|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rad na određeno i porodiljsko bolovanje
30.6.2009 0:08:36   
Laura Š.
user posted image   Kod trenutnog poslodavca sam u radnom odnosu pod ugovorom na određeno vrijeme koji ističe 31.07.2009. Termin poroda mi je između 7-10 avgusta. Znam da po zakonu poslodavac nije dužan da mi produži ugovor, ali ako bi ga produžio do kada bi to najmanje trebalo biti da bih mogla ostvariti pravo na naknadu za zaposlene majke.

Hvala unaprijed svima koji znaju nešto o tome user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Rad na određeno i porodiljsko bolovanje
30.6.2009 9:18:10   
edijevamama
pojma nemam ali i mene to jako interesuje, jer u istoj sam situaciji :)

(odgovor članu Laura Š.)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Rad na određeno i porodiljsko bolovanje
30.6.2009 9:25:05   
ena23
Koliko se ja razumijem u to, ako ti produze ugovor, nema veze na koliko ce ga produziti, ti za taj vremenski period (na koliko ti glasi ugovor) imas pravo na porodiljsku naknadu kao zaposlena osoba (a iznosi negdje oko 480km mjesecno, cini mi se), jer je nebitno koliko dugo ti jos vazi ugovor nego da si sest mjeseci prije stupanja na bolovanje bila u konstantnom radnom odnosu...
ovo ne mora biti 100% tacno, ja sam napisala samo koliko se ja razumijem u to, ako neko zna bolje neka me ispravi. Zelim vam sve najbolje i sto manje sikiracije

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Rad na određeno i porodiljsko bolovanje
30.6.2009 15:05:23   
luna77
ako je termin poroda 8-10 onda otbaras bolovanje 28 dana prije i tad si još u radnom odnosu i imas pravo na naknadu bez obzira produzio ili ne radni odmnos.samo se  raspitaj za uplatu doprinosa to je od zupanije do zupanije

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Rad na određeno i porodiljsko bolovanje
30.6.2009 15:13:10   
Golubica
Ja sam radila na odredjeno vrijeme u drzavnoj firmi u vise navrata. Prosle godine sam morala da radim do pred kraj trudnoce. Porodila se u 8. mjesecu a u 9. se morala vratiti na posao da bih zadrzala radno mjesto, jer nisam imala pravo na porodiljsko bolovanje obzirom na status - odredjeno vrijeme. Cak ni naknadu za porodilje ili kako se vec zove nisam mogla ostvariti, a radim u skoli. Dakle, bila sam uz bebu samo mjesec dana, i odmah na posao sa ranom od carskog reza. Vec sam na drugom pdf-u http://www.ringeraja.ba/forum/Povratak_na_posao/m_177901/tm.htm pisala, pa su me mnoge forumasice osudjivale, ali evo moja Asja lijepo raste, nikada joj nista nije falilo niti je bila bolesna, dok se ona probudi mama je vec kod kuce. Vec sam i na godisnjem, a ni dana bolovanja nisam morala uzeti. 

< Poruku je uredio Golubica -- 30.6.2009 15:23:03 >


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Rad na određeno i porodiljsko bolovanje
30.6.2009 15:19:35   
LUNA4
Ja mislim da dosta toga ovisi i od poslodavca....
ja sam npr radila za privatnika i kad sam mu rekla da sam trudna doslovno me je potjerao na bolovanje sa time da smo prije toga potpisali ugovor za stalno jel sam bila na određeno....
rekao je da se moram čuvati i brinuti da trudnoča prođe uredu a za posao ču imati cijeli život vremena....
sredio mi je sve papire i dobivam bolovanje kao punu plaču...
i stalno su mi on i njegova žena na raspolaganju kao i cura sa kojom sam radila...

i nisam imala nikakavih problem kod otvaranja bolovanja i sad 25.7 mi kreče porodiljni i mat ču veču naknadu nego na bolovanju....


_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Rad na određeno i porodiljsko bolovanje
1.7.2009 0:17:41   
Laura Š.
Naravno da puno toga zavisi od poslodavca, kod mene je specifično to što sam bila u radnom odnosu na neodređeno vrijeme u drugoj firmi, dala sam otkaz da bi prešla na ovo trenutačno zaposlenje i nakon 7 dana sam saznala da sam trudna. Svi su mi savjetovali da ne spominjem trudnoću dok ne bude primjetno ( al pošten=blesav) i čim sam mu rekla kako stoje stvari odmah se situacija promijenila i zato sam i dobila ugovor na određeno.

user posted image

(odgovor članu LUNA4)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Rad na određeno i porodiljsko bolovanje
1.7.2009 0:31:45   
veeseelaa
samo će trudnicu odnosno porodilju ispoštovati do kraja u državnim firmama a u privatnim jedino ako si bitna karika za posao inače ti je noga u d...

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Laura Š.)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Rad na određeno i porodiljsko bolovanje
1.7.2009 0:35:26   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Laura Š.

user posted image   Kod trenutnog poslodavca sam u radnom odnosu pod ugovorom na određeno vrijeme koji ističe 31.07.2009. Termin poroda mi je između 7-10 avgusta. Znam da po zakonu poslodavac nije dužan da mi produži ugovor, ali ako bi ga produžio do kada bi to najmanje trebalo biti da bih mogla ostvariti pravo na naknadu za zaposlene majke.

Hvala unaprijed svima koji znaju nešto o tome user posted image



ja mislim da trebaš biti u radnom odnosu do isteka porodiljskog, poslodavac ako ti ne isplačuje platu tokom porodiljskog nema nikakvih dodatnih obaveza prema tebi. Kad isktekne porodiljsko njegove obaveze nastaju ukoliko te naradno zadrži kao radnika. Ja bi se lijepo dogovorila s poslodavcem, samo š... ti ne bi udovoljio, on ni marke ne gubi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Laura Š.)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Rad na određeno i porodiljsko bolovanje
1.7.2009 0:49:11   
stella
Ukoliko ti poslodavac produzi ugovor onda imas pravo na novcanu naknadu u iznosu od oko 400km,a u koliko ti ne produzi ugovor onda ces dobivati kao zene koje su ne zaposlene oko 150 km.


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Rad na određeno i porodiljsko bolovanje
2.7.2009 18:57:30   
demented
IZVORNA PORUKA: stella

Ukoliko ti poslodavac produzi ugovor onda imas pravo na novcanu naknadu u iznosu od oko 400km,a u koliko ti ne produzi ugovor onda ces dobivati kao zene koje su ne zaposlene oko 150 km.


Znači ako ti sada produži ugovor recimo na 6 mjeseci ti ćeš dobiti naknadu za onoliko mjeseci koliko ti bude ostalo od tog ugovora i kada to prestane moraćeš opet potpisati ugovor sa poslodavcem i to odnijeti u opštinu da bi mogla produžiti i porodiljsko. Nadam se da sam lijepo objasnila.


_____________________________

S 2008
A 2011

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Rad na određeno i porodiljsko bolovanje
4.7.2009 23:32:16   
cvrakica
Ja radim u drzavnoj firmi,na neodredeno vrijeme,iskoristila sam porodiljsko i za sve to vrijeme sam imala sam 50/:od socijalnog sto znaci da mi poslodavac nije isplacivao platu i ako radim u firmi koja bi morala postovati zakon o radu,tako da nisam imala druge opcije vec da ih tuzim.

(odgovor članu Laura Š.)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Rad na određeno i porodiljsko bolovanje
18.8.2009 14:40:37   
teacher75
termin mi je 14.oktobar, a posto radim u skoli, ne bih zapocinjala novu skolsku godinu, lakse je i meni, i zamjeni i ucenicima da ima se ne mijenja profesor nakon mjesec dana. posto sve ukupno to ispada oko 45 dana, sta mi je najpametnije da uradim, buduci da imam pravo na trudnicko bolovanje samo 28 dana? da li se moze nekako kombinovati sa obicnim bolovanjem ili moram onda otvoriti porodiljsko ranije? ima li neko pravni savjet ili iz licnog iskustva?

(odgovor članu cvrakica)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *