|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ljepota iz kuhinje
4.2.2009 23:14:23   
mama_debeljuca
Sorry, ako tema već postoji user posted image , ali ja je nisam pronašla.
Hajde da sakupimo jeftine i učinkovite recepte za ljepotu, od sastojaka koje svi imamo u kući.
Evo, meni trenutno pada na pamet recept za piling kože lica:
-kašika kukuruznog brašna
-kašika slate pavlake i
-kašika meda
Nanijeti na lice, neka odstoji 15 minuta, zatim blago utrljati i isprati toplom vodom. Koža bude meka i osvježena.

< Poruku je uredio acudesa RR -- 17.2.2010 22:05:47 >


_____________________________

:-)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: ljepota iz kuhinje
4.2.2009 23:19:34   
MELLI
Kašiku morske soli rastopiti u malo maslinovog ulja.Istrljati tijelo i isprati.
Odličan peeling za tijelo,ne znam može li za liceuser posted image

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: ljepota iz kuhinje
4.2.2009 23:22:10   
camm
kada sam na moru uvjek to radim pa i po licu
ali blaze.



_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: ljepota iz kuhinje
4.2.2009 23:33:15   
nikita
Bas sam neki dan dosta toga nasla, imam problematicno lice i svako malo mi iskacu puhice kao da sam u pubertetu, mada nisam davno izasla user posted image user posted image user posted image user posted image

-Pretjerano lučenje sebuma površinu kože čini masnom, a problem kod ovog tipa kože je taj što višak masnoće koji se izlučuje na površinu privlači prljavštinu i prašinu. Zbog toga se stvaraju miteseri, prištići i slični nametljivci. Zato je najvažnije masnu kožu redovito i pomno čistiti. Za maske namijenjene masnoj koži koriste se jabuke, rajčice, limuni ili limete, bjelanjci, brašno, krastavci.
Prijedlog: Sok od jednog limuna izmiješaj s pola šalice brašna i bjelanjka te nanesi na lice i isperi kad se potpuno sasuši. Na ovaj ćeš način napraviti i lagani piling te očistiti kožu od prljavštine i viška masnoće.
-Za normalnu i masnu kozu idealan je kiseli kupus jer sprijecava izlucivanje viska loja i obnavlja prirodnu kiselost koze. Uz to je bogat vitaminima i mineralnim tvarima.
Potrebno je:
1 zlica soka kiselog kupusa ili 2 zlice zgnjecenog kiselog kupusa
pola zlice masne kreme
Sok ili zgnjeceni kiseli kupus umijesa se u masnu kremu te nanese na kozu lica,vrata, i dekoltea. Masku treba ostaviti da djeluje oko 20 minuta, a potom isprati toplom vodom.  

PRIJE STAVLJANJA MASKE, MALO KAMILICE
Prije nanošenja maske na lice, pripremite kožu. Lice kratko naparite čajem od kamilice. To će otvoriti pore i poboljšati upijanje sastojaka maske. Čaj od kamilice također možete upotrijebiti i kao  tonik. Natopite blazinice čajem i lagano očistite lice. Dok uživate u aromamaskama, na oči stavite vrećice čaja. 

MASKA ZA MASNU I MJEŠOVITU KOŽU
Pomiješajte žličicu čvrstog jogurta i žličicu hladno prešanog ulja jojobe te dodajte kap eterična ulja lavande. Smjesu nježno umasirajte na čisto lice. Nakon 15-ak minuta skinite masku mlakom vodom. Ova maska je vrlo nježna pa je možete koristiti svaki drugi dan. Dobra je i za kožu s aknama.

RECEPT PROTIV PODOČNAJKA:
Svjež, na kolutove izrezan krumpir stavite u gazu koju zatim smjestite na područje ispod očiju i ostavite da stoji 15 do 20 minuta. Nakon toga isperite i nanesite hidratantnu kremu.

PROTIV PRIŠTIĆA:
Ogulite rajčicu (stavite je na minutu u vrelu vodu i kožica će se lakše skidati), te
¼ rajčice  pomiješajte s
1 čajnom žličicom jogurta
1 čajnom žlicom aloe vera gela
4 kapi eteričnog ulja mente.
Od sastojaka napravite homogenu smjesu i nanesite na lice. Ostavite neka djeluje oko 10 minuta, zatim isperite toplom vodom. 

Maske za masnu kožu sa jogurtom i mlijekom
Jogurt s morskom solju dobro je sredstvo za liječenje prekomjernog lučenja sebuma, ali tek nakon što se sol istopi u jogurtu i nanese na lice na komadu gaze. Ostavite ga na licu desetak minuta, isperite toplom vodom ili, još bolje, kamilicom.

Za nečistu kožu:
Kvasac pomiješajte s mlakim mlijekom. Stavite na lice i pustite neka se osuši. Isperite vrućom zatim hladnom vodom. Redovitom upotrebom ten postaje vidljivo čišći.  

< Poruku je uredio nikita -- 4.2.2009 23:37:12 >

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: ljepota iz kuhinje
4.2.2009 23:34:12   
mama_debeljuca
Za čišćenje organizma:
Čaj od peršuna: supenu kašiku peršuna preliti vrelom vodom i ostaviti da odstoji 5 minuta,
procijediti i piti 2 puta dnevno 2 nedelje. Kako čisti organizam tako posredno pomaže i kod celulita.
Takođe, ovaj čaj je koristan kod većine "ženskih" problema, upale mokraćnih kanala,
dobar je i za podsticanja ovulacije!

_____________________________

:-)

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: ljepota iz kuhinje
4.2.2009 23:38:10   
mama_debeljuca
Ako znate i neku masku za kosu, biće dobrodošla user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: ljepota iz kuhinje
4.2.2009 23:38:15   
dinaa
Ali pazite jer snizava krvni pritisak.Mislila sam na ovaj caj od persuna. 

< Poruku je uredio dinaa -- 4.2.2009 23:39:16 >


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: ljepota iz kuhinje
4.2.2009 23:50:35   
mama_debeljuca
Maska za mitisere na predjelima nosa, brade i čela:
uzme se parčence svježeg kvasca i pomiješa se sa malo mlijeka. Napravi se glatka
masa i nanese se na čisto lice, ne oko očiju i obrva. Drži se 10-15 min. i nesmije da se priča dok se maska drži na licu da ne bi prilikom sušenja popucala.Kada je maska suha
opere se lice mlakom vodom. Poslije pola sata nanesite hidratantnu kremu na lice.

_____________________________

:-)

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: ljepota iz kuhinje
5.2.2009 11:04:36   
liebevoll
Evo jedne maske za kosu-pomijesati majonezu i jaje, ili maslinovo ulje i jaje, ja uvjek stavim otprilike, posto imam dugu kosu. 
Ravnomjerno nanijeti, staviti najlon-kesu na glavu, drzati 20tak minuta, isprati, i uobicajeno oprati kosu. Kosa bude bas sjajna i leprsava. :))

_____________________________

"Ti si zelja iza koje druge zelje nema..."
24.8.2009.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: ljepota iz kuhinje
5.2.2009 14:10:10   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: mama_debeljuca

Ako znate i neku masku za kosu, biće dobrodošla user posted image


zumance,
ricinus – jedna cajna kasicica,
pantenol – jedna cajna kasicica
kapi od koprive (5 - 6 kapi),
AD uljane kapi ( 5 - 6  kapi)…
napravite zitku masu (pakovanje), nanesite na kosu, pokrijte  najlonom pa peskirom i drzite 2 h.
 
 
Provjereno cini kosu ljepsom, i ubrzava rast…user posted image


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: ljepota iz kuhinje
6.2.2009 21:12:10   
Adana
IZVORNA PORUKA: mama_debeljuca

Za čišćenje organizma:
Čaj od peršuna: supenu kašiku peršuna preliti vrelom vodom i ostaviti da odstoji 5 minuta,
procijediti i piti 2 puta dnevno 2 nedelje. Kako čisti organizam tako posredno pomaže i kod celulita.
Takođe, ovaj čaj je koristan kod većine "ženskih" problema, upale mokraćnih kanala,
dobar je i za podsticanja ovulacije!


Dobar je kazu i u borbi protiv bijelog pranja, a i bogat je zeljezom...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *