|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trovanje Domestosom
23.1.2010 19:36:20   
Anoniman
Nisam znala da li da ovu temu stavim pod Zdravlje ili ovdje...

Jučer je moja prijateljica jedva živa ostala zbog trovanja Domestosom.  Naime, Čistila je jednu zagušljivu  i zatvorenu prostoriju Domestosom i pala u nesvijest.  Hitno je prebačena u Hitnu, pa na CUM, pa na "Podhrastove"... imala je užasnu bol u plućima, teško je disala...  Doživjela je nešto poput anafilaktičkog šoka.
Sada je bolje, još uvijek teško diše, ali je mnogo bolje.  Nije ostala u bolnici, kući je.
Dr. koja ju je pregledala rekla je da Domestos sadrži neki otrov u sebi i da ga uopće ne bi trebalo upotrebljavati.
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Trovanje Domestosom
23.1.2010 20:58:18   
Amrino
Domestos je u principu varkina u gelu...i jaaaako je opasan. Znaci kada se upotrebljava treba se dobro paziti jer ipak je to prvo jaka kiselina...Ako je mali prostor bez prostora nije ni cudo. Dobro je zena prosla...ali neka si napisala da sve zenice znaju sta se moze desiti.
Ja ga kupila jednom- unistila trenerku i- nikad vise!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Trovanje Domestosom
23.1.2010 20:59:36   
ena23
strasno ali me ne cudi...

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Trovanje Domestosom
23.1.2010 21:03:24   
Leva
Moja seka je imala blazi oblik trovanja Domestosom i vec dugo ga niko u nasoj porodici ne koristi.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Trovanje Domestosom
23.1.2010 21:04:14   
Schecherlemica
Strasno!
Hvala Bogu ne koristim domestos,probala jednom,smetalo mi,bas je prejak i nikad vise...


_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Trovanje Domestosom
23.1.2010 22:23:58   
Anoniman
Mrzim ga i ne koristim ga više i mene je znao dobro omamiti da sebi ne mogu doć te mi se njegov miris u nosu zadrži cijeli danuser posted image


< Poruku je uredio Breskva -- 23.1.2010 22:24:22 >

(odgovor članu Schecherlemica)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Trovanje Domestosom
23.1.2010 22:47:22   
Amela83
I meni se desilo nešto slično kada sam čistila tuš kabinu Domestosom. Počelo me gušiti, teško sam disala. Odmah sam se naslonila na prozor i nastojala da što dublje dišem. Kroz par minuta je prestalo. Ni ja ga više ne koristim. user posted image


_____________________________

Mamina sreća *09.03.2009*

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Trovanje Domestosom
23.1.2010 22:53:38   
minica81
baš mi je žao,,, koristim ga ali oprezno....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Trovanje Domestosom
23.1.2010 23:31:03   
Nunichi
Ja ga koristim samo za solju, uz otvoren prozor u kupatilu naravno.
Prejak je stvarno...
Ja naspem i izadjem, bas se ne zadrzavam tad u kupatilu.
Mm svaki put kaze, joooj smrdi neka kiselina kod nas. user posted image

Nadam se da ce prijateljica biti dobro...

(odgovor članu minica81)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Trovanje Domestosom
23.1.2010 23:36:56   
noaa
Ja isto koristim samo za solju,ne vjerujem da je cisto dok ne zamantamuser posted image user posted image user posted image nisam ga koristila u trudnoci..

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Trovanje Domestosom
23.1.2010 23:39:59   
Apotekarka
ja ga goristim za wc solju a nedavno kad je pacov isplivao iz solje citavo kupatilo sam domestosom oprala sta cu bo9lje nego da kakvu infekciju dobijemo a i meni miris nije nesto jos me podsjeca na bolnicu kad sam bila s Antoniom svaki dan se brisalo domestosom

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Trovanje Domestosom
23.1.2010 23:43:43   
Anoniman
I ja ga sada koristim samo za wc šolju. Jednom mi se desilo, biserka, očistila komplet wc, još bila trudna...... uh čitav dan mi je bilo loše user posted image user posted image Od tad, samo wc šolja uz otvoren prozor!

(odgovor članu Apotekarka)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Trovanje Domestosom
24.1.2010 0:54:44   
milenium
ne koristim ni domestos ni cif ni ostale karafeke,čak niti staklosjej bilo koje vrste.koristim dobri stari vim,rakiju vodu i čarobnu krpuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Trovanje Domestosom
24.1.2010 8:04:51   
Anoniman
Ma, ja sam ga koristila uvijek... činilo mi se da ništa nije bolje od Domestosa.  Pošto imam malo kupatilo i bez prozora, kad ga koristim, malo ribam - malo udišem svjež zrak i tako stalno.
Ali će ipak da leti iz moje kuće...

< Poruku je uredio pingpong -- 24.1.2010 8:05:14 >

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Trovanje Domestosom
24.1.2010 8:13:39   
Anoniman
Ovo sam kopirala sa jednog drugog foruma (nadam se da je to ok)

Drage moje čistačice, imam vas potrebu upozoiti, ukoliko već ne znate; DOMESTOS JE OTROVAN!!! Moja frendica je neki dan prala s njime kupaonu i pozlilo joj je. Nije dugo mogla doći k sebi, vrtilo joj se, povraćalo itd. Odmah je povezala da bi to moglo biti od domestosa. Kad je malo došla k sebi njen muž je nazvao hitnu tek toliko da pita može li dojiti maloga. Kad su doktori čuli da se radi o domestosu, u roku od 3 min po nju su dojurila kola hitne pod sirenom i rotacijskim svjetlom. user posted image Odvezli su ju u Vinogradsku gdje je provela cijelu noć na pretragama. Ujutro su je pustili doma uz dvodnevnu zabranu dojenja i toplu preporuku da više ni u ludilu ne koristi domestos jer DOMESTOS IZAZIVA PUCANJE KAPILARA U PLUĆIMA!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Trovanje Domestosom
24.1.2010 8:28:46   
Ex Yu
Vjerovatno ste sve vidjele temu pomozimo Sebini Cakic koja je radila transplataciju kostane srzi u Beogradu ... imala je leukemiju a na njenom prvom nalazu je pisalo trovanje krvi (otrovne supstance Domestos) a radila je u kladionici i sve cistila istim ... i ja sam ga koristila jedno vrijeme al mi tolko izgori nos da nemogu ni pusit ni jesti cjeli dan poslije ciscenja i naravno odustala sam

< Poruku je uredio Ex Yu -- 24.1.2010 8:29:01 >


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Trovanje Domestosom
24.1.2010 12:30:18   
new mama
Ja isto ne koristim vise domestos,jedno vrijeme jesam za wc solju,ali me uvijek glava pocne boliti od njega i gusi me u prsima,jos uvijek izadjem iz prostorije,tako da sam ga izbacila iz upotrebe,sad samo mirisljave stvari koristimuser posted image
Pingpong nadam se da ti je drugarica dobrouser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Trovanje Domestosom
24.1.2010 12:32:30   
ivana st
Nisam znala da je domestos toliko opasan, prebacujem se onda i ja na nešto laganije.Nije se zezat sa tim stvarima.

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Trovanje Domestosom
24.1.2010 12:36:54   
idana_85
Da, meni je svekrva pricala kako je tako kadu cistila domestosom i vrelom vodom i od isparavanja joj pozlilo,jedva izasla, povracala, i u hitnoj zavrsila... Ne koristimo ga, a i kod mame nikad nismo

Ja koristim arf i super 10 i ne treba mi vise nista,zadovoljna sam


< Poruku je uredio idana_85 -- 24.1.2010 12:39:23 >


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Trovanje Domestosom
24.1.2010 12:39:30   
ivana st
Ja domestosom perem samo wc školjke, jer je on preagresivan za kadu, caklina bi brzo otišla od njega, tako da ni iz tog razloga nije dobar za sve sanitarije. 

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Trovanje Domestosom
24.1.2010 12:40:25   
Hanady RR
Ja sam domestos davno izbacila iz upotrebe...nije mi godio...ja se zatvorim u WC i čistim a onda imam mučnine i vrtoglavice...znala sam ja da je otrov u pitanju...sad mi drago što je ova tema pokrenuta da ovo dokažem i onim posjetiocima koji mi dolaze i kažu da sam pegla jer tako zaboga ružno govorim o najboljem sredstvu.

ja sam odavno na prirodnim čistačima, soda bikarbona, i magične krpe svaka za svoju funkciju, pakovanje tih krpa 125 km bilo prije 3 godine i zaista sam zadovoljna njima.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Trovanje Domestosom
24.1.2010 12:40:59   
Anoniman
Prijateljica je mnogo bolje, mada je još bole pluća.  Bila je pravooo loše, još su joj u transportu prignječili prst na ruci, pa joj cijela šaka otekla user posted image
Srećom, sad je sve bolje

(odgovor članu idana_85)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Trovanje Domestosom
24.1.2010 12:42:47   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: pingpong

Prijateljica je mnogo bolje, mada je još bole pluća.  Bila je pravooo loše, još su joj u transportu prignječili prst na ruci, pa joj cijela šaka otekla user posted image
Srećom, sad je sve bolje


bože svašta još ženi prt prignječili kod ajoj nije njene muke dostauser posted image

drago mi je da je bolje...vidiš ti čovjek od svoje želje da čisti i da svi od čistoće budemo zdraviji sebi iznenađenje priredi.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Trovanje Domestosom
24.1.2010 12:43:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady

ja sam odavno na prirodnim čistačima, soda bikarbona, i magične krpe svaka za svoju funkciju, pakovanje tih krpa 125 km bilo prije 3 godine i zaista sam zadovoljna njima.


hajd na temu savjeti za domaćice i objasni mi šta i kako čistiš sodom???

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Trovanje Domestosom
24.1.2010 12:47:57   
marinčii
joj baš mi je žao,nadam se da će prijateljica biti bolje,ja ga prije trudnoće koristila i nisam ga kupila do jučer jer s njim najbolje očistim šolju,al sam našpricala prije nego smo pošli kod sveki,tako da nismo cijeli dan bili kući dok smo došli još se uvik osjetio miris al opet manje ,al kad sam ovo pročitala više ga neću koristiti

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *