|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Problemi školaraca: manji i veći!
17.11.2015 14:51:39   
Visnja RR
Tema gdje ćemo diskutovati o problemčićima naših školaraca , bez obzira na razred....
Ali problemima koji se tiču odnosa s drugom djecom iz razreda ili u produženom boravku...Ili učiteljicom...

user posted image


IZVORNA PORUKA: magbi

user posted image user posted image user posted image ne znam jeli na temi ali prvaciic smo,idemo u porduzeni borovak gdje ima djecak koji je u trecem razredu,maltretira nase prvacice ne samo mog sina vec i ostalu djecu,obara im stolice djeca padnu,iz pernice vadi stvari i lomi ili podere,djevojcice cupa za kosu,zalili smo se uciteljica kaze da razgovara sa njegovom mamom ali ocito da nema efekta,sta da radim veceras nam je roditeljski,da li da trazim pedagoga,da napomenem da se radi o privatnom produzenom boravku,gdje svi jednako placamo, i saljemo djecu da nam budu na sigurnom,toplom,suhom i sitom,sta reci njegoj mami user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: magbi

user posted image user posted image user posted image ne znam jeli na temi ali prvaciic smo,idemo u porduzeni borovak gdje ima djecak koji je u trecem razredu,maltretira nase prvacice ne samo mog sina vec i ostalu djecu,obara im stolice djeca padnu,iz pernice vadi stvari i lomi ili podere,djevojcice cupa za kosu,zalili smo se uciteljica kaze da razgovara sa njegovom mamom ali ocito da nema efekta,sta da radim veceras nam je roditeljski,da li da trazim pedagoga,da napomenem da se radi o privatnom produzenom boravku,gdje svi jednako placamo, i saljemo djecu da nam budu na sigurnom,toplom,suhom i sitom,sta reci njegoj mami user posted image user posted image user posted image

ajooj ne znam da li vam može pedagogo pomoći ako je riječ o privatnom produženom boravku, tu vam može pomoći samo vlasnik i da ste vi roditelji složni pa ako se taj dječak ne prilagodi grupi, mogu ga izbaciti, ali opet bitno je da ste složni i da više roditelja zaprijeti da će ispisati dijete, privatnici u većini sučajeva gledaju samo ekononsku računicu i ako budu odlučivali izmđeu 5 djece i jednog, izabrat će naravno ono što im je ekonomski isplativije (Osim u slučaju da su rodititelji problematičnog djeteta prijatelji ili rođaci vlasnika, e tu onda nema pomoći)



IZVORNA PORUKA: Medić*

IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: magbi

user posted image user posted image user posted image ne znam jeli na temi ali prvaciic smo,idemo u porduzeni borovak gdje ima djecak koji je u trecem razredu,maltretira nase prvacice ne samo mog sina vec i ostalu djecu,obara im stolice djeca padnu,iz pernice vadi stvari i lomi ili podere,djevojcice cupa za kosu,zalili smo se uciteljica kaze da razgovara sa njegovom mamom ali ocito da nema efekta,sta da radim veceras nam je roditeljski,da li da trazim pedagoga,da napomenem da se radi o privatnom produzenom boravku,gdje svi jednako placamo, i saljemo djecu da nam budu na sigurnom,toplom,suhom i sitom,sta reci njegoj mami user posted image user posted image user posted image

ajooj ne znam da li vam može pedagogo pomoći ako je riječ o privatnom produženom boravku, tu vam može pomoći samo vlasnik i da ste vi roditelji složni pa ako se taj dječak ne prilagodi grupi, mogu ga izbaciti, ali opet bitno je da ste složni i da više roditelja zaprijeti da će ispisati dijete, privatnici u većini sučajeva gledaju samo ekononsku računicu i ako budu odlučivali izmđeu 5 djece i jednog, izabrat će naravno ono što im je ekonomski isplativije (Osim u slučaju da su rodititelji problematičnog djeteta prijatelji ili rođaci vlasnika, e tu onda nema pomoći)


Ne znma o kakvom se privatnom produzenom radi ?
Zar takve postoje a da nisu unutar skole neke ili vrtica ...nisam upoznata s takvim produzenim....

Uglavnom ako je ozbiljna institucija imaju i pegadoga, ako nemaju onda vlasniku user posted image morate djelovati zajednicki, svi roditelji user posted image



IZVORNA PORUKA: magbi

Imaju oni pedagoga jer se radi o poznatom vrticu od ove godine i produzenom boravku,imaju cetri ili pet vrtica tako da nisu bas neki novi,djecak je kod njih od jaslice evo i drugi sin ide i do sad je sve super bilo,ali ovaj djecak me bas sekira sta da radim ne znam ni sama evo sam A4 format srocila hahah sve sta trebam reci da od huje ne zaboravim




< Poruku je uredio Visnja RR -- 17.11.2015 15:00:27 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Problemi školaraca: manji i veći!
17.11.2015 14:54:02   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: magbi

Imaju oni pedagoga jer se radi o poznatom vrticu od ove godine i produzenom boravku,imaju cetri ili pet vrtica tako da nisu bas neki novi,djecak je kod njih od jaslice evo i drugi sin ide i do sad je sve super bilo,ali ovaj djecak me bas sekira sta da radim ne znam ni sama evo sam A4 format srocila hahah sve sta trebam reci da od huje ne zaboravim


Svi roditelji zajedno, mora se tome stati u kraj. Nije to sala.



IZVORNA PORUKA: magbi

meni ovo nije zezancija nije bitno jeli drzavni ili privatni bitno je da ima problem,u nasoj opcini i nema drzavni,skola u kojoj je napravljen prostor za produzeni boravak zjapi prazan,nane i dede obicno cuvaju djecu



IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: magbi

meni ovo nije zezancija nije bitno jeli drzavni ili privatni bitno je da ima problem,u nasoj opcini i nema drzavni,skola u kojoj je napravljen prostor za produzeni boravak zjapi prazan,nane i dede obicno cuvaju djecu


ma kako ce ti biti zezancija ?
Tu morate zajednicki, svi roditelji djelovatiuser posted image



IZVORNA PORUKA: Medić*



IZVORNA PORUKA: magbi

danas cemo na roditeljskom,mislim trcati za djecom sa olovkom u ruci da ubode djete koje stigne sa spicom a sve to dok je uciteljica bila u toaletu,a brat od tog djecaka je prvacici i jucer se popeo na sto i govori mu uciteljica da siđe ja mislim da je tu problem u porodici a ne u djeci odnosno u roditeljima,kcu nek rade sta zele ali moj sin ne zelim da ima strah od nekog drugog djecaka,necu recenice ne smijem ovo od njega,ne smijem ono



IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: magbi

danas cemo na roditeljskom,mislim trcati za djecom sa olovkom u ruci da ubode djete koje stigne sa spicom a sve to dok je uciteljica bila u toaletu,a brat od tog djecaka je prvacici i jucer se popeo na sto i govori mu uciteljica da siđe ja mislim da je tu problem u porodici a ne u djeci odnosno u roditeljima,kcu nek rade sta zele ali moj sin ne zelim da ima strah od nekog drugog djecaka,necu recenice ne smijem ovo od njega,ne smijem ono


roditelje ne možete odgajati...
ta djeca kriva nisu ali svakako nisu ni vaša djeca zasluižila d abudu taoci...
ja bi najprije uptiala dali je kod dječaka suatnovljen neki medicinskim problem, poremećaja pažnje, posebne potrebe pa da vi i ostali roditelji to znate i na isto dijete svoje rpipremite...
nadalje bi pitala koji su modlaiteti rada unutar produženog uz dijete za koje očito treba neko ko će sa njim raditi...
jedna teta je ond amalo, jer kad ona ode u toalet on će oko nekome iskopati tim špicem...
i naravno zahtjevanje da se sirtuacija riješi, dijetetu da se da odgovarajući tretamn psihologom i posbenom osobom koja će ga čuvati da ne čini loše drugoj djeci ili /ulitamitvno/ reći da ćete izvršiti ispisivanje svoje djece i otići prema durgim rpoduženim boravcima koji s enude...pa čak i promjena škole i rpoduženog nekog koji je u satavu škole jer svojoj djeci želite najbolje...





_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Problemi školaraca: manji i veći!
17.11.2015 14:55:15   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: megi

magbi naravno da to necete presutjeti i dalje dopustavati,
slazem sa sa hanady provjeriti sta se desava, i onda reagovati
pa dijete umjesto da uziva u produzenom ima traume

imamo i mi nestasnoig djecaka, pisala sam, i mama djecaka koji sjedi sa A kaze da mu je taj nestasni dok su stajali u redu cijelu duksericu ispisao flomasterom user posted image user posted image
mislim halooo, ona nije reagovala, reko ja bogami bi, sta sutra da ocekujemo dalje



IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: megi

magbi naravno da to necete presutjeti i dalje dopustavati,
slazem sa sa hanady provjeriti sta se desava, i onda reagovati
pa dijete umjesto da uziva u produzenom ima traume

imamo i mi nestasnoig djecaka, pisala sam, i mama djecaka koji sjedi sa A kaze da mu je taj nestasni dok su stajali u redu cijelu duksericu ispisao flomasterom user posted image user posted image
mislim halooo, ona nije reagovala, reko ja bogami bi, sta sutra da ocekujemo dalje


Imamo i mi problematickog djecaka u razredu, malo se smirio kako su se svi ukljucili od uciteljica, pedagoga, roditelja i dir.
U svakom razredu se nadje bar jedno takvo, dzaba. No ne treba sjediti skrstenih ruku sigurno.




_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Problemi školaraca: manji i veći!
18.11.2015 10:33:14   
hanabanana
Da li neko zna, da li postoji neki pravilnik po kojem se orijentaciono uredjuje pitanje smjena u osnovnim školama?
Višnja zna o čemu pričam, mislim da sam je ubila u pojam pričom o smjenama.

Moja H., je šesti razred, doveli su nas pred svršen čin te 1.09. rekli: djeca kreću sa nastavom u 14.20. a završavaju u 18.40.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Problemi školaraca: manji i veći!
18.11.2015 10:40:00   
henna ze

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Da li neko zna, da li postoji neki pravilnik po kojem se orijentaciono uredjuje pitanje smjena u osnovnim školama?
Višnja zna o čemu pričam, mislim da sam je ubila u pojam pričom o smjenama.

Moja H., je šesti razred, doveli su nas pred svršen čin te 1.09. rekli: djeca kreću sa nastavom u 14.20. a završavaju u 18.40.




user posted image user posted image


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Problemi školaraca: manji i veći!
19.11.2015 9:09:26   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Da li neko zna, da li postoji neki pravilnik po kojem se orijentaciono uredjuje pitanje smjena u osnovnim školama?
Višnja zna o čemu pričam, mislim da sam je ubila u pojam pričom o smjenama.

Moja H., je šesti razred, doveli su nas pred svršen čin te 1.09. rekli: djeca kreću sa nastavom u 14.20. a završavaju u 18.40.




Ja sam imala prije dvije godine problem kad su u pitanju smjene. djeca do 6 razreda idu stalno u drugu smjenu, što je meni van svake pameti bilo, iz razloga da djeca ne mogu imati nikakav vid vannastavne aktivnosti, i ako imaju onda slomljena dolaze kući, pa bi trebala da rade i uče oko 20,00 sati kad se moja sprema za spavanje. A ujutro bi djeca bila osuđena da rade ili sama zadaću, ili sa nanama ili sa tetama čuvalicama (ovdje mislim prvenstveno na roditelje koji su zaposleni).
I onda je krenula moja borba sa direktoricom, koja nije htjela da čuje priču oko rotacija smjena - koji je bio moj prvobitni zahtjev iz razloga što svako dijete treba da ima isti pristup obrazovanju. Moj razred je cjelosti bio "za" rotaciju, pa je meni bilo lakše.
Helem direktorica, povodeći se činjenicom da nastavnici joj vode glavnu riječ, kojima je teško da ostaju u drugoj smjeni, neki od njih i rade po dva posla (nešto oko fonda sati), u drugim školama, nije htjela da uzme ni u razmatranje našu sugestiju, i vadila se na činjenicu kako imamo mnogo đaka, a manjak učionica.
Slala sam dopise i drugim školama da vidim kako je to kod njih uređeno, pa sam čak i od jednog direktora dobila program koji sam generiše po unaprije dzadatima parametrima, raspored časova.
Helem, pošto me nije shvatala ozbiljno sastavila sam joj pismo, od prilike na tri stranice, sa prilogom peticije roditelja, pozivajući se na sve moguće zakone, povelje, dekleracije...i na kraju dobili smo prvu smjenu.
Mada da je bilo sluha kod većine roditelja (sa ovim sam išla i na Vijeće roditelja), možda bih i uspjela, sa još nekoliko majki iz drugih razreda, koje su se borile kao lavovi u svojim razredima, ali kod nas je problem druge vrste, pa to nije išlo kako je zamišljeno prvenstveno.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Problemi školaraca: manji i veći!
19.11.2015 12:31:20   
hanabanana
Na koje zakone, pravilnike, deklaracije.....

Kod nas je toliki protest da je iz razreda samo moje Hane otišla 1/5 učenika.
Bilo ih je na kraju petog 24, sada ih je 19.
s tim što im je jedna učenica došla.

Koliko po predstavaniku našeg razreda u VR čujem, i drugi razredi se jako bune, ne samo šestih nego i sedmih, osmih i devetih razreda.

Objašnjenja koja nam se pružaju su smiješna.
Od onog: nedostaje nam učionica, do onog: psihozi su nam savjetovali da nije za prvačiće i niže razreda dobro da idu u drugu smjenu?! Do da ne nabrajam dalje nebuloze.

S druge strane nastavnici u našoj školi bi se bunili, ali je direktorica bič božiji, da ne lajem.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Problemi školaraca: manji i veći!
19.11.2015 12:55:01   
škorpija
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Na koje zakone, pravilnike, deklaracije.....

Kod nas je toliki protest da je iz razreda samo moje Hane otišla 1/5 učenika.
Bilo ih je na kraju petog 24, sada ih je 19.
s tim što im je jedna učenica došla.

Koliko po predstavaniku našeg razreda u VR čujem, i drugi razredi se jako bune, ne samo šestih nego i sedmih, osmih i devetih razreda.

Objašnjenja koja nam se pružaju su smiješna.
Od onog: nedostaje nam učionica, do onog: psihozi su nam savjetovali da nije za prvačiće i niže razreda dobro da idu u drugu smjenu?! Do da ne nabrajam dalje nebuloze.

S druge strane nastavnici u našoj školi bi se bunili, ali je direktorica bič božiji, da ne lajem.

Nije mi jasno zašto ne uvedu mjesec prva, mjesec druga smjena, kao što je nama bilo, to mi je najpravednije bez obzira koji je razred u pitanju, kod nas je smjena grozna od 12 do 14.30 i tako cijelu godinu, da nam nije nane ne znam šta bismo, i to dva razreda prvačića su od 9 ujutro, a dva od 12, i kako čujem tako će nam biti do 5. razreda, ne znam zašto ne mogu rotirati


< Poruku je uredio škorpija -- 19.11.2015 12:59:18 >


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Problemi školaraca: manji i veći!
19.11.2015 13:02:25   
Hanady RR
Pitanje smejna nije definisano zakonom osim što okvirni zakon BiH o O i S obrazovbanju kaže da us lučaju uvođenja treće smjene ministartsvo mora dati saglasnot...
treća je i ta međusmjena ako postoji prva i druga smjena...
ali nema nigdje zakonom doređeno do kada do kada traje prva i druga smejna po nekom normaticvu ili parvilniku to je soatvljeno menadžemntu škole da uredi...


sad na svašta se tu gleda...


prvo novac igra najveću ulogu u svemu..
nažalost al tako je...
a koliko škola ima đaka toliko i iz budžeta para...
pa ako se može sve u jednoj smjeni tj,. prvoj odraditi da se ne troši novac na zagrijavanje prostorija u drugoj smjeni, an svjetlo, vodu itd...onda je to šškola dobar domaćin i super menadćžment koji štedi...
ako je raspored koncipiran tako da svi anstavnici imaju puni fond sati za vrijeme trajanj tih smejna i da neki nastavnici dolaze iz drugih škola da popune fond svojih sati smjene im s erpilagode i rasporedu zbog njih...jer iskazani tehnološki višak u nekim školama gdje nastavnici nemaju puni fond sati doveo je do toga da jedan čas rade u ejdnoj školi a drugi u drugoj pa vozare i skaču iz škole u školu i njima menaždment mora prilagoditi rapored i smejne...
i tako...more je tu ''opravdanja'' od strane menaždmenta za isto...
neka su opradvanja i relana a neka i ne...
treba pitati pismaneo, dobiti pismeni odgovor i naravno zahtjevati poštivanje prava djeteta da se bavi vanastavnim aktivnostima inače ako ne može onda je desktiminirano...a ovo garantira okvirni zakon BiH...pa eto i tu ima soli da se na to pozove


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Problemi školaraca: manji i veći!
19.11.2015 13:03:52   
dambolina
nasa skola iam 4 specijalizirane ucionice za prvacice i zato su sva 4 odjeljenja u isto vrijeme u medjusmjeni u skoli. Od sestog do devetog razreda su samo u prvoj smjeni, a od drugog do petog jednu sedmicu prva, a jednu druga smjena. Problem je sa kabinetima i fondom sati za nastavnike jer mnogi nastavnici rade u 2 ili 3 skole na razlicitim ocinama, pa je to tesko uskladiti.Ali definitivno se slazem da bi djeca od sestog do zavrsnog razreda trebala biti u prvoj smjeni.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Problemi školaraca: manji i veći!
19.11.2015 13:07:21   
Hanady RR
Kod nas su dvije škole...mislim matična i područna...
sada je prva smjena komletno sređena za sve ...osim što prvačići idu u međusmjenu u ovoj područnoj...a to je jer nema dovoljan broj učinonica da idu u prvu smjenu i oni...
na stalnu prvu smjenu i malih i velikih u matičnoj školi bune se samo djeca ...i pokoja mama koja ne radi...spavaliceuser posted image
inače opravdanost ovakvoga rasporeda nam je na VR prezentirala direktorica i menadžment i isto smo kao VR podržali...
mnoge razloge koje je nabrojala su bili smao u korist naše djece a da nama roditeljima nisu na um pali u prvom spominjanju istogauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Problemi školaraca: manji i veći!
19.11.2015 13:25:37   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Pitanje smejna nije definisano zakonom osim što okvirni zakon BiH o O i S obrazovbanju kaže da us lučaju uvođenja treće smjene ministartsvo mora dati saglasnot...
treća je i ta međusmjena ako postoji prva i druga smjena...
ali nema nigdje zakonom doređeno do kada do kada traje prva i druga smejna po nekom normaticvu ili parvilniku to je soatvljeno menadžemntu škole da uredi...


sad na svašta se tu gleda...


prvo novac igra najveću ulogu u svemu..
nažalost al tako je...
a koliko škola ima đaka toliko i iz budžeta para...



Naravno da je stvar para....tačnije novaca koji škola zaradjuje zahvaljujući produženom boravku.
Upravo radi produženog boravka djeca iz starijih razreda moraju ići u te nakardne druge i medjusmjene.
Zato sam i rekla razrednici: ukinite produženi boravak, ne zanima me.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Problemi školaraca: manji i veći!
19.11.2015 13:32:59   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Pitanje smejna nije definisano zakonom osim što okvirni zakon BiH o O i S obrazovbanju kaže da us lučaju uvođenja treće smjene ministartsvo mora dati saglasnot...
treća je i ta međusmjena ako postoji prva i druga smjena...
ali nema nigdje zakonom doređeno do kada do kada traje prva i druga smejna po nekom normaticvu ili parvilniku to je soatvljeno menadžemntu škole da uredi...


sad na svašta se tu gleda...


prvo novac igra najveću ulogu u svemu..
nažalost al tako je...
a koliko škola ima đaka toliko i iz budžeta para...



Naravno da je stvar para....tačnije novaca koji škola zaradjuje zahvaljujući produženom boravku.
Upravo radi produženog boravka djeca iz starijih razreda moraju ići u te nakardne druge i medjusmjene.
Zato sam i rekla razrednici: ukinite produženi boravak, ne zanima me.



e sad...
šta će roditelji do 1 do Iv razred
kojima isti treba...
koji su zbog postojanja rpoduženoga djecu upisali u tu školu...
a ako ispišu djecu? tada škola ima manje đaka...
a idu ove reforme ...
broj đaka se smanji spoje se razredi, ostaje tehnološki višak..
etc...

a nije das smanjen broj novaca nema utjecaj na djecu koja su ostala u toj školi...itd itd...


pare i to onih kojih nema su nažalost mjera za sve user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Problemi školaraca: manji i veći!
19.11.2015 13:37:16   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Na koje zakone, pravilnike, deklaracije.....



Poslat ću ti na FB pismo koje sam sročila, samo dok ga pronađem.

Lično smatram, i zastupam stav, da su škola i nastavni kadar, u funkciji samih sebe, i svu politiku koju vode vode na način da zadovolje svoje potrebe, a niko se ne obazire na prava djeteta, na potrebe djece u razvoju (poseban akcent stavljam na djecu iz osnovnih škola), jer Bože moj oni moraju imati fond sati. Zašto se ne organizuju na način da to ne bude na uštrb djece.
Menadžment neće/ne zna da iznađe načine da škole i način njenog funkcionisanja (govorim o prekobrojnosti razreda, o primanju djece iz drugih mjesta stanovanja, o iznalaženju dr. načina samofinansiranja i sl), budu u funkciji djece, a ne u funkciji da nastavni kadar i škola budu "servis" samim sebi.
I na kraju krajeva najveći teret snose sama djeca, a i roditelji uz njih. Naravno govorim o roditeljima koji žele da aktivno učestvuju u odgojno obrazovnom procesu svog djeteta.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Problemi školaraca: manji i veći!
19.11.2015 14:18:19   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Pitanje smejna nije definisano zakonom osim što okvirni zakon BiH o O i S obrazovbanju kaže da us lučaju uvođenja treće smjene ministartsvo mora dati saglasnot...
treća je i ta međusmjena ako postoji prva i druga smjena...
ali nema nigdje zakonom doređeno do kada do kada traje prva i druga smejna po nekom normaticvu ili parvilniku to je soatvljeno menadžemntu škole da uredi...


sad na svašta se tu gleda...


prvo novac igra najveću ulogu u svemu..
nažalost al tako je...
a koliko škola ima đaka toliko i iz budžeta para...



Naravno da je stvar para....tačnije novaca koji škola zaradjuje zahvaljujući produženom boravku.
Upravo radi produženog boravka djeca iz starijih razreda moraju ići u te nakardne druge i medjusmjene.
Zato sam i rekla razrednici: ukinite produženi boravak, ne zanima me.



e sad...
šta će roditelji do 1 do Iv razred
kojima isti treba...
koji su zbog postojanja rpoduženoga djecu upisali u tu školu...
a ako ispišu djecu? tada škola ima manje đaka...
a idu ove reforme ...
broj đaka se smanji spoje se razredi, ostaje tehnološki višak..
etc...

a nije das smanjen broj novaca nema utjecaj na djecu koja su ostala u toj školi...itd itd...


pare i to onih kojih nema su nažalost mjera za sve user posted image



I ja sam roditelj kojem taj produženi treba, zato mislim da mogu i da kažem: ukinite ga jer ne mogu djeca starijih razreda ispaštati radi toga što škola zaradjuje na produženom boravku. Niti mogu, niti smiju.

Meni u prilog tome ide i ova činjenica. Naša škola u starijim razredima ima manje đaka nego u mladjim razredima.
I to čak do 1/5 a i više, ne daju mi tačan podatak.
Zašto?!
Zato što roditelji upisuju u našu školu dok ne dodju do petog razreda, ovi koji koriste produženi, a onda tu djecu prebace u škole bliže mjestu stanovanja kada nema potrebe za produženim.

Zato sam i rekla direktorici: nije uredu da naša djeca koja ostaju u ovoj školi ispaštaju radi djeca koja su ovdje samo prve četiri godine, ili prve tri, samo i jedino zbog produženog boravkla.

A iz ušiju joj je počela ići para kada sam rekla: izvinite, ali i ja bih bila u problemu, i moje dijete ovdje pohadja produženi boravak.



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Problemi školaraca: manji i veći!
19.11.2015 14:20:43   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


broj đaka se smanji spoje se razredi, ostaje tehnološki višak..
etc...




Razred moje H. broji 19 ucenika, ako im ode jos jedan ucenik - razred ce se rasformirati.
I moje dijete je samo reklo: ako se to desi, ja cu onda promijeniti skolu.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Problemi školaraca: manji i veći!
19.11.2015 14:34:25   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


broj đaka se smanji spoje se razredi, ostaje tehnološki višak..
etc...




Razred moje H. broji 19 ucenika, ako im ode jos jedan ucenik - razred ce se rasformirati.
I moje dijete je samo reklo: ako se to desi, ja cu onda promijeniti skolu.


pa o tome i govorim....
ali ako mendžmentu škole nije u interesu broj djece škole kome bi trebao biti...


direktori trebaju biti menadžeri i to dobri...

međutim...svakojakih direktora tu ima..
a i ako ode taj razred ispod standarda onda će uredno poslati menadžer ministarstvu d mu d aposbenu dolkuku d aima razred sa manjim brojem učenika od propisanoga standarda...
i morat će obrazložiti kako i zašto....


al dobro...
dajte prije nego do toga dođe obratite se vijeću roditelja, školskom odboru...imate tri člana roditelja u školskom odbou na čijem je čelu lice iz ministartva a članovi iz općine zaposlenika pored tri roditelja ...
odlazak djece is manjivanje rboja djece nije interes škole...ako ništa u toms mislu imate podršku komletnu školskoga odbora...
pa kad opet bude glasanje za direktora menaždera nek se niko ne pita šta bi...očito nije baš najbolji za taj posao ako mu brojd jece u školi nije bitan


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Problemi školaraca: manji i veći!
19.11.2015 14:41:43   
Blue rose RR
Ja sve više stičem dojam, kako mi dijete ide u starije razrede, i kako se sve više insan približava, i osjeća na svojim/dječijim plećima probleme sa kojima se susreće škola, a preko leđa spomenutih sudionika, da direktori škola ni u kom slučaju ne trebaju da budu iz reda nastavnika, već ekonomista, koji će voditi školu u napredak.
A ne da svojim radom prate potrebe nastavnika.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Problemi školaraca: manji i veći!
19.11.2015 15:09:16   
dambolina
mozda da se i prosvjetno pedagoskom zavodu obratite vezano za te smjernice o odredjivanju smjena? http://portal.skola.ba/ppzsa/

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Problemi školaraca: manji i veći!
19.11.2015 15:31:25   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Ja sve više stičem dojam, kako mi dijete ide u starije razrede, i kako se sve više insan približava, i osjeća na svojim/dječijim plećima probleme sa kojima se susreće škola, a preko leđa spomenutih sudionika, da direktori škola ni u kom slučaju ne trebaju da budu iz reda nastavnika, već ekonomista, koji će voditi školu u napredak.
A ne da svojim radom prate potrebe nastavnika.


100% istina...
direktor treba biti menadžer...
ekonomista...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Bicikl
vila_7

Kako zapravo znati kakav bicikl kupiti? Na koje karakteristike (osim da odgovara uzrastu) paziti? Kupujem curici od 4,5 godine.

molim odgovor (97%)

molim odgovor (3%)


Broj svih glasova: 64

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *