|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porodiljska naknada TK
14.11.2012 15:23:48   
Hannan
Kakva je situacija u TK, Tuzli po pitanju porodiljske naknade za nezaposlene majke?
Kad sam rodila 2007g bilo je 100 ili 150 KM jednokratne pomoci i to je to, da li se sad nesto promijenilo?



_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Porodiljska naknada TK
14.11.2012 18:08:30   
almondray
I mene zanima! Valjda ce se javiti neko upucen. Ja sam negdje citala da ako su oba roditelja na birou onda mozes ostvariti pravo. I gdje se to potrazuje?

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Porodiljska naknada TK
14.11.2012 18:10:12   
klemzi
Hannan pa baš si nam user posted image user posted image ...pa kako sam ja to propustila user posted image
Uživaaaaaj i rodi zdravu i živu bebaru, akoBogda!user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Porodiljska naknada TK
14.11.2012 19:59:39   
Hannan
Hvala Klemzi :)

Almorady, sjecas li se gdje si citala?
Trebalo bi malo do opstine prosetati,jer vidim da sarajke fine naknade dobiju, a za TZ ne mogu da pronadjem nikakve info.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Porodiljska naknada TK
14.11.2012 20:07:19   
Crnkica
IZVORNA PORUKA: Hannan

Kakva je situacija u TK, Tuzli po pitanju porodiljske naknade za nezaposlene majke?
Kad sam rodila 2007g bilo je 100 ili 150 KM jednokratne pomoci i to je to, da li se sad nesto promijenilo?



ja sam se porodila prije 5.5 mjeseci i još ništa nisam dobila,kažu stalno zovi socijalno možda bude.javite ako neko sazna da li imamo kakvu naknadu.

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Porodiljska naknada TK
14.11.2012 20:15:47   
damma
Nisam upućena, ja sam bila nezaposlena 2004.godine kad sam rodila prvo dijete i nisam imala nista..doduse nisam se ni raspitivala, znam da kod nas sve ide kilavo..

sad malo OT
Klemzi zeno pa gdje si ti, ne javljas se? Sta bi od one nase kafe?

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Porodiljska naknada TK
14.11.2012 20:22:29   
Hannan

IZVORNA PORUKA: dzejla2012

IZVORNA PORUKA: Hannan

Kakva je situacija u TK, Tuzli po pitanju porodiljske naknade za nezaposlene majke?
Kad sam rodila 2007g bilo je 100 ili 150 KM jednokratne pomoci i to je to, da li se sad nesto promijenilo?



ja sam se porodila prije 5.5 mjeseci i još ništa nisam dobila,kažu stalno zovi socijalno možda bude.javite ako neko sazna da li imamo kakvu naknadu.



To je to sto sam i ja dobila preko sluzbe za socijalnu pomoc, stvarno ne mogu da se sjetim je li bilo 100 ili 150. Na birou sam dobila neku potvdru, pa sam u socijalnu nosila, tad su bili gore na zadnjem spratu Biro-a, sad su u Slavinovicima. Mislim da sam ja dobila neka 3-4mj nakon podnosenja zahtjeva.

Mene je na ovu temu ponukala forumasica iz Sa koja danas na temi Porodiljska nadoknada napisa sljedece:
"Ja sam nezaposlena primam 120 km+ 220 od grada (vec 9 mj)+ mlijeko i sokovi(nakon isteka prava na iste dobijes 240 km jos)+ jednokratna..Tako da se fino nakupi samo se malo potrudis:) " nevjerovatno mi da se bas toliko TZ i Sa razlikuje.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Porodiljska naknada TK
14.11.2012 20:34:45   
kaktuscic
Na TK opstina daje 100 KM jednokratne pomoci ako plata roditelja ne prelazi minimalac, znaci ako je jedna plata veca od minimalne plate u federaciji opcina daje 100 KM user posted image . Ako su oba roditelja na birou nakon tih 100 KM imaju pravo i na mjesecnu naknadu u iznosu od 30 KM user posted image . Mi nikad nista nismo dobili, ali jesmo se raspitivali, sreca u nesreci nam je da muz ima platu visu od minimalca :) Danas sam cula bas da u Sarajevu imaju nadoknadu od 300 KM za trece dijete do njegove 18 godine, ne znam je li to bas tacno, mozda se javi koja mama sa troje djece iz Sa pa nam kaze?

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Porodiljska naknada TK
14.11.2012 21:58:10   
almondray

IZVORNA PORUKA: kaktuscic

Na TK opstina daje 100 KM jednokratne pomoci ako plata roditelja ne prelazi minimalac, znaci ako je jedna plata veca od minimalne plate u federaciji opcina daje 100 KM user posted image . Ako su oba roditelja na birou nakon tih 100 KM imaju pravo i na mjesecnu naknadu u iznosu od 30 KM user posted image . Mi nikad nista nismo dobili, ali jesmo se raspitivali, sreca u nesreci nam je da muz ima platu visu od minimalca :) Danas sam cula bas da u Sarajevu imaju nadoknadu od 300 KM za trece dijete do njegove 18 godine, ne znam je li to bas tacno, mozda se javi koja mama sa troje djece iz Sa pa nam kaze?
E bas ovako nesto sam i ja citala ,kao primanja ne smiju prelaziti 150 km po clanu i ne smije se imati nista od imovine ,uglavnom tako nekako. A ovo sto se tice Sa to se odnosi na zenice koje su bile u radnom odnosu. A ovo sto se mi raspitujemo je jednokratna por.naknada.

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Porodiljska naknada TK
14.11.2012 22:53:17   
Hannan

IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: kaktuscic

Na TK opstina daje 100 KM jednokratne pomoci ako plata roditelja ne prelazi minimalac, znaci ako je jedna plata veca od minimalne plate u federaciji opcina daje 100 KM user posted image . Ako su oba roditelja na birou nakon tih 100 KM imaju pravo i na mjesecnu naknadu u iznosu od 30 KM user posted image . Mi nikad nista nismo dobili, ali jesmo se raspitivali, sreca u nesreci nam je da muz ima platu visu od minimalca :) Danas sam cula bas da u Sarajevu imaju nadoknadu od 300 KM za trece dijete do njegove 18 godine, ne znam je li to bas tacno, mozda se javi koja mama sa troje djece iz Sa pa nam kaze?
E bas ovako nesto sam i ja citala ,kao primanja ne smiju prelaziti 150 km po clanu i ne smije se imati nista od imovine ,uglavnom tako nekako. A ovo sto se tice Sa to se odnosi na zenice koje su bile u radnom odnosu. A ovo sto se mi raspitujemo je jednokratna por.naknada.


Ja koliko znam ovu nadoknadu od 100 KM imaju sve zene, bilo zaposlene ili nezaposlene, jer znam da sam ja sa sestrom nosila papire za nju u centar za socijalni rad u Slavinovicima, a ona je zaposlena.

Ali ovo sto sam u postu prije citirala sa teme "Porodiljske naknade" se odnosi na NEZAPOSLENE zene, i zena kaze da se njihova naknada skoro pa izjednaci sa naknadom koju dobijaju zene koje su u radnom odnosu.



_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Porodiljska naknada TK
15.11.2012 8:21:01   
almondray

IZVORNA PORUKA: Hannan


IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: kaktuscic

Na TK opstina daje 100 KM jednokratne pomoci ako plata roditelja ne prelazi minimalac, znaci ako je jedna plata veca od minimalne plate u federaciji opcina daje 100 KM user posted image . Ako su oba roditelja na birou nakon tih 100 KM imaju pravo i na mjesecnu naknadu u iznosu od 30 KM user posted image . Mi nikad nista nismo dobili, ali jesmo se raspitivali, sreca u nesreci nam je da muz ima platu visu od minimalca :) Danas sam cula bas da u Sarajevu imaju nadoknadu od 300 KM za trece dijete do njegove 18 godine, ne znam je li to bas tacno, mozda se javi koja mama sa troje djece iz Sa pa nam kaze?
E bas ovako nesto sam i ja citala ,kao primanja ne smiju pre laziti 150 km po clanu i ne smije se imati nista od imovine ,uglavnom tako nekako. A ovo sto se tice Sa to se odnosi na zenice koje su bile u radnom odnosu. A ovo sto se mi raspitujemo je jednokratna por.naknada.


Ja koliko znam ovu nadoknadu od 100 KM imaju sve zene, bilo zaposlene ili nezaposlene, jer znam da sam ja sa sestrom nosila papire za nju u centar za socijalni rad u Slavinovicima, a ona je zaposlena.

Ali ovo sto sam u postu prije citirala sa teme "Porodiljske naknade" se odnosi na NEZAPOSLENE zene, i zena kaze da se njihova naknada skoro pa izjednaci sa naknadom koju dobijaju zene koje su u radnom odnosu.


Ja ni prvi put nisam dobila tih jadnih 100 ali se nisam ni raspitivala ... A to ako je tacno za Sa ,onda stvarno nemam rijeci ,pa i mi pripadamo BiH.

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Porodiljska naknada TK
15.11.2012 8:31:24   
kaktuscic
Ni ja ni prvi ni drugi put nisam dobila nista od opcine, a kad se muz raspitivao sjacam se ovih informacija, znaci ako ti je plata skroz mala ili ako su oboje na birou imaju pravo dobiti jenokratnu. Sarajevo svojima daje, a nama nasi nikad nista... Mislim da je to na kantonalnom budzetu pa kako oni odluce.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Porodiljska naknada TK
15.11.2012 12:03:56   
Crnkica

IZVORNA PORUKA: damma

Nisam upućena, ja sam bila nezaposlena 2004.godine kad sam rodila prvo dijete i nisam imala nista..doduse nisam se ni raspitivala, znam da kod nas sve ide kilavo..

sad malo OT
Klemzi zeno pa gdje si ti, ne javljas se? Sta bi od one nase kafe?

ja sam prvi put rodila 2005.godine i dobila za naknadu 150 KM,a žena koja je rodila 28 dana prije mene dobila 100 KM,niđe veze...bila sam ne zaposlena tj. na birou.

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Porodiljska naknada TK
18.2.2014 17:39:11   
Crnkica
Imali i jedna žena koja je skoro rodila na području TK da nam da info u vezi porodiljskih naknada,čisto da buduće mame znaju da li je počelo da se dijeli..

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Porodiljska naknada TK
19.2.2014 18:08:03   
almondray

IZVORNA PORUKA: Crnkica


IZVORNA PORUKA: damma

Nisam upućena, ja sam bila nezaposlena 2004.godine kad sam rodila prvo dijete i nisam imala nista..doduse nisam se ni raspitivala, znam da kod nas sve ide kilavo..

sad malo OT
Klemzi zeno pa gdje si ti, ne javljas se? Sta bi od one nase kafe?

ja sam prvi put rodila 2005.godine i dobila za naknadu 150 KM,a žena koja je rodila 28 dana prije mene dobila 100 KM,niđe veze...bila sam ne zaposlena tj. na birou.


Ja ni tad nisam dobila to malo jada a Bogami ni sa drugim djetetom(2012g.)user posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Porodiljska naknada TK
3.9.2014 14:27:47   
dina_89
Pozdrav,

Ima li neko informacija kakvo je stanje sad na TK uvezi porodiljsnkih naknada pa zaposlene majke, ja jednsostavno ne mogu da vjerujem da je tolika razlika po pitanju ovih naknada na TK i SK, moram mjenjati adresu, selim se u Sarajevo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Porodiljska naknada TK
4.9.2014 7:59:35   
AAvalon
Zasto bi se selila u Ks, koliko ja znam i dalje je bolje u TK po pitanju porodiljske naknade za zaposlene majke? U KS dobijes ja mislim 50% prosjecne plate u FBIH. U TK dobijes 90% svoje prosjecne plate u zadnjih 6 mjeseci, sa maksimumom od prosjecne plate u TK. Plasticno, recimo da imas platu 1000 KM. U KS ces dobiti oko 400 i kusur KM. U TK ti izracunaju 900KM, ali to prelazi maksimum od 750KM pa ces dobiti 750 KM. Jedino ako ti je zaposlenoj plata manja od cca 500 KM ti je bolje biti u KS.

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *