|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   MOZEMO LI PREKO GRANICE
3.7.2010 13:02:16   
DZANINI
Drage moja kao i uvjek nadam se vasoj pomoci ukolko neko zna ista o ovome..Naime pasos mi je istekao ....imam malu bebu od 16 mjeseci i ona ima svoj vlastiti pasos....trebali bi na more ali suprug sa nama ne ide...ja imam licnu kartu na djevojackom prezimenu ...znaci novo prezime imam i djevojacko i o supruga medzutim dokumente jos nisam promjenila...user posted image
Bi li mogla sa bebom prekop granice sa naravnoi njenim pasosem a svojom licnom na kojem mi je djevojacko prezime ...jel ima neko neki br da se raspitam ili sta hitno mi treba pomoc...
Hvala unaprijed
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
3.7.2010 13:12:06   
zeze
Ja mislim da mozea ako ti vrijedi licna, mislim da jos vazeca (ono znas da ima njoj rok trajanja)user posted image
Moja drugarica ide sa svojom licnom (djevojackom) a imaju djevojcicu , ima pasos, idu redovno ona i mala same.
Mislim da mozes.


_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu DZANINI)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
3.7.2010 13:14:17   
škorpija
možeš na more, ali za svaki slučaj ponesi rodni list bebe da možeš dokazati da je tvojauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
3.7.2010 13:22:11   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: DZANINI

Drage moja kao i uvjek nadam se vasoj pomoci ukolko neko zna ista o ovome..Naime pasos mi je istekao ....imam malu bebu od 16 mjeseci i ona ima svoj vlastiti pasos....trebali bi na more ali suprug sa nama ne ide...ja imam licnu kartu na djevojackom prezimenu ...znaci novo prezime imam i djevojacko i o supruga medzutim dokumente jos nisam promjenila...user posted image
Bi li mogla sa bebom prekop granice sa naravnoi njenim pasosem a svojom licnom na kojem mi je djevojacko prezime ...jel ima neko neki br da se raspitam ili sta hitno mi treba pomoc...
Hvala unaprijed

ako ti je licna vazeca mozes bez problema evo i ja putujem veceras dokumenta su mi na djevojacko jer su vazeca pa ih nisam mjenjala sretan put u svakom slucaju...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu DZANINI)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
3.7.2010 13:23:26   
DZANINI

IZVORNA PORUKA: mamine oci


IZVORNA PORUKA: DZANINI

Drage moja kao i uvjek nadam se vasoj pomoci ukolko neko zna ista o ovome..Naime pasos mi je istekao ....imam malu bebu od 16 mjeseci i ona ima svoj vlastiti pasos....trebali bi na more ali suprug sa nama ne ide...ja imam licnu kartu na djevojackom prezimenu ...znaci novo prezime imam i djevojacko i o supruga medzutim dokumente jos nisam promjenila...user posted image
Bi li mogla sa bebom prekop granice sa naravnoi njenim pasosem a svojom licnom na kojem mi je djevojacko prezime ...jel ima neko neki br da se raspitam ili sta hitno mi treba pomoc...
Hvala unaprijed

ako ti je licna vazeca mozes bez problema evo i ja putujem veceras dokumenta su mi na djevojacko jer su vazeca pa ih nisam mjenjala sretan put u svakom slucaju...



hvala ti punooo velike informacije...ovaj forum je maloo cudooo...SRETNOO DRAGAA VECERAS LIJEP PROVOD VAM ZELIMM user posted image user posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
3.7.2010 13:24:23   
DZANINI

IZVORNA PORUKA: škorpija

možeš na more, ali za svaki slučaj ponesi rodni list bebe da možeš dokazati da je tvojauser posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

....AHAHHA BAS MI MOJI ISTO REKOSE ZA SVAKI SLUCAJ PONESI RODNJI NJEN ...STO SE NASMIJA AHAHAH MOJA MOJA BEBA.....HVALA NA INFORMACIJIII PUNOOOOOOOOOOOOOOOO

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
3.7.2010 16:02:07   
anitaMO
možeš ženo.ja Švedsku obišla niko me ne upita ništauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu DZANINI)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
3.7.2010 16:35:49   
Adana
Kao sto vec rekose mislim da bez problema mozes preko grane, ali raspitaj se da li ti treba saglasnost muza, ili kako god da se to zove, jer vodis dijete preko granice bez njega... user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu DZANINI)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
3.7.2010 16:43:33   
R&T@
Ne vidim gdje je tu problem!
Majka i dijete ne moraju imati isto prezime...

Mene zanima kako oni znaju uopce ko je roditelj...
U djecijem pasosu nigdje ne pisu ti podaci...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
3.7.2010 17:19:55   
mamaajna
razvedena,drugo prezime sin presao s pasosem a ja s licnom.ma na nasoj granici niko nista nepita.a b muz je samo potpisao kada sam predavala pasos i nista vise

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
3.7.2010 18:03:47   
Ben 10
Ja sam išla sa pasošem na djevojačko prezime,a malac mi bio upisan na moj pasoš.Nego ti ponesi još i vjenčani list i rodni zbog bebe.Neka se nađe.


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
3.7.2010 18:05:08   
Ben 10
Ja sam išla sa pasošem koji je bio na djevojačko prezime.Nego ti ponesi još i vjenčani i rodni list bebin,neka se nađe.


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
4.7.2010 16:43:00   
amela2208
dzanini: ja sam ti isla prije mjesec dana kucii tako su mi bilo dokumenti kao kod tebe, pasos na djevojacko curicina dokumenta na ocevo prezime. Medjutim prije putovanja sam nazvala nasu ambasadu da pitam treba li mi jos nesto od dokumeta rekli su obavezno treba SAGLASNOST od oba roditelja za putovanje koje ce biti ovjereno kod sudskog vjestaka-suda ili notera zavisi u kojoj se drzavi nalazis. Bas sam se i ja pitala sta ce mi ta saglasnost....user posted image user posted image user posted image Kad smo sletjeli na nas aerodrom prvo sto su mi trazili je bilo saglasnost i zvod iz knjige rodjenih bebin... Tako moj ti je savjet izvadi saglasnost i putuj mirne glave a ş za svaki slucaj uzmi i izvod iz maticne knjige rodjenihcan
srecan put tebi i user posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu DZANINI)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
4.7.2010 19:10:21   
DZANINI

IZVORNA PORUKA: amela2208

dzanini: ja sam ti isla prije mjesec dana kucii tako su mi bilo dokumenti kao kod tebe, pasos na djevojacko curicina dokumenta na ocevo prezime. Medjutim prije putovanja sam nazvala nasu ambasadu da pitam treba li mi jos nesto od dokumeta rekli su obavezno treba SAGLASNOST od oba roditelja za putovanje koje ce biti ovjereno kod sudskog vjestaka-suda ili notera zavisi u kojoj se drzavi nalazis. Bas sam se i ja pitala sta ce mi ta saglasnost....user posted image user posted image user posted image Kad smo sletjeli na nas aerodrom prvo sto su mi trazili je bilo saglasnost i zvod iz knjige rodjenih bebin... Tako moj ti je savjet izvadi saglasnost i putuj

mirne glave a ş za svaki slucaj uzmi i izvod iz maticne knjige rodjenihcan
srecan put tebi i user posted image




o jojj draga moja ama licna je meni na djevojackom pasos nemam..rekli su mi da zovem granicnu sluzbuu ali danima se niko ne javlja ..cujem hiljadu slucajeva da mnece biti problema ali se ne smijem usudit dok mi barem neko na granickoj sluzbi ne potvrdi informaciju a inace iz sarajeva smo i putujemo u hrvatsku nista posebno..a pasos njen ioanako nisam ja mogla doc nego otac njen moj muz koji je inace pasos prilikom preuzimanja uzeooo...

hvala ti na savjetuuu user posted image user posted image

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
4.7.2010 19:15:28   
amela2208
moj ti je savjet za svaki slucaj uzmi tu saglasnost i idi bez problema i bez brige... ipak ces putovati sa user posted image , da si sama i da imas problema nekakvih mozes lakse da se snadjes ali sa djetetom nemoj rizikovait.  srecan put jos jednom user posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu DZANINI)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
5.7.2010 9:40:55   
dojbinica

IZVORNA PORUKA: amela2208

moj ti je savjet za svaki slucaj uzmi tu saglasnost i idi bez problema i bez brige... ipak ces putovati sa user posted image , da si sama i da imas problema nekakvih mozes lakse da se snadjes ali sa djetetom nemoj rizikovait.  srecan put jos jednom user posted image

ne treba ti nikava saglasnost, jer kod nas kada se predaje zahtjev za izdavanje pasoša za maloljetnika, prilikom predavanja za pasoš moraju se potpisati oba roditelja,a što se tiče toga što prezime nije isto ni to nije problem.problem jedino što postoji zakonski rok do kada se moraju zamjeniti dokumenti i unjeti sve promjene, kao što su prezime i adresa stanovanja, za propuštanje takvog nečega u zakonu je propisana i kazna.Ali čim dođeš sa mora, odmah idi da to središ, a na našoj granici neće ti praviti problema, Sretno!

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
5.7.2010 11:28:51   
Ben 10
Treba ti i punomoć od drugoga roditelja da dijete prevedeš preko granice.
Dijetetu kada vadiš pasoš moraju oba roditelja dati suglasnost ,ali moraju i oba roditelja dati saglasnost da dijete pređe granicu jer oni neznaju jesi li se ti posvađala sa mužem pa želiš dijete odvesti.Svako dijete bez prisustva oba roditelja na granici mora imati punomoć ,ako jedan roditelj ide onda od drugoga ,ako sa rodakom ili prijateljima ide onda mkora imati od oba roditelja.Može ti se desiti da ništa ne traže ,a može se neki kreten naći pa da te maltretira zbog sitnice.


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
5.7.2010 11:55:10   
mamina princeza
Punomoc roditelja koji nije s vama u trenutku putovanja rjetko traze na granici al ipak se desi da traze, zato je bolj eimati.

Uzmes u opcini obrazac za punomo otac popuni potpise i ovjeri u opstini - nije neki veliki posao ....

sretno


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
5.7.2010 16:22:39   
Puslica
da li neko zna moze li se preci granica sa djecomm koja nemaju pasos ??

_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
5.7.2010 16:27:37   
sporty mamaa
Mislim da NE!!! Osima ako ti na granici radi brat ili rodakuser posted image

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
5.7.2010 16:31:19   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Puslica

da li neko zna moze li se preci granica sa djecomm koja nemaju pasos ??


Može....u zamzibaru!
Ne može naravno.

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
5.7.2010 17:21:42   
Puslica
hvala na odgovorima

_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
6.7.2010 19:52:43   
DZANINI
hiljaduu pricaa uhh zabrinuste me ovo za kaznu i rok dokad se mogu dokumenti primjenit ihhhhh kod mene proslo godina i godinaaa ahhaha ...bog zna koje ce meni kazne doc ali eto sta ja znam uzet cu tu punomoc od supruga i ostalo rjesit kad dodzemmm....ahhah hvalaa vamm curee dragee ena savjetimammaaa i misljenjimaaa

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
21.7.2010 20:23:45   
luna77
IZVORNA PORUKA: mamina princeza

Punomoc roditelja koji nije s vama u trenutku putovanja rjetko traze na granici al ipak se desi da traze, zato je bolj eimati.

Uzmes u opcini obrazac za punomo otac popuni potpise i ovjeri u opstini - nije neki veliki posao ....

sretno

na bh-rh netreba punomoć


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: MOZEMO LI PREKO GRANICE
21.7.2010 20:25:03   
luna77
IZVORNA PORUKA: DZANINI

Drage moja kao i uvjek nadam se vasoj pomoci ukolko neko zna ista o ovome..Naime pasos mi je istekao ....imam malu bebu od 16 mjeseci i ona ima svoj vlastiti pasos....trebali bi na more ali suprug sa nama ne ide...ja imam licnu kartu na djevojackom prezimenu ...znaci novo prezime imam i djevojacko i o supruga medzutim dokumente jos nisam promjenila...user posted image
Bi li mogla sa bebom prekop granice sa naravnoi njenim pasosem a svojom licnom na kojem mi je djevojacko prezime ...jel ima neko neki br da se raspitam ili sta hitno mi treba pomoc...
Hvala unaprijed


033755300 broj za info

(odgovor članu DZANINI)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *