|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Montignac ishrana
13.2.2009 12:09:59   
brzamala
evo,otvaram ovu temu jer me zanima jeste li se susretale sa ovim nacinom ishrane.Kazem nacin ishrane,jer to i jeste,a nije neka klasicna dijeta.Ja se 1,5 mj.hranim po ovom principu i izgubila minimalno 5 kg+vagala se prije 13 dana jer mi se vaga pokvarila,e sad mozda sam od tada jos izgubila.Uglavnom,super se osjecam,a sto je najvaznije nikad nisam gladna i potpuno mi se izgubila potreba za slatkim,a bila sam zaista,ovisnik.Jedem deserte ali postoje posebni recepti od kojih se ne deblja.Pa eto zanimaju me vasa iskustva ako ih ima a ako nekoga vise interesuje ,objasnicu.Ono sto je najvaznije je da se izgubljene kile ne vracaju,nema posljedica za zdravlje,cak sta vise,mogu je se pridrzavati i trudnice i dojilje.

< Poruku je uredio acudesa RR -- 6.2.2010 13:22:28 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: montignac ishrana
13.2.2009 12:57:24   
mama_debeljuca
Brzamala, hajd reci nešto više o tome, ja sam na UN dijeti, ali interesuje me taj način ishrane.
Jel* se stalno mora biti na tom režimu i šta se dešava ako se vratim na staro? Da li se izgubljeno vrati?

_____________________________

:-)

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: montignac ishrana
13.2.2009 19:31:46   
brzamala
e ovako Mama_debeljuca:ovaj nacin ishrane se sastoji od 2. faze.Prva je gubljenje kila do zeljene tezine i druga faza je odrzavanje tezine do kraja zivota.Zasniva se na GI,to je mjerilo koliko koja namirnica povecava secer u krvi,ako pojedes neku namirnicu koja puno povecava secer u krvi,gusteraca luci mnogo inzulina da bi otjerala taj secer u organe kojima je to potrebno a kad to obavi,taj visak inzulina se smjesta u jetru i pretvara u salo.Znaci ,kad uneses namirnicu sa visokim GI ,secer u krvi naglo skoci a nakon sto ga inzulin otjera u organe,on naglo padne i opet smo gladni,organizam nam trazi jos vise slatkog.Imas namirnice sa visokim glikemijskm indexom-GI i njh trebas potpuno izbaciti u prvoj fazi a u drugoj,kad odrzavas kile,mozes ih jesti 2 puta mjesecno.Namirnice sa  srednjim GI sluze za odrzavanje tezine a namirnice sa niskim GI za mrsanje.Pa svako sebi izabere sta zeli i te namirnice jedeuser posted image lako zar ne.Na kraju cu staviti tablicu sa GI.Pravila su:  
1.jedu se 3 obroka dnevno,obavezno           
2.izbaciti sve od bijelog brasna i zamijeniti integralnim-tj.brasno,rizu,tjesteninu  
3krompire izbaciti jer imaju velik GI  
4.mlijecne prizvode jesti sa sto manjim postotkom mm     
5.sve ugljikohidrate jesti samo sa vocem ili povrcem ,znaci,hljeb sa vocnom marmeladom bez secera ili sa fruktozom,rizu sa umakom od povrca npr gljiva   
6.ne kombinovati ni u kojem slucaju uh sa proteinima tj. ne jesti meso sa krompirima,rizom,tjesteninom,hljebom,hljeb i sir,hljeb i salamu,picu sa salamom i sirom.

< Poruku je uredio brzamala -- 13.2.2009 19:33:36 >

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: montignac ishrana
13.2.2009 19:59:36   
brzamala
VISOKI GI  
bijelo psenicno brasno   85  
med    85   
pivo   100   
kuhana mrkva    85   
pire krompir     85  
hamburger pecivo   85   
peceni krompir   80  
buca tikva    75  
lazanje    75  
lubenica    75  
soda,kola   70  
kukuruzno brasno    70   
palenta    70  
hurme   70   
kroasan   70   
dvopek     70  
standardna riza   70   
bijeli i smedi secer    70  
pica    60  
cvekla kuhana     65   
dzem sa scerom    65   
mars,snikers,tvix i sl  .  65  
musli sa secerom ili medom   65  
ananas konzerviran    65 
dunja kuhana,zele     65  
grozdice     65  
kukuruz secerac  65  
kuhani krompir,ne oguljen    65   
banana zrela   60    
kesten   60  
dinja   60 
majoneza    60  
senf   55   
bulgur kuhani   55  
nutela   55       
   SREDNJI GI    
integalno brasno    45  
grozde    45  
grasak limenka    45  
ananas svjezi    45  
integralna tjestenina  40 
zob    40  
kolaci od integralnog brasna sa fruktozom    40    
suhe smokve     40      
             
       NISKI GI   
leblebija    30  
grah      35       
leca 15    
integralno tijesto    30  
jabuka   35  
narandza   35 
kompot    35  
sipak     35  
nektarine   35  
breskve    35  
grasak svezi ili smrznuti 35   
cvekla sirova   30   
mlijeko i mlijecni proizvodi     35   
cesnjak   30   
marmelada bez secera ili sa fruktozom     30   
mandarina     30  
paradajz     30   
sojino mlijeko      30  
kruske     30  
grejp   30  
mahune     30  
marelice   30  
sljive  svjeze i suhe     35  
maline    25   
sjemenke     25   
cokolada    sa vise od 70%  kakaoa   20  žprokulica,karfiol,brokule ,krastavci,dzumbir,prasa,masline,kikiriki, kiseli kupuis,orasi,ljesnjaci,bademi, paprika,spinat,zelena salata,luk,gljive,tikvice,kupus.brokule        15   
patlidzan   20  
jagode   25  
zacini   5  
tresnje     25  
borovnice   25   
fruktoza    20            
      
 
E sad zene moje,ako hocete da smrsate jedite ovo sa niskim GI i pazite kako kombinujete hranu,jer se i od masti deblja,a imaju je proteini.Meso nema GI ali eto ima masti pa uz njega ide povrce.MOgu se jesti i meduobroci,voce i povrce,ali pauza nakon proteina mora biti od 3-4 sata a nakon pojedenih uh min. 2 sata do sljedeceg jela.Umjesto obicnog secera koristite fruktozu,to je vocni secer,moze se jesti do besvijesti a ne deblja.Ima ga kupiti u svi trg.centrima a u sarajevu je najjeftiniji u DM-u-.Eto,to bi bilo to ukratko,mozda sam nesto zaboravila ali pitajte


(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: montignac ishrana
15.2.2009 18:20:00   
mariposica
Monti rezim ishrane je super i zaista efikasan ali sam ja kao i ti bila nekih1,5-2 mjeseca na Montiju (takodjer obozavam slatko) i izgubila 4-5kg. medjutim jednog dana sam 'pukla' kao heroinski ovisnik i pocela da tamanim slatkise ali ono nenormalno. Taj moj napad je trajao citavih 10 dana!!! Tokom Montija sam jedino uzimala cokoladu koja ima vise od 70% kakao-a i nekako nisam imala potrebu za slatkisima. ne znam ali mislim da je bolje nekako umjereno jesti od svega pomalo jer organizamu vjerovatno nedostaje necega i kad ga se docepa -to je to! Ludnica! Sad se polako vracam u Montijevom smjeru ali ne tako strogo...bijelo brasno krompir, bijeli secer i riza -OUT ali slatkisi pomalouser posted image , ponekad malo vise...

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *