|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 15:29:00   
Nunny
Posto je nas RR forum jedan od najposjecenijih "baby foruma" mislim da bi mogli i trebali pokrenuti neku akciju ili peticiju...
sigurno zasluzujemo da nas ova drzava pocasti makar toliko da nas oslobodi PDV-a na pelene, igracke, hranu za djecu...
Žale se da je natalitet u opadanju, a ja ne vidim da ista cine povodom toga...
120 KM porodiljske naknade i nije neki podsticaj...
Eto drage moje...sad ste vi na redu hocete li me podrzati...
I naravno nadam se da ima neka pravnica medju nama...ti su savjeti posebno dobro dosli...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 15:34:09   
Dida79
Nasi politicari samo znaju kako sebi plate da namknu a o ukidnju PDV na opremu i hranu za djecu ni govora user posted image
Negdje prosle godine na nasoj lokalnoj radio stanici je bas bila tema o tome kako je skupa djecija oprema i hrana a pelene da su najskuplje.
Ja sam se ukocila kad su se ljudi poceli javljati i govoriti o tome kako pelene bi trebale biti jos skuplje jer kao covjek nije u stanju da prodje pored kontejnera a da ne nagazi na makar jednu djeciju pelenu.
Ma nisam mogla da vjerujemuser posted image

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 15:36:42   
hanabanana
Ja sam protiv....
Jer kad bi to uradili uskoro bi cijela BIH bila u pelenama i pila adaptirano mlijeko, a hranili se baby kašicama.

Naime, sve drugo što se uvozi išlo bi pod dječija hrana i oprema.

Sem toga nemojte zaboraviti da je na dječije stvari prije pdv-a porez bio 20 %.

A za povećanje nataliteta bilo bi dovoljno da donesu jednaku zakonsku regulativu za sve Kantone u Federaciji. ( u Rep. Srpskoj je zakonom više nego dobro regulisana ova problematika )
Ili da barem vrate zakon iz 2000-te kada je majka porodilja imala pravo na 70 % svoje plate dok traje porodiljsko, a što joj je isplačivalao soc.

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 15:37:00   
Visnja RR
bravo Nunnyuser posted image
daj mi par dana vremena pa cemo to sve izorganizovatiuser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 15:39:51   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja sam protiv....
Jer kad bi to uradili uskoro bi cijela BIH bila u pelenama i pila adaptirano mlijeko, a hranili se baby kašicama.

Naime, sve drugo što se uvozi išlo bi pod dječija hrana i oprema.

Sem toga nemojte zaboraviti da je na dječije stvari prije pdv-a porez bio 20 %.

A za povećanje nataliteta bilo bi dovoljno da donesu jednaku zakonsku regulativu za sve Kantone u Federaciji. ( u Rep. Srpskoj je zakonom više nego dobro regulisana ova problematika )
Ili da barem vrate zakon iz 2000-te kada je majka porodilja imala pravo na 70 % svoje plate dok traje porodiljsko, a što joj je isplačivalao soc.


ne razmisljam o povecanu nataliteta vec o laksem zivotu ljudi koji imaju i zele jos djece...
i ne slazem se da bi svi bili na pelenama i kasicama... bio bi onaj ko mora
a jako je puno majki koje ne rade...

< Poruku je uredio Visnja RR -- 27.5.2010 15:41:09 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 15:45:12   
Nunny
hanabanana zao mi je duso ali ja se sa ne slazems tvojim misljenjem ja hvala Bogu dojim svojeg mezimca i dojicu ga bez obzira koliki je PDV na a. mlijeko...ali moras imati obzira prema onima koje na zalost ne mogu dojiti svoje bebe...ne zelim da se ova tema pretvori u raspravu i prepucavanje stoga vas molim da savjeti budu samo korisni ne destruktivni...
visnja hvala ti za podrsku
svakako mnogima ovo puno i ne znaci ali ako pogledate koliko ima siromasnih koji jedva sklapaju kraj s krajem - PDV ce im svakako olaksati zivot...
a znam da cete se bolje osjecati ako svoje vrijeme na rr u neku ruku potrosite cineci humanu stvar...user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Nunny -- 27.5.2010 15:46:56 >

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 15:49:13   
hanabanana
 
Hehehe
moj komentar ste potpuno pogrešno shvatile, bojim se da sam se možda i ja pogrešno izrazila.

Dakle kada sam rekla:

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja sam protiv....
Jer kad bi to uradili uskoro bi cijela BIH bila u pelenama i pila adaptirano mlijeko, a hranili se baby kašicama.


Mislila sam na bosansku realnost.
Pošto radim na mjestu na kojem radi mogu vam sa sigurnošću reći da bi onda sve robe koje se uvoze u BiH ulazile pod
" dječija roba, pelene i slično ".
Date 1000 Eura cariniku i on ovjeri deklaracije i zažmiri na oba oka.

Zato sam rekla da sam za jedinstvenu stopu jer bi uvozili kafu pod adaptirano mlijeko.

< Poruku je uredio hanabanana -- 27.5.2010 15:51:14 >

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 15:54:20   
Visnja RR
pfff dakle nas Zakon = nula bodova user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 15:54:28   
hanabanana
SAd ne kontam kako ste mogle shvatiti ovako kako ste shvatile kada sam fino napisala:


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja sam protiv....
Jer kad bi to uradili uskoro bi cijela BIH bila u pelenama i pila adaptirano mlijeko, a hranili se baby kašicama.

Naime, sve drugo što se uvozi išlo bi pod dječija hrana i oprema.

Sem toga nemojte zaboraviti da je na dječije stvari prije pdv-a porez bio 20 %.



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 15:57:48   
Lady26

IZVORNA PORUKA: hanabanana

 Mislila sam na bosansku realnost.
Pošto radim na mjestu na kojem radi mogu vam sa sigurnošću reći da bi onda sve robe koje se uvoze u BiH ulazile pod
" dječija roba, pelene i slično ".
Date 1000 Eura cariniku i on ovjeri deklaracije i zažmiri na oba oka.

Zato sam rekla da sam za jedinstvenu stopu jer bi uvozili kafu pod adaptirano mlijeko.



Ovo je skoro pa nemoguce...ja isto radim na takvom mjestu da mogu tvrditi da nije bas tako lako uvesti npr tu kafu pod AD mlijekom...privatno lice bi i moglo ali pravna lica nema sanse...

A slazem se 100% da bi trebalo ukinuti porez na baby opremu i hranu ali...nemoguce

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 15:59:26   
acudesa
ja shvatila, kriminalni krugovi bi to koristili kao svoje olakšice...da je sva kako treba u BiH, nebi bilo potreba da se mi ovdje zezamo sa pdv-om.
ali sam u svakom slučaju za ukidanje pdv-a na nabrojane proizvodeuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 16:00:57   
hanabanana
Lady da se ne lažemo, da to kod nas ne prolazi ne bi novine svako toliko bile pune toga kako su uhapšeni carinici i pripadnici DGS...da ne govorimo o dilanju droge.

Upravi radi toga je i uvedena u startu jedinstvena stopa.




< Poruku je uredio hanabanana -- 27.5.2010 16:05:02 >

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 16:04:56   
Nunny
slazem se da je kod nas stanje jako lose i da ljudi ili neljudi koriste sve moguce nacine da manipulisu i varaju.... ali to automatski ne znaci da ce droga dolaziti pakovana u kutije a. mlijekauser posted image user posted image user posted image
i to nas ne bi trebalo obeshrabriti da se borimo za nasu djecu

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 16:07:06   
Lady26
Zato kazem skoro pa nemoguce....pokusavale su firme sve i svasta da bi prosle sa poreznim olaksicama na neke proizvode, navodile ih kao nesto sto podlijeze manjem porezu ali nije im bas proslo...vrse se detaljne provjere...eh sad ima svega

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 16:08:42   
hanabanana
Možda u Sarajevu.
Ali svaka roba se može cariniti na svakom graničnom prijelazu u BiH.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 16:09:32   
Hanady RR
pored ovoga što je rekla hanabanana...i svega ostaloga što je naša ružna realnost...ja nisma baš za guranje sizifovog kamena.

naime sve i da skupimo dovoljno potpisa...nikada nećeno naći parlamentarnu većinu.

sa onim danima kad je PDV i uveden ovo je bila jedna od opcija da imamo 2 ili čak tri PDV stope...ali ne nije se našla politička volja za isto.

inače PDV je na naša vrata ušao na nivou političkih prepriaranja ne na način da kao društvi budemo spremni za to.

izmjenu ovoga zakona pokušavalo se na nivou političkih stranaka koje su dio parlamentarne skupine ali nije bilo političke volje za isto. I nevjerujem da je ima i sada niti da će je ikada biti.

također moramo znati da bi samo 0-ta stopa PDV bila ono što bi bilo u ovoj priči moguće nazvati olakšicom i pomoći od strane vlasti...no to je nemoguće...nema šanse da se PDV ukine na bilo šta....jer hanbanana vam je rekla porez na ovu robu bio je 20%. Znači manje od 17% neće nam ništa značiti u odnosu na prije.

tako da i uz najbolju volju da ovo pokrenemo od ove priče ništa nema vjerujte mi.user posted image



< Poruku je uredio Hanady RR -- 27.5.2010 16:10:33 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 16:12:38   
Lady26
Da moze, ali se zahtjevi za svrstavanje robe i upiti salju u MVTEO BiH (odsjek za carinsku politiku i tarifu) i nije vazno koji je granicni prijelaz u pitanju...
Odosmo malo u OT user posted image
user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 16:14:03   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Lady2'

Da moze, ali se zahtjevi za svrstavanje robe i upiti salju u MVTEO BiH (odsjek za carinsku politiku i tarifu) i nije vazno koji je granicni prijelaz u pitanju...
Odosmo malo u OT user posted image
user posted image


Šalju se zahtjevi i specifikacije, ali ne mora i roba da se doveze u centralu. user posted image
Znaš šta ja svašta mogu napisati na zahtjevu ako imam svog carinika na graničnom prelazu=????

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 16:14:42   
Lady26
Hanady user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 16:26:20   
Skvo RR
O uvodjenju diferencijalnih stopa PDV-a u BiH, nema nista. Ovo vam pouzdano govorim. 

Mislim da ovu ideju treba fokusirati na ujednacavanje zakonske regulative izmedju dva BIH entiteta u vezi sa pravima porodilja, a onda sa inicijativom da se na nivou FBiH ujednace ta prava na nivou Kantona. Mislim da bi tu mogle nesto i uraditi, ako se potrudimo...i razvijemo dobru kampanju.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 16:33:11   
Latinka
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

O uvodjenju diferencijalnih stopa PDV-a u BiH, nema nista. Ovo vam pouzdano govorim. 

Mislim da ovu ideju treba fokusirati na ujednacavanje zakonske regulative izmedju dva BIH entiteta u vezi sa pravima porodilja, a onda sa inicijativom da se na nivou FBiH ujednace ta prava na nivou Kantona. Mislim da bi tu mogle nesto i uraditi, ako se potrudimo...i razvijemo dobru kampanju.


I ja isto mislim user posted image  


_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 20:09:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Šalju se zahtjevi i specifikacije, ali ne mora i roba da se doveze u centralu. user posted image
Znaš šta ja svašta mogu napisati na zahtjevu ako imam svog carinika na graničnom prelazu=????








Čuj ne mora roba da se doveze??? Ma daj molim te!! Gdje, šta, kako?
Ma nema govora da je ovo tačno!
Ovo jeste zemlja koja je "izvikana" da sve prolazi ali nije sve to baš tako kako se priča.
Ima nas još koji radimo sa uvozom/izvozom.

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 21:08:53   
hanabanana
Enisa_sara, pročitaj još jednom šta sam napisala.
Ne mora sva roba da se vozi u centre ( kojih ima 4 u BiH )
nego može da se carini odmah na granici.

Ili, ako sam ja uvoznik, u Sarajevu, ja ne moram cariniti robu u Halilovićima, mogu je cariniti i na Brodu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 22:45:32   
Anoniman
Pardon, nisam tako shvatila, do mene je.
Ali i dalje negiram mogućnost navoda u drugom dijelu posta. Vjerujem da nekad nekome nešto prođe ali ispade da bi svi svašta mogli uvoziti pod šklj robom user posted image
Al nebitno, stvarno odosmo baš, baš OT.
Ja se izvinjavam!

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: NE PDV-u na hranu i opremu za bebe
27.5.2010 23:31:55   
sara.at
zao mi je reci al i ja sam protiv, svaka drzava ima PDV  pa neka ima i Bosna jer i od njega nekom dodju te pare
a koliko sam ja informisana sa djelom od PDV  se isplacuju penzije i jos poneke stvari....
Meni sto je zasmetalo i sokoralo kad sam usla u prodavnice da vi imate skoro iste cjene proizvoda pa cak i skuplje nego mi u Austriji zasto je tako? Plate su ostale iste mizerne al skupoca je na svakom koraku, ipak ja dodjem budem sedmicu dvije i idem nazad navikla na cjene al sta je sa ljudima koji imaju mjesecno 100km, e i jos da se ukine PDV  stvarno nisam za touser posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *