|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trece dijete??!!
9.2.2012 9:21:25   
vojčica
Drage moje, dugo me nije bilo, zadovoljstvo mi je pozdraviti vas opet! Treba mi vaša pomoć, savjet. Čini mi se da mi se sasvim slučajno dogodila treća trudnoća i uhvatila me strašna panika! Imam dvoje djece jedno od šest i drugo od 2,5 god. Ružno je naravno, što ću to reći ali mi se ovo desilo u lošem trenutku, totalno neplanirano, neočekivano i zaista sam prestravljena.io Ja sam od onih osoba što planiraju velike stvari u životu i zato mi je veoma teško prihvatiti nešto što nisam planirala, Nikako nisam spremna na ovo i ne znam sta da radim. Kad samo pomislim na sve jos jednom ispočetka i to sada kada mi djevojčica polazi u školu, dječak bi trebao u vrtić... Uh kako se organizovati... a da ne spominjem u svemu tome i posao koji je btw nikakav koji sam najprije morala promjeniti da bi se ovo desilo... Jesam li luda ili šta već? Pomagajte miii!

< Poruku je uredio Visnja RR -- 27.9.2014 0:54:25 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 9:29:52   
Aiša
Normalno je da se sada tako osjećaš , jer kako kažeš, niste planirali.
Imate već dvoje djece, tako da ti nije nepoznato šta te čeka, već je postala rutina i oni prvi dani bit će lakši, a kada dođe treći user posted image mlađe dijete imat će 3,5 godine, pa je i tako lakše.

Draga, nemoj da se brineš, nadam se da će ti se javiti mame sa troje ili više dječice da te malo ohrabre, ali mislim da život ne može i ne treba biti uvijek kako to mi planiramo, zapravo često je baš suprotno od toga, i ovo je samo još jedan poklon za vašu porodicu.


Sretno user posted image

(odgovor članu vojčica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 9:33:16   
pocahontas
je li ovo još jedna situVacija ili fakat problemuser posted image

_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu vojčica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 9:37:38   
R&T@
Zivis u 21. stoljecu i postoji rjesenje da ne rodis ako ne zelis.

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 9:38:13   
Aiša
poki, meni ovo nije ni situVacija niti problem, mislim ne vidim ovdje nikakav problem user posted image

Forumašica piše da je dugo nije bilo, a prvi joj je post user posted image

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 9:39:25   
felix
ako si imala prve dvije trudnoce uredne zasto se bojis trece kako su prvo dvoje odhranila i to ces zadnje trce
ako ne zelis trudnocu i za to nazalost postoji rijesenje al zadrzi moje misljenje ....opet kako god sretno

(odgovor članu vojčica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 9:48:37   
veeseelaa
draga vojčice budi sretna draga moja, pa imaćeš troje djece, san mnogih majki!
divnoooo, moja snaha ima curicu od 7 godina, sina od 1 godinu i opet je user posted image
Svi smo sretni zbog toga a pomoći neće manjkati, vjerujem da će i tebi tvoji najbliži pomoći
Pogledaj situaciju i sa druge strane, zamisli se za koju godinu sa tri svoje zlatne jabuke user posted image
Djeca su sreća najveća


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 9:50:31   
Lulu_08
A sta ces - ta odluka je zaista na tebi, krajnje je nezahvalno od trecih lica da uticu na tvoju odluku, jer zaista nije poenta kasnije da se kajes zbog odluke koju nisi bas skroz samostalno donjela.

Razmisli i ucini ono sto mislis da je najbolje, mislim da ti nije razlika mala, taman ce starije djete krenuti u skolu, mladje u vrtic, a ti ces imati nekoliko sati dnevno sama sa bebom - sta je tu lose?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 9:51:01   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: felix

ako si imala prve dvije trudnoce uredne zasto se bojis trece kako su prvo dvoje odhranila i to ces zadnje trce
ako ne zelis trudnocu i za to nazalost postoji rijesenje al zadrzi moje misljenje ....opet kako god sretno


Inače mrzim kada ovako govore, a većina ih tako misli, svakodijete ima svoju nafaku. Ma daj molim te, kakva nafaka ako mu ti ne obezbjediš uslove za život. 
Ako ne postoje uslovi i ako misliš da ne treba da rodiš, onda tako i uradi. Naravno, niko nema pravo da te osuđuje ako prekineš trudnoću, jer to treba da bude vaša zajednička odluka, tvoja i tvog muža.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 9:55:39   
M kao Mama
Ja ovakvo pitanje nikada ne bih postavila na mjestu gdje mnoge žene godinama pokušavaju da dobiju dijete, svi znamo kako djeca nastaju, prema tome, ne bih tražila savjet mimo sebe same , eventualno svog muža. Nadam se da ćeš donijeti pravilnu odluku i zadržati bebu.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 9:57:30   
vojčica
Hvala na podršci moje dame, pa ne znam ni sama šta je ovo al me uhvatilo nespremnu. Mislim da sam zapravo neodlučna. Roditi ili ne? Željela sam treće dijete ali ne sada definitivno, za nekih par godina da kada sredim neke druge stvari kao što su posao, fakultet i slično. Ako sada rodim to bi me na tom planu zaustavilo barem dvije godine. S druge strane uzivam u djeci i strah me tog abortusa... Ima li neko od vas iskustva s tim? Gdje kako kada?user posted image

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 9:57:49   
veeseelaa
pa i ja sam za da roditelji obezbjede djetetu normalne uvjete za život, e sad šta je kome normalno pitanje je! al definitivno nisam za abortus, ko ne može il ne želi imati još djece treba paziti i imati zaštićene odnose
Ne znam kakva je finansijska situacija kod vojčice? nadam se da su dobrostojećiuser posted image


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 9:58:36   
veeseelaa
Željela sam treće dijete


user posted image i Bog ti dao, uživaj i budi sretna


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vojčica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 10:01:05   
vojčica
Hvala Vam puno, znam da je odluka na meni ali uvijek je dobro čuti razlicita mišljenja, barem meni :)))

(odgovor članu vojčica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 10:01:39   
Aiša
vojčice, evo sama si napisala da želite treće dijete user posted image

Nije mi samo jasno zašto ljudi smatraju da sigurno znaju šta je najbolje po njih? Nikad ne znaš šta se može desiti za par godina i da li ćete stvarno tada moći i željeti dijete. Odluka je na vama, ali možda je upravo ovo najbolje sada da se desi?
Želim vam mnogo sreće user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 10:01:44   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: vojčica

Hvala na podršci moje dame, pa ne znam ni sama šta je ovo al me uhvatilo nespremnu. Mislim da sam zapravo neodlučna. Roditi ili ne? Željela sam treće dijete ali ne sada definitivno, za nekih par godina da kada sredim neke druge stvari kao što su posao, fakultet i slično. Ako sada rodim to bi me na tom planu zaustavilo barem dvije godine. S druge strane uzivam u djeci i strah me tog abortusa... Ima li neko od vas iskustva s tim? Gdje kako kada?user posted image


Moj ti je savjet da ne postavljaš to pitanje ovdje, jer nećeš naići na istomišljenike, većina njih će te osuđivati u startu i neće ti sigurno dati korisbne savjete. Imaš temu abortus, pa pročitaj možda tu nešto nađeš.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu vojčica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 10:05:06   
veeseelaa
Imam jednu pričicu za tebe, skratiću

Ubrzo nakon navršenog prvog rodjendana svoje bebice žena je ostala user posted image nije htjela zadržati bebu jer je to za nju bila velika obaveza, pa dvoje male djece ko će s tim deverati?
odluči se otići kod ginekologa da se s istim posavjetuje oko abortusa... ispričala je ginekologu da ne može zadržati dijete, da je i onako nenaspavana jer ima jednogodišnjaka, preumorna itd
Ginekolog joj predloži: draga moja kako bi se ti naspavala i odmorila najbolje bi bilo da se već rodjenog dijeta riješiš a da ovo u stomaku zadržiš... tako bi se mogla naspavati i odmarati narednih 9 mjeseci dok si trudna

Žena je ostala bez riječi, dijete i rodjeno i nerodjeno je njeno dijete.... odustala je od abortusa

< Poruku je uredio veeseelaa -- 9.2.2012 10:06:15 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 10:06:08   
vojčica
VESELAAA u pravu si sa ovim mojim navodima. Finansijska situacija je ok, normalna i to nije problem... barem ne bi trebao biti...

(odgovor članu vojčica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 10:06:34   
veeseelaa
eto vidiš, još jedan razlog ZAuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vojčica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 10:08:01   
canim
Lijepo je obezbjediti dijeci lijep zivot,imati finansisku mogucnost da im omogucis sve sto hoces, tako su i moji roditelji razmisljali ali rat ih ometnu,tako da se nemogu pohvaliti na divno i bajno djetinjstvo u tom periodu, dakle neke stvari u zivotu su nepredvidive. Jedino sto je potrebno je volja i zelja za radom, napretkom i naravno ljubav prema djeci, partneru, zivotu a ostalo ce doci samo od sebe.

Ja u tvojoj situaciji ne vidim nista lose, kao sto neko rece, taman ce veliko djete u skolu, manje u vrtic a ti ces imati dovoljno vremena za bebu, gledaj to sa druge strane, ako si vec planirala trecu bebu nekad poslije, mozda bolje da je sad dosla, da rodis troje i da odmislis a poslije da se posvetis sebi, a i djeca kad odrastu bliskija su medjusobno ako su male generacijske razlike, jer se bolje razumiju. user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 10:12:11   
ledy blue
Vojcice takve dileme morate iskljucivo razrijesiti ti i tm....ne znam ko bi se usudio dati savjet sta da radis po tom pitanju...to je ipak velika odluka i ne bi trebali ne samo pitati..vec ni slusati sta neko treci ima reci o tome...
Sta god da odlucite nek vam je sretno.

< Poruku je uredio ledy blue -- 9.2.2012 10:14:47 >


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 10:12:44   
leona81

IZVORNA PORUKA: tajra

Zivis u 21. stoljecu i postoji rjesenje da ne rodis ako ne zelis.


i kontracepcija takodjer...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 10:18:37   
lotos
Dobro razmisli sta ces uraditi... ovdje kao i svagdje drugo dobit ces razlicite odgovore.A samo ti znas i moras znati sta zelis i sta je najbolje za tebe u datom trenutku .. Sretno sta god da odlucis..

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 10:31:30   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

draga vojčice budi sretna draga moja, pa imaćeš troje djece, san mnogih majki!
divnoooo, moja snaha ima curicu od 7 godina, sina od 1 godinu i opet je [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/nosecka.gif[/image]
Svi smo sretni zbog toga a pomoći neće manjkati, vjerujem da će i tebi tvoji najbliži pomoći
Pogledaj situaciju i sa druge strane, zamisli se za koju godinu sa tri svoje zlatne jabuke user posted image
Djeca su sreća najveća


nisam znala, cestitam!!!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Treće dijete? Prestravljena...
9.2.2012 10:32:36   
teacher75

IZVORNA PORUKA: ElmaB

IZVORNA PORUKA: felix

ako si imala prve dvije trudnoce uredne zasto se bojis trece kako su prvo dvoje odhranila i to ces zadnje trce
ako ne zelis trudnocu i za to nazalost postoji rijesenje al zadrzi moje misljenje ....opet kako god sretno


Inače mrzim kada ovako govore, a većina ih tako misli, svakodijete ima svoju nafaku. Ma daj molim te, kakva nafaka ako mu ti ne obezbjediš uslove za život. 
Ako ne postoje uslovi i ako misliš da ne treba da rodiš, onda tako i uradi. Naravno, niko nema pravo da te osuđuje ako prekineš trudnoću, jer to treba da bude vaša zajednička odluka, tvoja i tvog muža.

potpisujem elmu, ja definitivno ne bih mogla roditi 3.dijete

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *