tako?"user posted image user posted image

Meni to nije normalno!





Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ljekar porodične medicine
13.3.2013 20:37:20   
Ben 10
Kod nas je jedna grozna ,fuj ,poslije trecega pacijenta je nerovoza uhvati ,a druga je super kod nje i idemo.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu laško)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ljekar porodične medicine
13.3.2013 20:38:43   
Visnja RR
ja jos uvjek nisam izabarala nikog... totalno sam neinformisana ..čitacu ovu temu

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ljekar porodične medicine
13.3.2013 20:40:38   
palachinken
Kod nas porodični samo pišu uputnice, doznake i opravdanja. Nikako se ne bih pouzdala u njih!

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ljekar porodične medicine
13.3.2013 20:41:31   
laško

IZVORNA PORUKA: palachinken

Kod nas porodični samo pišu uputnice, doznake i opravdanja. Nikako se ne bih pouzdala u njih!



A gdje vas dalje šalju?

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ljekar porodične medicine
13.3.2013 20:44:26   
vjestica
ja sam zadovoljna svojom dr porodične medicine,a li što jest, jest, užasne su guve i kad se regularno naručuješ naruči te za nekoliko dana
ako je hitno, rpimi te isti dan, ali se dobro nasjediš dok se ne izredaju naručeni pacijenti

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu laško)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ljekar porodične medicine
13.3.2013 20:46:15   
leona81
imamo ljekara porodicne medicine i to vec godinama i super je, kao i sve ostale dr u nasoj ambulanti, tu smo 17 godina svi, a prije 2 godine sam otvorila karton i mm tu...takodjer imamo na stomatologiji super iskustvo a i tamo smo 17 godina...ja uvijek zovem 2-3 dana ranije i dogovorim termin i nema cekanja.
imam jako lose iskustvo sa Vrazovom, zbog malene, i primorana sam ici privatno doktoru jer su guzve strasne i ne zna se ko pije a ko placa

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ljekar porodične medicine
13.3.2013 20:47:06   
leona81
za ospice sam isla privatno takodjer jer sam ipak htjela da me pregleda specijalista s obzirom da su mi otekli limfni cvorovi

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ljekar porodične medicine
13.3.2013 21:23:08   
mamma mumi
Moja je grozna, neprofesionalna, u duksu me doceka, a da me pregleda ma jok, a jos smo kolegice, nego sreca pa mi ne trebaju njihove usluge cesto, tada sam bila trudna 9 mj, pred porod, pokucam pitam mogu li uci da mi izda uputnicu za bolnicu, a ona ce, sacekaj moram jesti, ma kad je nisam uh....... jadan svako ko treba njihovu uslugu, cast izuzecima

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ljekar porodične medicine
13.3.2013 21:26:21   
Amani12
Ja jos uvijek nisam 'odabrala' svog ljekara u DZ.

Moze li neka preporuka za DZ Saraj Polje?

_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ljekar porodične medicine
13.3.2013 21:30:53   
laško

IZVORNA PORUKA: Amani12

Ja jos uvijek nisam 'odabrala' svog ljekara u DZ.

Moze li neka preporuka za DZ Saraj Polje?



Ja pripadam ambulanti u aerodromskom. I nemam ti preporuku user posted image

Moguće da i ti user posted image

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ljekar porodične medicine
13.3.2013 21:33:24   
Amani12

IZVORNA PORUKA: laško


IZVORNA PORUKA: Amani12

Ja jos uvijek nisam 'odabrala' svog ljekara u DZ.

Moze li neka preporuka za DZ Saraj Polje?



Ja pripadam ambulanti u aerodromskom. I nemam ti preporuku user posted image

Moguće da i ti user posted image


Ma jos one papire nisam nigdje predala,valjda je ta akcija jos uvijek u toku...

A kojeg god ljekara da dobijem,necu se usreciti,mescini...user posted image

Ne dao Bog neceg opet cu ja privatnicima pare ostavljati.user posted image

_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu laško)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ljekar porodične medicine
13.3.2013 21:35:28   
chuci
ja imam neku ali ne znam koja je hB jer nemam potrebe za dr-ima.
morala sam ići jedino kada su mi na klinici davali antibiotike za mastitis da mi ovdje propišu antibiotik ali to je bilo uvijek dr koji je tu samo sestra unese papir i iznese jer je mala beba i fazoni.
hB pa mi ne trebaju. ako zatreba odem u ambulantu i pitam koji je moj dr piše valjda u kartonu

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu laško)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ljekar porodične medicine
13.3.2013 22:12:04   
aya 05
Ja sam zadovoljna svojom doktoricom.Kada mi nesto treba nazovem dan-dva ranije i budem na vrijeme primljena.Ako mi je za bolovanje ostavim potvrdu za dijete i ona sve zavrsi.Mi nikako da shvatimo da su i dr. ljudi,moraju i jesti i malo se odmoriti.Mi bi da oni rade kao na traci.Tako da dosta ima i do pacijenta kakav odnos izgradi sa ljekarom.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ljekar porodične medicine
13.3.2013 22:21:27   
malena sharena
Ja sam u ambulanti K. Brdo kod dr. Cengic, prezadovoljna sam. I meni ona "sluzi" za pisanje recepata i uputnica, ali jako je ljubazna i susretljiva, nisam jednom dosla nenajavljena, a ona me primi bez po rijeci i zacas zavrsimo sta treba. Super je zena.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu aya 05)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ljekar porodične medicine
13.3.2013 22:21:35   
Blue rose RR
Imam divnu doktoricu P-medicine, koja je uvijek spremna za razgovor i pomoć. Ne reaguje na prvu već sasluša.
Žao mi je što je otišla na specijalizaciju, ali ću se pretrpjeti sa zamjenama.

Helem u Domu zdravlja kojem pripadam je kao i u drugim - mora se naručiti da bi se došlo na red, ali se onda ne čeka. Međutim u slučaju da se razbolim i treba mi hitno doktor, ide se preko reda.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu aya 05)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ljekar porodične medicine
13.3.2013 22:31:23   
vjestica

IZVORNA PORUKA: Amani12

Ja jos uvijek nisam 'odabrala' svog ljekara u DZ.

Moze li neka preporuka za DZ Saraj Polje?

ja sam kod dr Ćurevac i zadovoljna sam user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ljekar porodične medicine
13.3.2013 23:21:35   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Imam divnu doktoricu P-medicine, koja je uvijek spremna za razgovor i pomoć. Ne reaguje na prvu već sasluša.
Žao mi je što je otišla na specijalizaciju, ali ću se pretrpjeti sa zamjenama.

Helem u Domu zdravlja kojem pripadam je kao i u drugim - mora se naručiti da bi se došlo na red, ali se onda ne čeka. Međutim u slučaju da se razbolim i treba mi hitno doktor, ide se preko reda.



i ja sam u istom Dz kao i ti, moja dr. akobogda dolazi sa Porodiljskog u junu i jedva je čakam, zamjena joj je bila ok, ali me baš iznenadila prije nekoliko dana, ja kažem trebala bih uraditi labaratoriju jer idem internisti, mislim upoznata je sa mojom situacijom, kaže ona meni nema potrebe u 8 mjesecu si radila nalaze i bili su ok, valjda bila umorna, ko će joj znati, i ja lijepo nalaze uradim u Općoj bolnici gdje idem kod mog interniste,inače u našem dz je ludilo, blago rečeno krenuvši od pedijatrije pa nadalje, ako se i drekneš dobar si, ako šutiš vazdan ćeš čekato da te prozovu.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ljekar porodične medicine
13.3.2013 23:52:58   
Adana

IZVORNA PORUKA: Amani12

Ja jos uvijek nisam 'odabrala' svog ljekara u DZ.

Moze li neka preporuka za DZ Saraj Polje?



Mama je bila kod ove doktorice, a sada je i tata kod nje. Vec duzi niz godina. Pozitivna iskustva skroz. Doktorica je je divna:

dr. Senada Mušović spec.porod.med.

Nadam se samo da se dobro sjecam imena, ako sma fulila ispravicu se. :) Pitacu tatu sutra. :)

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ljekar porodične medicine
19.4.2013 13:20:30   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Adana


IZVORNA PORUKA: Amani12

Ja jos uvijek nisam 'odabrala' svog ljekara u DZ.

Moze li neka preporuka za DZ Saraj Polje?



Mama je bila kod ove doktorice, a sada je i tata kod nje. Vec duzi niz godina. Pozitivna iskustva skroz. Doktorica je je divna:

dr. Senada Mušović spec.porod.med.

Nadam se samo da se dobro sjecam imena, ako sma fulila ispravicu se. :) Pitacu tatu sutra. :)


ja moram izabrati dr, pa bas ugledah tvoj post, bila sam jednom kod ove dr pa sam bila zadovoljna i mislila sam je izabrati ali sam htjela naci jos koje misljenje ukucah na google i izbaci mi tvoj post, bas mi je drago onda cu je i izabrati aBduser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ljekar porodične medicine
19.4.2013 13:55:53   
Super Beba

IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Moja je grozna, neprofesionalna, u duksu me doceka, a da me pregleda ma jok, a jos smo kolegice, nego sreca pa mi ne trebaju njihove usluge cesto, tada sam bila trudna 9 mj, pred porod, pokucam pitam mogu li uci da mi izda uputnicu za bolnicu, a ona ce, sacekaj moram jesti, ma kad je nisam uh....... jadan svako ko treba njihovu uslugu, cast izuzecima


Meni je isto to uradila moja doktorica..nisam bila trudna, ali sam imala temp. 39...jedva na nogama stala..s tim, kad je vidjela moj pogled, rekla je OK, da ne bi bila ljuta, pregledat ću te...ne trebam govoriti da je pregled trajao 2 sekunde i završio je sa propisanim antibioticima na neviđeno...

Samo kažem, hB ne treba mi često...budala pa se prebacih kod nove doktorice, ne znam što nisam ostala kod starog doktora...nego ja, kad sam se udala i promijenila prebivalište, potrčala i da promijenim doktora koji bi mi bio bliže...

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ljekar porodične medicine
22.5.2013 16:28:20   
scarlett
Sutra imam termin kod svoje stare dr., ali se trebam prebaciti u DZ Saraj Polje, otezala sam do zadnje jer mi je stara dr. super, ali sutra moram ponijeti papire (one što se uzmu u Socijalnom) tako da će mi to biti posljednja posjeta staroj dr.

Htjela sam pitati za preporuku u Saraj P., ali vidim da već ima, super.

Sada me samo još zanima kome se ti papiri trebaju predati? Zna li ko?

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Ljekar porodične medicine
22.5.2013 16:55:16   
ada_
ja sad ne kontam zasto se prebacujete drugom doktoru ako vec imate super iskustva kod trenutnog?Koliko je meni poznato,ako sam u krivu ispravite me,sa onim papirima sa socijalnog mozete izabrati doktora kojeg VI zelite ne mora nuzno biti i doktor u DZ kojem pripadate adresom....
ja imam doktoricu u starom g.a zivim na ilidzi,doktorica je super jako cesto sam ove zadnje dvije godine isla doktorima i uvijek ali bas uvijek je bila super,nikad se nisam narucila samo provjerim kad je njena smjena i odem,pregleda me odredi terapiju ili posljedi dalje,cjelu trudnocu mi je davala svaku mogucu uputnicu cak i onda kad sam eto ja po svom nahodjenju htjela nesta provjeriti bez da je to ginekolog trazio,cak sam znala reci sestrici ime prezime i br.kartona i doktorica napise uputnice muz samo ode i preuzme ih...znala je izaci na vrata i reci pred svima da ima trudnicu da prvo zavrsi sa njom pa ce nastaviti user posted image

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ljekar porodične medicine
22.5.2013 19:56:04   
scarlett
Preselila sam se i sada trebam predati te papire na kojim će pisati i nova adresa, a oni će vidjeti da ne pripadam njihovoj ambulanti. Osim toga DZ Saraj P. mi je pred nosom, tako da je i to dobro. Odugovlačila sam samo jer mi je bilo žao da promjenim dr.

Ako je tačno to što kažete i to je dobro. Provjerim sutra šta će mi reći u ambulanti i kakvu će mi preporuku dati. Hvala!

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Rođendan
veeseelaa

na proslavu rođendana svoga djeteta zovete

Blisku familiji + par bliskih prijatelja (58%)

ovo pod a + proširim prijatelje (9%)

pod a + b + djecu iz vrtića (4%)

Ma sve redom nek se dijete zabavi (4%)

Uglavnom mame sa RR jer i nemam nešto puno prijatelja (26%)


Broj svih glasova: 137

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *