|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Privilegije zbog treceg djeteta
9.4.2008 14:07:24   
dunija
Kazu ,
da u Svicarskoj, svicarska vlada, sa socijalnim programom, majci daje "kao mirovinu"...neznam tacno naziv .Znaci posle rodzenja treceg djeteta, ....sta mislite je kako da se za to izborimo u nasoj drzavi!?

< Poruku je uredio dina RR -- 13.9.2008 18:36:22 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: trece djete
9.4.2008 14:14:40   
haida
Draga Dunije, nikad a možda ni tadauser posted image

Švicarska je daleko daleko od nas i nikada joj nećemo biti ni do koljena. Desetočlana porodica, odnosno majka i ptac sa osmero djece (danas u novinama piše) žive od 150 KM mjesečne invalidske penzije od oca. Nema socijalne pomoći i ničega. Šta misliš kako oni žive?

Ne treba ni u snu pomišljati da će nama naša država ikad tako šta priuštiti. I onaj dječiji doplatak ko ga prima je sramota čista a da o socijalnoj pomoći ne govorim i visini naših penzija u zemlji.

SRAMOTA

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu dunija)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: trece djete
9.4.2008 14:20:14   
budućamama
Na žalost- nikako...user posted image
Naime, naša je država toliko siromašna da čak i porodiljske naknade kao i dječiji doplatci kasne u pojedinim kantonima. Sredstava u budžetu je sve manje, a zakoni predviđaji ionako više prava nego što to budžet može podnijeti, pa prilikom rješavanja po zahtjevima stranaka o priznavaju nekog prava, službenici su prisiljeni da stranku uskrate za ono što im zakonom pripada. Kod nekih ljudi to prođe, neki ulože žalbu, pa se postupak jako dugo vodi...
Ipak, bilo bi lijepo da se država brine o natalitetu i da daje određene beneficije za mnogobrojnije porodice. Ja sam za to, zašto da ne...

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu dunija)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: trece djete
9.4.2008 14:34:42   
makana
daj bože kćeri da te aga uzme
što reče jedna naša forumašica - ovo je bosna
meni ne ide u glavu da majka koja rodi trojke nema nikakve razlike u primanjima i dobija isto kao ja koja sam rodila jedno
prva bih dala glas i podršku mamama koje imaju dvojke, trojke da im se povećaju primanja od kantona ili socijalnog ili šta već
a to u penziju poslije rođenja trećeg djeteta hehehhe
ko zna, ali prije nikad nego ikad s obzirom na to da nema razlike ni kada žena odjednom rodi troje djece


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: trece djete
9.4.2008 14:43:13   
dunija
Vjerujem da ste u pravu, al cini mi se da je i bezobzira na svu ovu situacija , krivo nase drustvo, svi cekamo da e stvori neki carobnjak i da carobnim stapicem popravlja nase probleme.
U svakom segmentu zivota je previse komplicirano naci resenje i odgovor, a nasi sugradzani jednostavno sjede i cekaju.........................svi................................ svi oni punoljetni koji su odgovorni za svoju  buducnost.
Samo sto se svi provlace ko bosi po trnju, i eskiviraju .....
Oni kojima je zbilja potrebna pomoc oni su vecinom nepismeni i neinformisani, a oni koji su sposobni i imaju mogucnost informisanosti uspiju manipulisati zakonima .
Molim dragog svemoguceg da sto prije izvrsi revizijuljutskog uma.
Cini mi se da bi nam tomoglo pomoci!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: trece djete
9.4.2008 14:50:15   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: dunija

....sta mislite kako da se za to izborimo u nasoj drzavi!?


U oktobru su izbori-vrijeme promjena.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu dunija)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: trece djete
9.4.2008 14:52:51   
dunija
Ja imam dva sina ,................................
Vjeruj te , nek su zivi i zdravi, al moja dugarica ima cetvero,...kod nje je uvjek urnebes,....
Ja joj se divim, i svaka cas onoj zeni koja uspjeva da se nosi u zivotu sa vise djece
Za osmi mart, majke sa troje i vise djece bojkotovale su ,...upravo zbog toga ...sto nemaju nikakvu podrskuod strane drzave ...mislim da su ova i slicne teme , jako bitne ...od same pomisli kako je toj majci , a i ocu .
Svakakvih situacija ima .....................

(odgovor članu dunija)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: trece djete
12.4.2008 11:54:36   
dunija
Potpsivanje peticije , da se urede, socijalni zakoni po pitanju:

Pruzanje pomoci porodicama koje imaju troje i vise djece,financiski,(pedeset posto od prosjecne plate na drzavnom nivou)!!Po rodzenju treceg djeteta pa narednih 18 mj.
Majke porodilje da sa svojom djecom moraju biti 18 mjeseci i da im je placeno,
I za bebe omogucene pampersice i sokici i djecija hrana.

Da patronazne sestre obilaze svakih petnaesd dana porodilju i bebu.Tih 18 mjeseci

Psiholog ,kao i socijalni radnig svaka tri mjeseca.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Prilikom polaska u skolu,  trece (svako naredno), imace pripremljene skolske knjige i pribor za skolovanje  to vazi samo za osnovno obrazovanje.
Od prvog do osmog O.S.

Porodice koje imaju trece i vise djece , obezbjedzen upis djeteta u srednju skolu,kao i ono koje ima sve petice u skoli i nepolaze prijemni ispit.

P.S.
Radi nezeljenih trudnoca,majkama koje imaju troje, cetvero i petero, obezbjediti, platu, koja je primjerena jednoj prosjecnoj plati .U skladu sa standardom.
Ograniciti radzanje djece , na petero, najvise!


Moramo se boriti za bolje sutra,ko je za ?




(odgovor članu dunija)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Privilegije zbog treceg djeteta
15.4.2008 13:32:21   
lavica
Svaka cast za temu! user posted image

Ja sam za ! user posted image

Cula sam neki dan da  u Hrvatskoj treba da stupi na snagu zakon, ( ili je vec stupio na snagu, nisam sigurna), da zena koja rodi trece dijete odmah ide u penziju (mirovinu), s tim da penzije tamo uopste nisu male.
Znaci krenulo je i na nasem Balkanu, samo se mora malo pogurati!

< Poruku je uredio dina RR -- 13.9.2008 18:38:50 >


_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu dunija)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Privilegije zbog treceg djeteta
22.4.2008 15:44:40   
lamka
daj boze da to bude tako kod nas
posto u nasoj drzavi covjek ne moze nista dobiti
pa ni zdravstvenu zastitu tako ja kad sam se zadesila u zenici lamija mi se razbolila i nama daju uputnicu u bolnicu i ja odem sa mm sa uredno ovjerenom knjizicom al kad smo dosli na pedijatriju sestra je prvo trazila da platimo sto ce pregledati dijete pa ce tek onda zvati doktoricu. nije mi stalo do th 20 km ali ako ja u svom kantonu za sebe i muza placam po 400 km za doprinose zasto se ne bih mogla lijeciti sirom nase drzave na osdnovu knjizice.tako da o penziji nakon radanja treceg djeteta mislim da bi mozda mozda nasa djeca mogla docekati.ja sam za naravno

< Poruku je uredio dina RR -- 13.9.2008 18:41:10 >


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Privilegije zbog treceg djeteta
19.2.2009 14:11:47   
remzy
e da sam u hrvatskoj e onda bi i ja dobila penziju,na djeci jer ih imam 3-jeuser posted image user posted image user posted image -nek su mi zivi i zdravi -
ali posto nisam, ovako je kako je !!!!bilo bi dobro da i kod nas izglasaju taj zakon ,ali vidim da nisu sposobni da obicne probleme  rijese ,onda da i nepricamo o nekavim naknadama za majke sa troje i vise djece........user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Privilegije zbog treceg djeteta
19.2.2009 14:17:35   
Anoniman
Ma mi smo njima na margini, imali jedno, petero, ma nista to njima. Sav svijet radi nesto po pitanju recesije, imaju nesto cime ce ublazit krizu, ljudi ostaju bez posla, oni popunjavaju vozni park. Kad sam jutros vidjela u novinama, mogla sam........uh. A ne moramo ici do Svicarske, evo u drugom entitetu imaju 600 km za drugo dijete. Na danasnjem vremenu sta imas od 600, ali bolje i to nego nista.

(odgovor članu remzy)
  Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *