|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pitirijaza rozea kod djece
12.5.2017 23:33:49   
crvic2013
Pozdrav zenice.
Da li je neko deverao sa pitirijazom kod djeteta. Moj A ima 4 godine. Na leđima primijetim osip koji traje vec dvije sedmice. Dermatolog sa Koseva rekla pitirijaza, dala nam samo tečni puder.Malo sam istraživala,i vidjela da traje 6-8 sedmica,nije zarazno... Malo me danas panika uhvatila jer sam vidjela da se mali medaljoni (bas takav je oblik osipa) sire. Leđa,bokovi,pupica,danas vrat i prepone i po koja po mosnjama.
Zanimaju me iskustva mamica. Kako se kod vas bolest razvijala,koliko je trajala? Jeste li mozda neki narodni lijek probale da je pomogao? Bilo kakav savjet je dobrodošao. user posted image

_____________________________

22.05.2013.
Ti si bio sa mnom, u mom svemu.Pile moje,pače moje malo, lavče moje...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pitirijaza rozea kod djece
17.5.2017 11:08:21   
lulaloo
nemam iskustva sa pitiriasis rozeom kod djeteta - ali ja sam je imala prije nekih 10-ak godina.

da, osip se siri, u obliku je, kao sto opisujes medaljona, i osim sto ruzno izgleda i duuuuuuuugo traje - nema nikakve opasnosti po zdravlje djeteta.
koliko se sjecam, ne treba se pretjerano tusirati, tj kvasiti, ali jos jednom provjeri sa doktoricom.

i da - uglavnom se dobije prilikom/nakon probanja nove odjece u prodavnicama.

bez brige, dosadan osip, ali nista opasno.

(odgovor članu crvic2013)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pitirijaza rozea kod djece
17.5.2017 12:16:36   
crvic2013
Hvala na ogovoru! Njemu je već počelo da se povlači, valjda što je dijete pa kraće zraje,oko 2,5 sedmice. Ovicno do osam sedmica traje. Nisam ga kupala, mazala ga samo tečnim puderom i navalili da dignrmo imunitet. Hvala Bogu,prolazi 💋💋💋💋

_____________________________

22.05.2013.
Ti si bio sa mnom, u mom svemu.Pile moje,pače moje malo, lavče moje...

(odgovor članu lulaloo)
Neposredna veza do poruke: 3
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *