|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 13:02:50   
Anoniman
sta je gostoprimstvo , da li ga ima jos uvek  kada se osecate fino kod nekoga sta domacin/ domacica cini da se osecate negde ugodno a kada se ne osecate  prijatno


< Poruku je uredio triputmama -- 9.12.2011 13:03:37 >
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 13:29:46   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: triputmama

sta je gostoprimstvo , da li ga ima jos uvek  kada se osecate fino kod nekoga sta domacin/ domacica cini da se osecate negde ugodno a kada se ne osecate  prijatno



meni je gostoprimstvo kad porodica kod koje sam u posjeti održava finu atmosferu s nekom laganom pričom, veselošću itd Kad prosto imaš osjećaj kao da sjediš pola sata a npr tu si već 2 sata.... vrijeme leti jer tvoji domaćini ne započinju teške teme, ne slažu face, ne raspravljaju se međusobno i sl



< Poruku je uredio veeseelaa -- 9.12.2011 13:30:10 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 13:45:59   
Anoniman
kad odem kod jedne zene ona cim na vrata udjemo pocne sto da kiti da prinosi ali samo suti ako  je ja pitam akko si kako mali sto moze krace se odgovori i ne pita nista onda sedimo nas dve i sutimo muzevi pricaju i tako uvek i kad dodje ista je ama samo suti ako je pitas odg kratko ako je ne pitas mogla bi citav dan da suti i rekla sam nikad vise necu kod nje da odem muz nek ide ali ja ne
ne odem da jedem niti da pijem nigde mislim vaznija mi je atmosfera nego nakiceni sto , osecam se uzasno bas kod nje/njih  a mozda sam im ja mrzna ko zna



(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 13:53:20   
*pcelica*
Kad negdje odem bitno mi je kako me ta osoba doceka. Odnosno njeno ponasanje. Dzaba joj sto ona iznese ice i pice ako je to sve nazor. Ja nigdje ne idem da bih jela i pila nego da se druzim. Nema mi nista mrze kad odem ili i dodje osoba sa kojom nemogu uspostaviti normalnu komunikaciju. Sto je pitas to ti i odgovori samo da te skine s dnevnog reda. S takvim osobama se vise ni ne druzim, volim kad s nekim sjedim i kad pogledam na sat a ono vec proslo dva tri sata kako mi pricamo a nama malo. Kad vidim da je toj osobi drago i ugodno u mom drustvu. Eto to je za mene gostoprimstvo

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 14:04:49   
ziki
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  kad vec triputmama nije pristavilauser posted image Ne mora da iznese ni casu vode i da nam bude fino, al ako mi otvori vrata smrknuta, ako sa vrata krene da kuka, da me davi pricom ili cuti, da gleda tv neka fala.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 15:31:42   
*Boo*
Za mene je gostoprimstvo prijatna atmosfera i uspjesna komunikacija. Bitno mi je da vidim da se ta osoba obradovala sto me vidi, da osjetim pozeljenost sa njene strane, ili bar zainteresovanost za druzenje..a to sta ce iznijeti je manje bitno, kao i to sta cu ja njoj ponijeti. Bitno je kakve signale ta osoba meni salje dok mi sjedimo zajedno(neverbalna komunikacija), ako je sve pozitivno i ok..ako se razumijemo..onda cu naravno pozeljeti opet da joj dodjem, kao i ona meni.user posted image user posted image

_____________________________

Moje srecice ♥ ♥
15.6.2008.
16.10.2011.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 15:38:01   
mamine oci
lijepa rijec i gvozdena vrata otvara,da mi neko i pecenje prinese dzaba ako nemam sta pricat, dobra komunikacija,kad se nasmijem od srca znaci nista na silu,a to sta neko stavi za stolom mi je najmanje bitnouser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu *Boo*)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 15:42:42   
veeseelaa
mada naravno cijenim i smatram gostoprimljivim kad se neko potrudi oko večere il kolača itd
jer kad ti neko nije draga čisto sumnjam da bi se hebavao s kuhanjem izuzev onih bolesnika koji isto rade da se dokažu i da se o tome priča


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 15:58:55   
*pcelica*
Ja sam one koji mi ne odgovarao polahko distancirala od sebe pa mi rijetko dodju i njima ja fino napravim dvije soljice kafe jedna docekusa a druga sikterusa user posted image user posted image

Volim da kuham i da docekujem goste ali to ne radim zato da bi neko pricao da li sam dobra kuharica ili ne da li pravim dobre kolace ili ne jednostavno ja kuhanjem pokazujem svoju ljquqbav prema svojim gostima

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 16:25:49   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: *pcelica*


Volim da kuham i da docekujem goste ali to ne radim zato da bi neko pricao da li sam dobra kuharica ili ne da li pravim dobre kolace ili ne jednostavno ja kuhanjem pokazujem svoju ljquqbav prema svojim gostima

user posted image isto tako


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 17:48:03   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: triputmama

sta je gostoprimstvo , da li ga ima jos uvek  kada se osecate fino kod nekoga sta domacin/ domacica cini da se osecate negde ugodno a kada se ne osecate  prijatno



Ja gostomprimstvom smatram ono što se do sreca prema meni uradi gdje odem. Svakako i idem smao na takva mjesta...ne volim nasilna gostoprimstva i ljude koji to čime prema meni ''reda radi''...meni kafa od srca ako je ima i lijepa riječ su gostoprimstvo.

Onima kojima idem u goste njih i dočekujem kao domaćica...
vrlo srčano pristupam gostoprimstvu na način da ispunjavam želje najprije djece a onda i odraslih pazeći pri tome da na sofri imama ono što sma čula da vole ili su nekada pohvalili kod mene.

Sve svoje goste dočekam sa onim čime imam, nikada nisam ništa radila na silu...svo moji gosti rado me ugoste i uvijek se potrude oko nas/ mene.

Posebno smatram gostoptimstvom da domaćin i domaćica sjede sa svojim gostima, da razgovaramo opušteno bez uztezanja jer sve mimo toga kvari mi moja ojsećnja a to me plaho iritira.

I ja svoje goste uvije ugostim ali sa istim i sjedim i jedem i pijem a bogami i zaplešem sa djecom i igram se sa djecom...poebno sam u tom smislu gostoprimiva jer sam ''poznata'' po tome da sam ''glavna u raji'' za djecu...vazda se prvo njima okrenem ako su mi u gostimauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 18:13:44   
vjestica
gostoprimstvo mi podrazumjeva ugodan razgovor, pa bilo o kojoj temi i nema veze sa tim šta je na stolu
meni je kafa dosta
nekoliko puta sam bila u gostima gdje je muž sjedio s nama, a žena više vremena provela u kuhinji kuhajući i donoseći, i sklanjajući hranu user posted image
e to mi  definitivno nije gostoprimstvo, nisam došla da jedem i da pijem, nego da se družim


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 18:17:39   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: vjestica

gostoprimstvo mi podrazumjeva ugodan razgovor, pa bilo o kojoj temi i nema veze sa tim šta je na stolu
meni je kafa dosta
nekoliko puta sam bila u gostima gdje je muž sjedio s nama, a žena više vremena provela u kuhinji kuhajući i donoseći, i sklanjajući hranu user posted image
e to mi  definitivno nije gostoprimstvo, nisam došla da jedem i da pijem, nego da se družim



provesti komletno vrijeme u kuhinji je ne malo nego nekultutno...user posted image
ali ugostiti na način da su svi zadovoljni da imaš vrijeme za goste da sa njima porazgovarš i zezaš se to je već bolje...

svakako će svaka domaćica i domaćin za svoje goste prirpemiti sve unaprijed u skladu sa mogućnostima...a gosti će kratko vrijeme postavljanja istoga i donošenja shavtiti kao dobru namjeru da se gosti osjećaju dobrodošlimuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 18:30:43   
Honey3
za mene je gostoprimstvo kad me neko "dobro ugosti",da mi da se dobro najedem i napijem,radi toga sam i dosla zar neuser posted image sala mala...
volim opustenu atmosferu,ne volim kad mi neko govori "joj nisam poradila""joj nemam kolaca" ili kad zateze stalno deke na trosjedu,pa bas me briga dosla sam da sjedimo da pricamo,a je li kome poradjeno ili ne, ne zanima me,nije ni kod mene bajno,takve osobe vjerovatno i kod mene gledaju je li sve na svom mjestuuser posted image zbog toga nekim ljudima idemo svake sedmice a nekim ne pozelim ni godisnje otici,idem samo ako moram,reda radiuser posted image Ja volim da mi se dodje,volim da se zezam,volim da pocastim, pa sta se nadje a ako se slabo sta nadje ma lijepa rijec i neka je od user posted image



_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 21:22:59   
SdZ
Gostoprimstvo... To mi je ugodan i lijep razgovor kroz smijeh sa osobama koje su me docekale s osmijehom na licu. Znaci, uspostavljanje jedne lijepe komunikacije, opustenost i gosta i domacina.
Jeste, gostoprimstvo je i ono sto se posluzi, ali s osmijehom na licu, a ne da se to smatra "moranjem".
Pa, Boze svima nam se desi da ne stignemo pripremiti sve, od slanog do slatkog, ali pravom gostu to nije ni bitno.
I ja veliku paznju posvecujem djecici koja mi dodju u goste. A, sta cu kad volim djecu? Trudim se da uvijek, ali uvijek imam nesto sto djeca vole da jedu.
Uglavnom, najbitnija je komunikacija koju ostvarujes sa svojim gostima ili kad si u gostima. Bitno je znati biti i gost i domacin.


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 22:44:46   
Galicia
Gostoprimstvo mi je da znam da sam dobro dosla kod nekoga. Fino je kad sjedimo opusteni, uz pice, bez natezanja i lazi i glume. Volim da pricam sa svima u krugu, i sa svakim mogu naci nesto o cemu bi pricali.
Obicno ne idem ljudima u kucu gdje se razdvajaju muskarci i zene, jer mi je to totalno nekulturno.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 22:54:34   
Anoniman
Meni je vazno kad odem kod nekoga da sam opustena, da nemam onaj osjecaj filtriranja tema, recenica, pokreta.
Nebitno mi je da li je neko iznio kafu, sok i keks ili pak tuto kompleto servirao stol. Cak sta vise, malo mi je neugodno kad se bas neko oko mene zahmeti, zao mi...
Volim onaj osjecaj kad odem od nekog da mi je dusa puna lijepih osjecanja,a  ne kad analiziram sta je domacin htio da kaze, jesam li nesto preletila i sl.

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 23:21:15   
enna
Slazem se sa vecinom da lijepa rijec i gvozdena vrata otvara tacnije volim kada odem kod nekoga da ne biram kada cu koju rijec da upotrijebim(nisam vulgarna da me neko pogresno ne shvati)ali ono kada mozes da se zezas pricas da ne sjedim kao u vojsci i odgovaramo na pitanje jedni drugim kao na ispitu.Bilo je i takvih hajmo reci druzenja ali sam ih lijepo distancirala sada moja malena porodica ima jedan uzi krug prijatelja sa kojim se vidamo redovno tema imamo jakoooo mnogo za razgovor i popijemo i pojedemo i izademo zajedno bas nam jee lijepo i ne bih to mijenjala mada nikad se nezna.Volim kada odem kod nekoga da se kuci vratim puna utisaka i da pozelim drugi susret sto prije a ne da odem kuci sa glavoboljomuser posted image
Triputmama i ja kod te osobe ne bih vise nikad otisla mislim da imass pravo jer dzaba nekom puna trpeza nisam tu da jedem i pijem daj da malo porazgovaramo razmjenimo koje iskustvo i svako svojim putemuser posted image

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   [Obrisana poruka]
9.12.2011 23:41:04   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 23:44:21   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Meni je vazno kad odem kod nekoga da sam opustena, da nemam onaj osjecaj filtriranja tema, recenica, pokreta.
Nebitno mi je da li je neko iznio kafu, sok i keks ili pak tuto kompleto servirao stol. Cak sta vise, malo mi je neugodno kad se bas neko oko mene zahmeti, zao mi...
Volim onaj osjecaj kad odem od nekog da mi je dusa puna lijepih osjecanja,a  ne kad analiziram sta je domacin htio da kaze, jesam li nesto preletila i sl.



Baš ovako!

Kad prolete sati u druženju i razmjeni se hiljadu nekih tema bez da osjetiš.




I ja velim.Uzivancija.
Jos kad je nabolja mi druga...


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 23:44:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Meni je vazno kad odem kod nekoga da sam opustena, da nemam onaj osjecaj filtriranja tema, recenica, pokreta.
Nebitno mi je da li je neko iznio kafu, sok i keks ili pak tuto kompleto servirao stol. Cak sta vise, malo mi je neugodno kad se bas neko oko mene zahmeti, zao mi...
Volim onaj osjecaj kad odem od nekog da mi je dusa puna lijepih osjecanja,a  ne kad analiziram sta je domacin htio da kaze, jesam li nesto preletila i sl.



Baš ovako!

Kad prolete sati u druženju i razmjeni se hiljadu nekih tema bez da osjetiš.


primjetila sam da se  sa 95%tvojih postova slazem. Kao da sam ih ja pisala user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 23:46:37   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Meni je vazno kad odem kod nekoga da sam opustena, da nemam onaj osjecaj filtriranja tema, recenica, pokreta.
Nebitno mi je da li je neko iznio kafu, sok i keks ili pak tuto kompleto servirao stol. Cak sta vise, malo mi je neugodno kad se bas neko oko mene zahmeti, zao mi...
Volim onaj osjecaj kad odem od nekog da mi je dusa puna lijepih osjecanja,a  ne kad analiziram sta je domacin htio da kaze, jesam li nesto preletila i sl.



Baš ovako!

Kad prolete sati u druženju i razmjeni se hiljadu nekih tema bez da osjetiš.


primjetila sam da se  sa 95%tvojih postova slazem. Kao da sam ih ja pisala user posted image


kako se neces slagati kad se zove Adelauser posted image
za vas dvije od meneuser posted image


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   [Obrisana poruka]
9.12.2011 23:47:03   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
9.12.2011 23:59:34   
Hanady RR
ja bih nešto da kažem u vezi sa temom, ako nisam OTuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 0:00:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja bih nešto da kažem u vezi sa temom, ako nisam OTuser posted image
sada si ot ako nisi otuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *