|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Problemi na poslu nakon porodiljskog!
17.2.2010 18:37:52   
malasara
vracam se sa porodiljnog na posao za 2 dana, imam ugovor na neodredjeno i cujem jucer da me ceka otkaz user posted image bila sam na poslu danas i sefovi se kao nesto zgledaju i neznaju sta ce, sve svaljuju na direktora s kojim nisam imala razgovor... mogli bi me na cekanje ili nesto sl. dok nekrene posao pa kada stane opet na cekanje.... javljeno mi je da dodjem na posao kad sam i trebala pa ce se tada znati sta ce se desiti samnom.... meni vise nista nije jasno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
recite mi koja su moja prava da me nesto nebi izradiliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio Visnja RR -- 17.2.2010 20:06:11 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: upomooooooooc!!!
17.2.2010 18:51:09   
Mik Mik
Ako ćeš ionako dobiti otkaz onda idi odmah na bolovanje (obicno bolovanje) i nemoj da te neko ubijedi da to ne mozes. Mozes ga nastaviti odmah nakon porodiljskog bolovanja.

(odgovor članu malasara)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: upomooooooooc!!!
17.2.2010 18:53:24   
Mik Mik
Ti kad dodeš na posao sigurno će ti onda uručiti otkaz a razlog se uvijek može naći npr. tehnološki višak i sl. Ja bih na tvom mjestu na bolovanje.

(odgovor članu Mik Mik)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: upomooooooooc!!!
17.2.2010 18:56:18   
mamaajna
ma hajde nije to valjda jedina firma u drzavi
sta si po struci


_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Mik Mik)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: upomooooooooc!!!
17.2.2010 19:12:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mik Mik

Ako ćeš ionako dobiti otkaz onda idi odmah na bolovanje (obicno bolovanje) i nemoj da te neko ubijedi da to ne mozes. Mozes ga nastaviti odmah nakon porodiljskog bolovanja.




Idi pod hitno na bolovanje i traži novi posao. Kolika je beba, jesi li šta od firme dobijala (mislim na razliku plate) za vrijeme porodiljskog odsustva? Ako beba nema još godinu i ako nisi ništa dobijala od njih, idi na bolovanje jer ako se ti vratiš na posao gubiš pravo na porodiljsku naknadu još + otkaz = ma užas!! Bolje nikako ne idi, ganjaj bolovanje!!

(odgovor članu Mik Mik)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: upomooooooooc!!!
17.2.2010 19:12:24   
malasara
jel? mogu na bolovanje?!!! neznam samo na osnovu cega, jeli mozda ima nesto uobicajno sto zene uzimaju nakon porodiljskog odsustva?

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: upomooooooooc!!!
17.2.2010 19:18:07   
kasper
draga zao mi je sto te je to snaslo,moja rodica je imala istu situaciju kao ti,otisla je na bolovanje i to nalaz psihologa da je jos u postporodjajnoj depresiji,jel ti to ni komisija za bolovanje nemoze pobiti ni dokazati suprotno
rekla joj je doktorica da moze godinu i jace da vuce bolovanje


_____________________________

**** ĐorĐe-26.08.2009.****
****31.08.2013.-dolazi nam nasa princeza****

(odgovor članu malasara)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: upomooooooooc!!!
17.2.2010 19:24:47   
acudesa
Ja mislim da ti nemaju pravo dati otkaz "tek tako", kako nisi radila, vjerovatno nisi učinila nikakvu povredu radne dužnosti zbog koje se daje otkaz...jedino kao tehnološki višak a i tu imaju pravila...
Raskid ugovora sa uposlenikom-vidi u kojem slučaju se može dati, stvarno mi nije jasno, zato što je na neodređeno-bori se, ne daj se, nemaju toliko prava manipulacije...
nađi kakvog pravnika i sa njim se posavjetuj

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu kasper)
Neposredna veza do poruke: 8
   Problemi na poslu nakon porodiljskog!
17.2.2010 19:25:21   
acudesa
IZVORNA PORUKA: malasara

jel? mogu na bolovanje?!!! neznam samo na osnovu cega, jeli mozda ima nesto uobicajno sto zene uzimaju nakon porodiljskog odsustva?

kad si na bolovanju ne mogu ti dati otkaz...

< Poruku je uredio Visnja RR -- 17.2.2010 20:06:45 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu malasara)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Problemi na poslu nakon porodiljskog!
17.2.2010 21:04:46   
lilith
jesi li cijelu godinu iskoristila?kako ide to sa obicnim bolovanjem poslije porodiljskog,koliko ono traje?

_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Problemi na poslu nakon porodiljskog!
17.2.2010 21:30:27   
Hanady RR
Draga u tvom slučaju ima dosta parametara koji bi trebali biti jasniji da bi ti se dao adekvatan rpijedlog. Naime pošto si zaposlena na neodređeno vijrme, dali si ti jedina koju otpuštaju kao tehnološki višak, dali si ti jedina na tom ranom mjestu jer ako ima na istom zvanom radnom mjestu zapolenih poslije tebe onda oni idu pod tehnološki višak ( osim u slučaju da si dispciplinski odgovarala), dalje kolika je firma, ima li vjeće zaposlenika, dali je od njih tražena saglasnost, dali je rađen elaborat o zbrinjavanu viška zaposlenika, koliko si porodiljskog iskoristila, na osnovu ojeg dokumenta se vračaš prije isteka 12 mjeseci porodiljskog ako je prije itd itd....

Naime ključno je neodređeno vijeme ugovora o radu i na osnovu njega imala bi ti mnogo opcija za ostanak ako bi se detaljnije upistilo u analizu...elem javi se na PP ako želiš za neko adekvatnije obrazloženje i pomoć pri rješavanju istog jer ja mislim da bolovanje jeste rješenje ali ne tako trajno kako bi mogla ostvariti svoja prava kao zaspolenik pod ugovrom na neodređeno vrijeme.

Sretnouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Problemi na poslu nakon porodiljskog!
20.2.2010 0:00:56   
malasara
dobila sam otkaz user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
moj prvi dan na poslu bio je i zadnj   user posted image
koji uzas

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Problemi na poslu nakon porodiljskog!
20.2.2010 0:06:39   
leli§
joj draga bas mi je zaouser posted image user posted image user posted image pa sta su naveli kao razlog raskida ugovora?

Boze mili dokle je doslo da se ljudi moraju pretvarati da su bolesni da bi ostali na poslu... umjesto da svi zaposlenici a i uposlenici zadovoljni idu na posao, samo jedni druge ugnjetavaju ovi otkazima a narod se brani kako zna i umije.... uh user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu malasara)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Problemi na poslu nakon porodiljskog!
20.2.2010 0:08:54   
Romali

IZVORNA PORUKA: malasara

dobila sam otkaz user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
moj prvi dan na poslu bio je i zadnj   user posted image
koji uzas




user posted image

Žao mi je. Držim ti fige da nađeš novi, bolji posao!

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu malasara)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Problemi na poslu nakon porodiljskog!
20.2.2010 0:15:26   
Dida79
Malasara razumijem te kako se osjecasuser posted image Jer i ja sam to isto prosla samo dok sam jos bila u bolnici poslije carskog rezauser posted image user posted image
Ali takve situacije su postale svakodnevne u nasoj nazovi mo drzaviuser posted image

(odgovor članu malasara)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Problemi na poslu nakon porodiljskog!
20.2.2010 0:39:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: malasara

dobila sam otkaz user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
moj prvi dan na poslu bio je i zadnj   user posted image
koji uzas




Pa zašto nisi otišla na bolovanje??
Žao mi je..... user posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu malasara)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Problemi na poslu nakon porodiljskog!
20.2.2010 0:42:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady

Draga u tvom slučaju ima dosta parametara koji bi trebali biti jasniji da bi ti se dao adekvatan rpijedlog. Naime pošto si zaposlena na neodređeno vijrme, dali si ti jedina koju otpuštaju kao tehnološki višak, dali si ti jedina na tom ranom mjestu jer ako ima na istom zvanom radnom mjestu zapolenih poslije tebe onda oni idu pod tehnološki višak ( osim u slučaju da si dispciplinski odgovarala), dalje kolika je firma, ima li vjeće zaposlenika, dali je od njih tražena saglasnost, dali je rađen elaborat o zbrinjavanu viška zaposlenika, koliko si porodiljskog iskoristila, na osnovu ojeg dokumenta se vračaš prije isteka 12 mjeseci porodiljskog ako je prije itd itd....

Naime ključno je neodređeno vijeme ugovora o radu i na osnovu njega imala bi ti mnogo opcija za ostanak ako bi se detaljnije upistilo u analizu...elem javi se na PP ako želiš za neko adekvatnije obrazloženje i pomoć pri rješavanju istog jer ja mislim da bolovanje jeste rješenje ali ne tako trajno kako bi mogla ostvariti svoja prava kao zaspolenik pod ugovrom na neodređeno vrijeme.

Sretnouser posted image




E moja hanady, sve ovo možeš okačiti mačku o rep kod privatnika user posted image user posted image
Ovo poštuju vjerovatno u državnoj službi, kod privatnika ništa od navedenog "ne pije vode". Možeš se ti žaliti i Kunti i Panti, on ako je naumio da te odpusti, možeš do sutra čitati pravilnike, zakone, žaliti se...... i nažalost, ništa mu ne možeš user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Problemi na poslu nakon porodiljskog!
20.2.2010 10:43:40   
malasara
nisam otisla na bolovanje iz razloga sto nebi nista postigla, morala bi da lazem i petljam, hodam od klinike do komisije....  a kad god da bi se vratila cekalo bi me isto... sta da vam kazem, katastrofa..... naci cu da nekome cuvam bebu  polako uz svoju Saru pa "sta Bog da" sto bi rekli  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Problemi na poslu nakon porodiljskog!
21.2.2010 1:13:22   
Anoniman
Kolika ti je beba, je li sada gubiš pravo i na porodiljsku naknadu od Kantona?? user posted image user posted image  Užas! Ne daj se user posted image

(odgovor članu malasara)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Problemi na poslu nakon porodiljskog!
21.2.2010 1:17:53   
Hanady RR
ja koliko sam jutros shvatila malusaru ona je otišla na bolovanje sad vidim da nije...elem iskoristila je ona cijelu godinu bolovanja trudničkog tako da naknada od kantona i tako i tako prestaje. A ja se nadam da će s eona ubrzo javiti sa mnogo boljim vjetima od ove.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Problemi na poslu nakon porodiljskog!
21.2.2010 1:19:29   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: malasara

nisam otisla na bolovanje iz razloga sto nebi nista postigla, morala bi da lazem i petljam, hodam od klinike do komisije....  a kad god da bi se vratila cekalo bi me isto... sta da vam kazem, katastrofa..... naci cu da nekome cuvam bebu  polako uz svoju Saru pa "sta Bog da" sto bi rekli  user posted image


trebala si otići na bolovanje, mogla si se vaditi na postporođajnu depresiju, primila bi umanjen LD al ipak bi nešto primala


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu malasara)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Problemi na poslu nakon porodiljskog!
21.2.2010 6:56:50   
malasara
ima jos mali tracak nade, javim vam se uskoro!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Problemi na poslu nakon porodiljskog!
21.2.2010 8:15:28   
Crvena

IZVORNA PORUKA: malasara

ima jos mali tracak nade, javim vam se uskoro!

Drzim ti figeuser posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu malasara)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Problemi na poslu nakon porodiljskog!
21.2.2010 10:55:38   
malasara
HVALAAAAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *