|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Neuropedijatri
8.11.2010 12:34:37   
ena249
zdravo svima! nisam nasla ovu temu nigdje pa da vas pitam, jeste li ikada vodili dijete neuropedijatru? kakvi su vasi utisci? koji neuropedijatar je, po vama, najstrucniji?

< Poruku je uredio maja78 RR -- 24.5.2012 14:46:07 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: neuropedijatri
11.11.2010 11:21:03   
mamma mumi
Dr Zupcevic

(odgovor članu ena249)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: neuropedijatri
24.11.2010 10:15:34   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Dr Zupcevic


takodje, po meni super covjek.mnogi ga ne vole ali za mene je on super.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: neuropedijatri
1.12.2010 15:33:11   
Hankica
Mozes li mi molim te poslati broj dr Zubcevica, htjela sam privatno otici kod njega, hvaal puno

_____________________________

Beba je dosla 22. decembra 2008.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: neuropedijatri
1.12.2010 15:44:03   
veeseelaa
Hankice jesi li do sada ikako išla po tom pitanju kod dr? šta su ti rekli?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hankica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: neuropedijatri
1.12.2010 15:45:04   
Skvo RR
Mila, ostavila sam ti na drugoj temi broj

062/255-011


nasla sam na net-u, nisam sigurna da je tacan, ali probaj.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: neuropedijatri
2.12.2010 10:19:39   
Hankica
Hvala Skvo, sad tek vidjeh da si i ovdje odgovorila user posted image

Veeseelaa, bila sam vec kod dr Catibusic, dva puta, vjezbe sa fizioterapeutom smo imali vec dva puta (od po 3 sedmice), ali nista, ne znaju sta je, cak je sad stanje i gore, ima jako sirok raskorak i ne moze cak ni sama da stoji, a kamoli da napravi koji korak. Radili smo i MRI mozga, i nalaz je uredan (mada na granici), tako da ga moramo ponoviti za 6 mjeseci. Tako da sam htela otici i do dr Zubcevica, jer sve nekako kao da gubim vrijeme, nema poboljsanja i kad vidim drugu djecu da trckaraju, srce me boli.


_____________________________

Beba je dosla 22. decembra 2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: neuropedijatri
2.12.2010 11:06:11   
Malenaoduvijek
broj je dobar, a ako treba bilo kakav savjet ili bilo sta ja stojim na raspolaganju jer potpuno razumijem problem jer imam deckica sa kojim sam prosla svasta, ali mi smo puuuno vjezbali sa nasom terezom .
zato slobdno se javi, ja bih voljela sa nekim malo razgovarati (pisati) jer znam koliko znaci podrska
sretno

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Hankica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: neuropedijatri
2.12.2010 11:26:25   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Hankica

Hvala Skvo, sad tek vidjeh da si i ovdje odgovorila user posted image

Veeseelaa, bila sam vec kod dr Catibusic, dva puta, vjezbe sa fizioterapeutom smo imali vec dva puta (od po 3 sedmice), ali nista, ne znaju sta je, cak je sad stanje i gore, ima jako sirok raskorak i ne moze cak ni sama da stoji, a kamoli da napravi koji korak. Radili smo i MRI mozga, i nalaz je uredan (mada na granici), tako da ga moramo ponoviti za 6 mjeseci. Tako da sam htela otici i do dr Zubcevica, jer sve nekako kao da gubim vrijeme, nema poboljsanja i kad vidim drugu djecu da trckaraju, srce me boli.



Tako mi je zao...Nadam se da ce vam dr Zubcevic pomoci. Osipam se vise od ovog "ne znaju sta je"

user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hankica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: neuropedijatri
2.12.2010 11:42:36   
Malenaoduvijek
ima jako sirok raskorak i ne moze cak ni sama da stoji


a stoji li uz namjestaj, dali puze?

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Hankica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: neuropedijatri
2.12.2010 11:44:22   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Hankica

Hvala Skvo, sad tek vidjeh da si i ovdje odgovorila user posted image

Veeseelaa, bila sam vec kod dr Catibusic, dva puta, vjezbe sa fizioterapeutom smo imali vec dva puta (od po 3 sedmice), ali nista, ne znaju sta je, cak je sad stanje i gore, ima jako sirok raskorak i ne moze cak ni sama da stoji, a kamoli da napravi koji korak. Radili smo i MRI mozga, i nalaz je uredan (mada na granici), tako da ga moramo ponoviti za 6 mjeseci. Tako da sam htela otici i do dr Zubcevica, jer sve nekako kao da gubim vrijeme, nema poboljsanja i kad vidim drugu djecu da trckaraju, srce me boli.



Mila tako mi je žao, nadam se da će doktori pomoći user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: neuropedijatri
2.12.2010 12:01:29   
Hankica
Da, puze i stoji uz namjestaj, i moze hodati samo ako se pridrzava cvrsto za nesto (po mogucnosti objema rukama) 

_____________________________

Beba je dosla 22. decembra 2008.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: neuropedijatri
2.12.2010 12:07:35   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Hankica

Da, puze i stoji uz namjestaj, i moze hodati samo ako se pridrzava cvrsto za nesto (po mogucnosti objema rukama) 


pitam zato sto je bitno ( to je nama rekla dr.ajsa) da dijete koje ima poteskoca sa prohodavanjem ne smije da se vodi za rukice a posebno ne iznad glave, jer time ne odrzava ono samo ravnotezu nego mu ti odrzavas a time mu odmazes a ne pomazes.ja svog djecaka vodim samo za jednu ruku (dugo nije htio) i vidi se kako se gega zato sto sam odrzava ravnotezu, a kad ga vodimo za dvije fura ko ista.jos je mozete voditi drzeci je za kukove, probati.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Hankica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: neuropedijatri
7.3.2011 12:53:49   
emi7908
ja sa dotičnim dr nisam zadovoljna kosa mi se diže na glavi od njegove arogancije,razumijem da su prezauzeti ali da više od godinu i po mora čekati da se zakaže pregled uz to se imaju sve moguće uputnice e to mi je van pameti... pisala sam već o onom što nam se desilo i ne bih da ponavljam jer mi živci proključaju user posted image  a možda je problem što nisam sa kovertom otišla možda bi drugačiji bili .... e ne dam, a drago mi je za vas šzo ste imale pozitivno iskustvo ali ja za svoje djete nikako ne mogu reći da je bilo tako.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: neuropedijatri
7.3.2011 12:57:50   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: emi7908

ja sa dotičnim dr nisam zadovoljna kosa mi se diže na glavi od njegove arogancije,razumijem da su prezauzeti ali da više od godinu i po mora čekati da se zakaže pregled uz to se imaju sve moguće uputnice e to mi je van pameti... pisala sam već o onom što nam se desilo i ne bih da ponavljam jer mi živci proključaju user posted image  a možda je problem što nisam sa kovertom otišla možda bi drugačiji bili .... e ne dam, a drago mi je za vas šzo ste imale pozitivno iskustvo ali ja za svoje djete nikako ne mogu reći da je bilo tako.


vjeruj da mi nikada marku jednu nismo zubcevicu dali, prvi put kad smo dosli na pregled jeste mi bio cudan, ali kad smo dosli na lazanje kod njega na odjel ja sam se pozitivno iznenadila.

a jeste sramota da se mora tako dugo cekati, ali razlog je sto on prima samo jednom nedjeljno i to par pacijenata, ali zato privatno biznis cvjeta


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: neuropedijatri
25.3.2011 15:30:59   
Hankica
Tek sad vidjeh ove dvije zadnje poruke.
Da sam zadovoljna s njim, nisam, ali sta da radim, nisam na zalost imala drugog izbora. BiH je u svemu na zadnjem mejstu, pa i po broju kompetentnih ljekara. Prvi pregled koji je obavio je stvarno bio dobar, detaljan itd., mnogo bolje od dr Catibusic. Naravno, to je bio privatan pregled, i stalno smo isli privatno, cak i na obicno citanje nalaza. Ja na zalost nista nisam postigla sa nasim ljekarima, tako da smo se okrenuli drugim gradovima u bivsoj Jugi. Kad samo vidim kako su nas primili npr u Beogradu, odmah doktori zovu jedni druge, pa se konsultuju, predlazu hospitalizaciju, razne nalaze koji se u Sarajevu ne mogu uraditi itd... u Sarajevu to necemo imati jos zadugo. Dr Zubcevic je bio poprilicno spor sto se tice naseg slucaja, njemu se nije zurilo, i nije uspio uspostviti nikakvu dijagnozu. 

_____________________________

Beba je dosla 22. decembra 2008.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
1.7.2011 21:22:43   
Doraa
Imam trogodišnjaka koji je izrazito "teško dijete"!
Nedavno sam ga odvela na obični pregled zbog pupe a zapravo me zanimalo šta će mi pedijatrica reći za njegovo ponašanje... i rekla jeuser posted image : zbog nemogućnosti da ga pregleda režao je, vrištao, bacao se, sve samo da mu ne dodirne stomakuser posted image user posted image user posted image pregledati grlo još veći problemuser posted image
Doktorica je rekla da vjerovatno ima ADHD sindrom ali da bi ipak trebala da ga odvedem kod dr.Zubčevića u Sarajevouser posted image
Dosta toga što mi je navela on ima kao simptom ali bojim se preuranjene dijagnoze jer naši ljekari uglavnom "trpaju stvari u jedan koš".

Dječak je uvijek bio strašljiv i kao beba nije dao da ga niko gleda odmah u plač baš baš je osjetljiv i osjećajan kad je počeo razumijevati rasplakao bi se kad mu pjevam pjesmicu o zeki i potočićuuser posted image Prepreosjetljivo dijete a s druge strane nevjerovatno agresivan i silan! Ja bih rekla da je kod njega najveći problem kontrolisanje emocija jer lako iz vrištanja krene tužno plakanje iloi iz sreće bacanje,udaranje...a svaki manji neuspjeh(ako ne može sam obući cipele npr.) izaziva histeriju. Sav taj njegov bijes još se pojačao otkako je dobio brata-prije 14mjeseci a svaki dan je gori i gori.Ne znam jel bolje tražiti savjet neuropedijatra ili dječijeg psihologa?


_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Hankica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
2.7.2011 13:56:44   
Doraa
user posted image Nema odgovoraauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
2.7.2011 14:01:01   
koka i po
ja bih ovog drugog da sam na tvom mjestu.koliko sam skontala to je pocelo rodjenjem druge bebe.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
2.7.2011 14:08:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Doraa

Imam trogodišnjaka koji je izrazito "teško dijete"!
Nedavno sam ga odvela na obični pregled zbog pupe a zapravo me zanimalo šta će mi pedijatrica reći za njegovo ponašanje... i rekla jeuser posted image : zbog nemogućnosti da ga pregleda režao je, vrištao, bacao se, sve samo da mu ne dodirne stomakuser posted image user posted image user posted image pregledati grlo još veći problemuser posted image
Doktorica je rekla da vjerovatno ima ADHD sindrom ali da bi ipak trebala da ga odvedem kod dr.Zubčevića u Sarajevouser posted image
Dosta toga što mi je navela on ima kao simptom ali bojim se preuranjene dijagnoze jer naši ljekari uglavnom "trpaju stvari u jedan koš".

Dječak je uvijek bio strašljiv i kao beba nije dao da ga niko gleda odmah u plač baš baš je osjetljiv i osjećajan kad je počeo razumijevati rasplakao bi se kad mu pjevam pjesmicu o zeki i potočićuuser posted image Prepreosjetljivo dijete a s druge strane nevjerovatno agresivan i silan! Ja bih rekla da je kod njega najveći problem kontrolisanje emocija jer lako iz vrištanja krene tužno plakanje iloi iz sreće bacanje,udaranje...a svaki manji neuspjeh(ako ne može sam obući cipele npr.) izaziva histeriju. Sav taj njegov bijes još se pojačao otkako je dobio brata-prije 14mjeseci a svaki dan je gori i gori. Ne znam jel bolje tražiti savjet neuropedijatra ili dječijeg psihologa?


traži savjet i kod jednog i drugog, ne može pomoći samo jedan...po opisu i meni liči na ADHD
koliko dugo može zadržati pažnju kad se igra, sjedi ili gleda TV?

(odgovor članu Doraa)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
2.7.2011 14:17:00   
Emica_sa
prvo odes kod zubcevica,a on ce te uputiti kod psihologa dugo se ceka pregled,ali mozes i privatno sretno

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: neuropedijatri
2.7.2011 14:21:44   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: MALA1994

broj je dobar, a ako treba bilo kakav savjet ili bilo sta ja stojim na raspolaganju jer potpuno razumijem problem jer imam deckica sa kojim sam prosla svasta, ali mi smo puuuno vjezbali sa nasom terezom .
zato slobdno se javi, ja bih voljela sa nekim malo razgovarati (pisati) jer znam koliko znaci podrska
sretno



i mi smo vjezbali sa terezom user posted image user posted image user posted image divna je

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
2.7.2011 14:26:47   
Doraa
Mene buni jer za ADHD djecu koliko sam skontala kažu da nemaju mira sjediti na mjestu da teško uspostavljaju komunikaciju i kratko mogu zadržati pažnju a on recimo može satima gledati crtić koji ga zanima, igrati neke igre (ako se ja ili MM igra s njim, a sam kratko- mada i tu ima izuzetaka). Često prvi započinje razgovor s djecom ili odraslima ali ako njega neko prvi krene pitati nešto (napadno) povuče se ili počne režatiuser posted image
Baš se previše boji svih nepoznatih situacija (a odlično skonta kad bi mogle biti kritične za njega situacije)

Nije meni problem odvesti ga i jednom i drugom ali s obzirom da moram ići u Sarajevo jer koliko sam upoznata u Zenici nema baš stručnih lica po tom pitanjuuser posted image a i financijska situacija mi baš nije najnaj pa mi se ne bacaju uzalud pare ako će me bezveze slati od jednog do drugog bez rezultata zato i želim vaš savjet kome se obratiti naravno da ne žalim za dijete samo je pitanje ko u mom slučaju bolje može koristiti??


_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
2.7.2011 14:36:13   
Emica_sa
Pa nazovi na pedijatriju na jezero ovdje,pa trazi psiholga na centrali,pa ce te prebaciti i pokusaj zakazati da ga dovedes barem psihologu,jer to sto ti opisujes nije normalno ponasanje,a sto ranije to bolje,a mozda i u zenici ima djeciji psiholog

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Neuropedijatar ili dječiji psiholog?
2.7.2011 14:42:46   
Anoniman
da li sluša tvoje upute i izvršava li ih???
ADHD sindrom je poremećaj pažnje a uz njega idu i agresija na druge, autoagresija, bijes i sl.  ali kažeš da mu je pažnja ok...
Ne znam...možda za početak da se obratiš psihologu u vašoj zdravstvenoj ustanovi u Zenici, moraju imati psihologa...ima i defektologa u Zenici mogu i oni uraditi procjenu
i nemoj se plašiti preuranjene dijagnoze, što prije to bolje što god da je, jer on treba pomoć

(odgovor članu Doraa)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *