|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Samostalno pranje zuba
31.1.2008 10:08:56   
jupajdi
Ovo me već neko vrijeme zanima, kada klinci počinju sami prati zube?
Ne mislim na trljuckanje već na pravilno samostalno pranje, a ne da poslije još jednom vi morate oprati da budete sigurni da će svi zubići biti zahvaćeni.
Kod nas se pranje još uvijek svodi na to da on prvo malo promulja a onda ja još jednom sve dobro izribam.
Kada mogu očekivati da će to moći obaviti samostalno?user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Samostalno pranje zuba
4.2.2008 13:19:19   
travnicanka
Moja Ajla vec navrsene tri godine pere sama zube.
Mi smo joj pomagali dosta dugo,trudili se i ucili kako pravilno treba prati zube.Idemo redovno na preglede i zadnji put kad smo bili prala je sama zube  kod doktora da on vidi kako ona to radi.I super prosla je.....kaze doktor da je jako bitno od malih nogu da steknu naviku i da se osamostale.
Cesto joj kupujemo razne djecije cetkice i kaladont koji ona izabere tako da joj bude zanimljivo i drago prati zube....jer djeci zacas sve predje u dosadu pa moras malo fantazirati i truditi se da ne bude tako.
Veliki pozdrav!!!

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Samostalno pranje zuba
4.2.2008 13:47:13   
makana
eh i mene zanima odgovor na to pitanje
ne očekujem da će almedina skoro da počne s tim sama jer je već odavno dobila četkicu u ruke ali samo je žvaće
još je malena za pranje zubića svojom rukom i ja uvijek ponovim postupak poslije nje



_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Samostalno pranje zuba
4.2.2008 14:03:30   
hanabanana
Moja Hana je starija od tvog sina dva mjeseca, prilično dobro opere zube sama, ali ja joj pomažem priliko sapiranja. Ako vidim da nije najbolje oprala, onda ja ponovim.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Samostalno pranje zuba
3.7.2008 16:10:55   
makana
almedina ne zna da ispljuje kaladont, evo već dvadesetak dana kako peremo zubiće sa malčice malčice kaladonta (zeleni, jabuka, dječiji) na vrh četkice
al ispljuvat jok
sve proguta iako je nagnem nad lavabo i pokazujem kako da ispere
sad ej pranje zuba prava rutina i redovna obaveza, ali još (sad će joj akbgd 20 mjeseci) ne pere zube sama user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Samostalno pranje zuba
12.12.2010 20:39:13   
bebbe RR
Koliko stara djeca nauče sama prati zube? Ema zadnji mjesec sama pere ujutro. Uveče ih peremo dva puta - jednom ona, jednom ja. Čini mi se da je uopće ne zanima pranje zuba, već sisanje paste za zube:)

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Samostalno pranje zuba
12.12.2010 21:44:03   
anidla
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Koliko stara djeca nauče sama prati zube? Ema zadnji mjesec sama pere ujutro. Uveče ih peremo dva puta - jednom ona, jednom ja. Čini mi se da je uopće ne zanima pranje zuba, već sisanje paste za zube:)


a mene zanima od koje dobi djeteta prati zube s pastom?

za sad peremo ujutro i navece zube, onoliko koliko mi Noa to dopusti....prvo gleda mene kako perem zube, ja mu dam cetkica i ko fol on nesto mrljavi po ustima, kad ja zavrsim uzmem od njega cetkicu i polako perem dok on ne kaze nje nje nje (ne ne ne ) user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Samostalno pranje zuba
12.12.2010 21:48:52   
Hanady RR
ja sam djeci počela zube prati čim su se skupila prva 4user posted image user posted image user posted image user posted image

a sa pastom čim su se vilica donja i gornja ispunile...
tako hanadi pere od prve navrešene godine a farah od 14 mjesecauser posted image

patse su prilagođene djeci, uglavnom količina floura je ono što gledam a ukusi su uglavnom jagoda i banana za sada...vademekum paste
hanadi već traži ljutu pastu...pa joj poklonimo zorodent dječiji i ona uživauser posted image

ja samo pazim kako to starija radi, ali zaista pdavno to radi sama...i stražno voli da pere zube.
Mlađu nadgleda ona...i ako slučajno ne uradi kako treba, tipa kružno pranje kompletne vilice starija je fino upozori i kaže e sad za kaznu opet periuser posted image user posted image user posted image user posted image

al ide to fino zadovoljna sam, koliko izgledom zubića i higijenom tako i navikama...
njihovo jutro ima svoj red i počinje u toaletu umivanjem i pranjem zubića...
a večer isti tako...večera, tuširanjem zubići, pidžamica i krevetuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Samostalno pranje zuba
12.12.2010 22:31:35   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Koliko stara djeca nauče sama prati zube? Ema zadnji mjesec sama pere ujutro. Uveče ih peremo dva puta - jednom ona, jednom ja. Čini mi se da je uopće ne zanima pranje zuba, već sisanje paste za zube:)


a mene zanima od koje dobi djeteta prati zube s pastom?

za sad peremo ujutro i navece zube, onoliko koliko mi Noa to dopusti....prvo gleda mene kako perem zube, ja mu dam cetkica i ko fol on nesto mrljavi po ustima, kad ja zavrsim uzmem od njega cetkicu i polako perem dok on ne kaze nje nje nje (ne ne ne ) user posted image



Ema je odbijala pranje zuba, a onda nam je dr preporučila pastu za zube bez fluora, koju, kao, djeca vole. I, mi peremo zube od prvog, ujutro i uveče, a pastu imamo od prvog rođendana.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Samostalno pranje zuba
12.12.2010 22:33:15   
bebbe RR
Hanady, bravo za tvcoje princeze. I ja sam zadovoljna i navikom i  zubima. Čak nas je i zubarka pohvalila na redovnom pregledu.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Samostalno pranje zuba
12.12.2010 22:33:48   
anidla
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Koliko stara djeca nauče sama prati zube? Ema zadnji mjesec sama pere ujutro. Uveče ih peremo dva puta - jednom ona, jednom ja. Čini mi se da je uopće ne zanima pranje zuba, već sisanje paste za zube:)


a mene zanima od koje dobi djeteta prati zube s pastom?

za sad peremo ujutro i navece zube, onoliko koliko mi Noa to dopusti....prvo gleda mene kako perem zube, ja mu dam cetkica i ko fol on nesto mrljavi po ustima, kad ja zavrsim uzmem od njega cetkicu i polako perem dok on ne kaze nje nje nje (ne ne ne ) user posted image



Ema je odbijala pranje zuba, a onda nam je dr preporučila pastu za zube bez fluora, koju, kao, djeca vole. I, mi peremo zube od prvog, ujutro i uveče, a pastu imamo od prvog rođendana.



mozes li mi, molim te reci naziv proizvodjaca paste koju vi koristite ?

ali malo mi je konfuzija u glavi, kako ce Noa da ispljune pastu? on jos ne razumije tu rijec ;)

Hvala ti


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Samostalno pranje zuba
12.12.2010 23:05:00   
mummy
Moja E (uskoro puni 3 god) hoće sama da pere zubiće, meni ponekad dozvoli, ali još uvijek ne zna izaprati usta, stavlja pastu ali je i guta. Iskreno zaboravila sam kad je stariji sin počeo to u potpunosti samostalno raditi. Sve se nadam da će ona uskoro naučiti ispirati jer mi je baš neka nelagoda kad guta iako su sve dječije paste kao neškodive

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Samostalno pranje zuba
12.12.2010 23:12:50   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: bebbe RR

IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Koliko stara djeca nauče sama prati zube? Ema zadnji mjesec sama pere ujutro. Uveče ih peremo dva puta - jednom ona, jednom ja. Čini mi se da je uopće ne zanima pranje zuba, već sisanje paste za zube:)


a mene zanima od koje dobi djeteta prati zube s pastom?

za sad peremo ujutro i navece zube, onoliko koliko mi Noa to dopusti....prvo gleda mene kako perem zube, ja mu dam cetkica i ko fol on nesto mrljavi po ustima, kad ja zavrsim uzmem od njega cetkicu i polako perem dok on ne kaze nje nje nje (ne ne ne ) user posted image



Ema je odbijala pranje zuba, a onda nam je dr preporučila pastu za zube bez fluora, koju, kao, djeca vole. I, mi peremo zube od prvog, ujutro i uveče, a pastu imamo od prvog rođendana.



mozes li mi, molim te reci naziv proizvodjaca paste koju vi koristite ?

ali malo mi je konfuzija u glavi, kako ce Noa da ispljune pastu? on jos ne razumije tu rijec ;)

Hvala ti



Zove se NANA dent. Bijelo pakovanje, njemačke proizvodnje, kupuje se u apoteci i košta oko 4 eura, ovdje, u Sloveniji. Ima i plavo pakovanje, ali taj je za stariju djecu, sadrži fluor.
Meni je zubarka rekla da ovu pastu koristimo sve dok Ema ne nauči ispljunuti, jer je potpuno neškodljiva. Mislim, ona je rekla pastu bez fluora, a mi smo dobili ovu od teta u apoteci kada smo je tražili i sada je stalno kupujemo.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Samostalno pranje zuba
14.12.2010 11:06:54   
emma.L
Ema trlja uvijek prva, a onda ja potvrdim sve još jednom. Zna i ispljunuti pjenu od paste i isplahnuti usta, ali već sam pisala o njenom prkosu pa tako često namjerno proguta vodu i još mi kaže kako je progutala.
Mislim da će još dugo trebati nadzor, jer nema strpljenja četkati koliko treba-zanimljivo je pola minute user posted image .
Peremo od prvog rođendana bez paste, a od drugog sa ovim dječijim pastama. Moramo naći neku bez fluora (obilazila sam ljekarne, ali nitko nije imao ništa posebno - Colgate, Signal i sl., što se svugdje može naći). Znate li je li Chicco pasta bez fluora?

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Samostalno pranje zuba
14.12.2010 11:16:18   
bebbe RR
emma.L, ja ne znam, ali, pogledaj, to je obavezno naglašeno na pakovanju.
A, što se tiče dužine pranja zubića, mi imamo onaj pleščani satić upravo u tu svrhu, pa nikad ne izdrži tako dugo. Zubarka kaže da je to normalno i da ne treba siliti, da će s vremenom navići da ih pere 3 minute.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Samostalno pranje zuba
14.12.2010 11:36:22   
ziki
Samostalno peremo zube oduvijek tj od nekog 7 mjeseca sa onom okruglom četkicom baby love. On se ubi trljajići. Pastu stavljamo od nekih 18 mj smo po malo jer na svim piše da se ne preporučije gutanje. On inače ponekad proguta ponekad fino napravi pjenu i ispere kako mu dođe. Inače nikad ne pere zube 2 min koliko je naš pješčanik već kraće. Meni je trenutno bitnije da on to sam radi i da je redovno, fino se uštelio i izuzetno rijetko trebam da intervenišem (u sličaju da je ljut ili bolešljiv )
Danas ću potražit po apotekama tu pastu Nana dent. Inače on sam sebi bira četkicu i pastu, trenutno je kupio neku dontodent junior u dm sa slikama životinja, pošto je za malo stariju djecu stavljam izuzetno malo i jedva čekam da malo odćejfi pa da kupujemo drugu ako ja ovu u apoteci ne nađem


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Samostalno pranje zuba
14.12.2010 12:24:57   
bebacha
uh ja jos nisam ni pokusala dati joj da sama pereuser posted image user posted image user posted image user posted image veceras cuuser posted image a gdje ima taj pjescani sat,to je pravo pametna ideja.mozda u Dm-uuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Samostalno pranje zuba
14.12.2010 13:05:04   
ziki
Mi smo sat kupili davno u apoteci a znam da ima u DM skoro smo uzimali za bratanicu mm sa nekim medomuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Samostalno pranje zuba
14.12.2010 15:54:26   
Anoniman
Moj žvače četkice za zubeuser posted image , ne zna trljati, promjenili smo do sada nekoliko četkica...još uvijek ne koristimo pastu za zube šta bi tek bilo sa njeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Samostalno pranje zuba
14.12.2010 16:00:58   
ziki
Pojeo bi pastu i tražio jošuser posted image tako je kod nas bilo na početku

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Samostalno pranje zuba
14.12.2010 16:13:37   
sporty mamaa
Ja imam pjescani sat iz kinder jajetauser posted image Sta mislite koji kaladont smijem dati malenoj, ima 2 god, znam da ne zna pljunut, ali nece da pere bez kaladontauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Samostalno pranje zuba
14.12.2010 16:29:14   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Ja imam pjescani sat iz kinder jajetauser posted image Sta mislite koji kaladont smijem dati malenoj, ima 2 god, znam da ne zna pljunut, ali nece da pere bez kaladontauser posted image user posted image user posted image


Pa, navodno oni koji ne sadrže fluor nisu opasni za djecu koja gga popaju.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Samostalno pranje zuba
5.1.2011 15:38:52   
Blue rose RR
U DM-u sam prije neki dan kupila pješčani sat, košta oko 3 KM. Dobro je pomagalo, jer dijete se hem zabavi gledajući u sat, hem provede dovoljno vremena perući zube.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Samostalno pranje zuba
5.1.2011 16:02:01   
Dida79

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

U DM-u sam prije neki dan kupila pješčani sat, košta oko 3 KM. Dobro je pomagalo, jer dijete se hem zabavi gledajući u sat, hem provede dovoljno vremena perući zube.

Kako sam gotovo uvijek u nekoj frci naletim i kupim taj pješčani sat user posted image user posted image user posted image
Aaaaaaaaaaa cure drage od tada sam mišiće nabildala perući zube user posted image user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Samostalno pranje zuba
5.1.2011 16:17:56   
Visnja RR
super savjet za pješčani sat...
još da mi je znati kako natjerati asju da koristi kaladont...
al moram priznati da imamo pastu od 2 do 6 g. i piše fluor... dakle da kupim drgu...
mi za sada samo trljamo četkicom zubice... prvo ona a onda pusti mene ...
kod nas je sve po sistemu "bolje išta nego ništa" user posted image


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *