|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prekid primanja porodiljne naknade
1.1.2010 18:40:25   
taze_mlada
zbog povratka na posao prije isteka porodiljnog odsusta... sta je potrebno od dokumentacije? vidjeh na rjesenju da se spominje zahtjev... da li je u pitanju papir koji se uzima u opstini kao i kad smo predavali za naknadu? stoji takodje i potvrda od poslodavca da se pocelo raditi... sta bi tacno trebalo stajati u toj potvrdi?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
1.1.2010 22:10:51   
Hanady RR
u Rješenju ti stoji rok u kome moraš javiti promjene koje se tiču radnog odnosa, mislim da je u pitanju 8 dana od dana nastupanja promjen. U općinu odeš i koliko znam nemaju poseban zahtjev za isto već možeš sama da otkucaš Opšti zahtjev za prekid porodiljskog bolovanja ostvarenog po rješenju broj : ??? od dana : ???. sa danom ( dan povratka na posao) u prilogu dostaviš Potvrdu poslodavca.

poslodavac u potvrdi treba da naglasi sa kojim danom si se vratila i počela raditi, to je najbitniji dio potvrde.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
10.1.2010 19:48:07   
bebita
Ja isto treba da zatvorim porodiljsko ove sedmice.  Koliko se sjecam doktorica u DZ, kada sam otvarala porodiljsko, mi je rekla da njoj dodjem 15 dana prije pocetka radnog odnosa.  Trebam li njoj sta od poslodavca? Ili mi dr nesto izda sto nosim u opstinu?  Stvarno neznam, saznacu pa javim.

_____________________________

Dean 07.08.09.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
10.1.2010 19:55:33   
Anoniman
Koliko ja znam, trebate ponijeti rjesenje iz firme o prekidu radnog odnosa i s tim u opcinu, te tamo jos popuniti neki obrazac i to bi trebalo biti touser posted image

(odgovor članu bebita)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
10.1.2010 20:19:50   
muby
Koliko znam sto se tice dr-a i porodiljskog bolovanja bitan je samo termin otvaranja, i tu potvrdu nosimo pri sklapanju ugovora sa opstinom o porodiljskoj naknadi.  Nisam znala da treba ici dr-u i zbog zatvaranja.
Sto se tice porodiljske naknade na nju imamo pravo godinu dana. Ako se ranije vratimo na posao duzni smo 15 dana unaprijed podnijeti zahtjev o raskidu ugovora sa opstinom. U opstini Ilidza oni imaju svoj obrazac i dovoljno je samo to popuniti i potpisati. Ne treba nikakvo rjesenje od firme pri tom raskidu ugovora.


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
12.1.2010 10:30:17   
bebita
Ni meni nema logike zasto da idem ponovo dr, ali mozda sam ja nju pogresno cula.  Sve je moguce.  Danas idem u opstinu NG, zvala sam telefonom, naravno zauzeta linija po cijeli dan.

_____________________________

Dean 07.08.09.

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
13.1.2010 14:32:29   
bebita
Opstina Novi Grad ima Zahtjev za prekid prodiljske naknade koji se podigne na Info pultu.  Takodje traze ovjerenu Izjavu sa datumom povratka na posao, kao i fotokopiju licne karte.  Na Zahtjevu je navedeno par stvari za predati, kao npr kopija rjesenja i potvrda poslodavca, ali ta Izjava je dovoljna.

_____________________________

Dean 07.08.09.

(odgovor članu bebita)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
23.2.2010 17:01:27   
škorpija
Zna li neko koliko tačno traje porodiljno bolovanje (odsustvo) od kojeg dana se računa, jel od termina poroda iliuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu bebita)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
23.2.2010 17:25:05   
veeseelaa
od dana kad si otvorila bolovanjeuser posted image   ja sam otišla na bolovanje 01 decembra a porodila se 28 decembra, nadoknadu sam znači dobivala od 01/12/08 - 30/11/2009 godine (12 mjeseci)

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
20.5.2010 13:24:54   
disam
Mozda nisam na pravoj temi ali moze li mi neko reci sta je potrebno od papira prilikom povratka na posao po isteku porodiljskog bolovanja.Da li treba otici do doktora da zatvori porodiljsko

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
17.6.2010 10:58:06   
teacher75
ja se trebam vratiti 1.jula na posao, ali nisam znala da se moraju ganjati neki papiri 15 dana unaprijed. sad ovdje to procitah. sta sad da radim, hoce li mi praviti neke probleme ako zakasnim s tim, zna li neko?

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu disam)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
17.6.2010 10:59:07   
teacher75
i moze li mi neko ko je nedavno ovo sve prosao objasniti proceduru, gdje prvo idem i sta trazim, jel u opstinu il na radno mjesto? da ne hodam gore-dole? please, pomagajte!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
17.6.2010 11:00:52   
škorpija
ne trebaju nikakvi papiri za povratak na posao ako ste bile cijelu godinu na pordiljskom,  oni u općini to sami reguliraju, samo odeš na posao i to je touser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
17.6.2010 11:01:54   
teacher75
IZVORNA PORUKA: škorpija

ne trebaju nikakvi papiri za povratak na posao ako ste bile cijelu godinu na pordiljskom,  oni u općini to sami reguliraju, samo odeš na posao i to je touser posted image

al ja nisam bila citavu godinu, vracam se 3 mjeseca ranije!!!


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
17.6.2010 11:03:36   
škorpija
aaa nisam skontalauser posted image , e onda ne znam

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
17.6.2010 11:04:19   
niki83
joj draga teacher evo si i mene zabrinula! kakvih 15 crnih dana prije???!!
pa nemamo toliko... i ja isto od 01.07. zvanicno pocinjem (mada je kolektivni godisnji)
meni kako je receno ovdje kod nas u Ze (u centru za socijalni rad) prvo idem ljekaru i trazim umjesto doznaka da mi zatvori bolovanje..onda sa tim doznakama idem u skolu i ovaj isti centar za socijalni rad i tako ih obavjestim crno na bijelo da prekidam za porodiljskim..


_____________________________

N&N

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
17.6.2010 11:06:04   
teacher75
IZVORNA PORUKA: niki83

joj draga teacher evo si i mene zabrinula! kakvih 15 crnih dana prije???!!
pa nemamo toliko... i ja isto od 01.07. zvanicno pocinjem (mada je kolektivni godisnji)
meni kako je receno ovdje kod nas u Ze (u centru za socijalni rad) prvo idem ljekaru i trazim umjesto doznaka da mi zatvori bolovanje..onda sa tim doznakama idem u skolu i ovaj isti centar za socijalni rad i tako ih obavjestim crno na bijelo da prekidam za porodiljskim..


nisam ni ja znala, al evo sad gore procitah ove prethodne postove. nisam znala ni to da se ide ljekaru, ja ko pala s marsa user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
17.6.2010 11:06:43   
teacher75
Sto se tice porodiljske naknade na nju imamo pravo godinu dana. Ako se ranije vratimo na posao duzni smo 15 dana unaprijed podnijeti zahtjev o raskidu ugovora sa opstinom. U opstini Ilidza oni imaju svoj obrazac i dovoljno je samo to popuniti i potpisati. Ne treba nikakvo rjesenje od firme pri tom raskidu ugovora.


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
17.6.2010 11:08:30   
niki83
IZVORNA PORUKA: teacher75

Sto se tice porodiljske naknade na nju imamo pravo godinu dana. Ako se ranije vratimo na posao duzni smo 15 dana unaprijed podnijeti zahtjev o raskidu ugovora sa opstinom. U opstini Ilidza oni imaju svoj obrazac i dovoljno je samo to popuniti i potpisati. Ne treba nikakvo rjesenje od firme pri tom raskidu ugovora.



eh svasta!!!
kod nas ocigledno vrijedi ona "zasto bi jednostavno kad moze komplikovano" .... cccccccc


_____________________________

N&N

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
17.6.2010 11:11:13   
teacher75
IZVORNA PORUKA: niki83

IZVORNA PORUKA: teacher75

Sto se tice porodiljske naknade na nju imamo pravo godinu dana. Ako se ranije vratimo na posao duzni smo 15 dana unaprijed podnijeti zahtjev o raskidu ugovora sa opstinom. U opstini Ilidza oni imaju svoj obrazac i dovoljno je samo to popuniti i potpisati. Ne treba nikakvo rjesenje od firme pri tom raskidu ugovora.



eh svasta!!!
kod nas ocigledno vrijedi ona "zasto bi jednostavno kad moze komplikovano" .... cccccccc


onda nam valja sutra pravac u opcinu!


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
17.6.2010 11:19:55   
Hanady RR
po rjesenju dužni ste javiti 15 dana prije povratka...
no nije to tako crno...
teacher nazovi opstinu novo sarjevo, traži osobu zaduženu za posrodljsko i fino joj objasni kda ase vraćas...
ja sam sa starijom otisla na posao ranije, nazvala ih i tek za 2 dana podnijela taj pismeni zahtjev koji ima u opstini na kome navodis tačan datum prekida porodiljskog




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
17.6.2010 12:10:41   
teacher75
zvala sam i rekli mi da im odnesem potvrdu iz skole i da tamo popunim zahtjev i predam, da nije frka ako to uradim iduce sedmice

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
19.6.2010 8:33:41   
niki83
i ja sam provjerila kod nas u Ze...i onako je kako sam i mislila, nista se ne mora najavljivati, ljekar daje zadnju doznaku kojom mi obavjestavamo centar i poslodavca...

_____________________________

N&N

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
19.6.2010 10:49:56   
teacher75
IZVORNA PORUKA: niki83

i ja sam provjerila kod nas u Ze...i onako je kako sam i mislila, nista se ne mora najavljivati, ljekar daje zadnju doznaku kojom mi obavjestavamo centar i poslodavca...

ja ne znam trebamo li mi donosit doznaku od ljekara. iz opcine mi nista ne rekose a ni iz skole


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Prekid primanja porodiljne naknade
19.6.2010 10:55:23   
R&T@
Ne! (sigurno)

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *