|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Učiteljica /Učitelj
10.9.2012 20:31:05   
Blue rose RR
Mama prvačića, ima puno pitanja, dane, mjesece nekad i godine prije negoli njeno čedo zakorači na te stepenice koje vode novom načinu života i obaveza.
Jedno i možda (po meni) najvažnijih pitanja, jeste pitanje:
- Kakva učiteljica će biti?
- Da li da tražim ** ** da mi uči dijete jer sam čula da je fina, stroga, pravedna , i slično?
- Da li da tu odluku prepustim školskim organima?

Sve ovo i još mnogo više sam imala u svojoj glavi puno prije negoli smo došli do dana kad smo križali na stolnom kalendaru dane do upisa. Tada sam pokrenula se (ni sama n znam zašto, i šta tražim od toga) te tražila sugestije od majki, nastavnika, iz naše područne škole, o svim raspoloživim učiteljicama.
I dobila sam ih, neke dobre, neke loše (po mojim uzansama), i na kraju sam odlučila, rekla ime na upisu i - čekala.

Danas smo imali drugi sastanak sa učiteljicom našom. Prvi put Onaj važni prvi dan škole, kad sam bila fizički tu negdje u učionici, a psihički okružena maglom i kišom suza u duši. A drugi put danas na roditeljskom sastanku.
Rekoh negdje, ili sam postigla taj stepen da svojom konstatacijom da mi se žena i previše svidjela, želim da uklonim onaj pritisak tuge i suza sa prvom dana škole, ili će ovaj osjećaj i iskustvo potrajati?!

Mlada, ambiciozna, pristupačna, spremna na saradnju, ali traži red, rad i poštovanje.

Držim fige njoj, držim fige sebi.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Učiteljica /Učitelj
10.9.2012 20:35:21   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Mlada, ambiciozna, pristupačna, spremna na saradnju, ali traži red, rad i poštovanje.
Držim fige njoj, držim fige sebi.

Ovo ti potpisujem. I nasa je hB takva na ovaj utisak koji traje vec 6dana.
Nismo je birali, zapala nam je, ali smo Boga molili za nju.

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Učiteljica /Učitelj
10.9.2012 20:59:59   
R&T@
Birala sam, svjesno...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Učiteljica /Učitelj
10.9.2012 22:30:13   
neki x
Niti sam birala,niti sam se raspitivala...
S Bozijom pomoci cemo polako...sad zasad mi se uciteljica svidja...Mislim da cemo si uzajamno pomagati,moje dijete necemu i naucitiuser posted image

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Učiteljica /Učitelj
10.9.2012 22:35:27   
Hanady RR
user posted image

Ja nisam ni pitala za učiteljice, niti se rapitivala previše...
o školi jesam...to moram priznati ali o učiteljici kakv nas zapadne šta d aradim sad...

I tako prvi dna škole izađu pred nas 4 učiteljice...
moja cura kaže mama ja bih onu duge kose u narandžastom...i čita ta učiteljica svoje dojeljenje i ime moje kćere...

eh taj prag prođosmo...lijap je i ima dugu kosuuser posted image

Direktorica škole nam prije toga reče...kako su se slomili roditelji sa saznaju ko je učiteljica djetetu...al da su vješto krili...
ja se fakat nisam zanimala...
mislim i da sma znala šta bih mogla uraditiuser posted image

No dobro...
prvi i drugi i svaki utisak sa ovim 6 danom je pozitivan...
rad, red , disciplina.....
autoritativna, lijep sisitem rada sa njima...

pa eto kako nisam birala...bome super nas zapalouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Učiteljica /Učitelj
10.9.2012 23:07:54   
mama75
Ja sam mogla birati i skolu i uciteljicu. Ali upisah dijete u najblizu skolu, o uciteljici nista nisam znala dok je nisam upoznala. Sada je moje dijete 2. razred, a ja iz dosadasnjeg iskustva sam prezadovoljna uciteljicom. Eh da, jesam na razgovoru sa pedagogom (na testiranju) rekla da bih voljela da bude mladja uciteljica, a ne neka stara. I ako ima izbor ucitelj ili uciteljica da je nikako ne stave u razred kod ucitelja. Ove godine joj je novi vjeroucitelj, musko, i bas mi je drago, da se polako navikava na cinjenicu da ce uskoro imati i muske nastvanike.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Učiteljica /Učitelj
11.9.2012 7:08:01   
belladona
Ja bih samo voljela da nas zapadne učiteljica koja ima jednu vrlo važnu osobinu da ne dijeli djecu ni po kojoj osnovi ( po nacionalnosti, po spolu, po roditeljskim titulama...). Nažalost sve je manje ovakvih i izgrade neko subjektivno mišljenje koje ne znaju ni sakriti nego to sve javno i pred djecom. Ako nas kojim slučajem i zapadne takva morat ću da "ujedam".

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Učiteljica /Učitelj
11.9.2012 10:32:50   
veeseelaa
mah učiteljice su obični ljudi, kao ja, ti, ovaj, onaj
ne očekujem previše.... imam ih bezbroj u familiji, u prijateljima, poznanicima i svi su kao i mi, nekad im se ne da raditi, nekad su za isto raspoloženiji i bla bla bla
voljela bi da učiteljica moje A ne favorizira nikog u razredu , već da vlada jednakost... a nekako mislim da je to najteže ljudima user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu belladona)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Učiteljica /Učitelj
11.9.2012 10:40:23   
Blue rose RR
Ljudi su skloni favoriziranju, jer je to nekako normalan slijed ljudskih osjećanja, ili nam je lijepo sa nekim i volimo biti u nečijem društvu, ili nije.
Ali u školama mislim da ne bi trebalo biti vidljivih favoriziranja, odnosno trebalo bi se poraditi na tome da nastavni kadar svima pristupa isto, ili da makar da sve od sebe da u tih nekoliko sati rada sa djecom niko se ne osjeti više ili manje vrijedan.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Učiteljica /Učitelj
11.9.2012 10:46:11   
veeseelaa
mislim da od tog nema ništa, svi su početku jednaki a poslije se neko od djece favorizuje iz ovog il onog razloga
Obzirom da takvi insani ne postoje, onda ću dati sve od sebe da moje dijete nema potrebu odnosno želju da bude favorizirano, niti da se lakta, niti da smatra da je isto + u životu, osobito da ima žal jer nije favorit učiteljice
Ne bi od iste da pravim božanstvo, insan ko svaki drugi



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Učiteljica /Učitelj
11.9.2012 15:17:28   
Anoniman
Da, insan kao i drugi, ali za nase dijete zelimo najbolje, zar ne? Zelim da moje dijte nema trauma iz skole zbog histerisanja i frustracija neke uciteljice, zelim da mi dijete nesto nauci u toj skoli. Tu se ucitelice razlikuju.

A favorizovanje...mah. Ima toga. Nadam se samo da ce nasa uciteljica cijeniti vise djecji trud i zalaganje od imetka roditelja. ako je favorizovanje, onda neka je to favorizovanje.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Učiteljica /Učitelj
11.9.2012 15:34:46   
D_K
meni je sasvim normalno favoriziranje u smislu da ce joj djeca koja dobro uce i prate na casu, biti radije pozvana da ucestvuju u predstavi, nekoj recitaciji i tako dalje.. u nasem razredu imaju dvije curice koje su stvarno dobre ucenice i meni je sasvim normalno da vidim te curice u predstavi koju priprema nasa uciteljica. tu nema ko sta da se ljuti.. a ako moju curicu uciteljica pozove ja smatram da je to zbog toga sto ona smatra da je prikladno da ona pjeva u horu.. da nas nije pozvala meni bi to bilo sasvim ok jer vjerujem u njenu dobru procjenu..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Učiteljica /Učitelj
11.9.2012 15:36:28   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: D_K

meni je sasvim normalno favoriziranje u smislu da ce joj djeca koja dobro uce i prate na casu, biti radije pozvana da ucestvuju u predstavi, nekoj recitaciji i tako dalje.. u nasem razredu imaju dvije curice koje su stvarno dobre ucenice i meni je sasvim normalno da vidim te curice u predstavi koju priprema nasa uciteljica. tu nema ko sta da se ljuti.. a ako moju curicu uciteljica pozove ja smatram da je to zbog toga sto ona smatra da je prikladno da ona pjeva u horu.. da nas nije pozvala meni bi to bilo sasvim ok jer vjerujem u njenu dobru procjenu..

Da. Slazem se.user posted image

(odgovor članu D_K)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Učiteljica /Učitelj
11.9.2012 15:36:40   
D_K

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Mlada, ambiciozna, pristupačna, spremna na saradnju, ali traži red, rad i poštovanje.


odlicno zvuči.. ako se ispostavi da je realna zena to ti je pun pogodak user posted image

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Učiteljica /Učitelj
11.9.2012 15:37:13   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: D_K

meni je sasvim normalno favoriziranje u smislu da ce joj djeca koja dobro uce i prate na casu, biti radije pozvana da ucestvuju u predstavi, nekoj recitaciji i tako dalje.. u nasem razredu imaju dvije curice koje su stvarno dobre ucenice i meni je sasvim normalno da vidim te curice u predstavi koju priprema nasa uciteljica. tu nema ko sta da se ljuti.. a ako moju curicu uciteljica pozove ja smatram da je to zbog toga sto ona smatra da je prikladno da ona pjeva u horu.. da nas nije pozvala meni bi to bilo sasvim ok jer vjerujem u njenu dobru procjenu..


Eh kad bi ovako svako realno gledao na svoje dijete, i na sebe uopšte - živjeli bi u haman savršenom svijetu.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Učiteljica /Učitelj
11.9.2012 15:44:52   
D_K
ne mogu ti opisati kako sam se dobro uklopila sa ovom svojom uciteljicom.. nije zena koja podilazi roditeljima. realna je ali i veoma precizna..
ja sam shvatila da smo nas dvije partneri a jedini nas cilj je da Meri zavrsi skolu sa dobrim uspjehom i sa dobrim navikama. ja ne trazim nista vise.. to da ona bude posebno tretirana bi mi srusilo povjerenje u uciteljicu jer mene sutra nece biti a malena ostaje sa onim sto ona zna i za sta je sposobna.. imam primjer njene kolegice koja djetetu koje maltene jedva cita a veoma lose pise zakljucuje opisnu peticu jer je dijete poznanika i direktor jedna skole.. to djetetu daje u startu los signal.. na stranu to sto su ovoj nasoj djeci uslovi rada i zivota manogo bolji i lagodniji nego stu su nama bili (barem meni) i ja realno od Merija ocekujem da nikad u skolu ne ode bez zadace i da uci sve sto treba sa razumjevanjem ali ocekujem i od uciteljice da joj slozi dvicu onda kad bude lose znala na casu..a dvica je signal meni kao majci da reagujem.
da skratim user posted image user posted image nadam se da je i ova tvoje realna i precizna.. uz roditelje koji usmjeravaju dijete to je tajna realnog uspjeha..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Učiteljica /Učitelj
11.9.2012 15:50:52   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Da, insan kao i drugi, ali za nase dijete zelimo najbolje, zar ne? Zelim da moje dijte nema trauma iz skole zbog histerisanja i frustracija neke uciteljice, zelim da mi dijete nesto nauci u toj skoli. Tu se ucitelice razlikuju.

A favorizovanje...mah. Ima toga. Nadam se samo da ce nasa uciteljica cijeniti vise djecji trud i zalaganje od imetka roditelja. ako je favorizovanje, onda neka je to favorizovanje.


mah nije samo imetak u pitanju, al hele nejsi
ja znam da je isto neizbježno, no mogu bar naučiti dijete da joj do toga nije stalo
takva je i u vrtiću, većina traži pažnju teta a ona se vala ne lomi user posted image i ne treba
tako ni sa učiteljicom, nek njeni maniri, spretnost i znanje budu cilj a ne ovo prvo


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Učiteljica /Učitelj
11.9.2012 15:54:50   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: D_K

ne mogu ti opisati kako sam se dobro uklopila sa ovom svojom uciteljicom.. nije zena koja podilazi roditeljima. realna je ali i veoma precizna..
ja sam shvatila da smo nas dvije partneri a jedini nas cilj je da Meri zavrsi skolu sa dobrim uspjehom i sa dobrim navikama. ja ne trazim nista vise.. to da ona bude posebno tretirana bi mi srusilo povjerenje u uciteljicu jer mene sutra nece biti a malena ostaje sa onim sto ona zna i za sta je sposobna.. imam primjer njene kolegice koja djetetu koje maltene jedva cita a veoma lose pise zakljucuje opisnu peticu jer je dijete poznanika i direktor jedna skole.. to djetetu daje u startu los signal.. na stranu to sto su ovoj nasoj djeci uslovi rada i zivota manogo bolji i lagodniji nego stu su nama bili (barem meni) i ja realno od Merija ocekujem da nikad u skolu ne ode bez zadace i da uci sve sto treba sa razumjevanjem ali ocekujem i od uciteljice da joj slozi dvicu onda kad bude lose znala na casu..a dvica je signal meni kao majci da reagujem.
da skratim user posted image user posted image nadam se da je i ova tvoje realna i precizna.. uz roditelje koji usmjeravaju dijete to je tajna realnog uspjeha..


Upravo ovo,  a naročito ovo podvučeno!

Rekla sam učiteljici ( nakon što me je pozvala da mi predoči činjenicu da je moje dijete jedino na času društva/kulture/religije) da očekujem da mi predoči, pošto upozna moje dijete, njegove navike, ponašanje, učenje, svaku promjenu u istoj - naravno mislim na negativne.
Evidentno je da se dijete na jedan način ponaša u školi, a na drugi kod kuće (što su i na roditeljskom sastanku svi roditelji javno priznali), i učiteljica je po meni ta koja bi trebala da alarmira roditelja kad primijeti nešto kod djeteta što nije uobičajeno.
Mada nadam se da će i ocjenjivanje ići u smjeru znanje=ocjena.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Učiteljica /Učitelj
12.9.2012 10:18:25   
selma2008
ja sam birala i skolu  i uciteljicu sto se kasnije ispostavilo kao greska uciteljica je poslije godinu dana neplanirano penzionisana sad smo dobili stariju uciteljicu i ja sam prezadovoljna djeca je vole lijepo su se uklopili ne mora znaciti ni da sve sto se cuje da je tacno svi mi zelimo razlicite stvari iz svog iskustva mislim da je najbolje pustiti da stvari idu svojim tokom bez biranja i urgencija

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Učiteljica /Učitelj
12.9.2012 10:47:50   
hanabanana
Samo sam izabrala školu.
Nisam ni pitala ko su sve učiteljice, niti koliko će razreda biti.
Zašto bih izabrala učiteljicu?!
Ja nisam kompetentna da ocijenim rad učitelja i njegove rezultate.
A biranje po babu i po stričevima, ili zato što je od moje jetrve rodice snaha dobra su učiteljicom, nema šanse!
Bitno mi je da je pravedna, čvrsta i odgovorna.
Da to troje nije imala, ne bih imala problem da dijetetu promijenim učiteljicu.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Učiteljica /Učitelj
12.9.2012 18:19:51   
MicoTico
Nisam birala ni školu ni učiteljicu. Moja M. je krenula( kao i djeca svih naših prijatelja, kumova, rodbine, ...) u najbližu školu. Ne znam kako je to u drugim gradovima, ali u BL je uvijek bilo da djeca idu u školu u naselju u kojem žive tj.u kojem im je prijavljeno prebivalište (isto smo i priložili prilikom upisa). O tome ko će joj biti učiteljica saznale smo na priredbi na prvi dan škole kada su učiteljice izašle i prozvale svoje đake. Onako , na prvu, učiteljica nam se učinila OK, nadam se da će takva i ostati.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Učiteljica /Učitelj
12.9.2012 21:41:40   
neki x

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Samo sam izabrala školu.
Nisam ni pitala ko su sve učiteljice, niti koliko će razreda biti.
Zašto bih izabrala učiteljicu?!
Ja nisam kompetentna da ocijenim rad učitelja i njegove rezultate.
A biranje po babu i po stričevima, ili zato što je od moje jetrve rodice snaha dobra su učiteljicom, nema šanse!
Bitno mi je da je pravedna, čvrsta i odgovorna.
Da to troje nije imala, ne bih imala problem da dijetetu promijenim učiteljicu.


E vala bas!!!
I ne vidim nikakvu potrebu o mahalanju i raspitivanju o uciteljici user posted image


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Učiteljica /Učitelj
13.9.2012 9:45:50   
veeseelaa
ne vidim nikakvu potrebu o mahalanju i raspitivanju o uciteljici


ima mjesta


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Učiteljica /Učitelj
13.9.2012 11:05:03   
Blue rose RR
Ja sam imala potrebu za biranjem učiteljice, iz nekoliko razloga koje ne bih javno prokomentarisala, jer bi se neko našao sigurno uvrijeđen.
Sve u svemu, biram frizera, biram prodavnicu, biram komšiluk, pa što ne bih ako mogu i učiteljicu.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Učiteljica /Učitelj
13.9.2012 11:06:14   
Mamarica
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Samo sam izabrala školu.
Nisam ni pitala ko su sve učiteljice, niti koliko će razreda biti.
Zašto bih izabrala učiteljicu?!
Ja nisam kompetentna da ocijenim rad učitelja i njegove rezultate.
A biranje po babu i po stričevima, ili zato što je od moje jetrve rodice snaha dobra su učiteljicom, nema šanse!
Bitno mi je da je pravedna, čvrsta i odgovorna.
Da to troje nije imala, ne bih imala problem da dijetetu promijenim učiteljicu.


Potpis k'o kuca.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *