|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sukrvica iz pupka,jel ok?
24.8.2008 19:48:24   
bšimunić
Pozdrav svima.
Imam pitanje oko pupka.  Evo bebica je stara 3 tj. i 4 dana. Pupak nam je otpao ali stalno pomalo slini sukrvica iz njega. Bila nam je patronažna rekla je da je ok, tada smo je kupali , ali i nakon toga pupak opet otpušta sukrvicu. Što mi je činiti. user posted image user posted image user posted image Dali je mogu kupati? POMAGAJTE!!!!user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Emina RR -- 11.9.2008 15:36:31 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sukrvica iz pupka,jel ok?
24.8.2008 19:57:01   
mamina cura
I mi smo imali slican problem. Znalo je i krvariti a ja se prestraviti da li je to ok. Zvala sam svoju pedijatricu u neka doba i ona kaze da se koristenjem praska Bivacin zna stvoriti mali granulom (mali kristal) u pupku koji smeta i ne da da ranica zaraste. Otisli smo sutradan kod iste doktorice i isprala je pupak i nakon toga mozda je curilo samo malo i samo prestalo. Nemojte se puno brinuti ali bebicu obavezno odvedite doktoru da ipak malo pregleda ranu, sve je to jos uvijek svjeze.
I sretno.user posted image

< Poruku je uredio Emina RR -- 11.9.2008 15:36:43 >


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sukrvica iz pupka,jel ok?
24.8.2008 20:07:45   
nely
isti slucaj sam imala i ja..pa sam bodice morala mijenjati po par puta na dan,jer se uprljaju od te sukrvice.
sto je najgore bilo ´cudnog mirisa...
ja nisam nista mazala jer mi je tako patronazna rekla,nakon par dana je pocelo da se sasusuje pomalo,i prestalo je.malo sam samo cistila obicnom vodom i stapicem za usi,malo potapkala i to je sve..nista vise.sretno i ne brini seuser posted image

< Poruku je uredio Emina RR -- 11.9.2008 15:36:53 >


_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sukrvica iz pupka,jel ok?
24.8.2008 20:08:22   
bšimunić
Hvala puno na odgovoru. Sutra idemo kod doktorice. Podrav.

< Poruku je uredio Emina RR -- 11.9.2008 15:37:03 >

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sukrvica iz pupka,jel ok?
24.8.2008 20:16:09   
Emina*
Samo bivacin, i nista ne kvasiti jer samo produzavas to "slinjenje" jer sto vise kvasis,
pupcic sve sporije zarasta...
Nemoj kupati bebu dok pupak ne bude u potpunosti suh,
a dotad primjenjuj "suho" kupanje..
Nakvasi gazu kamilicom i cisti bebinu kozicu user posted image   user posted image
(Isto je i kod nas bilo, mora se sam cistiti)....
Samo jednom dnevno mozes kanuti kap hidrogen peroksida da on ucini da na povrsinu izadju necistoce i to je to.......  Sasvim je normalno, da znas.....

< Poruku je uredio Emina RR -- 11.9.2008 15:37:13 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sukrvica iz pupka,jel ok?
24.8.2008 20:21:16   
mamina cura
Bivacin ni slucajno, to nije gnoj i moze se cistiti samo rastvorom hidrogena ili alkoholom.
Meni je receno da Bivacin stvara problem i da se koristi samo minimalno. A za kupanje, ma nije problem ni preskociti koji dan, meni je bio najgori stres koji sam dozivjela jer ipak je u pitanju tek mala bebica i to se obicno desavalo u gluho doba nociuser posted image

< Poruku je uredio Emina RR -- 11.9.2008 15:37:27 >


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sukrvica iz pupka,jel ok?
24.8.2008 20:44:10   
anitaMO
mojoj se stvorio bio granulom,pa smo bili naruceni za lapaliziranje tj.da joj spale.medjutim kad smo dosli nije ga bilo povukao se sam od sebe.koje olaksanje uf.

< Poruku je uredio Emina RR -- 11.9.2008 15:39:20 >


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sukrvica iz pupka,jel ok?
24.8.2008 21:25:41   
Anoniman
i kod moje je bebice to bilo. posto je pupak otpao tek 9 dan, nastavilo je ta sukrvica.. pa skoro do njenog 15 dana... ja sam koristila bivacin takodjer, ko i eminica... to je sasvim normalno, nista ne brini.. proci ce. ja sam tokom kupanja stavljala joj gazu na pupak, pa lagano zamotam zavojem i onda je kupam, samo s ledja kvasim, tako da voda nije dolazila do toga. 

< Poruku je uredio Emina RR -- 11.9.2008 15:38:58 >

(odgovor članu anitaMO)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sukrvica iz pupka,jel ok?
24.8.2008 23:26:53   
mamyca
Hamzi je pupak otpao sedmi dan,i samo je iduca dva dana bila sukrvica,ja sam mu stavljala bebi puder i gazu,i sve je bilo ok.user posted image

< Poruku je uredio Emina RR -- 11.9.2008 15:38:46 >


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Sukrvica iz pupka,jel ok?
25.8.2008 8:23:25   
ElmaB
Ne sekiraj, draga moja! Samo cista gazica i dosta bivacina i osusit ce se!

Pozdrav!


< Poruku je uredio Emina RR -- 11.9.2008 15:38:22 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.

Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Sukrvica iz pupka,jel ok?
18.6.2012 21:18:48   
mala87
pozzzz

mojoj bebici je danas nazdravlje 22 dan, pupak joj je otpao 7 dan i sve je bilo ok.......
ali nam se prosle sedmice pojavilo malo krvi u pupku, bila patronazna ocistila i stavila bivacin 2 x.....
rekla nam je kao da ne bi vise trebalo da se javlja ali ono je nastavilo....

ja cistim hidrogenom 3% i stavljam bivacin tako nam je patronazna rekala ali ono nikako da se zaustavi.....pokusala sam da ne kvasim ali se stvori kao ranica od krvi, tako da nemam nikakve koristi kad stavlkam bivacin na ono sukrvice sto se skorilo u pupku............koliko dugo ja smijem da ovako cistim......?

ako nastavi ovako, koliko jos da cekam i da je vodim doktoru...?



_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Sukrvica iz pupka,jel ok?
18.6.2012 21:26:53   
Hanady RR
mala vidi ovu temu
http://www.ringeraja.ba/forum/m_483928/mpage_6/key_/tm.htm
naša lirio je baš pisla svoj slučaj...detaljno i svakodnevno...porčitaj...

sad nešto kntam mogli bi i spojiti ove dvije temeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Sukrvica iz pupka,jel ok?
18.6.2012 22:03:33   
mala87
hvala hanady.....

evo procitah cijelu pricu od prve stane do zadnje.....user posted image

i opet nisam sigurna sta da radimuser posted image .......


_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Sukrvica iz pupka,jel ok?
19.6.2012 13:34:00   
mala_sa
Mala87 nama je jedno vrijeme tako curio pupak nakon sto je otpao; bas kao sukrvica koja se kasnije skori. Meni su rekli da to samo ocistim i pospricam Antisept sprejem (kod vas je to Bivacin), i da pustam da je ranica sto vise na zraku. Znaci kad stavljam pelenu, nakon mjepljenja onaj ostatak zavrnem ka dole (preko ljepljivih trakica) i onda preko dodje samo bodi; i rana je mogla super da dise. Takodjer i kad se stvorila ta korica nisam je dirala; vec sam sacekala da sama otpadne; i kad je sama spala konacno nam se i curkanje zavrsilo.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu mala87)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Sukrvica iz pupka,jel ok?
20.6.2012 14:02:51   
mala87
mala_sa hvala na odg...
poslusala sam te za pelenu i nisam vise cistila hidrogenom niti sam kvasila pupcic ......evo jutros nema one korice bilo malo ja samo suhim stapicem ocistila i izgleda mi bolje aBd da ovako i nastavi......


_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *