|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pankreatitis-upala gušterače-savjet!
4.5.2013 21:59:07   
lady_bubamara
Odmah da naglasim da sam tražila da li postoji ovakva tema na forumu , nisam našla , ako postoji neka moderatori, administratori zaključaju ovu moju pa me prebace na već postojeću temu....

Ja sam u trećem mjesecu trudnoće ležala u bolnici, pored nalaza koje su mi radili otkrili su da imam hronični pankreatitis ( rađen je samo ultrazvuk abdomena ) koji je nastao od lijekova ( doktor mi je rekao od diklofena i brufena ) . Pitala sam da li će naškoditi trudnoći rekao je ne jer za sada miruje. Pitao me za simptome ono što sam mu opisala rekao je da sam opisala upalu pankreasa : probadanja sa desne strane abdomena, ispod grudnog koša, odlazak na wc za obavljanjem velike nužde po 6-7 puta na dan, jake mučnine i preznojavanja.

Sve je bilo uredu do neko veče kada sam ponovo završila u bolnici. Čitav dan sam bila ok , a naveče prije spavanja sam osjetila da me žigucnulo dva -tri puta sa desne strane stomaka, al nisam obraćala pažnju a onda odjednom toliko jaki bolovi koji su obuzimali čitav stomak, počevši od grudnog koša do donjeg dijela stomaka, udarao je bol u kičmu i bukvalno nisam mogla da dođem do vazduha ali ono što je mene zbunilo je to što se bol pojavljivala na svakih 7-8 minuta a kako mi je prva trudnoća pomislla sam da je počeo prijevremeni porod, kontrakcije.... Od muža sestra je ljekar i rekla mi je da odmah idem u hitnu , iako vodim trudnoću u Banjaluci pošto sam bila u Tesliću uputili su me u Doboj. Završila sam u porodilištu, pregledao me doktor koji je rekao da sam otvorena ali da porod nije počeo. Pokazala sam mu nalaz iz bolnice i kada je vidio da imam upalu pankreasa rekoa je da morma ostati u bolnici i da će me sutradan pregledati hirurg i da bi možda me trebalo operisati. A u tom slučaju ja bih ( kako sam razumijela) morala biti prijevremeno porođena.... Ostala sam tu noć u bolnici , ali sam odlučila da odem kući, na ulasku sam u osmi mjesec trudnoće i iskreno ne želim da me prijevremeno porode, ne znam kolike su šanse da beba preživi ... Sutradan sam razgovarala sa šefom ginekologije i rekla mu da želim kući na svoju odgovornost. Pitao me da li sam u zadnjih nekoliko dana bila pod stresom, rekla sam da mi je zadnjih mjesec dana havarija prava i njegov odgovor je bio da je sve ovo nastalo od stresa!

Samo da napomenem znači samo kada sam radila ultrazvuk abdomena tad u trećem mjesecu trudnoće tad mi je otkriven pankreatitis , ali mi nisu rađene vrijednosti enzima gušterače za koje sam našla na internetu da su osnovni pokazatelji problema sa pankreasom.... Isto tako znam da je lijek za ovo PANKREATIN ali on se ni slučajno ne smije uzimati u toku trudnoće kao ni u toku dojenja....

Da li neko ima nekakav savjet, ili recept za neki prirodni lijek kojim bi se mogla barem malo regulisati ova upala pankreasa barem dok se ne porodim.... Evo i večeras osjećam da me povremeno zaboli sa desne strane ispod grudnog koša ali sam popila nanu , pa mi je malo lakše...

Molim vas za savjet svaka pomoć bi mi dobrodošla!

i Izvnijavam se na predugom postu...

_____________________________

Misli koje smo izabrali su boje kojima slikamo sliku svog života !!

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pankreatitis-upala gušterače-savjet!
16.5.2013 22:18:12   
bebaa
jutros se baš neprijatno iznenadih kad doktorica očita nalaz sa CUM-a pa mi pored upaljene žuči još nađe i upaljen pankreas...i to je to...pa reko šta s tim...ništa kad ovo operišete vidjet ćemo hoće li se smiriti...user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 2
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

tihomir/ zvonimir
felix

imate ,li problema kad npr.trebate dobiti mengu u pms. da vam je stomak nadut, tvrd pun gasova da vam se golup, za golubom njize .... da nemozete te se, kak da velim " strpit"

da muci me stomak imam zvonimire/tihomire (67%)

ne, ne muci me... (33%)


Broj svih glasova: 225

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *