|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tepisi i zavjese - za i protiv
31.5.2015 11:29:17   
Superžena
Pozdrav za sve mame, žene, djevojke :-)

Čitam vas stalno, ali sada sam odlučila konačno da sudjelujem u diskusijama s vama.
Naime, već neko vrijeme posmatram svoj stan i kontam da bi mi dosta jednostavnije bilo ako bih uklonila zavjese i tepihe iz istog. Prvenstveno bih se riješila dodatne prašine koja se nakuplja pogotovo na tepisima, ali bih sebi pojednostavila i količinu obaveza oko pranja zavjesa, usisavanja i sl.
S druge strane, žao mi ostaviti 'gole' podove jer time bi se izgubila ona toplina doma, ali bojim se i da podovi bez tepiha nisu hladni za moga dječaka koji voli da sjedi na njima.

Da li vam se ova ideja čini ok?Ili ipak ne možete bez tepiha i zavjesa u kući?

Pozdrav :-)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
31.5.2015 13:22:32   
bebaa
bez tepiha ne mogu ali nikako...što ne znači da ga volim.....ja i u po ljeta u čarapama hodam...ne znam kako bi po golom podu mogla stalno.....
bez zavjesa smo čitavu zimu...tek prije par dana sam ih stavila...čisto da ublažim udare sunca....a i manje mi prašine ulazi kroz prozor.....i opet ih spakujem krajem ljeta.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Superžena)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
31.5.2015 14:21:24   
salmy
tepihe sam svela na minimum...sto zbog prasine sto alergije..a zavjesa nemam..samo trakaste

dom je ljepsi i topliji sa tepisima i zavjesama...ali mene nerviraju jer je puuuuuuuuno prasine...

oprala sam prosle godine mali tepih...strava i uzas...sve nesto sipa isto brasno iz njega...sve cu ja to da pobacam

svi smo u papucama tokom godine..imamo ljetne i zimskeuser posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
31.5.2015 14:34:37   
bebaa
..imamo ljetne i zimske

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
31.5.2015 18:14:03   
koka i po
ja bih sve izbacila da mogu...ali


stolarija mi stara...
parketi nisu prelakirani...
a ni namjestaj mi nije bas po zadnjoj modiuser posted image


elem....kako je tako je ...
al bi bilo fino provesti zivot bez ribanja tepiha i pranja stora svako malouser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
31.5.2015 19:40:16   
mimi_2in1
ja volim zavjese, nekako mi goli prozori bez njih. trenutno ludujem za ovim rimskin, nanijetila sam ih za novi stan :) aBd cilime, volim one tanke, manje...al vazda se smrznem s nogu. papuce ne podnosim .. pa vidjet cemo sta ce biti na kraju u stanu. nismo jos odlucili.

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
31.5.2015 19:42:53   
bebaa
ja znam samo da one zavjese od konaca nikad neću stavciti na prozore....taman vazda goli bili...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
31.5.2015 19:46:25   
mimi_2in1
user posted image kod nekih ljudi budu lijepe zaista... ja bi se meni se cini vazda petljala u ono..nit znam kako bi ih oprala da se na zapetljaju :)

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
31.5.2015 19:49:20   
bebaa

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

user posted image kod nekih ljudi budu lijepe zaista... ja bi se meni se cini vazda petljala u ono..nit znam kako bi ih oprala da se na zapetljaju :)


u tome i jest problem...ja sag pogruba...i često perem zavjese...mislim kad su u opticaju,volim da mi mirušu....ove bi se garant raspale...ili bi mi mašina nekim čudom crkla.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
31.5.2015 19:52:01   
Blue rose RR
Ja volim i jedno i drugo, i kda uđem kod nekoga gdje fali ili tepisi ili zavjese, ili oboje, osjećam se da sam u nekoj ordinaciji ili kancelariji..
Baš mi se gudi toplina doma.
Ali tako ja imam dojam, valjda što sam ih uvijek imala, da sam odrasla u drugačijem bilo bi valjda drugi osjećaj i mišljenje.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
31.5.2015 19:54:15   
bebaa
Ali tako ja imam dojam, valjda što sam ih uvijek imala, da sam odrasla u drugačijem bilo bi valjda drugi osjećaj i mišljenje.


i ja mislim da nam je do toga....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
31.5.2015 19:59:41   
Visnja RR
Zavjese ne volim...nikad ih nisam imala...

a tepih ...da... onaj dio gdje se sjedi...al rado bih ga uklonila user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
31.5.2015 20:03:34   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Zavjese ne volim...nikad ih nisam imala...

a tepih ...da... onaj dio gdje se sjedi...al rado bih ga uklonila user posted image

zašto?

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
31.5.2015 21:57:27   
maja78 RR
ja ne volim zavjese i tepihe radi prasine, ali one ipak domu daju toplinu i udobnost

vidjet cu da u djeciju sobu koju cemo uskoro opremati stavim iz vana one plastice roletne sto se dizu i sustaju i onda bi tu zavjese ukinula, a obzirom da je to soba ustvari dio trpezarije i plocice su na podu stavit cu itison cijelim podem, a kupila sma dormeo tepih (kao oblak) za onaj dio gdje se hoda i sjedi (na podu dijete)

< Poruku je uredio maja78 RR -- 31.5.2015 22:00:57 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
31.5.2015 22:13:17   
senka27
tepihe imam,ali sam ih sveli na minimum,par stazica i tepih u dnevnom i to samo ispod nogu gdje se sjedi

a zavjese nekad imam na prozorima nekad ne,volim svoj dom i sa i bez zavjesa

nemam nista protiv ni zavjesa i tepiha ,niti mi je ruzan dom bez istih

kod mene to bude zavisno od raspolozenja,ponekad je sve golo(u ljetnim vrucim mjesecima)

a nekad je toplo sa zavjesicama i tepisima(al nista previse)

_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
3.6.2015 20:56:20   
Idina mama
Moje je misljenje da skupljaju prasinu. I zavjese i tepisi. Ali nisam ih sasvim uklonila. U 170 m2 stambenog prostora imamo 3 tepiha, velicine otprilike 2,2mx1,8m. Jedan ispod trpezarijskog stola da se parket ne osteti, jedan ispred kauca u dnevnoj sobi, iz istog razloga i jedan manji u djecijoj sobi, jer se A. igra na podu.
Zavjese imam, jer mi trebaju kao zastita od pogleda, ali sam zato stavila gdje sam mogla male zarcice. Tako ih je zvala moja nana, ne znam kako se pravilno zovu.

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
10.6.2015 16:26:21   
saamy
Ja nemam ni tepihe ni zavjese user posted image

Niti mi se puse cigarete u kuci ko god dode a da pusi ja kazem napolje,niko se ne neljuti a meni fino bez smrada user posted image

Nemam potrebe za krecenjem user posted image



(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
10.6.2015 18:52:52   
Galicia
Kod mene je u cijelom stanu etison. Da je kojim slucajem parket, samo bih stavila tepihcic u dnevnoj oko kauca i stola, inace nigdje ne bih.
Zavjese nemam, nego samo 2 paravana u dnevnoj, koji su tu samo zbog dekoracije.
Nemam ni saksija sa cvijecem. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu saamy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
10.6.2015 19:17:24   
canim
Mi imamo zavjese, paravane i tepihe i nemamo problema s tim, ja volim privatnost koju mi obezbjedjuju zavjese, jedino kad bi mi mozda prozor gledao u neku livadu ili sumu mogla bih bez njih, ovako nema sansi.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
10.6.2015 19:46:28   
Hanady RR
Ja imam zavjese i moram vam reci da ib jako volim..
Uglavnom su prozracne i decentne uvijek u mom izvoru.....
Sada priatupam nekim izmjenama u donu....sa mm ratujem...on nebi zavjese ali radi intime bi nekw filove koji su meni gladna varijant za dom..nismo u kancelariji....trazim kompromis jos vjecamo ....user posted image
A cilimi..e imam ih ogromne al ce sd d lete...najme u kuci je sipod koji dizemo i ide laminat e tada cu uzmem cilime minimalisticke dimenzijma d ih sama mogu kroz prozor trehnut kad mi je ceifuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
11.6.2015 19:49:13   
Alma_27
Imam 3 manja tepiha i tri stazice user posted image Minimum. Jedna stazica se moze prati u ves masini user posted image Zacas ja to iz kuhinej bacim u ves masinu i jos brze osusim.
na prozorima imam roletne i jyska u djecijoj sobi, one zebra zavjese u dnevnoj (extra su) i zaluzine i paravane u spavacoj posto jos nemam vanjske roletne pa nas paravani stite kad upekne sunce i daju onko lijepu nijansu sobi user posted image Na kuhinji nemam zavjesu al ona svakako gleda na balkon...


Meni je zacas usisati i preletjeti zogerom po onim parketima.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
11.6.2015 21:44:43   
MicoTico
sve izbacila iz kuće, i tepihe i zavjese.
samo u dječijoj sobi jedna kao ponjava kad sjede na podu da im nije hladno. Nju strpam u mašinu i operem.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
12.6.2015 16:39:48   
Anoniman
U dnevnom boravku imam mini cupavi (bež) tepih. On je dim 2x1.5m
U djecoj sobi takodjer imam tepiscic, ali jos manji, dim. 1.8x1.3m.
U kuhinji nemam nista, u stavacoj takodjer. U kupatilu imam mini prostrku(ali ne kupatilsku vec pamucnu (cca0.7x0.5m).
Samo u dnevnom boravku imam kao paravan, prozracan je, i sklonjen u kutove prozora.
A imam i alu zaluzine na svim prozorima. To mi daje intimu doma, a i hlad u vrele dane.

(odgovor članu MicoTico)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
29.11.2017 13:15:29   
Sabina10
Ja sam svoje zavjese porucila u firmi Glorious Home. Najprofesionalnija usluga koja se samo poželiti može. Od mjerenja do ugradnje prošlo je svega tri dana. Najviše sam očarana brzinom ugradnje i obzirnošću montera. Iza sebe su sve čisto ostavili. Dobila sam garanciju od 5 godina.
user posted image

Evo i linka ako nekome zatreba.

https://www.facebook.com/Zebra-zavjese-Glorious-Home-doo-598373353649785/

user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Tepisi i zavjese - za i protiv
30.11.2017 17:31:25   
ziel
Nisam protiv tepiha jer hodamo bosi po kuci a u kuci, pa nekad i grijanje zakaze user posted image ali sam protiv zavjesa onih stora ako na to se misli... Trenutno sam u fazonu zebrastih rolo zavjesa, nema pranja , ni skidanja, podigni kad hoces, spusti kad hoces, ima i ona verzija dan na cik-cak. Kaze majstor jednom godisnje pred Bajram da skinem i okacim na neki stalak i perem vodom iz kabla ali se ne smije guzvati jer se ne moze kasnije ispraviti. Onih stora klasicnih vise nema u mom domu. Ja niska zena uvijek zvala nekog da to kaci i batalila user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Sabina10)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *