|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Strani jezik u osnovnim školama
9.9.2013 12:15:26   
Blue rose RR
Zanima me kada su vaša djeca krenula sa stranim jezikom u osnovnoj školi?
Kod nas u školi strani jezik kreće od 3. razreda, a u 5-tom uvode drugi obavezni strani jezik.
Mislim da je do sada engleski jezik bio prvi obavezni, a drugi njemački.
Eh, sada nam uvode u drugi izborni i turski jezik, pa će se vjerovatno djeca odlučivati za drugi izborni između njemačkog i turskog.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/turski-jezik-kao-izborni-predmet-u-skolama-kantona-sarajevo/130909062
Neposredna veza do poruke: 1
   [Obrisana poruka]
9.9.2013 12:22:43   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Strani jezik u osnovnim školama
9.9.2013 12:39:05   
henna ze
kod nas su drugi izborni bili: francuski, arapski i turski..
na kraju petog je provedena anketa..i roditelji su popunili ( ja sam ostavila svojoj da sama izabere)..
s obzirom da je većina bila za njemački jezik..onda su uzeli taj kao drugi..a nastavu za ostale nisu organizovali...

mada bih ja lično voljela da uvedu još jedan makar kao sekciju..jer je moje dijete supertalentovano za jezike...

prije polaska u školu..tečno je govorila i pisala i njemački i engleski..



_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Strani jezik u osnovnim školama
9.9.2013 12:52:39   
dinaa
Kod nas isto kao kod henne

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Strani jezik u osnovnim školama
9.9.2013 13:01:30   
mama75
Engleski od 1.fakultativno, 1 čas sedmično. Od 3. 2x sedmično. Od 6. drugi strani jezik, ne znam koje imaju u ponudi user posted image
Znam da u školi mog sestrića mogu da biraju koji će: njemački, arapski, francuski, italijanski, španski... Ali ako je malo djece prijavljeno za taj jezik ( on je npr htio španski) onda nema izbora nego u većinsku grupu, tako da je njemu 2. jezik njemački.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Strani jezik u osnovnim školama
9.9.2013 13:18:12   
Visnja RR

u našoj školi (KŠC) engleski je od 1. razreda...a od 6. francuski ili njemački (ne može se birati već koji zakači tu godinu)... a ja bih tako voljela da je talijanski


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Strani jezik u osnovnim školama
9.9.2013 13:23:12   
Lulu_08
Moja velika cura će sljedeće godine u školu pa još ne znamo tačno kako i šta, za sada je imala nek engleski u vrtiću koji joj nije odgovarao pa je ovu godinu nisam upisala (plaća se dodatno) a obzirom da ima želju da uči možda ću je na nekoj drugoj adresi upisati privatno.

Ja lično sam učila engleski od 4te godine života i imam poput henine male talent za jezike pa stoga i govorim +/- 5 jezika (maternji, engleski i holandski tečno, njemački vrlo dobro a fracunski nekada vrlo dobro sada osnovno, trebalo bi vježbe da se prisjetim) međutim nisam nikakav učitelj i ne mogu apsolutno učiti svoje dijete, kose nam se temperamenti izgleda hehehe..

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Strani jezik u osnovnim školama
9.9.2013 13:25:06   
Lejla Ka
Mi od 3. sad dobili obavezni engleski, prošle je godine išla na kurs, a drugi dobiva od 6. čini mi se, njemački. Škola MMB, u SG user posted image .
Ja mišljah da je to unificirano programom.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Strani jezik u osnovnim školama
9.9.2013 13:55:18   
dambolina
engleski redovno od treceg razreda, drugi strani jezik, vjerovatno njemacki od 6og razreda. Mi smo placali kurs engleskog prve 3 godine, u cetvrtom nije htio. Sad u petom hoce opet na kurs pa smo ga prijavili. Termini ce biti u nasoj skoli...

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Strani jezik u osnovnim školama
9.9.2013 14:36:40   
MicoTico
i kod nas je od 3. razreda obavezan engleski, a od 6. čini mi se drugi strani jezik.
Moja cura u sklopu produženog ide na kurs, njega plaćamo posebno. Dolaze iz jedne privatne škole stranih jezika i drže im časove. Cambridge program je u pitanju.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Strani jezik u osnovnim školama
9.9.2013 14:51:38   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR


u našoj školi (KŠC) engleski je od 1. razreda...a od 6. francuski ili njemački (ne može se birati već koji zakači tu godinu)... a ja bih tako voljela da je talijanski


sta ce jojuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Strani jezik u osnovnim školama
9.9.2013 15:07:47   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


u našoj školi (KŠC) engleski je od 1. razreda...a od 6. francuski ili njemački (ne može se birati već koji zakači tu godinu)... a ja bih tako voljela da je talijanski


sta ce jojuser posted image user posted image user posted image


Vala baš. A ti upiši talijanski, ko ti brani user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *