|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Maloj bebi potrebna hrana i pelene
27.10.2012 23:38:33   
sporty mamaa
http://www.sadake.com

Odvojite vrijeme i procitajte, jadna bebicauser posted image user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Maloj bebi potrebna hrana i pelene
28.10.2012 0:35:34   
hatepsut
Sad citala,sunce maleno user posted image user posted image evo upravo sam pitala zenicu koja je bila kod njih za velicinu odjece i obuce od djecaka jer imam ja od svog sina pa bi se nekako snasla da posaljem.tako sam slaba na djecicu .A za muza user posted image ako neko ima vise informacija neka nam napise.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Maloj bebi potrebna hrana i pelene
28.10.2012 17:12:32   
sporty mamaa
to je sve sto ja znam. Nas par ce poslati posiljku kasica i pelena iz Mostara postom... Jos se skuplja.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Maloj bebi potrebna hrana i pelene
28.10.2012 21:33:13   
raspolozena mama
Pozdrav svima... ja sam se nekada učlanila i odavno me nije bilo---
U četvrtak, dan prije Bajrama, otkrila sam ovaj post i rasplakala se, jer i sama imam bebu, tek malo stariju od ove male Nedžle... odmah sam nabavila i adresu i broj telefona i najavila ženi posjetu... i moja prijateljica i ja smo pokupile šta smo našli iz kuće nekoliko kesa i odnijeli joj
Evo detaljnijeg izvještaja (bez slike, ne znam postaviti )

Ponukani pričom sa linka: http://www.sadake.com/jednostavno nismo mogli da se častimo i bajramujemo uz znanje da se neko bori za koricu hljeba Bili smo kod Durić Senade... Prijateljica i ja... strmo je do gore.... ali nekako dođosmo... djeca: Nedžad (5. razred) i Nedžla (peti mjesec) su divna, malena s pravom ima ime Nedžla (djevojka krupnih očiju) jer je tako sitna a ima ogromne oči i trepavice i tako je slatka da se morate zaljubiti u nju Na slici izgleda krupnije jer je bila najbliže fotoaparatu... (drži je komšinica na krilu)... Senada je divna mlada žena... znate da ju je muž napustio po porodu i da je bila izbačena kada nije platila prvu slijedeću kiriju sa novorođenčetom na ulicu... Uz pomoć komšija i jedne žene koja ju je primila u svoj podrumski stan na nekoliko mjeseci, sastavila je nekako kraj s krajem... Stan nije ono skroz podrumski, ali kako je kuća u brdu, veći dio je u brdu i ima vlage, otpada kreč sa zidova... baš me strah da djeca ne navuku reumu... Žena nije od onih koji kukaju, osjećali smo se baš Bajramski i praznično, veselo... Sve čisto, uredno... ona malenu doji, bila je našla i posao i ženu da joj čuva djecu, ali nije mogla dugo izbivati zbog malene... možda bi joj izdajalica pomogla, ja je nemam, poklonila sam... Žena ju je pustila da tu prezimi, pa ako bude radila, žena bi se zadovoljila sa 50 KM mjesečno kirije (sve smo ispitali) Sin je nedavno od nekih prijatelja koji su zatvorili radnju sa nekim sitnicama dobio onih kineskih futrola za mobitele i džidža i išao sa prijateljem od kuće do kuće negdje u nekom naselju (zaboravila sam) i sve prodao i donio mami 50 maraka, pošteni, nastoje da zarade... Dala sam joj običnih platnenih pelena i melni gaćice i demonstrirala joj svoje Ekobeba one zelene pelene sa pamučnim pelenama što se presavijaju (meni su one najbolje iz njihovog asortimana i mi ih koristimo) i njoj bi super došle, naveče kad beba oko deset zaspi, ona sve pere na ruke... tako da bi bilo lijepo ovoj ženi kupiti pelene, deterdženta, a odjeću joj za bebu ja mogu davati i dalje od svoje Almice, za sina nemam ništa (mali ima zimsku jaknu i pristojno je bio obučen)... Odnijeli smo nešto hrane, kašica za bebu, odjeće, kurbane i tako... nismo osjećali ono tegobno raspoloženje koje donosi neimaština, mada nam je bila pred očima, oni zidovi koji se gule od vlage i to... ali zaista bih preporučila da je poguramo..
najpotrebniji su joj pelene, hranu će im sutra donijeti Elvir iz pomozi.ba da preguraju slijedećih mjesec dana, ali imaju tek par metara drva što je žena kupila od ramazanskih vitri, a valja ugrijati onaj vlažni sobičak...

ukoliko budete htjeli nešto organizovati, a budu vam trebali konkretni podaci, javite mi se :)

_____________________________

Jedan osmijeh ne košta ništa, a daje mnogo
Obogaćuje onog koji ga prima
A ne osiromašuje onog koji ga daruje
Ne traje dulje od jednog trena
A sjećanje na njega ponekad je vječno

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Maloj bebi potrebna hrana i pelene
28.10.2012 21:39:59   
Medić*
Pretuzno user posted image

Hajmo zene napraviti jednu humanitarnu kaficu i pomoci ovoj bebici :(

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu raspolozena mama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Maloj bebi potrebna hrana i pelene
29.10.2012 0:12:38   
edijevamama
user posted image user posted image user posted image , hajmo pa koliko ko moze, da joj bar drva kupimo

_____________________________

10.01.2008 stigao najljepsi poklon mami i babi-EDIB

28.12.2009 drugi poklon mami i babi KErim

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Maloj bebi potrebna hrana i pelene
29.10.2012 0:30:16   
disaaa
Pretuzno,,gdje se nalazi,,kako doci do nje

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Maloj bebi potrebna hrana i pelene
29.10.2012 0:36:10   
cicy
Pomogla bih i ja ali sam daleko,u Krajini...ako ko ima neku ideju kako da posaljem do sarajeva ovoj zeni nesto,barem da mi adresu (provjerenu i tacnu)od ove zene da ...

_____________________________

Postuj onog ko zna i zna da zna,kloni se onog ko ne zna a misli da zna i budi blag prema onom ko ne zna i svjestan je toga..

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Maloj bebi potrebna hrana i pelene
29.10.2012 10:39:19   
raspolozena mama
Dobro jutro :) evo mene sa lijepim vijestima: jedna FB poznanica iz Mostara poznaje jednu ženu iz Sarajeva koja će pokloniti bebi skafander, a Elvir iz pomozi.ba će joj nabaviti i hrane i nešto drva, tako da je slijedeći mjesec žena bezbrižna :)
Njena adresa je Husage Čišića do broja 23 (ispod tog broja, nizbrdo), (Podhrastovi, Sarajevo) broj mobitela: 060/398-4387
Ako možete donirati pelene ili novac za pelene... kontaktirajte je... ostalo ćemo sve pokriti za sada, do m. uložaka :) sve čega smo se sjetili :)

_____________________________

Jedan osmijeh ne košta ništa, a daje mnogo
Obogaćuje onog koji ga prima
A ne osiromašuje onog koji ga daruje
Ne traje dulje od jednog trena
A sjećanje na njega ponekad je vječno

(odgovor članu cicy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Maloj bebi potrebna hrana i pelene
29.10.2012 10:45:50   
emi7908
joojjjj bože dragi pretužno user posted image pa možda je lakše da se skupi nešto pa da im to neko odnese..
Ali ako ćete to raditi preko RR kontaktirajte Višnju prvo.
Ja ću pomoći koliko mogu.

(odgovor članu raspolozena mama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Maloj bebi potrebna hrana i pelene
29.10.2012 10:54:21   
leona81
i ja sam tu ako bude kafica za ovu akciju

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Maloj bebi potrebna hrana i pelene
1.11.2012 15:00:15   
raspolozena mama
opet ja :) nabavili smo joj krevetac i spužvu umjesto madraca, ali čvrstu kao madrac, samo trebamo odnijeti, te ćemo donijeti još i ogradicu za krevetac i posteljinu a i jutros joj je bile u posjeti ekipa NTV Hayata "Ispuni mi želju" pozvala ih moja prijateljica... vjerovatno večeras prilog... ako joj oni nisu donijeli drva, dobaviće Elvir iz pomozi.ba, tako da je ova žena pokrivena za slijedećih par zimskih mjeseci, kasnije ćemo nastaviti ako Bog da... ko želi pomoći u novcu, ima ljudi kojima je potrebno za liječenje, Senadu smo uspjeli pomoći i baš se radujem user posted image

_____________________________

Jedan osmijeh ne košta ništa, a daje mnogo
Obogaćuje onog koji ga prima
A ne osiromašuje onog koji ga daruje
Ne traje dulje od jednog trena
A sjećanje na njega ponekad je vječno

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Maloj bebi potrebna hrana i pelene
1.11.2012 15:00:53   
raspolozena mama
napisaih u zadnjoj rečenici Senadu, umjesto Senadi, ispade da je muško user posted image

_____________________________

Jedan osmijeh ne košta ništa, a daje mnogo
Obogaćuje onog koji ga prima
A ne osiromašuje onog koji ga daruje
Ne traje dulje od jednog trena
A sjećanje na njega ponekad je vječno

(odgovor članu raspolozena mama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Maloj bebi potrebna hrana i pelene
1.11.2012 15:17:20   
bananica

IZVORNA PORUKA: leona81

i ja sam tu ako bude kafica za ovu akciju


(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Maloj bebi potrebna hrana i pelene
1.11.2012 15:32:48   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: leona81

i ja sam tu ako bude kafica za ovu akciju

i ja sam za...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Maloj bebi potrebna hrana i pelene
3.11.2012 21:33:50   
mama75
Hoce li se ista organizovati za ovu porodicu? Ja clanak ne mogu citati, molim vas samo da mi neko napise kolika su djeca.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Maloj bebi potrebna hrana i pelene
3.11.2012 22:30:03   
Mirkica
Beba je 4 mjeseca a sin 10 godina, insallah vidim ide preko sadake tako da mogu ovdje uplatiti pa cu u toku sedmice , najezih se sva :((((

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Maloj bebi potrebna hrana i pelene
3.11.2012 22:31:05   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: mama75

Hoce li se ista organizovati za ovu porodicu? Ja clanak ne mogu citati, molim vas samo da mi neko napise kolika su djeca.

Durić Senada, rođena je 1978 godine, a nedavno je osjetila na svojoj koži surovost i hladnoču koju mogu nanijeti ljudi. Senada je odmah nakon rodženja kčerke Nedžle, ostavljena od muža u podstanarskom stanu bez ikakvih sredstava za život. Otišao je i nikada se nije vratio. Senada ima jos i desetogodišnjeg sina sa sobom.
Nakon što nije platila dolazeću kiriju, jer nije imala odakle, bez hrane, novca, odjeće i sa tek rođenom bebom Senada biva doslovno istjerana na ulicu. Tek nakon što su komšije pozvale policiju, Senada je uspjela iznijeti nešto stvari za bebu.
Bili smo svjedoci da je mala Nedžla umjeso bebi hrane, pila neku kako je Senada nazvaše "Sutliju od brašna" "Jede ono što ima,... ma jede ona sve, kad nema drugo" Rekla nam je Senada. Građani naselja Podhrastovi u ulici Husage Č. Božijim emrom, razumom i dobrotom spriječili su tragediju. Jedna komšinica joj je dala svoj podrum da u njemu živi, a dobri ljudi iz mahle su saznavši za stanje ove majke i bebe, proteklog Ramazana davali Senadi vitre i zekat od kojih je do skoro živjela. Od zadnjih vitri kupila je dva metra drva za zimu. SADAKE su, čuvši ovu priču odmah obavile posjetu te odvojile novac iz Fonda za hitnu pomoć. Ovim apelom pozivamo da se preko naših računa Senadi pomogne kako bi ovu zimu preživjeli.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *