|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Najgora kritika vaseg odgoja?
14.1.2012 13:56:20   
Anoniman
Kao sto i sam naslov kaze...Koje su to najgore opaske na vase roditeljstvo i odgoj?
Najgora kritika vaseg odgoja i ko vam je uputio(ako zelite reci)?
Ima li ikakve veze sa realnoscu?
Koji je povod da neko tako na to gleda...?
Kako to na vas utice i kako reagujete na iste?
Opletite!user posted image

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 14.1.2012 13:57:05 >
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Najgora kritika vaseg odgoja?
14.1.2012 13:58:48   
koka i po
previse sam popustljiva..
previse mazim djecu....
previse sam stroga user posted image
i to sve receno od strane jedne te iste osobeuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   [Obrisana poruka]
14.1.2012 14:00:48   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Najgora kritika vaseg odgoja?
14.1.2012 14:04:16   
neki x
Mozda nidje veze sa temom,ali...Najteze mi pada kad mi svekar i svekrva(koji su ih razmazili do bola,bukvalno im dopustaju sve i svasta) kazu kako su moja djeca strasno neposlusna i kako im skacu po glavi,uopste ih ne slusaju...A posle njihovog neodgoja,ja se slomih djecu nauciti kulturi i odgojiti ih kako treba...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

I kao trebamo cesce izvoditi djecu vani(a nema gdje ih ne vodim,nema dana da nisu vani),a oni ih nikada nisu u stanju izvesti bar pola sata malo napoljeuser posted image user posted image user posted image

Za sve sto ne valja kod moje djece,majka je kriva...Inace,ja sam vjestica i babarogauser posted image


< Poruku je uredio neki x -- 14.1.2012 14:06:39 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 4
   [Obrisana poruka]
14.1.2012 14:10:09   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu neki x)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Najgora kritika vaseg odgoja?
14.1.2012 14:10:33   
Anoniman
Ja sam imala more kritika, uglavnom od istih osoba ili bar  od istog kalibra osobauser posted image
Sto ne dajem slatkice, pa nece im nista biti...ono u smislu...'pre.eravam'.
Dok sam dojila...cim zaplace...kazu dijete ti je gladno, uvedi dohranu, nemas mlijeka.Previse forsiras to dojenje.
Nije mi dobar odgoj jer sam djecu dresirala i ne dam im da mi diraju komodu, a djeca sve moraju da diraju, to je dobro za njihov razvoj.
Ima toga jos, sjetim se...
Ispocetka me je tangiralo, pa sam ponekad samu sebe preispitivala je li ja to grijesim, da li su one upravu, mozda fakat i jesam stroga, 'sablonska' mama...ali vremenom nadosla sam i zaboli me d..e za ineuser posted image Imam svoj put...pa ja.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Najgora kritika vaseg odgoja?
14.1.2012 14:11:09   
Rabi
neki, pa snahe su za sve kriveuser posted image

Eh, pa ja nesto ne mogu da se sjetim da sam imala ovakvih kritikauser posted image
Vise ja kritikujem nego sto mene kritikujuuser posted image
npr. moja mama, sta bilo da uradi moj Adnan, mama odmah priskace u pomoc sa svojim izgovorima...tipa nije on to htio, on to smije samo nani...nece nikad vise..user posted image OVo me izbaci iz takta!!!


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Najgora kritika vaseg odgoja?
14.1.2012 14:13:37   
Anoniman
Pa ih je smetalo kako to moja djeca ne mogu pomjeriti spavanje kad se njima prohtije. Sto im kupujem neke stvari, ta uvijek su djeca nosala od druge djece...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Najgora kritika vaseg odgoja?
14.1.2012 14:16:56   
Rabi
Nije mi dobar odgoj jer sam djecu dresirala i ne dam im da mi diraju komodu, a djeca sve moraju da diraju, to je dobro za njihov razvoj.


kako si ovo uspjela...ja ni sa Adnanom, a sad ni sa Ajsom ovo nikako da uspijemuser posted image
doduse mi nemamo komodu ali imamo kuhinju, ladice ormare.....sve zivo otvara, dira, dohvaca....ma nema te sile da zabrani ili dogovori......dok ne prodje ova faza diranja, izgleda nema fajde da se zabraniuser posted image Jedino da sve zakatancim ili zalijepim... Barem u ovoj fazi kad prohoda i upoznaje sve i svasta..
A jesu mi govorili, kad odemo u goste, neka ga pusti dijete nek dirauser posted image
Cuj nek dira, ma nek ne dira....i ne treba da dira nesto sto ne treba!!! Niti da radi nesto sto ne valja!!!


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Najgora kritika vaseg odgoja?
14.1.2012 14:19:25   
neki x
IZVORNA PORUKA: Rabi
A jesu mi govorili, kad odemo u goste, neka ga pusti dijete nek dirauser posted image
Cuj nek dira, ma nek ne dira....i ne treba da dira nesto sto ne treba!!! Niti da radi nesto sto ne valja!!!


I meni tako...Ama ne smiju dirati kod mene u kuci,a kamoli u gostimauser posted image

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Najgora kritika vaseg odgoja?
14.1.2012 14:20:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rabi

Nije mi dobar odgoj jer sam djecu dresirala i ne dam im da mi diraju komodu, a djeca sve moraju da diraju, to je dobro za njihov razvoj.


kako si ovo uspjela...ja ni sa Adnanom, a sad ni sa Ajsom ovo nikako da uspijemuser posted image
doduse mi nemamo komodu ali imamo kuhinju, ladice ormare.....sve zivo otvara, dira, dohvaca....ma nema te sile da zabrani ili dogovori......dok ne prodje ova faza diranja, izgleda nema fajde da se zabraniuser posted image Jedino da sve zakatancim ili zalijepim... Barem u ovoj fazi kad prohoda i upoznaje sve i svasta..
A jesu mi govorili, kad odemo u goste, neka ga pusti dijete nek dirauser posted image
Cuj nek dira, ma nek ne dira....i ne treba da dira nesto sto ne treba!!! Niti da radi nesto sto ne valja!!!

Eeee to mogu samo ''sterilno ciste'' mame, koje dresiraju svoju djecuuser posted image user posted image user posted image
Salim se. To sam uspjela tako sto sam im otpocetka govorila NE NE kad god bi dohvatili komodu. Dakle, cim su pocele puzati. I ne znam...poslije su to prihvatile i zaista je ne dirajuuser posted image user posted image

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 14.1.2012 14:22:36 >

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Najgora kritika vaseg odgoja?
14.1.2012 14:20:17   
rose 87
najvise kritike je bilo za hranu,pa cak ponekad i od mm,jer u pocetku E. nista nisam solila pa je znao reci nebi ti ni ja takvo "bljutavo" jeo,sad se borim sa slatkisima jer ga ljudi bukvalno zatrpavaju slatkisima i nikom nemozes objasniti da nije jeo ili da mu je dosta slatkisa za taj dan,jednom sam mu cak pred jednom tvrdoglavom zenom uzela monte iz ruku i pustila ga da place i njoj rekla nece ga pojesti rekla sam da nije rucao,sad me svaki put prvo pita jeli jeo i mozeli mu dati nesto slatkouser posted image
ah od jedne osobe sam dobila komentar sto ga uspavljujem u 21 navecer,to je rano user posted image ,rano ce se ujutro buditi zato mi je sad puno zao sto mora skakati sa svojom user posted image do 2 a ujutro u 6 na posaouser posted image


_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Najgora kritika vaseg odgoja?
14.1.2012 14:21:39   
Dida79
Uuuu bilo je toga koliko hoces od moje nane a i od muza

Najvise za taj nered po kuci kao pa sta ima veze neka ga ne valja dijete sputavatiuser posted image Cime ga sputavam ako kazem da se jede za stolom,sto ne nosam hranu za njima,ako im ne dam slatkise a rucak samo s to nije gotov user posted image

Moja nana je ostala zgrozena kad je vidjela da moj sin od 13 god slaze svoj ormar kao unistit cu dijete sa tim user posted image kakva sam ja to majkauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Najgora kritika vaseg odgoja?
14.1.2012 14:26:44   
Lulu_08
Ma mnostvo toga ne znam gdje da krenem niti da stanem.

U pocetku sam se borila sa tim na razne nacine, te argumentiranjem, te istrajavanjem, ali na kraju je najbolje djelovalo cistokrvno IGNORISANJE i furanje po svom.

Prije godinu i pol mozda i skoro 2 djete nisam ostavljala kod npr. sveki i svekra ali eto tada se pokazalo da nekada moram ostaviti. Do tada su komentari bili "pazi nemoj tako ostro dijete ce dozivjeti traumu", "ne mora bas SAD jesti mozda nije gladna (pa potom joj ponuditi neku glupost koju ona zatrazi tipa cokoladicu i sokic)", "ne mora spavati mozda joj se jos ne spava".

Eh dosla je cica na kolica, nakon samo PAR puta sto je npr sveki vidjela kako nije upravu je fino posteno rekla "e ja se vise ne mjesam, ti znas najbolje za nju". Pa reko HALELUJA i ne trebas se mjesati MOJE djete je to, ja sam je rodila a tvoje je da postujes neke moje principe u njenom odgoju.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Najgora kritika vaseg odgoja?
14.1.2012 14:31:24   
Medić*
Nema puno kritika stvarno, sto ne znaci da sve radim ispravno, ali valjda sam u takvom krugu ljudi koji jednostavno ne komentarisu nas odgoj user posted image

Muza nervira sto jednosavno gledam da maleni ima neki red sto se tice ishrane i spavanja, smeta mu recimo ako bi on vani vikendom oko pola dva a meni maleni tada spava i ja odbijem jer necu da mu remetim, navece bi negdje da idemo a on spava oko 21 h pa mu i to ne odg, kaze pusti dijete nece mu biti nista ako ne spava na vrijeme. Znam da mu nece biti nista al ja pznajem svoj djecaka najbolje i znam kako se ponasa u situacijama kada je pospan ili gladan. Ima izuzetaka naravno kada se taj red prekrsi, ali krsiti ga bez veze nema potrebe.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Najgora kritika vaseg odgoja?
14.1.2012 14:31:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Djana

Ma mnostvo toga ne znam gdje da krenem niti da stanem.

U pocetku sam se borila sa tim na razne nacine, te argumentiranjem, te istrajavanjem, ali na kraju je najbolje djelovalo cistokrvno IGNORISANJE i furanje po svom.

Prije godinu i pol mozda i skoro 2 djete nisam ostavljala kod npr. sveki i svekra ali eto tada se pokazalo da nekada moram ostaviti. Do tada su komentari bili "pazi nemoj tako ostro dijete ce dozivjeti traumu", "ne mora bas SAD jesti mozda nije gladna (pa potom joj ponuditi neku glupost koju ona zatrazi tipa cokoladicu i sokic)", "ne mora spavati mozda joj se jos ne spava".

Eh dosla je cica na kolica, nakon samo PAR puta sto je npr sveki vidjela kako nije upravu je fino posteno rekla "e ja se vise ne mjesam, ti znas najbolje za nju". Pa reko HALELUJA i ne trebas se mjesati MOJE djete je to, ja sam je rodila a tvoje je da postujes neke moje principe u njenom odgoju.
E ovako je bilo i kod mene. Toliko sam se jadna lomila objasnjavajuci zasto tako i tako radim, zasto je to dobro za njih, ali nije pilo vode. Onda sam okrenula list i po svom uz veliki IGNORE.



(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Najgora kritika vaseg odgoja?
14.1.2012 14:32:25   
Anoniman
najprije mi kaze kad , ne slusa treba njega pucnit za svaku sitnicu kao kad je ne poslusan nemoze to tak da sve bude po njegovom
sto se toliko deres na njega , nemoj ba malan je on nista ne znauser posted image
treba njega , staviti u obdaniste jedan mjesecak s djecom mozda opametni bude poslusnijiuser posted image
kako obadniste jos je on mali user posted image rano je jos....
obuci mu ba , maijcu dugi rukav zima je njemu ( u kuci +skoro 26step)
il ne daj mu dugo da spava preko, dana nece ti uvecer zaspat rano isto kao da ce oni snjim sjeditiuser posted image opet od kad i ja nikad nije osto iza mene sam sjedio, il da sam ja mozda cekala da se njemu zadrijema da idem.



< Poruku je uredio felix -- 14.1.2012 14:34:46 >

(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Najgora kritika vaseg odgoja?
14.1.2012 14:32:37   
vjestica
djana tu si u pravu
ignore je najbolja varijanta
ja je još uvijek vježbam user posted image
inače sam mama vještica, pa više ja kritikujem druge (nedam da joj tepaju, da joj sve dozovoljavaju i daju da jede i slične stavri)


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Najgora kritika vaseg odgoja?
14.1.2012 14:33:10   
animagical
ah mi smo jos tako mali,ali kritika je bilo i bice....od sto mu ne das caja, on je tebi bona gladan, do toga kako ce spavati bez kape ili gdje cu ga nositi vani jer je zima...user posted image uredno svaki put obavjestim pomagace da dzabe tupe zube i da ce biti po nasem...  nesto se mislim, da presutim, neke bi stvari skupili hrabrosti da sami praktikuju na njemu... i da, jezim se od toga da se u danasnji vakat kod nana moze i smije sve...

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Najgora kritika vaseg odgoja?
14.1.2012 14:34:21   
Anoniman
Mm prihvata sve moje, zna da za nase cure znam najbolje. Ne kazem da sam idealna mama, daleko od toga, ali ipak ih najbolje poznajem, najvise vremena provodimo zajedno i normalno je da znam sta im treba.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Najgora kritika vaseg odgoja?
14.1.2012 14:35:51   
neki x
Hajd sto se lomim objasnjavajuci djeci,al sto se lomim objasnjavajuci dedi i nani da postuju moj,tj. nas odgojuser posted image

Pa dobro sam ja normalnauser posted image

< Poruku je uredio neki x -- 14.1.2012 14:36:11 >

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Najgora kritika vaseg odgoja?
14.1.2012 14:37:51   
Anoniman
Dok njih 'u pamet', sebe 'ispameti', je li Neki?user posted image

(odgovor članu neki x)
  Neposredna veza do poruke: 22
   [Obrisana poruka]
14.1.2012 14:38:01   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Najgora kritika vaseg odgoja?
14.1.2012 14:43:44   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: vjestica

djana tu si u pravu
ignore je najbolja varijanta
ja je još uvijek vježbam user posted image
inače sam mama vještica, pa više ja kritikujem druge (nedam da joj tepaju, da joj sve dozovoljavaju i daju da jede i slične stavri)



Idem dito, ista situacija ovdje. Kazem ti da sam "istraumatizirala" svoje dijete, koje je evo hvala Bogu presretna, vesela, vedra, pametna i razigrana djevojcica od skoro 4 godine. Bas zeznuta ova trauma hahhaha...


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Mm prihvata sve moje, zna da za nase cure znam najbolje. Ne kazem da sam idealna mama, daleko od toga, ali ipak ih najbolje poznajem, najvise vremena provodimo zajedno i normalno je da znam sta im treba.



I kod nas je ovo slucaj. Jednom smo se nesto uhvatili u razgovoru u vezi neke nesuglasice, medjutim kada sam mu objasnila neke stvari covjek skontao i gotova je prica. Meni je jako vazno da znam da je on moja podrska u svemu.



_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 24
   [Obrisana poruka]
14.1.2012 14:48:44   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *