|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Papirologija, papirologija:)
2.11.2008 21:50:12   
Nina_sa
S obzirom da je otvoreno vise tema koje se bave ovim pitanjima, ali opet ni njih toliko nije obuhvatilo sve birokratske dileme koje nas cekaju po porodu, moze li neka od svjezih porodilja napisati sta nas uskoro ocekuje na kojekakvim salterima (konkretno u Kantonu Sarajevo):
- sta je sve potrebno za prijavu djeteta u maticne knjige i gdje se predaje,
- sta je sve potrebno za ostvarivanje porodiljske naknade i gdje se predaju papiri,
- kako se dobije jednokratna pomoc za porodilje (na zahtjev ili se to podrazumijeva za sve porodilje),
- kako se ostvaruje pravo na mlijeko i sokove za dojilje?
Svaka informacija ce nama skorim mamama biti od koristi.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Papirologija, papirologija:)
2.11.2008 22:23:17   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Nina_sa

S obzirom da je otvoreno vise tema koje se bave ovim pitanjima, ali opet ni njih toliko nije obuhvatilo sve birokratske dileme koje nas cekaju po porodu, moze li neka od svjezih porodilja napisati sta nas uskoro ocekuje na kojekakvim salterima (konkretno u Kantonu Sarajevo):
- sta je sve potrebno za prijavu djeteta u maticne knjige i gdje se predaje,otpusnica iz bolnice, u opstini
- sta je sve potrebno za ostvarivanje porodiljske naknade i gdje se predaju papiri,potrebno je da si radila prije toga u trudnoci 6 mjeseci,da si otvorila bolovanje u svojoj porodicnoj medicini i da si to odnjela u centar za socijalni rad.oni ti dostave rjesenje u kojem pise da si ostvarila pravo na porodiljsku naknadu jer si radila a dokaze o radu ce ti napraviti knjigovodja i naravno sve obaveze prema drzavi kao pio moraju biti izmirene.kada si dobila to rjesenje i porodila se nosis oboje i otpusnicu u porodicnu medicinu podizes doznake i opet ides u centar za socijalni rad da ih dostavis i na konto njih dobijas porodiljsku naknadu
- kako se dobije jednokratna pomoc za porodilje (na zahtjev ili se to podrazumijeva za sve porodilje),nikad cula
- kako se ostvaruje pravo na mlijeko i sokove za dojilje?takodjer nikad cula
Svaka informacija ce nama skorim mamama biti od koristi.


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Nina_sa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Papirologija, papirologija:)
3.11.2008 10:14:01   
mamina princeza
Nestzo zavisi od toga kojoj opstini pripadas...ja pripadam opstini Stari grad i oni dodjeljuju tu jednokratnu pomoc porodiljama u iznosu 200 KM. Nekih mjesec dana poslije poroda kontaktiraju te dodju u posjetu i daju novac....
a ova druga pomoc ne znam stvarno da li se uopste moze dobituser posted image


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Papirologija, papirologija:)
3.11.2008 11:29:09   
lejlaze
ja mogu za zenicu reci.
7 - 10 dana treba da prodje da bi se dijete upisalo u opcini, a JMBG se dobije opet tek za 10 dana.
za rodni list treba otpusnica iz bolnice, licne karte roditelja, vjencani list (mi nismo bili dostavili ipak moglo) i njihovi formulari popunjeni.
e za centar za socijalni rad (porodiljsku naknadu) njihov popunje formular od strane firme (6 zadnjih placa, pocetak radnog odnosa). uz to treba priloziti kopiju licne, cips potvrde, ovjerenu kopiju rodnog lista djeteta ili orginal, kopija radne knjizice i racuna iz banke. sto se tice uplata, kada lijeze to ne znam, meni jos nista nije.

< Poruku je uredio lejlaze -- 3.11.2008 11:30:06 >

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Papirologija, papirologija:)
3.11.2008 11:54:11   
jasmina_mm
ja ti mogu reci za opstinu centar sta je meni trebalo za porodiljsku naknadu:
- zahtjev iz opcine
- 3 izjave koje licno potpisujes u opstini, a koje trebas uzeti odmah pri dolasku po zahtjev
- cipsova prijavnica
- rodni list djeteta
- potvrda iz skerliceve o otvorenom bolovanju i
- potvrda iz firme da si zaposlena duze od 6 mjeseci na kojoj treba da stoji i broj radne knjizice

sto se tice jednokratne pomoci meni je receno da nemam pravo na to jer sam zaposlena kao i za sokove i mlijeko (premda sam kasnije nacula da to nije tacno), ali ti svejedno se raspitaj da ne bi bila pogresno informisana

za prijavu djeteta (opstina centar) koliko se sjecam treba ti
- otpusnica iz bolnice (novorodjenceta)
-zahtjev koji se uzme u salter sali opstine centar, ja mislim licne karte i zaista dalje ne znam jer je MM to zavrsio...


_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Papirologija, papirologija:)
3.11.2008 15:20:24   
Dinkica
Definitivno zavisi koja si opstina i da li si zaposlena ili ne. Ovo je za opstinu novi grad, vjerovatno je slicno i ostalim.
Za rodni list bebe:
http://www.novigradsarajevo.ba/stream/servis/index.php?pid=14

U slucaju da nisi zaposlena:
http://www.novigradsarajevo.ba/stream/servis/index.php?pid=117

Ako si zaposlena:
http://www.novigradsarajevo.ba/stream/servis/index.php?pid=116


(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Papirologija, papirologija:)
3.11.2008 15:27:37   
ElmaB
Jednokratna pomoc za porodilje ostaruje se iskljucivo na licni zahtjev i to ako spadas u socijalno ugrozenu kategoriju. Sto se tice sokova i mlijeka, to ti daje Zavod za zastitu materinstva. Taj zavod imas u Domu zdravlja Otoka, bivsi Kumrovec. Odes kod njih, oni provjere na osnovu tvojih grudi da li si dojilja i ostvarujes to pravo, svaki mjesec. Naravno, trebat ce ti vjerovatno lk, cipsova prijavnica i otpusno pismo iz bolnice. Ali, za ovo moras pozuriti!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Nina_sa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Papirologija, papirologija:)
3.11.2008 15:44:47   
neki
Joj tih papira silnih,ma ko da nam dijele milione,Boze sacuvaj...A da vas pitam zna li ko kako to hoda sa dj.doplatkom i koji je uopste iznos dj.doplatka,ja pojma nemam.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Papirologija, papirologija:)
3.11.2008 15:48:21   
ElmaB
Ne znam, ali nazovi sluzbu za socijalna pitanja Opcine u kojoj stanujes. Oni ti daju sve potrebne informacije i to ti je najsigurnije, jer to oko djecijeg doplatka se svaki mjesec nesto mijenja!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Papirologija, papirologija:)
3.11.2008 15:49:58   
neki
Hvala draga na brzom odgovoruuser posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Papirologija, papirologija:)
3.11.2008 16:09:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dinkica

Definitivno zavisi koja si opstina i da li si zaposlena ili ne. Ovo je za opstinu novi grad, vjerovatno je slicno i ostalim.
Za rodni list bebe:
http://www.novigradsarajevo.ba/stream/servis/index.php?pid=14



hvala na ovoj stranici... i meni si pomogla, nasla sam sta mi tacno od papira treba za djecu rodjenu van BiH :)

LP

(odgovor članu Dinkica)
  Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *