|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Inzulinska rezistencija i siofor tablete
13.7.2009 13:04:58   
Zoe
Zdravo cure mojeuser posted image
eto nakon peripetija sa nalazima hormona, dočekah i ja terapiju - dakle kao što naslov kaže dobila sam Siofor tablete, malo sam googlala, vidjela da su to u biti Gluformin tablete(isti sastav, različiti proizvođači, time i naziv - ako sam dobro shvatilauser posted image ).

Sad me zanima da li je ko od naših forumašica, eventualno vaših poznanika koristio ove tablete i kakva su iskustva s njima, dobro bi mi došao svaki odgovoruser posted image

Hvala svimauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 30.12.2010 10:42:32 >


_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Siofor tablete
13.7.2009 14:15:41   
nikita
Moj tata pije te tablete radi šećera user posted image
Mozda ima vise namjena...


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Siofor tablete
13.7.2009 14:18:04   
Zoe
Hvala nikita što si se javilauser posted image
Ove tablete se daju kad imaš i povišenu inzul.rezistenciju koja može biti problem pri zatrudnjivanju, pa se obično daju u kombinaciji sa Klomifenom radi  stimuliranja ovulacije..

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Siofor tablete
13.7.2009 14:50:35   
nikita
Ahaaa nadam se da ce njihova primjena uroditi plodom...od srca ti to zelim...

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Siofor tablete
13.7.2009 14:54:47   
Zoe
Hvala nikitauser posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Siofor tablete
13.7.2009 15:51:05   
snowrose
Cao,Zoe.Kako sam shvatila prije te terapije si imala problem sa hormonima.Interesuje me kojim,jer i mene zezaju-tačnije Fsh,Lh i Prl( s tim da su mi se ova zadnja dva uredovala,ali ne i Fsh).

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Siofor tablete
13.7.2009 16:55:11   
stella
Draga Zoe moja mama koristi te tablete radi diabetesa tip 2.Prezadovoljna je za namjenu kojoj joj koriste a nadam se da ces i ti biti.
SRETNOuser posted image user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Siofor tablete
13.7.2009 19:42:31   
Zoe
Snowrose, ne znam da li tebi ove tablete mogu pomoći, obično se daju kad radiš OGTT test sa inzulinemijom(test opterećenosti glukozom) u sklopu obrade steriliteta,  pa ti vrijednosti odudaraju od ref.vrijednosti- kao u mom slučaju-, onda to može biti prepreka začeću, pa endokrinolozi kombiniraju  taj lijek u kombinaciji sa Klomifenom da pospješe ovulaciju.
stella, hvala na informaciji i na lijepim željamauser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.8.2010 13:52:36 >


_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Siofor tablete
13.7.2009 19:57:00   
snowrose
Hvala na odgovoru.Nadam se da će ti pomoći.user posted image
Ma ja ti se hvatam za slamku,pa čim čujem da je neko imao problem sa hormonima uključim se s nadom da će mi nekako pomoći.Ja sam trenutno grozna zbog nalaza Fsh koji se povisio haos,a trebala uskoro na stimulaciju O.user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Siofor tablete
13.7.2009 19:59:24   
Zoe
Šta ti endokrinolog kaže za to povećanje  FSH ?  Zaboravih ti reći da je za snižavanje prolaktina dobra konopljika (pisali su na RR o tome) tzv. vitex agnus (Konopljika ne sadrži hormone – njeno djelovanje se temelji na smanjenju lučenja prolaktina putem dopaminergičkih neurona, čime uspostavlja ravnotežu progesterona i estrogena u menstrualnom ciklusu - smanjuje estrogen, FSH i prolaktin, a povećava progesteron.
Njemačka Komisija E, osnovana od njemačkog Ministarstva zdravstva, preporučuje dnevnu dozu od 30-40 mg suhog ektrakta ili tinkture konopljike, tijekom više mjeseci. Za tretiranje PMS-a, treba ju uzimati tijekom 6 mjeseci, a kod neplodnosti i amenoreje tretman može potrajati i do 18 mjeseci.

Kontraindikacije: konopljika se ne koristi kod osoba koje koriste oralne kontraceptive i hormonsku nadomjesnu terapiju. Treba ju izbjegavati tijekom trudnoće i dojenja.)



< Poruku je uredio Zoe -- 13.7.2009 20:05:15 >


_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Siofor tablete
13.7.2009 20:06:34   
snowrose
Nisam nikad bila kod endokrinologa,sve mi trenutno vodi dr Balić iz Tz.čula sam za konopljiku,ali kod mene su menstruacije redovne,pa me strah da ih ne zeznem konopljikom.Znam čudno da imam hB menstruacije i to je ono što zbunjuje dr u mom slučaju,a i jajnici su mi mašala super,pa slika i ton nisu usaglašeni.user posted image

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Siofor tablete
13.7.2009 20:09:44   
snowrose
Meni se Prl spustio malo ispod granice 57.Lh i svi ostali hormoni su mi ok.SAMO Fsh.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Siofor tablete
13.7.2009 20:13:35   
Zoe
Draga snowrose, nadam se da ćeš ubrzo naći rješenje za FSHuser posted image , žao mi je što ti ne mogu više pomoći.
Hvala ti na lijepim željama, da nam se objema obistiniuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Zoe -- 13.7.2009 20:25:20 >


_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Siofor tablete
13.7.2009 20:22:05   
snowrose
Hvala ti draga,nadam se i ja.

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Siofor tablete
14.7.2009 9:06:30   
nesa

Snowrose ja sam  za povisen fsh uzimala 2 smokve u maslinovom ulju nataste svako jutro vrlo dugo i sa 10 mi je dosao na 7 i tako je vec par mjeseci, probaj i ti mislim da ces uspjeti.
Pozzz

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Siofor tablete
14.7.2009 9:11:16   
snowrose
Hvala ti.I ja uzimam,sad onu dužu verziju.I kod mene je bio u tendenciji pada.Da bi mi opet 3x se povećao.user posted image user posted image user posted image Nastavit ću sa smokvama i dalje jer kontam da mi nije rast uzrokovalo uzbuđenje jer sam krajem jula trebala na stimulaciju O.

(odgovor članu nesa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Siofor tablete
14.7.2009 9:13:55   
snowrose
Draga,koji si dan inače vadila hormon Fsh jer izgleda da svaki dr ima drugo mišljenje.Kod mene je najbolji kad radim 3. dan,ali sam sad zbog vikenda radila 5. dan i fuj.

(odgovor članu nesa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Siofor tablete
14.7.2009 9:59:52   
nesa

Vadila sam na 3 DC

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Siofor tablete
14.7.2009 12:23:12   
brzamala
Ja sam draga,pila te tablete,tj. pila sam gluformin 2puta 1 ,skoro 1. god.Odlicne su tablete,meni su dosta pomogle.One se daju zenama sa PCOS jajnicima jer su nova naucna istrazivanja pokazala da PCOS nastaje od inzulinske rezistencije sto u kasnijim godinama prerasta u dijabetis tipa 2.Zene su imale jako dobra iskustva sa kombinacijom ovih tableta sa klomifenom.Meni su ispocetka izazivale mucninu,proljev i ubrzano umaranje ali to je normalno dok se organizam ne navikne.Najbolje je to sto nemaju nikakvih nus pojava po zdravlje ako su bubrezi i jetra uredu..Ovo mi je rekla dok. iz Rijeke koju sam konsultovala jer sam ih ja pocela piti na svoju ruku.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.8.2010 13:53:03 >

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Siofor tablete
14.7.2009 12:30:13   
Zoe
e brzamala kod tebe i mene, haman sve istouser posted image user posted image
meni je propisala od 500 mg po 1x dnevno, jesi li ih ti koristila u kombinaciji sa Klomifenom i na koji način su tebi pomogle? Čitala sam da njihovim korištenjem dolazi i do gubitka kilažeuser posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Siofor tablete
14.7.2009 16:48:07   
brzamala
Nisam ih pila sa klomifenom jer mi dok. uopce nije htjela propisati gluformin kad sam joj trazila ,nije jos bila cula da se koriste za tu svrhu.Mozes mislitiuser posted image Pa sam ja onda lijepo na svoju ruku pila tabletice.Uz njih sam bila smrsala,dosta su mi skratile cikluse,a inace su mi jako dugi ciklusi,zna kasniti po nekoliko mjeseci a uz njih sam dobijala na svakih 45-50 dana.Sto je za mene bio veliki napredak.Primijetila sam da sam imala i ovulaciju od njih, po svim simptomima a imala sam i puno plodne sluzi.Generalno sam se bolje osjecala od njih,cak su mi smanjile i apetit.Samo jedan savjet,Zoe,obavezno ih pij uz jelo  ili poslije jela,jer ce ti onda biti manje muka. Njima treba 3 mjeseca da potpuno djeluju ali sam sigurna da ce ti pomoci,samo izdrzi.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.8.2010 13:53:27 >

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Siofor tablete
15.7.2009 7:35:25   
Zoe
Hvala ti puno na svim informacijamauser posted image , baš zbog tih popratnih pojava doktorica mi je naglasila da ih uzimam uz ručak i da će mi ispočetka biti malo teško, al nema veze, sve za naše user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.8.2010 13:53:14 >


_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Siofor tablete
15.7.2009 8:47:40   
proljeće
Zoe,samo da ti javim da sam i ja pod terapijom siofora već odprilike 3 god. imam PCOS,u početku sam pila manju dozu a sada 3x po 850 mg,što je i maksimum za ovu vrstu bolesti.Endokrinolog mi je dao kada je na osnovu testa ustanovila hiperinzulinemiju,na početku sam imala malo problema dok se nisam navikla ali ništa strašno,uz njih sam koristila i klomifen kao i gonale, nije urodilo plodom ali nadam se da će u budućnosti.Menstruacije su mi se stabilizovale ali sam radila laparoskopiju tj.inciziju  ovarija pa mislim da je od toga ali vjerovatno su i one imale učinka, jer sam ja teži slučaj sa tim ciklusima,skoro da nikako nisam imala bez tableta nekih 15 god.,eto toliko šta te još zanima samo pitaj

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Siofor tablete
15.7.2009 10:51:31   
Zoe
proljeće, hvala ti puno na odgovoru, nemam klasični pcos, ako sam na Dabrostonu redovno dobijam, inače bez njega  user posted image  su mi svakih 60- tak dana. Na UZV su mi jajnici čisti, jedino testosteron i inzulinemija mi povišeni,blago mi povišen i prolaktin,a imam i nizak progesteron, ovaj Siofor bi trebao u kombinaciji sa Klomifenom i Dabrostonom da pomogne, pa nadam se da ću uspjeti kad-taduser posted image user posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu proljeće)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Siofor tablete
15.7.2009 11:12:44   
proljeće
naravno, samo naprijed ja ti želim da što prije ugledaš svoj user posted image

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *