|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nizak pritisak
7.11.2009 13:32:45   
Anoniman
Ako već ima ova tema prebacite me ja je zaista nisam mogla naći.

Uglavnom imam problema sa pritiskom nikad nije iznad 100/60,muti mi se pred očima,mrak se stvara,srce ponekad ubrzano kuca isl.
Jeli još neko ima ovakvih problema,ako ima kako se liječi ?

Unaprijed hvala za sve

< Poruku je uredio acudesa RR -- 20.2.2010 22:45:44 >
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Nizak pritisak
7.11.2009 13:39:56   
Hocu bebu

IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

Ako već ima ova tema prebacite me ja je zaista nisam mogla naći.

Uglavnom imam problema sa pritiskom nikad nije iznad 100/60,muti mi se pred očima,mrak se stvara,srce ponekad ubrzano kuca isl.
Jeli još neko ima ovakvih problema,ako ima kako se liječi ?

Unaprijed hvala za sve


Koliko ja znam moras jesti slaniju hranu, nadam se da ne grijesim. MM ima nizak tlak, jednom se posjekao na prstu a prije toga nije nista jeo samo cigaru zapalio, i odjednom se , ugledavsi krv na prstu srusio...
prepala sam se ko nikad u zivotu...
Najbolje je da odes doktoru i posavjetujes se s njim, da ti se ne bi nesta, ne daj Boze desilo

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Nizak pritisak
7.11.2009 13:48:45   
tajcika
meni licno taj pritisak ne izaziva probleme i najbolje se recimo osjecam kada je 100/70,a evo vec 18 sedmica kako sam trudna i na svakoj kontroli je 110/60 ili 100/60, al ako ti stvara probleme moras unositi malo vise tecnosti i jesti slaniju hranu,izbjegavati gazirano...jer za nizak pritisak bas i ne postoje lijekovi

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Nizak pritisak
7.11.2009 14:08:39   
Anoniman
Hvala Vam puno.
Što se tiče slanog jedem i volim skroz preslanu hranu,čula sam da kafa povećava pritisak pa sad i nje više pijem nego što volim,tečnosti puno pijem dnevno,doduše i gazirano jer nisam znala da nevalja za pritisak.
Evo već 10-tak dana mi je 100/60 i skroz se loše osjećam,spava mi se,nosa me negdje,mrak mi pred očima,od naglih pokreta hoću da se srušim isl.
U svakom slučaju hvala Vam puno,svakako sam namjeravala posjetiti dr.ovih dana

(odgovor članu tajcika)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Nizak pritisak
7.11.2009 14:10:24   
_melina_
kazu da u svakom zlu ima malo dobrog...kod tebe je dobro pa makar znas kakav je pritisak... moj pritisak stalno varira.. sad je nizak pa kasnije visok pa opet... nedaj Boze nesto da bude meni ne smiju dati nista ni za nizak ni za visok pritisak...

_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Nizak pritisak
7.11.2009 14:17:12   
Anoniman
Hej draga imas na temi dosta price oko pritiska, i visokog i niskog, pa mozes malo iscitati, svi savjeti su dobro dosli.

(odgovor članu _melina_)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Nizak pritisak
7.11.2009 20:21:16   
*Seve*
IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

Ako već ima ova tema prebacite me ja je zaista nisam mogla naći.

Uglavnom imam problema sa pritiskom nikad nije iznad 100/60,muti mi se pred očima,mrak se stvara,srce ponekad ubrzano kuca isl.
Jeli još neko ima ovakvih problema,ako ima kako se liječi ?

Unaprijed hvala za sve
  


Ujuto salica crne kafe malo sladja je dobra za nizak pritisak.
Slatkisi iso.Ja imam normalan uvijek ali zna mi nekad da padne
ja smazem cokoladu i super...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Nizak pritisak
9.11.2009 7:34:31   
Anoniman
Uh slatku kafu nikako ne volim,a slatkiše VOLIM,samo što imam malo višak kg,ali nema veze sve ću ispobati.
Hvala puno drage prijateljice.

(odgovor članu *Seve*)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Nizak pritisak
9.11.2009 10:49:52   
hanabanana
Neutješena, nije to tako nizak pritisak da bi ti stvarao takve probleme.
Jesi kontrolisala krvnu sliku?
Od anemije se javljaju glavobolje, mantanja i slično.
Sem toga, nemoj zanemariti ni vanjski faktor - pogledaj jutrošnju temperaturu.

Što se tiče ubraznog lupanja srca, ako piješ u cugu previše tekućine time sebi podižeš i otkucaje srca.

Da li neko u porodici ima nizak pritisak? Od kada imaš nizak pritisak?

I još nešto, možda tebi ne stvara problem ovaj krvni od 60, možda ti problem stvara ovaj prvi od 100?!
Hoću reći, možda je tvoj pritisak u normali 90/60 ili čak 80/60.....i onda ako ti je gornji podigao na 100 - onda je kod tebe došlo ustvari do povećanog pritiska i zato i imaš glavobolje.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Nizak pritisak
9.11.2009 11:14:08   
ziki
Ipak se konsultuj sa doktorom. Moj normalan pritisak je 90-100/60, ja se tad osjećam super, dok sam jednom zbog pritiska od 135/70 morala tablete da pijem(prepisao neurolog) i nikom od ljekara opšte prakse nije bilo jasno što.
Ja takve simptome - malaksalost, nesvjesticu imam kad mi padne šećer, tako da mi je čokoladica najbolja drugarica, što se i vidi. Takođe, to lupanje srca, mrak pred očima, opšta slabost.. su simptomi koji su mi se javili prvog dana trudnoće kad mi ni na kraj pameti nije bilo da mogu da budem trudna pa sam išla kod raznih ljekara prvih mjesec, liječila nervozu želutca, anemiju i sl

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Nizak pritisak
9.11.2009 13:23:08   
Anoniman
U porodici su pretežno visoki pritisci,a mene nosa ima jedno 15 dana i 2-3 jutra sam uzastopno mjerila sve 100/60.
Svakako planiram otići ljekaru pa ću se prekontrolisati i krv i pritisak i sve ostalo.
Hvala Vam puno

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Nizak pritisak
9.11.2009 13:30:34   
Tidzi
Ja i normalno imam nizi pritisak, tako da kad sam bila trudna je znao biti jako nizak. Jela sam malo slaniju hranu, pila dosta crne kafe i tako mi se nekako podizao. Dr. mi je uglavnom svaki put naglasavao da dok sam trudna da je bolje sto je nizak, nego da je visok. Meni je uglavnom navise pomagala crna kafa u velikim kolicinama. A i ovako cim vidim da me pocne nosati, ja pijem crnu kafu i jedem slatko, jer meni automatski pocne spadati i secer.

< Poruku je uredio Tidzi -- 9.11.2009 13:32:15 >


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Nizak pritisak
9.11.2009 13:40:47   
vila_7
Meni je pritisak 95/55 i konstantno je takav, pa sam vjerovatno i ja navikla na njega. Malo mi se više spava , ali pijem puno vode, jedem slanije, i malaksalost me jedino hvata ako ne doručkujem dobro. Inaće popijem samo 1 kavu ujutro na poslu poslije ručka i to je to. Naglašavam da je meni stalno takav oduvijek pa mi ne smeta. Jedino mi se u trudnoći podigao na 120/80, ali i tad se nisam lošije osjećala što se pritiska tiče.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Nizak pritisak
9.11.2009 13:47:12   
acudesa
Moj je 90/60 otkako znam za sebe, ja sa takvim funkcionišem bez problema, kad sam se jednom, onako usput, požalila doktoru rekao mi je da je nizak tlak zdrav i da ljudi sa niskim tlakom duže živeuser posted image

Ne znam kakav je tvoj inače, ako oscilira to je nezgodno, nisi napisala da li ti je uvijek nizak ili...pa da ti neka napiše šta troši
a, ako ne oscilira, odnosno uvijek ti je tako nizak,  mislim da ti je vrtoglavica umišljena

< Poruku je uredio acudesa -- 9.11.2009 13:51:25 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Nizak pritisak
9.11.2009 15:08:14   
Anoniman
Nikad mi nije bio preko 120/80,ovakav ili niži i nikad mi to nije smetalo do unazad pa možda i nekih 20-tak dana.Od tad non stop mi se spava,vrti mi se,mrak na oči a glava užasno boli.
Nemojte pomisliti samo da sam trudna jer NISAM.
Što mi je tek sad to zasmetalo neznam,ali večeras ću svratiti ljekaru u drugtu smjenu,pa da vidim šta on kaže.
U svakom slučaju hvala Vam puno

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Nizak pritisak
9.11.2009 15:32:57   
vila_7
Onda si vjerovatno malokrvna,  s tim da nekad ni obični nalazi krvi ne moraju pokazati nedostatak željeza, nego traži detaljnije nalaze koji ispitivaju i kvalitetu željeza u krvi!
Ako ništa od tog nije, otidji na CT glave, ali vjerovatnije ti je ako se isključi malokrvnost, da ti je na psihičkoj bazi.Vjeruj i to može! Ja kad sam otišla na na faks mantalo mi se pola godine i na kraju samo nestalo!
S tim da napominjem , meni se mantalo dok sam uzimala B vitamin i čim sam njega prestala koristiti, za par dana mi se vratilo tijelo u normalno stanje! Doktori kažu da to nij to, ali ja sam još jednom probala uzimati vitamine i opet mi se mantalo! Eto toliko od mene, koliko ti to može pomoći,...user posted image


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Nizak pritisak
10.11.2009 7:54:45   
Anoniman
Ma vjerovatno si u pravu.Uskoro idem ljekaru i tražiću uputnicu za detaljne nalaze.
Hvala ti puno

(odgovor članu vila_7)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Nizak pritisak
10.11.2009 8:09:30   
Anoniman
prije nego sto te posalju psihijatru...jer garant nece nista naci...uradi ultrazvuk vratnih zila (protok krvi vrata i glave)

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Nizak pritisak
10.11.2009 12:07:00   
Anoniman
Hej pa i ja bih se zaklela da je to.
U nedelju ujutro mene zabolila glava pa me u bandak baca,izmjerim pritisak 100/60,kaže MM hajde da te izmasiram.Kad mi je izmasirao vrat i vratne žile 70% mi bilo lakše.
U pravu ste svi,detaljno ću ja to ispitati.
Hvala Vam puno

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Nizak pritisak
12.11.2009 15:19:06   
teta berta
Neutjesna, da se i ja prikljucim klubu... Tlak mi je jako nizak i cesto mi se manta, ne mogu reci da me boli glava(kad me boli uglavnom me boi celo i tada popijem tabetu i prestane) ali za ovo ne bih pila tabletu jer to nije bol nego neka maksalost, slabost... A kad mislim na to vjeruj da se pojacava, evo recimo jutros mi bilo slabo i ja otisla do rodice na kavu, kako sam se ja zaprocala sa njom tako meni bilo dobro... Cim sam pomislila na mantanje odma mi se sve vratio pa vjerujem da je dosta i na psihickoj bazi... Sto se tice taka nizak, 85/55 ako je 100 gornji meni se pjeva.... Primjetila sam da mi se vise manta ako se vrijeme mijenja, i to tek nakon poroda, evo i sad me nosa... Ma bas ne podnosim promjene vremena... Vodu slabo pijem, dvije case max., tjeram se da pijem vise... Kao sto kazu zene znam se nekad i tresti i tada poludim ako ne pojedem nesto slatko, doslovno...
Narucila sam se kod kiroprakticara(sto i tebi toplo savjetujem), jer sam promjetila da mi vrat pucketa... Neki dan mi bila kuma fizijatrica uradila mi masazu, ja ujutro doslovno ko pticica... al posto ona nema vremena za tretmane, ja cu otici kod kiroprakticara jer mi je vrat totalno ukocen kao i kicma... Javi kako si ti...


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Nizak pritisak
12.11.2009 15:22:00   
teta berta
I jos bi ti nesto savjetovala: pij MAGNEZIJ 200,meni pomaze zaista... danas cu kupit i caj ginko pa cu piti

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Nizak pritisak
12.11.2009 15:25:34   
Leva
Meni je jednom zabiljezen 94/48 i uspjela sam izgubiti svijest na nekoliko sekundi i to dok sam vozila. To mi je bilo jedno od najtraumaticnijih iskustava. Ovo za Mg nisam znala. Hvala user posted image . Preporucivali su mi da uvijek u autu imam limenku Cole (valjda zbog secera) da mi podigne pritisak.

< Poruku je uredio Leva -- 12.11.2009 15:26:19 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Nizak pritisak
12.11.2009 15:31:20   
teta berta
Tako sam ja procitala negdje, a inace je mg.dobar za nervni sistem... 

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Nizak pritisak
12.11.2009 15:31:50   
noaa
MMi ja smo niskotlakasi i njega cesto boli glava mene rijetko al kad zaboli user posted image user posted image .neki dan smo nasli na jednom forumu neke tablete guarana svi ih hvale a ja se kanim da ih kupim.

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Nizak pritisak
12.11.2009 15:34:54   
teta berta
IZVORNA PORUKA: Leva

Meni je jednom zabiljezen 94/48 i uspjela sam izgubiti svijest na nekoliko sekundi i to dok sam vozila. To mi je bilo jedno od najtraumaticnijih iskustava. Ovo za Mg nisam znala. Hvala user posted image . Preporucivali su mi da uvijek u autu imam limenku Cole (valjda zbog secera) da mi podigne pritisak.


Meni je 94/50 skoro normala da mi jednom izmjerit 120/70 hehe... a colu ne podnosim odmah me uhvate krajnici... Popijem soli i vode kad me bas nosa... evo odo sada izmjerit bas me zanima...


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Epiziotomija
sporty mamaa

Mislite li da bi se epiziotomija kao rutinska metoda trebala ukinuti??

Da (80%)

Ne (20%)


Broj svih glasova: 90

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *