|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Skola osjetljiva djeca
4.2.2014 10:23:09   
Majkovski
Skola je jako stresna za prvacice i njihove roditelje...medjutim sta napraviti kada dijete i u drugom razredu place za svalku sitnicu? Recimo ucitelj ostavi razred jer imaju engleski sa drugom nastavnicom malena pocne plakati i tako radi sitnica. Razgovor, prica, obecanje i sutra sve isto. Trema, stres, plac pa cak i to da uneredi u gacice u samoj ucionici a ne zeli nikome reci. Da li je to razmazenost, nedostatak drustva njenih godina. U njenom prvom razredu roditelji su se vratili iz inostranstva i nema ovdje drustva samo nas odrasle. Kako da je oslobodimo, povezemo sa djecom.. Pokusali smo sa djecom iz razreda mada svi oni imaju svoje grupice, ona zivi iu drugom dijelu grada. Djeca su okrutna jer joj hajmo reci ok ide bosanski, tesko govori slovo R jer je odrasla na eng podrucju. Izgube strpljenje sa njom ne zele je slusati ona se zatvara u sebe gleda crtice, samo prica o njima kao da su stvarni svijet. Roditelji joj kao i vecina rade citav dan , nakon deset sati posla tesko je ispraviti i dovesti sve pod konyrolu. Stvarno sam zabrinuta tetka. Sta da radimo? Ja sam odlucila dok sam na porodiljnom da joj pomognem ali ne znam kako. Odvesti je u igraonu? Veca je od sviju ipak joj je jos malo pa osam godina. Ne znam... Hvala vam
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Skola osjetljiva djeca
4.2.2014 10:35:46   
Skvo RR
Moj savjet je da je ukljucite u aktivnosti izvan skole. Imate sada klizanje, mozda neki sport...Balet, ples, zavisno od afiniteta djeteta.
Moja curica recimo trenutno ide na klizanje i u skolu slikarstva...
Ona je velika da ide u igraonicu.
A u koju skolu ide?

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Majkovski)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Skola osjetljiva djeca
4.2.2014 10:41:00   
Lejla Ka
Pedagog, učiteljica, dječiji psiholog. I roditelji! Tetka je tetka, najbolja na svijetu, ali bez uključenosti roditelja ništa ne ide. OK rade, OK umorni su, ali kao i svi mi. Kad dođu kući posvetiti se djetetovim problemima.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Skola osjetljiva djeca
4.2.2014 10:49:30   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Pedagog, učiteljica, dječiji psiholog. I roditelji! Tetka je tetka, najbolja na svijetu, ali bez uključenosti roditelja ništa ne ide. OK rade, OK umorni su, ali kao i svi mi. Kad dođu kući posvetiti se djetetovim problemima.


ma zans nisu svi isti pa ni roditelji , meni ej zao curice jer je ocito to sto je promjenila sredinu njoj jako tesko palo , i imam osjecaj da svoje nezadovoljstvo zbog istog tako pokazuje . NE znam iskreno da djecica mala mogu biti tako zloca da je ne prihvataju zbog R ili slabijeg bosnaskog . Sa djevojcicom treba raditi , roditelji koji rade trebaju ipak naci vremena za to djete , jer ona ocito nije zadovoljna sa stanjem u kojem je , kaos to Skvo rece treba je ukljuciti u neke aktivnosti , sta voli neka bude s djeocm koja imaju iste interese .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Skola osjetljiva djeca
4.2.2014 13:15:36   
Majkovski
@Skvo RR. MOzes li mi reci molim te gdje ide u skolu slikarstva, jer moja mezimica jako voli crtati slikati. Da li slucajno znas ima li neka na podrucju uzeg centra?
@Mirkica sto se tice skolskih aktivnosti zaista oba roditelja mnogo rade sa malenom. Mnogo razgovaraju oko desavanja u skoli medjutim odgovor je vecinom isti....bila sam sama na odmoru, svi imaju svoje drustvo,....Razgovarali su i sa uciteljem koji kaze da je ona super iz svih predmeta samo povucena. Pokusat cemo sa nekim aktivnostima recimo slikarstvo je divno....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Skola osjetljiva djeca
4.2.2014 14:40:51   
Hanady RR
ovo je dijete do skoro 8 godina....kojem se dešava ovo
''Trema, stres, plac pa cak i to da uneredi u gacice u samoj ucionici a ne zeli nikome reci.''

Mislim da bi uključenje pedagoga, učitelja i dječijeg psihologa trebalo...

POred toga mnogo je aktivnosti koje se nude u glavnom gradu...
od sporta, do hora, hobi radionica itd....
međutim nju treba podtsaći da se obraća osobama oko sebe...

Ne znam koja je to škola...
gdje učitelj tako olako dozvoljava grubi odnos durge djece prema njoj...radi različitosti, poteškoća u jeziku itd...
no u svakoj školi imamo i posbene porgrame za djecu s aposbenim potrebama kkoji u svojim dojeljenjima ne osjećaju se dobačeno...tako da ja bih lično razmislila i o durgoj sredini koja je mnogo komotnija i zainteresovanija da novo dijete smjesti u svoje okvire...

I također se slažem...tetka jeste tetka...ali sve aktivnosti van doma trebaju biti vezane za roditelje...čak i ako odlučite se za školu slikasrtav mislim da o tome sa njom roditelj treba voditi brigu...
jer je očito da jako malo vrmena imaju opće u poslijepodnevnim satima zajedno..ako i to vrijeme preuzme neko durgi a ne roditelj ja nisma sigurna koliko će to za nju biti pozitivnouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Majkovski)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Skola osjetljiva djeca
4.2.2014 16:05:57   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Majkovski

@Skvo RR. MOzes li mi reci molim te gdje ide u skolu slikarstva, jer moja mezimica jako voli crtati slikati. Da li slucajno znas ima li neka na podrucju uzeg centra?
@Mirkica sto se tice skolskih aktivnosti zaista oba roditelja mnogo rade sa malenom. Mnogo razgovaraju oko desavanja u skoli medjutim odgovor je vecinom isti....bila sam sama na odmoru, svi imaju svoje drustvo,....Razgovarali su i sa uciteljem koji kaze da je ona super iz svih predmeta samo povucena. Pokusat cemo sa nekim aktivnostima recimo slikarstvo je divno....

poslala sam ti informacije putem pp-a.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Majkovski)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Skola osjetljiva djeca
10.3.2014 15:53:55   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Majkovski

Kako da je oslobodimo, povezemo sa djecom.. Pokusali smo sa djecom iz razreda mada svi oni imaju svoje grupice, ona zivi iu drugom dijelu grada. Djeca su okrutna jer joj hajmo reci ok ide bosanski, tesko govori slovo R jer je odrasla na eng podrucju. Izgube strpljenje sa njom ne zele je slusati ona se zatvara u sebe gleda crtice, samo prica o njima kao da su stvarni svijet. Roditelji joj kao i vecina rade citav dan , nakon deset sati posla tesko je ispraviti i dovesti sve pod konyrolu.


Zašto na sav stres ( preseljenje iz jedne u drugu sredinu ) dijete upisati u školu koja je na drugom kraju grada?!
Zar se ne bi bolje uklopila u školu koja joj je blizu mjesta stanovanja upravo iz razloga što bi u školu išla s djecom koja su joj i djeca iz susjedstva?!

Sa dijetetom treba razgovarati....i razgovarati.

Ja često nemam vremena za sebe, ali za djecu uvijek moram imati....naročito ako ćutim nešto što mi prešućuju.

(odgovor članu Majkovski)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *