|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
11.4.2008 20:40:19   
pile
Drage moje dajte mi nekakav savet sta da radim moja Anja nece da jede voce a devet joj je meseci,sve sam pokusala ali dzaba. Sa pet meseci je jela pecenu i kuhanu jabuku a sada ni to. Nekako je prevarim sa zaledenim vocem da joj otopim pa pomesam sa grizom i jogurtom. Pomozite miuser posted image

< Poruku je uredio Suncica RR -- 11.4.2008 22:27:26 >
Neposredna veza do poruke: 1
   Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
11.4.2008 20:52:53   
Suncica*
Probaj da u voce dodas plazmu keks ili monte..Moja Lorena to tamani kao besna, ali srecom hoce da jede i samo voce..

Pozdravljam te!

< Poruku je uredio Suncica RR -- 11.4.2008 22:27:58 >

(odgovor članu pile)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
11.4.2008 22:48:00   
Ines
Draga Pile,nista se ne brini ja sam imala isti problem,moj maleni sa devet mjeseci nije voce a ni slatko nikako htio,sad ima 14mj i tek sa 13 mjeseci mi je voce poceo da jede sa njegovom zeljom jer do tad sam ga ja morala varati i sad nemam problema,sad mu dam samu vocku i on je drzi i jede al ako je bananica u pitanju ja mu je moram davati jer je izgnjeci i maze u rukamauser posted image user posted image
pusa velika

_____________________________

Svi ranjavaju,posljednji ubija!!!

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
11.4.2008 23:39:19   
camm
bas kao sto gospodja rece za monte,ja sta sam ja radila sa tim,monte sam stavljala u voce ,pa cak nekad i u povrce samo da ona pojede majkemi,pa sam se vise puta zgrozila i pomislila boze sta to ja dajem djetetu ali jedino je tako htijela i nekako pojesti,i tako nas je monte spasio u teskim krizama,.hvala onom ko ga je izmislio i napravio.

(odgovor članu Ines)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
11.4.2008 23:57:50   
Ines
Jao i moj voli monte od pocetka kad sam mu ga dala on uziva kad ga jede...

_____________________________

Svi ranjavaju,posljednji ubija!!!

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
12.4.2008 0:11:52   
pile
Od kojeg uzrasta se moze dati monte, Moja beba ima 9 1/2 meseci

(odgovor članu Ines)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
12.4.2008 0:14:18   
zeničanka
ja sam svojoj dječici davala monte od 8 mj. i baš im je prijalo.

_____________________________

AJDIN-30.08.2002
ANEL- 11.07.2006

(odgovor članu pile)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
12.4.2008 1:46:44   
camm
i ja isto  tako 8mj. cim su nastali problemi kad nije htijela da jede, monte nam je spas bio,dajem joj jedan dnevno.

(odgovor članu zeničanka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
5.6.2008 14:36:00   
mama sanela
Draga moja, probaj nabaviti nešto kao multi praktik, jer on samelje voće na krupno, pa u to dodaj možda malo neskvika ili slično, super je ukus za djete, a voće nedirnuto.



(odgovor članu pile)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
5.6.2008 15:11:52   
hanabanana
Dodaj kašiku babyrisa od Hippa. A voće izblendiraj. Ili kako je Sunčica rekla, plazma keks rastopiš u mlijeku + voće izblendirano.
Ja ti ne bih savjetovala da daješ Monte, još je mala beba.

(odgovor članu mama sanela)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
5.6.2008 16:31:21   
M kao Mama
moja lajla jede monte od četvrtog mjeseca redovno svaki dan, a kad ode kod moje nane kojoj je ona prvo praunuće, mora dva posjeti, kad moja nana vidi kako ga lajla sa merakom spuca, sažali joj se i mora još jedn pojesti, svakli put mi drži predavanje da joj trebam kupiti neko veće pakovanje, helem, monte joj je zakletva

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
5.6.2008 16:39:02   
M kao Mama
ja bih imala samo jedan savjet za sve mame, dobronamjeran, pa kako koja shvati,
nemojte svojoj djeci davati da jede neke "recepte" koje vi ne bi nikada pojele,

za male bebe izgnječite bananu i dajte tako čistu,
jabuku u blender malo mlijeke i to je jedna kombinacija,
izmutite bjelance, malo čećera i jagode nasitno isjeckane i malo mikserom izmješajte,
nektarine ili brekste isto se mogu sa šlagom izmješati,
znači sve su to varijante koju su ukusne i zdrave

tako i sa slanim, moja lajla ne voli jaje, ali ja joj ga podvalim u supi,

iskuham teleću koljenicu ili piletinu, stavim malo karfiola, mrkvu, i kada to skuha, stavim malo začina i komadić putera i kada ključa umutim jaje i procjedim ga kroz veliku viljušku, tu supu voli

pravim joj čušpajz, i njega voli,
ma ne znam ona sada ima 16 mjeseci jede sve, ali i mi smo imali tih kriza kada nije htjela da jede, pa je bilo povuci potegni, ali i to je iz nas

i uvijek sam joj pravila ono što bih ja voljela da pojedem, a ne neke nove receprte od kojih je meni muka, a ne maloj bebi

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
5.6.2008 18:06:13   
Amrino
Evo i ja da dam jedan dobronamjeran savjet.
Drage mame- nadjite tablice dohrane i vodite racuna o tome kada i kako dajete koju hranu, odnosno voce i povrce.
Lijepo je davati recepte ali treba se voditi racuna o tome da npr. Monte- NIJE voce iako ima okus voca, da djeca prije navrsenih godinu dana NE smiju jesti: paradajz, jagodicasto voce (maline, jagode, kupine), juzno voce (naranča, limun, grejp, mandarina, kivi), kostunjavo voce /orah, badem, kikiriki...), čokoladu, eurokrem, med, kvasac, keks, školjke, bjelance, hranu s konzervansima.

pile-zasto zaledjeno voce? jesi li probala npr. nasjeckanu svjezu jabuku ili krusku pomjesati sa jogurtom ili grizom? Mozes probati i sa breskvom ili kajsijom ili sljivom





_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
5.6.2008 18:30:58   
nikka
Ja sam u hipp-ove voćne kašice dodavala još svježeg voća,naravno prema uzrastu djeteta.
Mama Alma nemoj se ljutiti ali stvarno mislim da se djetetu u bilo kojem uzrastu nesmije davati sirovo bjelance,a pogotovo bebi od 9 mjeseci sa jagodama i šećerom,ako sam te dobro shvatila da nebude zabune.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
5.6.2008 18:53:56   
Amrino
uvijek sam joj pravila ono što bih ja voljela da pojedem, a ne neke nove receprte od kojih je meni muka, a ne maloj bebi


Vidis- ja ipak mislim da bi svaki roditelj trebao da se potrudi da se njegovo dijete ima pravilniju i zdraviju ishranu od njega....Znamo svi kako se mi u Bosni zdravo hranimo...cevapi, jajetina- a omiljeno povce- grah. Kad bi po tome gledali...
Uostalom- svako od nas voli ono na sta je navikao u djetinjstvu...Povrce niko ne voli jer su nas roditelji prvo navikavali na keks...razna cokolina i medolina...a onda kad napunis sedam godina mama ti trehne spinata i jos se cudi sto ga ne volis.
Dijete treba od malena uciti na pravilnu ishranu...ne smije se "sakrivati" povrce ili voce drugom hranom...treba biti uporan i strpljiv...da se vremenom dijete navikne na te ukuse i da ih zavoli. Dokazano je da djetetu treba jednu namirnicu servirati najmanje deset puta da bi je ono u potpunosti prihvatilo ili ne prihvatilo. Poslije desetog puta se moze govoriti o djetetovoj probirljivosti.
Takodje treba obratiti paznju na pravljenje hrane...Povrce koje se kuha po sat vremena, koje izgubi i boju i okus i miris- o vitaminima da ne pricam- ne moze se smatrati zdravom hranom.
Drage mame- potrudite se da vasa djela od malena zavole voce i povrce- poslije ce biti kasno...




_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
5.6.2008 23:57:48   
hanabanana
Ja ne mogu vjerovati da neko može djetetu od 4 mjeseca dati monte da jede. U šoku sam. 

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
2.9.2008 10:53:20   
Crvena
Mojuser posted image nije htio jesti voce, pa sam ja pravila sokove, dok nije prihvatio sve okuse voca. Sad vise nemamo problema sa tim, jede svo voceuser posted image user posted image user posted image

___________________
PRINC 30.8.2005.
PRINCEZA 30.6.2008.


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu pile)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
6.7.2009 22:34:47   
Lulu_
user posted image
IZVORNA PORUKA: camm

bas kao sto gospodja rece za monte,ja sta sam ja radila sa tim,monte sam stavljala u voce ,pa cak nekad i u povrce samo da ona pojede majkemi,pa sam se vise puta zgrozila i pomislila boze sta to ja dajem djetetu ali jedino je tako htijela i nekako pojesti,i tako nas je monte spasio u teskim krizama,.hvala onom ko ga je izmislio i napravio.


user posted image user posted image user posted image  eh ovo jos nisam cula...sa povrcem monte...hahah
ovo ce vecras ici u naomihin i moj kuhar
zvat ce se
specijalitet tete camm

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
6.7.2009 22:38:26   
tea lana
moja Lana je jela sa sedam mjseci jagode dijete znalo pojesti pola kg u danu  paradaizom se davila sa godinu a sad to nece da okusi.Doduse zato sad jede lubenicu,borovnice.Ali moj savjet ti je da joj prvo dajes malo Fruktalove kasice ili Hippovce vocne da se navikne pa onda joj pasiraj ili miksaj voce.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
6.7.2009 22:39:35   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

uvijek sam joj pravila ono što bih ja voljela da pojedem, a ne neke nove receprte od kojih je meni muka, a ne maloj bebi


Vidis- ja ipak mislim da bi svaki roditelj trebao da se potrudi da se njegovo dijete ima pravilniju i zdraviju ishranu od njega....Znamo svi kako se mi u Bosni zdravo hranimo...cevapi, jajetina- a omiljeno povce- grah. Kad bi po tome gledali...
Uostalom- svako od nas voli ono na sta je navikao u djetinjstvu...Povrce niko ne voli jer su nas roditelji prvo navikavali na keks...razna cokolina i medolina...a onda kad napunis sedam godina mama ti trehne spinata i jos se cudi sto ga ne volis.
Dijete treba od malena uciti na pravilnu ishranu...ne smije se "sakrivati" povrce ili voce drugom hranom...treba biti uporan i strpljiv...da se vremenom dijete navikne na te ukuse i da ih zavoli. Dokazano je da djetetu treba jednu namirnicu servirati najmanje deset puta da bi je ono u potpunosti prihvatilo ili ne prihvatilo. Poslije desetog puta se moze govoriti o djetetovoj probirljivosti.
Takodje treba obratiti paznju na pravljenje hrane...Povrce koje se kuha po sat vremena, koje izgubi i boju i okus i miris- o vitaminima da ne pricam- ne moze se smatrati zdravom hranom.
Drage mame- potrudite se da vasa djela od malena zavole voce i povrce- poslije ce biti kasno...





user posted image user posted image user posted image
apsolutno se slazem sa recenicom da djetetu ne treba sakrivati neke namirnice...tipa umjesajte mrkvu u krompir pa je nece primjetiti ili slicno
kao prvo iz razloga sto to ne zelim radit jer ce mi sa 10 godina reci kako nikad nije probala mrkvu...a pojela je kile i kile
a kao drugo-i ona ima pravo ne voliti neke namirnice
kao sto i ja neke ne volim
naomih jede sve
spinat, ribu,sve vrste mesa
voca...
gadjenje dobija na jaja(ne znam zasto i ne forsiram je ako nekada bude htjela neka ih jede)
na dzigericu(i meni je bljak)
i na cevapeuser posted image
jednom je sa stola pokupila cevap na izletu gdje se rostiljalo i pocela slagati face i baci ga ( meni bilo extra drago)hehehe barem joj necu morati to braniti,sama ne voli...user posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
6.7.2009 22:40:01   
tea lana
Zaboravih napisati mi imamo problem sa mesom,ova moja postala vegetarijanac pravi.Od petog mjeseca odbioja mlijeko od godine nece meso,sem ako je ne prevarim ili ga tako ne isitnim da ga ne osjeti.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
6.7.2009 22:43:37   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja ne mogu vjerovati da neko može djetetu od 4 mjeseca dati monte da jede. U šoku sam. 

svakom svacije ali i ja licno mislim da je to prerano
naomih jede montze tek od 12 mjeseca i jos uvijek me grize savjest kada ga pojede...
ja inace pravim puding ali ne onaj iz kesice vec iz bejbi kuhara sa kukuruznim brasnom i kakao prahom...
to mi je puno prihvatljivija solucija

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
6.7.2009 22:45:01   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: tea lana

Zaboravih napisati mi imamo problem sa mesom,ova moja postala vegetarijanac pravi.Od petog mjeseca odbioja mlijeko od godine nece meso,sem ako je ne prevarim ili ga tako ne isitnim da ga ne osjeti.


a pileca prsa...to sva djeca vole(koliko ja znam)
ja ih spremim sa tagijatelama djeci koja mi dodju u goste i sve spucajuuser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
6.7.2009 22:46:59   
tea lana
IZVORNA PORUKA: Lulu_

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja ne mogu vjerovati da neko može djetetu od 4 mjeseca dati monte da jede. U šoku sam. 

svakom svacije ali i ja licno mislim da je to prerano
naomih jede montze tek od 12 mjeseca i jos uvijek me grize savjest kada ga pojede...
ja inace pravim puding ali ne onaj iz kesice vec iz bejbi kuhara sa kukuruznim brasnom i kakao prahom...
to mi je puno prihvatljivija solucija


Lulu i ja sam mislila da je prerano svasta nesto,ali moje dijete je pocelo odbijati mlijeko sa 5 mjeseci i imati od njega jak nagon za povracanje i ja sam njoj mnogo stosta davala da jede.Sta sam trebala pustii je da se pati ili da oboli od mrsavosti.Znam da me nisi napala ali zelimda ti kazem da dok se covjek ne nadje u toj situaciji misli drugacije

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Sta da radim, moje pile nece da jede voce?
6.7.2009 22:49:33   
tea lana
IZVORNA PORUKA: Lulu_

IZVORNA PORUKA: tea lana

Zaboravih napisati mi imamo problem sa mesom,ova moja postala vegetarijanac pravi.Od petog mjeseca odbioja mlijeko od godine nece meso,sem ako je ne prevarim ili ga tako ne isitnim da ga ne osjeti.


a pileca prsa...to sva djeca vole(koliko ja znam)
ja ih spremim sa tagijatelama djeci koja mi dodju u goste i sve spucajuuser posted image


Ma nema sta nema ja njoj nisam pravila,pojede ona sve vrste mesa kad ga ne osjeti tj,kad ja to dovoljno isitnim ali ovako skoro nikako.Dijete ne voli ni salamu,samo virsle i po nekad suhomesnato.Al zato povrce puca masalla a sad i voce.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *