|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Radna navika djece
4.2.2009 15:04:41   
Blue rose RR
Mi smo odavno uveli radnu naviku kikici, nije to ništa pretjerano jednostavno obaveze koje su samo njene.
Npr: igračke koje je razbacala ona slaže, isto je i sa slikovnicama i bojicama. Prilikom postavljanja pribora za ručak njeno je da postavi mušemu i escajg (osim noževa), i rasporedi tanjire (tata ih donese).
Suđe iz perilice mi dodaje i ja slažem.
Pomaže svakom prilikom u kojoj ona nađe način (kako mi odrasli kažemo da smeta), da se igra.

Volim kada je pohvalim, a ona sva cvjeta, i hoće još da bude korisna. Jednostavno, postoji vrijeme kada je mama zauzeta, i da sama ne bih bila uskraćena za njeno društvo, i da je držim bliže sebi, onda joj nađem neku zanimaciju, da se vrti oko mene, a bude od koristi.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Radna navika djece
4.2.2009 15:12:52   
mamy Sabina
Tako nekako smo i mi krenuli.
Prvo sa kupljenjem igračaka.
A drago joj bilo da se vrti po kuhinji i igra domaćice i kuhariceuser posted image
Vremenom smo uvodili neke nove obaveze.
Škola je bila prelomna,
škloske obaveze su prije svih drugih i za njih mi je bilo najvažnije da
stekne radne navike
Da se zadaća mora uraditi,lektira pročitati itd
7. je razred i mogu reći da ima dobre radne navike.
Ne radi nikakve kućne poslove,sem bacanja smeća,odlaska u prodavnicu
eventualno pokupi veš ako nisam tu ,a kisa pada
Maximalno je disciplinirana i odgovorna što se školskih obaveza tiče,
ne mora je se tjerati da uči nit podsjećati da radi zadaću
Meni dosta,motivirana je i uspjeh u školi prvenstveno njoj puno značiuser posted image


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Radna navika djece
4.2.2009 15:18:38   
lamka
I kod nas je slična situacija. Ako slazemo sude u masinu ona pomaze mami. Nakon završene igre u vecini slucajeva ona pokupi svoje igracke, iako se nekada zna desiti da kaze hajde ti mama pokupi, al je pokusavam uciti da ima neke svoje obaveze. Svaki put kada joj promijenimo pelenu ona insistira da je ona baci u kantu za smece . Kada napravi nered po kuci zna da j njena obaveza da sve to pokupi inace slijedi kazna. I zasad sam jako zadovoljna kako reaguje na sve to. Naucila je koje su njene obaveze a ako joj kazem da nesto uradi zajedno sa mnom ona je sva sretna i kada muz dode s posla ona odmah podnese izvjestaj kako je i sta radila s mamom.

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Radna navika djece
4.2.2009 15:31:46   
camm
Neke navike se trebaju steci ranije dok su jos mali da ih kasnije nebi ucili
ja sam svoju i ranije to naucila
kao npr.pranje zubica, pranje ruku,da pokupi igracke itd.

Nekad mi zna pomoci a nekad odmociuser posted image e ovih dana se stalno vrti
oko istresenja pepeljere pa uzme truleks i obrise je.
Mislim za njen uzrast ja sam pre.prezadovoljna nekad je i previse pedantna
ne voli neurednost ma ista je JA.user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Radna navika djece
4.2.2009 15:43:09   
andji
Sergej već sada kupi svoje igračke,tačnije pomaže meni da ih skupimo,ubacuje u korpu,kad neće da jede vadi hranu iz usta i stavlja je na sto od svoje stolice(a ne po podu),takodje,ja mu kažem idi mami ponesi kuhinjsku krpu,on mi je doda(a ja ga pohvalim,kažem'bravo Sergej' i poljubim ga),zatim idi mami ponesi upaljač iz kuhinje,takodje,i to mi donese.....hoću da kažem da od sitnica se sve počinje u ranom periodu da bi bilo lakše posle dijete naučit pravim radnim navikama kad trebadneuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Radna navika djece
4.2.2009 15:53:10   
Gigana
Moj Vedad opet radi sve kontra.  Kažem mu da mi donese cuku av av, i on ga donese, ja ga pohvalim i poljubim, a on onda počne donositi gluposti, poput poklopca, autića i loptica, sve jedno po jedno, ne bi li ga ja svaki put pohvalila i poljubila, iako mu to nisam tražila.
Kad nam uzme daljinski, ja ga molim da nam ga vrati, on dođe do nas i pruži nam ga u ruku, ali se predomisli u trenu i opet nam ga odnese.
Isto tako, igračke uredno razbaca, ali neće da ih kupi.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Radna navika djece
4.2.2009 21:18:11   
almai
i ja svojoj dijeci od mali nogu usadujem radne navike.Ermin mi vec sada donosi pelenu za pesvuc,a drugu nosi u smece,dok ovo dvoje starijih svoj krevet'naprave' sami (ja popravim poslije njih)zatim igracke kupe,ciste sa mnom i tako te male sitnice.Nastojim da ih motivisem koliko god mogu.Poslije ih pohvalim i nagradim nekim slatkisemuser posted image .Mada se zna desiti da jedno ako nece da ni drugo nece ili jednostavno da nezele nista da urade u datom momentu,tad ih i neforsiram i nakon izvijesnog vremena to urade oni ili ja za njima.

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Radna navika djece
4.2.2009 23:15:08   
MELLI
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Mi smo odavno uveli radnu naviku kikici, nije to ništa pretjerano jednostavno obaveze koje su samo njene.
Npr: igračke koje je razbacala ona slaže, isto je i sa slikovnicama i bojicama. Prilikom postavljanja pribora za ručak njeno je da postavi mušemu i escajg (osim noževa), i rasporedi tanjire (tata ih donese).
Suđe iz perilice mi dodaje i ja slažem.
Pomaže svakom prilikom u kojoj ona nađe način (kako mi odrasli kažemo da smeta), da se igra.

Volim kada je pohvalim, a ona sva cvjeta, i hoće još da bude korisna. Jednostavno, postoji vrijeme kada je mama zauzeta, i da sama ne bih bila uskraćena za njeno društvo, i da je držim bliže sebi, onda joj nađem neku zanimaciju, da se vrti oko mene, a bude od koristi.


Potpisala bih cijeli tvoj post u potpunosti.Moje mače,takođe učestvuje u svim dnevnim obavezama(zajedno usisavamo,brišemo prašinu,peremo suđe,vadimo veš iz mašine,bacamo smeće,presvlačimo mlađeg brata....).Naravno,daleko od toga da ona to radi kako treba,ali bitno mi je da učestvuje.Kao što neko već reče,s obzirom na to koliko joj je godina,ja sam prezadovoljna.user posted image
Ne znam da li su to začeci radnih navika,ali znam da se ona osjeća posebnom jer pomaže,jer je dio tog "svijeta odraslih". Uz takvu organizaciju,logično,provodimo puno više vremena skupa.
Sve dok djeca uživaju u tome i dok ih to ne opterećuje, mišljenja sam da to stvaranje radnih navika i obaveza treba poticati.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Radna navika djece
5.2.2009 7:12:32   
nikka
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Jednostavno, postoji vrijeme kada je mama zauzeta, i da sama ne bih bila uskraćena za njeno društvo, i da je držim bliže sebi, onda joj nađem neku zanimaciju, da se vrti oko mene, a bude od koristi.


Isto je i kod mene.
Ja neradim tata je odsutan,znači sami smo od jutra do jutra i mora postojati red.
Da nebi sam tražio zanimacije ja ga uključujem u sve svoje obaveze što neznači da će mi on biti kućna pomoćnica,to neželim od djeteta jer dijete treba da bude dijete imaće svoje obaveze oko škole i drugih aktivnosti.
Jedino što želim da ga naučim da neostavlja za sobom nered,zasada skuplja igračke poslije igre,odnese svoju odjeću u korpu kada ga presvučem,donese mi nešto iz ostave što može kada ga zamolim(to obožava) a kada poraste spremaće svoju sobu i ako nešto bude želio sam da mi pomogne ok.
Sada  kad ja usisavam on već nosi džoger i kaže ja ću mama obrisati,miš mali.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Radna navika djece
5.2.2009 12:50:44   
HanaBana
Hanci vec ima dosta stecenih navika. Navecer obavezno kupi igracke kada treba spavati. Namjeti se sama da se presvuce i pripremi sta treba (pelene, maramice, krema). Zove taju da idu prati zube (mam ipak duze ostaje budnauser posted image )Mlijeko iz case nece da popije ako ga prvo ne ugrijemo u mikrovalnoj - pokaze rukicom.
Mislim da djecu od malena treba uciti na te stvari i da covjek kasnije ima manje problema sa sticanjem novih navika.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Radna navika djece
5.2.2009 22:50:41   
sarayka
Moja već uveliko donosi pelene i kremice za presvlačenje,ali najdrža aktivnost joj je dodavanje mami mokrog veša da se stavi na sušenje ili prljavog da se stavi u mašinu,uhh tad je najsretnija i pravi se važna jer pomaže user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Radna navika djece
12.2.2009 11:49:53   
Mirna.akt
Moje priceze isto vole da pomazu, Melina pogotovo, odavno sve zna, postavlja stol samnom kad je vrijeme da se jede, pa brise nakon jela, a onda petljamo oko vesa, naravno i Elmica nam se prikljuci, pa se malo pogurkaju koja ce prije nesto pomoci i tako.. A pranje zubica, ruku i umivanje im je isto draga navika, hvala Bogu, jer higijena je na prvom mjestu. A naravno, na spavanje se nemoze a da se ne pospremi nered, mama cuva kutiju, a djevojcice kupe s poda.. :)  Samo eto kad je jedna bolesna onda ja kupim umjesto nje. :)
I svakako, neizostavna je pohvala, uvijek kazem SVAKA CAST, i obje cvjetaju i drago im je jer znaju da su uradile nesto dobro.
Smatram da je veoma bitno djecu od malih nogu uciti nekom redu, i onda ce nam lakse biti kako godine prolaze.

< Poruku je uredio Mirna.akt -- 12.2.2009 11:53:10 >


_____________________________

Melina 30.04.2006.
Elma 25.07.2007.

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Radna navika djece
20.2.2009 14:19:04   
hanabanana
Što se tiče kućanskih poslova - ne inzistiram, ali ako želi ( a često želi ) pomoće pri postavljanju stola, složice beštek iz mašine za sudje, sada joj dam da opegla krpe - ako izrazi želju.
Ali to nisu njene obaveze, to joj ne namećem, dakle ako želi - pustim joj.
Isto kao što joj puštam da izmuti jaja, maže palačinke, promiješa ručak dok se kuha, opere lavabo u kupatilu...

Ali njena obaveze je da pokupi svoje igračke, da u sudoper baci papiriće od čokolade ili keksa, plastike od jogurta koji je jela, svoj tanjur, čašu i slično. Isto tako već je naučila šta je svakovečernji ritual pred spavanje i to mi je jako drago da je već sada usvojila: pišanje, pranje ( ako se ne tušira onda je to obavezno umivanje, pranje guze, ruku i nogu ), pranje zuba, donji veš stavlja u mašinu i oblači čiste gaće i potkošulju.

(odgovor članu Mirna.akt)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Radna navika djece
8.7.2009 14:28:49   
Lulu_
moje je bilo da pokupim igracke ... i ne sjecam se nista vise dok sam bila jako mala
sa 12 onda da poslazem sudje iz masine i da bacam smece

kada sam bila mala mojoj sreci nije bilo kraja kada mi mama da da JA LICNO razbijem jaje za dorucak ili postavim viljuske,sva sam bila vazna.
a da ne pricam o sreci kada mi je dala prvi put slag da joj umutim dok ona pravi kolac....JAOOOO cijela rodbina je znala da sam ga ja mutila(bilo mi je 7)

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Radna navika djece
8.7.2009 14:50:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lulu_

moje je bilo da pokupim igracke ... i ne sjecam se nista vise dok sam bila jako mala
sa 12 onda da poslazem sudje iz masine i da bacam smece

kada sam bila mala mojoj sreci nije bilo kraja kada mi mama da da JA LICNO razbijem jaje za dorucak ili postavim viljuske,sva sam bila vazna.
a da ne pricam o sreci kada mi je dala prvi put slag da joj umutim dok ona pravi kolac....JAOOOO cijela rodbina je znala da sam ga ja mutila(bilo mi je 7)


Mislim da sva djeca vole da pomažu svojim roditeljima, ali na žalost neki roditelji misle da djeca smetaju (kao što već neko i reče).  Naravno, ima dana kad je i njima nešto mrsko (kao i nama odraslima).  Divno je što ste sve počele uvoditi ove radne navike relativno rano kod svoje djeceuser posted image user posted image user posted image
Bitno je pohvaliti dijete ako nešto dobro uradi, ali i ako se potrudilo, a rezultat nije baš najbolji.
Moja curica je još mala, ali svakako kod svojih učenika pohvalim i najmanji trud, a ne samo uspjeh... i oni cvjetajuuuuuuuuuser posted image

(odgovor članu Lulu_)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Radna navika djece
8.7.2009 14:55:59   
Anoniman
i ja se sjećam da sam nekad žudila da mi dopuste da usisavam. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Radna navika djece
8.7.2009 14:57:19   
NANICA
I kod nas je slicno kao kod svih do sada. Primarna obaveza je pospremiti sobu odn. sloziti igracke i vratiti na mjesto (nekad uspije a nekad ne, zavisi user posted image , ali trudimo se)
Ostale obaveze, ne primoravam je ali ako hoce, ne branim. Maloprije je htjela da pere sudje (nije bilo dovoljno za masinu) i kaze "hocu ja". Obukla rukavice i saprala dvije solje i kaze "ne mogu ja vise", pustila sam je i nisam je primoravala.

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Radna navika djece
9.7.2009 12:13:46   
Blue rose RR
Shee, pa nausisaval se po kući :)
Vjerujem da ti je to sada "omiljeni" kućni posao.user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Radna navika djece
9.7.2009 12:26:26   
Chuchi
Ovi sitni poslici za djecu su jako vazni! dok je vakta treba ih uciti da imaju neke obaveze, naravno ne nesto tesko za njih ili dosadno, nego nesto lagano,jednostavno i njima zanimljivo. nekada ih se mora nauciti da ponekad urade i nesto sto ne vole, ali je obavezno, i bolje ce se osjecati
poslije toga. Jer sve ovo je preduslov za uspjesno skolovanje, vidjecete aBd kad krenu u skolu, ako se ne nauce radnim navikama bice muke
i oko zadace i ucenja, nikada nece htjelti pisati, a moraju, jer od toga im zavisi uspjeh.

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Radna navika djece
9.7.2009 17:06:06   
slono
Ja imam starijeg sina od 6 godina i ako se za djecaka moze reci da je vrijedan i zeli uraditi, onda je on taj kojeg ce mnogi pohvaliti. Uz nanu je svasta naucio, mnoge zenske poslove i onda i od mene i drago mi je zbog toga. Mislim da ce puno toga da se usadi u njegovu glavicu i ostat ce, pa onda kad mu bude trebalo, znat ce to iskoristiti.
Ne dijelim poslove na muske i zenske i lijepo je da zna sve. Mene i brata mama je naucila svemu tako da smo joj pomagali u svemu kad je kuca u pitanju, ali skola naravno na prvom mjestu.
Kad uzmem stelex, skrivam se od njega jer ..... mogu li ja, daj meni...., a nekad mi se zuri pa uradim bez njega.
Jucer mi je dolazila prijateljica sa kcerkom, inace zive u USA i on cim je cuo da dolaze, kaze meni...... "Mama, odoh ja pospremiti posteljinu, dolaze nam gosti i potrijebiti igracke"......

Slatkis mali i krvopija moja!!!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Radna navika djece
10.9.2009 16:37:17   
acudesa
IZVORNA PORUKA: slono

Ja imam starijeg sina od 6 godina i ako se za djecaka moze reci da je vrijedan i zeli uraditi, onda je on taj kojeg ce mnogi pohvaliti. Uz nanu je svasta naucio, mnoge zenske poslove i onda i od mene i drago mi je zbog toga. Mislim da ce puno toga da se usadi u njegovu glavicu i ostat ce, pa onda kad mu bude trebalo, znat ce to iskoristiti.
Ne dijelim poslove na muske i zenske i lijepo je da zna sve. Mene i brata mama je naucila svemu tako da smo joj pomagali u svemu kad je kuca u pitanju, ali skola naravno na prvom mjestu.
Kad uzmem stelex, skrivam se od njega jer ..... mogu li ja, daj meni...., a nekad mi se zuri pa uradim bez njega.
Jucer mi je dolazila prijateljica sa kcerkom, inace zive u USA i on cim je cuo da dolaze, kaze meni...... "Mama, odoh ja pospremiti posteljinu, dolaze nam gosti i potrijebiti igracke"......


ja isto svog dječaka učim svim kućanskim poslovima, mm hoće da poludi kad vidi da mi on vadi veš iz mašineuser posted image
ali, u ovom diskriminativnom  životu želim da moj dječak sutra aBd pomaže svojoj ženi u svim poslovima, nema odvajanja, kad već ja imam problem neka ga moja snaha aBd-nema

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Radna navika djece
1.10.2009 12:02:03   
jupajdi
Ja sam Emina ukljucila u sitne obaveze oko pomaganja mami oko seke. To mu je bas bilo zadovoljstvo raditi, dodavati mami kremu, nositi prljavu pelenu, dati cistu.....bas je bio ponosan. Sada sam ga naucila da kada mu dodje neko od djece pospremi sam svoje igracke sa kojima su se igrali. Nekada mu i mama malo uleti pomci user posted image .
Mislim da djecu postepeno treba navikavati da pomazu, i zensku i musku.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Radna navika djece
26.10.2009 23:58:30   
neki
IZVORNA PORUKA: acudesa

IZVORNA PORUKA: slono

Ja imam starijeg sina od 6 godina i ako se za djecaka moze reci da je vrijedan i zeli uraditi, onda je on taj kojeg ce mnogi pohvaliti. Uz nanu je svasta naucio, mnoge zenske poslove i onda i od mene i drago mi je zbog toga. Mislim da ce puno toga da se usadi u njegovu glavicu i ostat ce, pa onda kad mu bude trebalo, znat ce to iskoristiti.
Ne dijelim poslove na muske i zenske i lijepo je da zna sve. Mene i brata mama je naucila svemu tako da smo joj pomagali u svemu kad je kuca u pitanju, ali skola naravno na prvom mjestu.
Kad uzmem stelex, skrivam se od njega jer ..... mogu li ja, daj meni...., a nekad mi se zuri pa uradim bez njega.
Jucer mi je dolazila prijateljica sa kcerkom, inace zive u USA i on cim je cuo da dolaze, kaze meni...... "Mama, odoh ja pospremiti posteljinu, dolaze nam gosti i potrijebiti igracke"......


ja isto svog dječaka učim svim kućanskim poslovima, mm hoće da poludi kad vidi da mi on vadi veš iz mašineuser posted image
ali, u ovom diskriminativnom  životu želim da moj dječak sutra aBd pomaže svojoj ženi u svim poslovima, nema odvajanja, kad već ja imam problem neka ga moja snaha aBd-nema

Potpisujem acudesauser posted image user posted image user posted image Kod mene sve muskadijauser posted image Ama ima da pomazu svojim zenama aBd,mada i meni MM SVE pomazeuser posted image Ali nedaj Boze da se meni nekad nesto desi,treba sve da znaju,od pranja sudja,peglanja,usisavanja itd.user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Radna navika djece
27.10.2009 0:29:43   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Mi smo odavno uveli radnu naviku kikici, nije to ništa pretjerano jednostavno obaveze koje su samo njene.
Npr: igračke koje je razbacala ona slaže, isto je i sa slikovnicama i bojicama. Prilikom postavljanja pribora za ručak njeno je da postavi mušemu i escajg (osim noževa), i rasporedi tanjire (tata ih donese).
Suđe iz perilice mi dodaje i ja slažem.
Pomaže svakom prilikom u kojoj ona nađe način (kako mi odrasli kažemo da smeta), da se igra.

Volim kada je pohvalim, a ona sva cvjeta, i hoće još da bude korisna. Jednostavno, postoji vrijeme kada je mama zauzeta, i da sama ne bih bila uskraćena za njeno društvo, i da je držim bliže sebi, onda joj nađem neku zanimaciju, da se vrti oko mene, a bude od koristi.


super stvar, bas mi se to svida, sto si ti to uvela user posted image user posted image user posted image user posted image
i nasa isto odavno pomaze, jest da je jos mala, al znam da je motoricki dovoljno razvijena, da moze neke stvari radit sama, tako da joj i nebranim, jer to ona sama od sebe hoce.mama ja brisem (hoce ona da brise), ili mama ja peglam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image (al to joj naravno nedam, pa cu joj morat da kupim onu za igranje)i tako masa tih stvari koji ona hoce da radi, tako da joj nebrannim, ako je to zadovoljava, onda neka radi.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Radna navika djece
27.10.2009 7:55:36   
Anoniman
Djeca se definitivno dobro osjecaju kad su korisna, kad nesto rade sto je kao posao za odrasle.
Moja kcerka hoce sve, cak nesto i sto bas nije za nju. Nekad ne znam da li da je odbijem ili da joj dam da to pokusa, jer zao mi da je povrijedim, a zao bi mi bilo i da se ona povrijedi.
Znaci hoce sve sto radim i ja, i kad joj kazem da pokupi igracke, hoce, ali da i ja s njom kupim.

Posto s vremena na vrijeme dodje neka teta da nam pomogne malo pospremit po kuci, kad joj kazem da pomogne mami, da ja ne mogu sve sama, bla bla bla ( to sve pricam da bi mi pomogla a da se ne ljuti ako ja ne mogu s njom), ona kaze, pa zovni mamu onu tetu nek ti pomogne. Ko veli dijete sto se zalis kad mozes rijesit sama.

(odgovor članu suncan_dan)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *