|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Polip na endometriju
13.2.2008 12:00:01   
budućamama
Eh, drage moje,
ja konačno danas, nakon 3 mjeseca odoh svom dr. na kontrolu i dobra vijest je da ciste više nema i što se toga tiče sve je uredno. Također, endomtrij se ujednačio, ali...
Na endometriju mi je dr. vidio polip veličine 11x6mm, koji mi može ometati začeće, odnosno (koliko sam surfala po internetu) djeluje kao mehaničko kontaceptivno sredstvo. Ironija sudbine... pogotovo sad kad želimo bebu. Helem, rekao je i to da ako sam ne nestane ili mi bude smetao u vidu da mi uzrokuje krvarenja između ciklusa i sl., on predlaže da ga hirurškim putem uklonim. U svakom slučaju, kontrola za dva mjeseca.
interesuje me jeste li imali sličnih iskustava, može li se ipak zatrudniti s polipom na endometriju i kolika je vjerovatnoća da se ta trudnoća iznese?
Toliko sam razočarana da bih mogla naglas plakati, ali se ipak tješim da je sve to bezazleno i da se relativno lako rješavauser posted image  


_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Polip na endometriju
13.2.2008 12:06:21   
aldi
Baš mi je žao, a da li stvarno znači da se s njim ne može zatrudniti? Ja ti nista ne znam otome a i ne znam koga bih mogla pitati... Kod kojeg doktora ides? Možda da probaš otići i kod drugog po mišljenje, kažu da je super Jadranka Dizdarević

_____________________________

Druga beba nam dolazi 11.08.2011
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Naše zlato došlo 27.01.2009.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ja 28, muž 33 god. U braku smo 6 godina, oko prve bebe se trudili 9 mjeseci i sada je bebica tu, na našu veliku radost

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Polip na endometriju
13.2.2008 12:07:35   
aldi
Nekkao mi je malo ne precizno, sta znaci ako samo ne nestane, da li trebas nesto piti jesti raditi ili jednostavno cekati...

_____________________________

Druga beba nam dolazi 11.08.2011
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Naše zlato došlo 27.01.2009.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ja 28, muž 33 god. U braku smo 6 godina, oko prve bebe se trudili 9 mjeseci i sada je bebica tu, na našu veliku radost

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Polip na endometriju
13.2.2008 12:39:32   
budućamama
nije mi dao nikakvu terapiju, faktički bih trebala samo čekati. Ja inače idem kod dr. Hadžiomerovića i za njega sam čula samo pohvale (do sada), pa nisam nešto razmišljala da idem drugom ginekologu radi drugog mišljenja jer se ne radi o nečem opasnom, li možda bih i to trebala. Ne znam, baš sam se razočarala, s problema na problem...
Sreća pa je to sve "bezazleno", a meni je svaki mjesec čekanja ko godina...

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Polip na endometriju
13.2.2008 12:45:04   
budućamama
a što se tiče trudnoće, kaže da je viđao žene koje su rodile s polipom, ali je bolje riješiti problem prije. Našla sam jedan članak na internetu u kojem kažu da je zbog polipa moguć spontani pobačaj i sl. (gluho bilo!), pa sam se prepala malo i možda je bolje sačekati još to neko vrijeme...
ili odstraniti ga hirurškim putem...
šta god, ali sam pravo tužnauser posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Polip na endometriju
13.2.2008 12:54:33   
Monia
Nemoj se toliko brinuti,ima puno zene sa tim problemom.Mislim da bi u svakom slucaju to trebala hiruski odstraniti jer moze biti uzrocnik i upala i procesa i nastajanja novih itd.Zahvat je jednostavan ,kratko traje i brzo se oporavis.Takode mislim da bi trebala otici nekom drugom ginekologu(ne zato sto ovaj nije dobar) vec u drzavnu ustanovu..iz mnogo razloga.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Polip na endometriju
13.2.2008 13:02:23   
budućamama
Drag Monia i Aldi,
hvala vam na brzim odgovorima. Monia, znam da dosta žena ima ovaj problem, ali ne znam jel mi dr. trebao preporučiti da se polip odmah ukloni. Znam da sam nestrpljiva, ali se bojim da će slijedeći put opet nešto biti...
ili, ako se ukloni odmah, ne znam koliko moram čekati da opet mogu početi s pokušajima. Malo sam zbunjena.
A što se tiče tog uklanjanja polipa, i sam dr. mi je rekao da se to radi u bolnici, a ne kod njega, pa ne bih trebala imati nekih posebnih troškova (imam zdravstveno).
Eto, opet ja s pitanjima....

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Polip na endometriju
13.2.2008 13:17:53   
ismihana
Ne znam ništa o polipima, ali kako si vjerovatno pročitala na drugim temama, imam miomna zidu materice. Svi dr. mi govore da se može ostati trudna sa miomom, da se može i dijete roditi sa miomom, ali da može parviti i probleme, tj. izazivati spontane. Kod mene konkretno dvije neuspjele trudnoće, pa sam zaključila da je vjerovatno miom. Helem... ja isto mislim da nešto što se MOŽE skloniti, i treba skloniti. Naravno da svaka operacija sa sobom nosi rizike, ali ako oni nisu veliki i ako ti ljekar kaže da će vjerovatno sve proteći rutinski, ja bih to sklonila. Pa da se ne opterećuješ ni psihički razmišljajući o tome smeta li ti ili ne...
Moja kolegica je prošli mjesec operisala čokoladne ciste i endometriozu. Prije toga su joj ljekari govorili da čeka, da će ciste možda popucati, da može zatrudniti... na kraju je završila u Državnoj bolnici (u Sarajevu) kod dr. Puzića i on joj je lijepo i jasno rekao - sa ovim ne možeš zatrudniti, treba laparoskopija! I uradila ju je, sad se oporavlja a od idućeg mjeseca u borbu za bebu...
Sretno ti u svakom slučaju

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Polip na endometriju
13.2.2008 13:32:56   
amelli
Polipi ženskih spolnih organa


user posted image Definicija
Polip je duguljasta izraslina, dobroćudni tumor, s tankom peteljkom. Polip može nastati na nekoliko mjesta u unutarnjim spolnim organima žene.
Polipi rodnice
Polipi rodnice razvijaju se u kasnom reproduktivnom razdoblju ženinog života ili u trudnoći. Površina im je svijetle boje, uglavnom se nađe samo jedan polip. Mogu narasti do veličine od 3-4 cm. Liječenje se sastoji u kirurškom odstranjenju polipa. Polipi vrata maternice
Cervikalni polip (polip vrata maternice) obično nastaje kao rezultat dugotrajnog upalnog procesa, a može se javiti kao endocervikalni (polip unutar vrata maternice), ektocervikalni (polip na vanjskom ušću vrata maternice) i decidualni (polip nastao u trudnoći iz promijenjenog unutarnjeg sloja trupa maternice).
Endocervikalni polip nastaje u kanalu vrata maternice, a peteljkom se može spuštati sve do vagine.
Ektocervikalni polip nalazi se na vanjskom dijelu vrta maternice, tvrd je, ne krvari na dodir.
Decidualni polip se javlja na vratu maternice u vrijeme trudnoće. U polipoznom obliku se mogu javiti i različiti dobroćudni i zloćudni tumori pa je svaku tvorbu koja se vidi u vratu maternice potrebno dijagnostički obraditi. Zloćudna pretvorba u cervikalnim polipima je rijetka - pojavljuje se u 0.2 do 0.4% bolesnica. Međutim, polip, koji je dobroćudan tumor, treba razlikovati od polipoznog adenokarcinoma koji u početku zahvaća peteljku polipozne tvorbe i susjedna područja. Zbog toga je nakon odstranjenja polipa potrebna analiza tkiva kako bi se otklonila sumnja na maligni proces.
Gotovo je svaki polip inficiran bakterijama pa se obična upala, ako se ne liječi, može proširiti i nastati ozbiljna i teška upala.
Polipi mogu biti posve bez simptoma, ali kako su obično praćeni upalom mogu izazvati obilan sluzav ili sukrvav iscjedak, neredovita krvarenja pri snošaju i ginekološkome pregledu.
Nakon uzimanja razmaza za PAPA test i ultrazvučnog pregleda potrebno je učiniti mikrobiološku obradu kako bi se otkrili mikroorganizmi kojima je inficiran polip. Tada se određuje i osjetljivost mikroorganizama na antibiotike (antibiogram).
Liječenje je antibiotsko za sanaciju upale i kirurško za odstranjenje polipa. Polip se može odstraniti "polip kliještima", izrezati nožem ili niskovoltažnom dijatermijskom petljom. Uz odstranjenje polipa potrebno je napraviti i kiretažu - struganje tkiva vrata maternice i pregled tkiva pod mikroskopom kako bi se isključilo postojanje težih bolesti.
Polip se često ponovno javlja. Može utjecati na plodnost tj. poremetiti trudnoću, uzrokovati spontani pobačaj, prijevremeni pobačaj ili čak sterilitet.

Polipi trupa maternice
Polip trupa maternice (endometrija) je ograničeno žarište bujanja unutarnjeg sloja maternice. Često je uzrok krvarenja u vrijeme oko i nakon menopauze. Najčešće je rezultat pretjerane stimulacije endometrija. Zloćudne promjene u polipu endometrija vrlo su rijetke (do 0.5%), međutim, polip endometrija često može postojati istovremeno s karcinomom. Neotkriveni i neliječeni polipi mogu biti uzrokom ponavljanih krvarenja.

 

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Polip na endometriju
13.2.2008 14:21:22   
emama
Draga budućamama,

morala sam da ti napišem svoje iskustvo, dvije godine sam išla kod dr. hadžiomerovića, i bilo je sve uredu ali nisam ni bila trudna. Nakon dvije godine, nezna ni on kako prije nije vidio, utvrdio je da imam polip i da cu tesko ostati trudna. Svaki mjesec mi je određivao kada je ovulacija i nakon te navodne ovulacije nikada nisam ostala trudna. Zakazana mi je bila oprecija kod negog dr u Vojnoj bolnici po preporuci navedenog ginekologa kako bi mi odstranio polip. U šoku, otišla sam drugom dr. koji mi je ustanovio da nemam polip kao ni ovulaciju za koju mi je hadžiomerović navodno govorio da imam. nakon hormonske terapije od tri mjeseca ostala sam trudan.
mislim da nemaš razloga za zabrinutost, samo idi drugom ginekologu.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Polip na endometriju
13.2.2008 15:15:13   
aldi
Emama baš mi je žao i vjeruj da ja za tog dok do sada nisma cula nesto tako ali vidis da se čovjek može iznenaditi.
Molim te buducamama ne sikiraj se, nemoj paničiti. Ja bih zaista otišla kod drugog doktora ne govoreci mu uopće da sam bila kod tog drugog i da mi je to ustanovio. Čak mu ne bi rekla ni za tu terapiju, nego kao eto ja se pripremam za trudnocu i dosla sam na pregled...

_____________________________

Druga beba nam dolazi 11.08.2011
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Naše zlato došlo 27.01.2009.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ja 28, muž 33 god. U braku smo 6 godina, oko prve bebe se trudili 9 mjeseci i sada je bebica tu, na našu veliku radost

(odgovor članu emama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Polip na endometriju
13.2.2008 15:42:48   
budućamama
Drage moje,
hvala vam na podršci.
Emama, baš mi je žao da si morala kroz to sve prolaziti. Hvala Bogu, kod tebe je opet sretno okončana borba i nosiš svoju malu user posted image . Jedva čekam kad ću i ja to dočekati.... 
Ja upravo završavam zadnju kutiju pilula u nedelju, a tu sam terapiju dobila zbog postojanja ciste na desnom jajniku, koja je, hvala Bogu, nestala. Dakle, hormonsku sam terapiju odradila. Sad mi ostaje ovo drugo.
Zbog ovog tvog posta, a i savjeta drugih forumašica RR, ozbiljno razišljam da potražim i drugo mišljenje, možda kod dr. Divanovića, za kojeg sam čula sve najnaj. I aldi, u pravu si, razmišljam da kažem da sam možda ranije imala polip i da mi to provjeri na uzv. Ne smijem više ništa prepustiti slučaju, možda čovjek jednostavno ne obrati pažnju. Ko će ga znati...
Sve u svemu, hvala vam na podrsci i dobrim savjetima. najbolje steuser posted image user posted image user posted image , a svakako ću vas obavijestiti o novostima 

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Polip na endometriju
13.2.2008 17:29:26   
emama
Pod hormonskom terapijom sam mislila na klomifen tablete od 5 do 9 dana ciklusa a oko 14-15 dana injekcije pregnila.
na kraju se ustanovilo da uopšte nemam polip, što je možda slučaj i kod tebe. Čula sam da je dr. hadžiomerović poznat po tim polipima koji su česta pojava kod njegovih pacijentkinja. Na google ukucaj septum mobile, afera koja je poznata, ukratko, poznati ginekolozi su prinalazili navodne septume u enodometriju i nakon operacije od cca 2000 KM one bi bile otklonjene.

Meni su govorili da se opustim.... itd... i mogu ti reći da je sve u glavi. Samo se opusti, najbitnije je da se ti i tvoja polovina razumijete i dajete jedno drugom podršku.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Polip na endometriju
13.2.2008 20:46:36   
sanja.sa
draga budućamama, ne znam nista o polipima, ali ti savjetujem da odeš svakako kod dr.divanovica, ja kod detaljnijeg doktora u zivotu nisam bila.
on je moj dr. i o njemu ti stvarno mogu reci sve najbolje.
ako ima potrebe za operacijom, kod njega nema odugovlacenja nego se odmah reaguje...
sretno ti u svakom slucaju!

(odgovor članu emama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Polip na endometriju
13.2.2008 21:04:33   
Monia
Nadam se da sad imas sliku o tome sta je to,kako izgleda i sta bi trebala uraditi.Toplo ti preporucujem Dr.rakic koja radi u Skerlicevoj i Dr.Spahovica u Drzavnoj bolnici.Glavu gore,nije to nista strasno,ali nemoj cekati i ocekivati da ce samo proci.Ustanovi stvarnost polipa i rijesi ga se na vrijeme,tako ce i beba doci prije i neces imati i tu brigu nad glavom.Sretno!

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Polip na endometriju
14.2.2008 7:05:05   
aldi
Sretno ti buducamama, javi nam kad ces ici!


_____________________________

Druga beba nam dolazi 11.08.2011
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Naše zlato došlo 27.01.2009.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ja 28, muž 33 god. U braku smo 6 godina, oko prve bebe se trudili 9 mjeseci i sada je bebica tu, na našu veliku radost

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Polip na endometriju
14.2.2008 9:18:25   
budućamama
Drage moje,
samo da vam javim da sam planirala kod drugog dr. otići nakon 20.02. jer mi tad treba biti gotov papa test. Kako god okrenem, bolje je kad imam bar te informacije i (iskreno se nadam-uredan nalaz) i da mogu reći da sam i to obavila i hoću da vidim da li je moguće da stvarno imam polip na endometriju.
Emama, upravo sam pročitala članak o septum mobile. Ne mogu da vjerujem šta sve ljudi rade, a s druge strane nisam previše ni razočarana jer znam da nam je zdravstvo u komi.
Još bih zamolila imenjakinju da  mi proslijedi kontakt podatke za dr. Divanovića, koliko trebam čekati da dođem na red kod zakazivanja termina i ukoliko zna koliko košta pregled uzv? Jer nema potrebe da mi radi i ginekološki pregled koji je već uredanuser posted image  . Ma, nisam vam više ni pametna...
Mislim da ću ovaj put na papir zapisati sva pitanja koja mi se vrzmaju po glavi kako se ne bih zbunila ovaj put ako mi kaže ono što ne želim čuti...
Pusa za sve cure, hvala još jednom 

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Polip na endometriju
14.2.2008 9:48:06   
mersiha
Draga buducamama dr. Divanovic je super doktor. Evo ti br. telefona 033 663 935. Gin. pregled i ultra zvuk kostaju 50,00 KM.
A dr.Rakic ti ne bih preporucila nikako jer od mnogo pacijentica nema vremena da se posveti ni jednoj dovoljno. Bila sam i kod nje.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Polip na endometriju
14.2.2008 9:50:10   
sanja.sa
evo ti kontakt:
kolodvorska 10/3, 033/663935, nazovi barem sedmicu unaprijed!
ultrazvuk pregled je 50KM, mislim kao i kod ostalih dr.
draga moja glavu gore, meni je malo sumnjivo da taj polip nisi imala prije tri mjeseca, a sada ga imas! svakako trebas potraziti drugo misljenje!
ovog dr ti toplo preporucujem, jer ja imam tako pozitivna iskustva sa njim! sve ono sto mi ni jedan drugi doktor nije vidio, on je vidio, tako da ako imas stvarno taj polip i ako je potrebna operacija on ce ti to odmah reci! nikada te ne ostavlja bez nade... nije gladan para kao vecina drugih ginekologa, meni skoro svaki put radi color dopler, a naplati mi ko crno-bijeli uvz...
vidjet ces na kraju ce sve da bude ok, samo glavu gore!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Polip na endometriju
14.2.2008 9:50:49   
budućamama
Draga Mersiha,
hvala na informacijama. I ja sam prije par godina išla kod dr. Rkić, žena je stvarno fenomenalna, ali -baš kao što kažeš, od silnih pacijentica se ne može mirno posvetiti ni jednoj od njih.
Baš ću nazvati i zakazati termina kod dr. Divnovića. Nije čovjek ni skup. Nadam se da će sve biti ok. Pusa

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu mersiha)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Polip na endometriju
14.2.2008 9:54:15   
budućamama
Imenjakinjo,
hvala i tebi. Javiću vam šta bude. Malo ste me ohrabrile sa svim postovima, nadam se da glupog polipa neće ni biti.
I da, rekao je da polip nije ranije vidio jer mi je endometrij bio neujednačen ( i meni je to bilo sumnjivo), a sad je 8mm i ujednačen.
Koliko čitam o tom svemu postaću ginekologuser posted image !

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Polip na endometriju
14.2.2008 9:54:55   
mersiha
Ja sam zbog njene prezauzetosti izgubila jednu bebu jer mi je dala tablete da prokrvarim je mi je navodno cista ''zacepila''  i nisam dobila user posted image .
Nisam radila test jer sam svake sedmice bila kod nje.
A Divanovic stvarno posveti paznju po sat vremena se posveti jednoj zeni.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Polip na endometriju
14.2.2008 9:57:51   
Okarica
Hej draga, od sinoć ti pokušavam poslati pp ali ne ide. Ne sekiraj se i što prije zakaži termin kod drugog dr.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Polip na endometriju
14.2.2008 9:58:19   
budućamama
Grozno, baš mi je žaouser posted image . Ne smijem ni zamisliti kako ti je bilo....

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu mersiha)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Polip na endometriju
14.2.2008 9:59:24   
budućamama
IZVORNA PORUKA: Okarica

Hej draga, od sinoć ti pokušavam poslati pp ali ne ide. Ne sekiraj se i što prije zakaži termin kod drugog dr.


hajd otvori mail, biću tamo na chatu. Pusa

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *