|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 13:54:25   
Visnja RR
znam da je sve razlicito od kantona do kantona...
pa bi mogle jedna drugoj da damo neke savjete i upute sta mozemo ocekivati od kantona nakon poroda...
kad se treba prjaviti za sta?  ako uopste treba... ja sam tu totalno kao s Marsa pala...
znam da razlicito dobijaju zene  koje rade od zena na Birou...
novcana nadoknada, paketici?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 14:10:04   
Blue rose RR
U moj vakat, tj. prije dvije godine, se od kantona dobijalo 346 km, naknade-nema, paketići-nema....

A znam da ostatak novca, mislim na mjesečnu platu, ovisi o preduzeću u kojem radiš. Moje preduzeće je plaćalo mi ostatak plate, narano bez toplog obroka...

Eto to je to...

A što se tiče prijave, onog momenta kada se porodiš, tu tvoj mužek mora put pod noge, prijaviti bebu u opštinu, pa odnijeti u firmu izvod iz mkr, da bi sa potvrdom o računima firme, i još nekim papirima (to firma sređuje) odnijela u opštinu, koja ti izdaje rješenje o naknadi, ona lova gore spomenuta.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 14:15:48   
M kao Mama
dobra vijest, ovaj mjesec porodiljska naknada od kantona je ovaj mjesec iznosila čak 398 KM, penjemo se, penjemo, to je za mame koje u stalnom radnom odnosu i mislim da se povečalo i za mame koje su na birou.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 14:18:47   
hanabanana
Sa Hanom sam dobijala 60 % prosjećne plate Kantona u prethodnoj godini dana.

Napomena: kao zaposlena porodilja sam ostvarivala naknadu. Ostatak mi je plaćala firma.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 14:27:07   
Emina*
user posted image user posted image Visnja, super tema....

Ja sam skoro procitala u avazu ( tacnije, prije 10-ak dana), da zene koje se porode u SA kantonu, odmah na ruke dobiju 200 KM + cvijeće, s tim da si morao zivjeti zadnju godinu dana na navedenom kantonu.....

A zan li koja od vas, imal sta za nezaposlene????

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 14:28:50   
M kao Mama
ja sam se porodila tačno prije godiu dana, od firme sam dobijala dio plate, od kantona od 340 do 370 nikada nije bilo isto, i to je bilo sve, kada sam izlazila iz porodilišta lajla je dobila paketić od pampersa i od violete, a to nisam čula za dvije stoje i buket

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 14:31:51   
Emina*
Prije 10-ak dana u avazu, pisalo je kao donesena odluka da se porodiljama odmah uruci cvijece i 200 KM, ne znam tacno koji avaz...

Ma i ja kazem, da Bog da. Prijateljica mi se porodila prije 7 dana...  Ma kakvo cvijece...  Kakve pare....
Ja mislim samo da je dobila neku odjecicu za bebu..
Eh sad ne znam kako to ide, mozda odluka treba da predje na papir, pa kod vlade, pa dok to krene tako, Bog zna...

A gdje si se ti porodila???

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 14:36:30   
hanabanana
Samo porodilje koje su prijavljene u opštini Stari Grad, jer je to odluka vijeća opštine. 

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 14:37:36   
makana
u stalnom radnom odnosu sam i dobijala sam porodiljsku naknadu, prva tri mjeseca je kasnila (kažu da je to uobičajeno) pa sam prvi put dobila cijelih 900 km za te mjesece
kasnije po 350 ili nekad 400 km
firma mi je plaćala 70 posto moje plate
za tih 200 km prvi put čujem kao i za cvijeće
paketić dobiješ u porodilištu na izlasku, pelene i maramice
kasnije može žena koja doji da dobije mjesečno paket sokovi i mlijeko, mislim da se to u opštini traži, ne znam zasigurno, a u domu zdravlja uzme potvrda da žena doji bebu
a može se dobiti i dječiji doplatak


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 14:42:18   
M kao Mama
makana za pakete ili djeciji doplatak niko u familiji, odnosno muz ili zena ne smiju imati automobil, da bi se ostvarili uslovi za pakete, mlijekeo i drugo, barem sam ja tako obavještena

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 14:51:24   
Emina*
E ova drzava je stvarno propala....
Kako oni znaju imas li ti auto ili ne????

Zna li koja od vas, ima li neka naknada za nezaposlene, i kako se to moze ostvariti....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 14:54:04   
M kao Mama
moras donijeti potvrdu odakle ne znam, možda iz opštine ili mupa da nemaš automobil, jer ako imaš auto imaš para za taj luksus i štoda država na tebe, odnosno tvoje dijete troši nekih četrdesetak maraka mjesecno za dječiji doplatak,

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 14:54:39   
M kao Mama
hej da me pogrešno ne shvatite nije ovo moje misljenje ne daj bože, nego naših vlasti koji primaju hiljade i hiljade Km

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 14:55:56   
ElmaB
Ima Eminice!
 
Samo moras biti prijavljena na biro minimalno tri mjeseca i onda sa tim papirima i potvrdom da izganjas porodiljsko koje iznosi upola manje novca nego za zaposlene mame. Tako je u Sarajevskom kantonu!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 14:56:16   
M kao Mama
ako si na birou primaš nekih možda 160 km, to sigurno znam jer moja kolegica to prima, ali ako ti muzu plata prelazi neki iznos ne možes primati ni tih 160 km, jer znam jedan primjer drug radi ima platu sa toplim i dežurama oko 1000 km i nije žena mogla dobiti to sa biroa

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 15:08:46   
Emina*
Draga mama alma, naravno da ovo nije tvoje misljenje,
ali ne mogu da vjerujem koliko ova drzava ,
pa da ne kazem ciganči za neke papire ili gluposti...

Mi nemamo automobil, i ja cu ako treba nabaviti i te papire, posto na biro ne mogu jer sam redovan student... 
Eh cula sam i da za taj djeciji doplatak moras minimalno zivjeti godinu dana, ne znam, na kantonu SA, da bi oni uopste razmatrali tebe za taj doplatak....
Posto sam ja tek izvadila licnu na Sarajevo, a inace smo iz TZ, sad faktički dodje da nemam pravo ni na taj doplatak od 40 KM (stvarno su se pretrgli za te pare)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 15:09:21   
baby
cao cure ako mogu pomoc ja sam iz ZE/DO kantona i i ja i muz smo na birou i imam pravo na djeciji doplatak al za novorodenu bebu do 150 KM samo neznam ja mislim da je toliko samo do 6 mjeseci zahtjev se predaje u roku od 60 dana od dana poroda , a kasnije djeca pimaju puno manji iznos .

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 15:28:23   
Visnja RR
a kad nisi na Bioru , mozes mahati usima ? :)

eee znala sam ja da ...
moja je situacija toliko zapetljana da kad bih pocela pisati trebalo bi mi 5 starana i opet nikom nista ne bi bilo jasno...
a ukratko nisam na birou jer mi firma (koja se raspala al se to nikad nigdje nije zavelo u paprima -ne pitajte kako ) nije zakljucila knjizicu...zbog cega sam se i sudila sa direktorom al...dzaba kad zivimo u drzavi gdje "guzonje" nadju rupe u zakonu i budu zasticeni a nas ko shisha... imam zdravstveno osiguranje preko muza, al on radi za strance ...i njegov staz nema veze sa nasom drzavom...
dakle ja rodjena u Sa imam manja prava nego Kinezi kojih je pun grad (nisam rasista) a do situacije u kojoj jesam nisam dosla svojom krivicom nego nepostovanjem pravnih zakona i sticenjenm  "rogatih"... uhhh sad se nerviram... odoh papati... user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 15:31:23   
Emina*
Ajd nemoj se sekirati, naci ce se valjda nesto...
Kod mene muz radi, a vjeruj mi isto mi je komplikovano, s tim da nisam imala tih problema kao ti...
Valjda se nadje nesto.....

A taj djeciji doplatak????
Imam li sanse za to????
Imas li ti sanse za to????

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 15:35:42   
baby
meni je ovaj pitao jel ti muz na biou jel je to bitno sad neznam tacno ti navest mislim da moate obadvoje biti al nemoj me ozbiljno svatit otidi u centar za socijalno pa se raspitaj

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 15:35:52   
bebacha
postoji jod jedna nepravda.majke koje su na birou imaju pravo na taj neki doplatak sto je normalno i uredu i tako i treba biti.ali majke koje studiraju nemaju nikakva prava.znaci ja sad trebam napustit fakultet i prijavit se na biro da bi ostvarila to neko pravo.tako nasa drzava ulaze u natalitet i obrazovanje.mislim da je to sramota

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 15:37:30   
baby
To si u pravu  mene su jedva primili na biro ponovo jer sam bila u italiji 3 godine pa se nisam javljala a ja im kazem nisam ja kiva sto moram u drugu drzavu da bih zaradila koji dinar

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 15:41:49   
Emina*
IZVORNA PORUKA: bebacha

postoji jod jedna nepravda.majke koje su na birou imaju pravo na taj neki doplatak sto je normalno i uredu i tako i treba biti.ali majke koje studiraju nemaju nikakva prava.znaci ja sad trebam napustit fakultet i prijavit se na biro da bi ostvarila to neko pravo.tako nasa drzava ulaze u natalitet i obrazovanje.mislim da je to sramota


Ja sam isto student, i kod nas nema vanrednih, jer samo ako si vanredan mozes biti na birou.
Kao sto rece, ja se moram ispisati s faxa da bi dobila neke pare..

J...... im .... UHHHHH!!!!!!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 16:49:44   
Cvrle
ja koliko sam citala na nekim web stranicama Sarajevskih opstina mislim da majke koje studiraju mogu ostvariti neka prava, neka cak akoi suprug radi (recimo 50% participacije za troskove obdanista) ali iz iskustva jedne prijateljice i mm plata mora biti do odredjenog nivoa.
Jeste da nam je drzava bezveze, ali ipak kada se vec daje ta crkavica od doplatka, mislim da ipak prioritet imaju parovi sa biroa, samohrane majke i porodice sa jako malim primanjima, nego recimo ja i muz trenutno sa dvije plate, a vjerovatno od sljedeceg mjeseca sa samo jednom, ipak solidnom.  Eh da, ja mozda od sljedeceg mjeseca ne budem u radnom odnosu vise, i to je navrsenih 6 mj.radnog staza a onda na Biro, pa ni sama ne znam kakva tada prava ostvarujem (150 ili 340 KM). Mozete misliti, istice mi ugovor na odredjeno a ja trudna. Da li ce imati obraza da mi daju otkaz??? (privatnik)
Eh da, imam ja jednog ciku u firmi koji je upucen u tematiku, pa cim ga uhvatim d je slobodan trazicu da bi sve potanko objasni, pa cu vam poslati sve informacije.

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 17:09:29   
jupajdi
Super Cvrle pošalji nam te informacije kada razgovaraš sa tim čovjekom.
Ja sam ti u sličnoj situaciji. Radim u školi, ugovor na određeno imam još 5 mjeseci, a onda ću se akbgda poroditi.
Znam samo da po prestanku rada ako je isti prešao 6 ili 8 mjeseci od biroa dobiješ nekih 350 KM. A onda prelaziš na to mjesečno 100 i nešto KM. Ali sada pročitah gore da i to zavisi od muževe plaće. Ako je njemu veća nema ništa od toga. Stvarno me je to iznenadilo. user posted image user posted image
Javi ako šta saznaš.

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *