|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Skole s produzenim boravakom
8.2.2011 22:31:43   
amdi
Evo stiglo vrijeme dai ja pripremamškolarca prvačića pa se pitam kakav je produženi boravak u školama, šta se radi tamo, jeste li zadovoljni, malo iskustva vas roditelja starije djece. Meni ne treba svaki dan produženi, čak nekad neće trebati da ostane ni dva sata pa se pitam ima li popusta u tom slučaju, ili mi je bolje tražiti neku privatnu varijantu - već sam vidjela blizu škole u koju A kreće ima jedno privatno obdanište sa uslugom produženog boravka i pratnjom djeteta u školu i iz škole. Kakva su vaša iskustva?

< Poruku je uredio Visnja RR -- 6.4.2015 12:58:24 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: produženi boravak
9.2.2011 11:43:50   
hanabanana
Pokušaj izbjeći školu koja nema produženi u okviru škole nego tu uslugu pružaju vrtići, nebitno koji - državni ili privatni.

Ja sam vrlo zadovoljna produženim boravkom koji koristi moja kćerka.
Mogao bi biti bolji, uvijek može bolje, ali sam u konačnicni zadovoljna.
Imaju bolju hranu nego što je imala u vrtiću.
Barem tri puta sedmično imaju voće, da ne govorim nešto drugo.

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: produženi boravak
9.2.2011 13:22:12   
bebacha
ja prvi put cujem da to postoji u nasoj drzavi.mislim da to kod nas nema al je super ako bas ima u Sarajevu.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: produženi boravak
9.2.2011 14:00:17   
ziki
Ima i u Gračanici ne u državnom obdaništu već u onom privatnom, vidjela na letku.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: produženi boravak
13.2.2011 0:28:57   
N_N
Naša kćerka ide u produženi, od početka. Sada je III razred. U sklopu škole je produženi boravak. Ja nisam baš za tu opciju produženog b. u vrtićima iz razloga izlaska- ulaska iz jedne ustanove u drugu, praktičnije mi je ovako, i onako im je torba teška užas user posted image  Da li sam zadovoljna ili ne..... teško pitanje, dalo bi se polemisati.... U biti, na produženi b. gledam kao mjesto gdje mi je dijete sigurno dok ne dođemo po nju. Nisam niti sada očekujem neku pozitivu u smislu da će nešto novo naučiti isl. Urade domaću zadaću ali ja to ne prepuštam tek tako, kući sve nanovo radimo i kontrolišemo. Učiteljice, razumljivo, nemaju vremena obratiti pozornost na svu djecu pa se nerijetko dese prepirke, prepucavanja pa čak i tuča user posted image user posted image  Ono što mene nervira je da nema neke umjerene discipline u smislu da jedna grupica galami dok druga radi zadaću, treća se, pak, igra itd itd. Nekako imam osjećaj da svi rade šta im je volja u datom momentu. Uglavnom, da skrati, sve cajke koje moja S zna, zna ih iz produženog b., žargonske riječi, način preglasnog komuniciranja, djeca u boravak nose stvari za koje ja smatram da im nije mjesto (šminka user posted image , šnale, gumice, nakit, igračke isl.). Ili ja imam neku falinku pa smatram da bi se princip rada u produženom b. trebao mijenjati ili to stvarno sve tako treba biti user posted image  Ja sam za opciju ponavljanja gradiva, društvenih igara, boravka na otvorenom - u dvorištu (kada vrijeme to dozvoljava) a ne da naša djeca gledaju kako se učiteljice, ispred njih, šminkaju user posted image  te da se polemiše koja boja sjenila za oči odgovara kojoj boji očiju user posted image
Na kraju da sumiram, jedino čime sam zadovoljna je ishrana. Odličan redoslijed prehrane od doručka, ručka, užine. To je user posted image  Za ostalo...... jedva čekam da dođemo do faze da ne mora ostajati u produženom boravku jer kad sagledam naša S ništa pametno nije naučila u njemu. Znači, po meni, produženi boravak je nužno zlo!
Eh da, to "zadovoljstvo" košta 170 KM.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: produženi boravak
13.2.2011 21:00:29   
amdi


Hvala vam na savjetima, ova škola u koju ja namjeravam upisati A ima produženi boravak, ali sam mislila možda je bolje privatno... pa zato pitam. I da, ovo i jeste nuzno zlo, tj. ostajao bi u skoli samo onoliko koliko sam ja na poslu a to je 5-6 sati dnevno, ne ocekujem da ce nesto posebno tamo nauciti...

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: produženi boravak
4.6.2011 0:07:25   
gwen
pozdrav svima,ja bih vas zamolila za pomoc...naime imam dijete koje treba da krene u prvi razred,ali posto muz i ja radimo nemamo nikoga da cuva i vodi dijete u skolu.pa smo ga htjeli upisati u skolu na podrucju u kojem ne zivimo,da bi dijete moglo ici u produzeni boravak u gradski vrtic,jer oni ne vode djecu u druge skole nego u samo dvije koje su im u blizini.e sada ja neznam sta da radim,posto radim na odredjeno vrijeme i neznam da li cu dobiti ugovor za stalno,sto bi trebala znati tek nakon pocetka skole,a bojim se upisati dijete u tu skolu,pa onda da ne dobijem stalni posao,sta da radim? opet dijete prebacuj u drugu skolu.to mi je malo previse mucenja za dijete.cak sam razmisljala da napustim posao,da napravim pauzu jednu godinu pa da onda nesto trazim jer u mejdu vremenu bih zavrsila neku skolu koju sam zapocela,a i moje dijete bi lakse savladalo sve poteskoce na pocetku koje dolaze u skoli,jer bih ja bila s njim tu prvu godinu,a iduce bi godine imao opet netko tko bi ga cuvao.znaci samo nam je ova prva godina problem,ali nije mi se bas lako odluciti na takvo nesto,jer i sami znamo kako je tesko za posao ,iako zivimo po prilicno dobro i lijepo.bojim se da necu sljedece godine naci drugi posao,jer vrjeme kada sam bila nezaposelana bilo mi je jako tesko zbog toga sto sam bila kod kuce i nisam radila,a i moj sin je bio beba tada.pocela sam da radim tek kada je napuno 4 godine,ispala mi je prilika za posao i ja sam je prihvatila.neznam mozda se pomalo i bojim opet kuca...jer znate i same drage mame kako je biti domacica,pogotovo ako ste mladi roditelj i ako vam se ne svodi sve na kucu.neznam mozda sam malo sebicna,ali bas iz tog razloga da bi odlucila sta je najbolje za moje dijete ja vas molim,molim da mi pomognete.u nadi da cete mi pomoci i dati neki dobar savjet unaprijed vam se zahvaljujem i puuuuno vas pozdravljam

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: produženi boravak
30.8.2013 11:36:42   
shpagica
Zna li neko da mi preporuci produzeni boravak na podrucju starog grada (Kovaci) i ako imate informacije kako to izgleda u OS Saburina?

Da li znate ima li OS Mula Mustafa Baseskija na Logavinoj produzeni boravak?

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: produženi boravak
30.8.2013 11:41:11   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: shpagica

Zna li neko da mi preporuci produzeni boravak na podrucju starog grada (Kovaci) i ako imate informacije kako to izgleda u OS Saburina?

Da li znate ima li OS Mula Mustafa Baseskija na Logavinoj produzeni boravak?



Imauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: produženi boravak
30.8.2013 11:41:45   
shpagica

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: shpagica

Zna li neko da mi preporuci produzeni boravak na podrucju starog grada (Kovaci) i ako imate informacije kako to izgleda u OS Saburina?

Da li znate ima li OS Mula Mustafa Baseskija na Logavinoj produzeni boravak?



Imauser posted image



Super, a kakvi su utisci?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: produženi boravak
30.8.2013 11:48:59   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: shpagica


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: shpagica

Zna li neko da mi preporuci produzeni boravak na podrucju starog grada (Kovaci) i ako imate informacije kako to izgleda u OS Saburina?

Da li znate ima li OS Mula Mustafa Baseskija na Logavinoj produzeni boravak?



Imauser posted image



Super, a kakvi su utisci?


Moja ga cura ne koristi...
opet smo napravili varijaciju sa mojom mamom...
ali sma u istom bila u fazi raspitivanja, upoznala tetu koja radi ( teta Azemina) obišla sve...i da ti kažem jako mi se dopalo..
čisto uredno, podjeljenje porstorije za jelo i za učenje, igranje....

Inače učiteljice koje su prije bile dole su sada učiteljice našoj djeci...
po tome mogu ti reći vrlo vrlo obećavajući ikadara im je u prouženom...

djeca dosta rade, imaju ipunjeno vrijeme, uče mnogo toga i trude se oko njih...

hrana koja me zanimala je iz njihove kuhinje...
a ta teta koju gore spomenuh je inače slučajno je sretnem rodica moje mame i znam je dovano...kako reče da ima ona veze sa kuhanjem tu sma si odmah bila ukinula brigu :)))

Eh sad...kćer naše Lejle Ka koristi produženi...
njoj pošalji PP sigurno ima bolje i detaljnije jer isti koriste...
a budi slobdna nazavti školu evo i danas, naša direktorica je zaista pristupačna osoba, popričaj sa njom i odeš u obilazak kao i ja tada.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: produženi boravak
30.8.2013 12:05:28   
Ramona11
Evo moje misljenje o produzenom boravku u skoli i privatnoj ustanovi, ako koga zanima.

Recimo primjer KSC na Stupu ima produzeni boravak u jednoj skolskoj prostoriji u kojoj boravi oko 30-ak djece.
Buduci da djeca tamo provode skolske sate i ostatak dana najcesce do 16 ili 17 sati dok roditelji zavrse s poslom meni je vise nego strasno kad bi moje dijete bilo zatvoreno u jednu prostoriju cijeli dan. Koliko sam mogla primijetiti ta djeca su vrlo rijetko na skolskom igralistu.

U vrticu koji je uz KSC ima privatni produzeni boravak i djeca tu borave na jednom kompletnom spratu. Imaju 3 ucionice, veliki dnevni boravak, blagovaonicu, van veliko igraliste za sport i manje igraliste od vrtica s ljuljackama i ostalim igrarijama za djecu.

Program je sljedeci:
1. uciteljice sacekaju djecu u skoli, preuzmu ih i povedu do produzenog boravka.
2. slobodne aktivnosti do rucka
3. rucak
4. izrada domace zadace - sa svakim djetetom se posebno prodje zadaca i pregleda
5. izlazak na neko od igralista/ odmor u dnevnom boravku /grupni rad s djecom/igre - sve u zavisnosti od vremenskih uvjeta i zelje/potrebe djece
6. roditelji preuzimaju djecu i odvode ih kuci

S djecom se stalno vjezba, radi, pripremaju skolske priredbe, kao i priredbe za produzeni boravak u sklopu vecih blagdana Bozicni koncert, Humanitarni koncert, na kojima djeca ucestvuju - pjevaju, plesu, glume, recituju...
Preko raspusta su djeca u produzenom boravku na cjelodnevnom za isti iznos. Cini mi se da je oko 250 KM.

Ne reklamiram, mislim da su cak i popunjeni, ali eto mislim da bi svoje dijete radije upisala u neki od tih privatnih produzenih boravaka jer su malo slobodniji i prostorom i sadrzajem bogatiji. Mada se slazem da je to nuzno zlo.

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: produženi boravak
30.8.2013 12:30:52   
M kao Mama
Ramona, skoro da je identično i kod nas, samo kod nas je 200 KM, moja kreće u utorak akobogda ,a do sada je tu išla u vrtić, mislimna našu ustanovu, a ne na KSC, helem, sa dosadašnjim sam bila više nego zadovoljna i stoga sam se odlučila da ide u produženi,mada donekle i nije morala, bila je opcija da nađšem teu da je odvodi i dovodi, a sa naanom i bebom da bude kući, ali kada sam se samo prisjetila koliko su sa njim aradili dok je bila u vrtiću i kako im je zaista lijepo, a i njena želja da nastavi da ide u Wogolino, je prevagnula.

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: produženi boravak
30.8.2013 13:07:49   
shpagica
Hanady, sad si me zbunila glede uciteljica...zar tvoja djevojcica ne ide u skolu na Sedreniku?

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: produženi boravak
30.8.2013 13:29:07   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: shpagica

Hanady, sad si me zbunila glede uciteljica...zar tvoja djevojcica ne ide u skolu na Sedreniku?


da draga...to je naša škola...:)))
škola na Sedreniku je podružnica ili kako vole reći istureno odjeljenje :) škole Mula Mustafa Bašeskija :)
U Logavinoj nam je matični objekat :)

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 15
   Škole s produženim boravkom
6.4.2015 12:57:55   
Visnja RR
da malo podignem temu

Koje to sve škole imaju produženi boravak???

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Škole s produženim boravkom
6.4.2015 13:01:41   
Blue rose RR
Da ponovim pitanje:

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR
Dan.
Pitanje za mame školaraca: Da li u Sarajevu ima neka škola osnovna da ima cjelodnevni boravak? Ono tipa od 08-16 sati? Da li KŠC ima tu soluciju?
Ali za više razrede - 4 razred i više?



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Škole s produženim boravkom
6.4.2015 13:03:28   
Visnja RR
KŠC na Stupu ima za 4. i čini mi se 5. razred...
raspitam se

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Škole s produženim boravkom
6.4.2015 13:03:29   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

da malo podignem temu

Koje to sve škole imaju produženi boravak???


Znam za Aleksa Santic da ima :)
BR nisam upoznata.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Škole s produženim boravkom
6.4.2015 13:04:14   
salmy
Mene zanima konkretno skola Cvila..o kojoj svi pricaju kako je produzeni boli glava
medjutim u subotu sam sjedila sa prijateljicom i njena kcerka je tu isla..
ona kaze da je grozno..hrana nista ne valja sve splacine( njena curica inace ne voli da jede)pa ne znam jel to razlog..dalje..kaze uzasna je guzva...i djeca skoro nista ne nauce odnosno ne urade domaci zadatak...
bas bi voljela cuti misljenja zena cija djeca idu u tu skolu

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Škole s produženim boravkom
6.4.2015 14:40:06   
dambolina

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

da malo podignem temu

Koje to sve škole imaju produženi boravak???


ja znam da imaju skole Grbavica 1 i Kovacici, s tim da u Grbavica 1 moze i poludnevni boravak, dok u skoli Kovacici ne moze. Cijena je u obje skole 200 KM, u Grbavica 1 poludnevni 100 KM. Produzeni ima i u OS Osman Nuri Hadzic na Dobrinji.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Škole s produženim boravkom
6.4.2015 14:42:23   
MicoTico
Kod nas je produženi boravak besplatan ako nosiš svoju hranu.
Inače se plaća oko 5 KM za hranu dnevno.

nekad smo imali produženac prva 3 razreda, ove godine su ukinuli treći zbog velikog broja djece.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Škole s produženim boravkom
6.4.2015 15:23:06   
mamina princeza
Mi ideoduzeni boravak OŠ Edhem Mulabdić i ja sam bas zadovoljna. Hrna aje manje vise ok s pocetka mi se cinilo da treba malo vise voca sad sam se navikla i to kuci nadoknadimo. uglavnom ima dorucaj uzinu i rucak i uradi svu zadacu koja se pise tamo. uciteljica i ostalo osoblje bas bas super. ( iako se uciteljica u prodsuzenom mjenjala n apologudistu obje su nam super ) , sad kad dolaze ljepsi dani pomalo ih izvode i vani. uglavnom kako sam se plasila na pocetku ispalo je super ....
cijena 200 KM

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Škole s produženim boravkom
6.4.2015 16:42:44   
Visnja RR
BR se zanima za produženi boravak za djecu u 4. 5. ili višim razredima

Tu se već dešava problem ... a opet mišljena sam (sad mislim tako al ne vjerujem da ću misliti kad mi dijete bude bio u tim razredima) da su djeca već dovoljno velika/zrela da mogu ostajati sama doma...

Za škole koje su daleko od mjesta stanovanja postoje kombi prevoz koji se dogovori s vozačima... (tako je u KŠC-Stup vjerujem i u drugim školama)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Škole s produženim boravkom
9.4.2015 22:30:16   
muaaa
O.S.Kovacici do 5.znaci i 5-i razred

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

ODJEĆA
tajra26

Posuđujete li gardarobu?

DA (25%)

NE (75%)


Broj svih glasova: 89

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *