|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vakcini istekao rok - opasnost!
9.5.2010 23:05:30   
Visnja RR
Moram s vama podijeliti nesto sto se desilo nedavno

Naime, jedna mala bebica iz Sarajeva je sa cetri mjeseca primila vakcinu (kako stvari stoje onu kojoj je prosao rok) te je dobila grcenja I kocenja tijela.
Strucnjaci sa nase Klinike su dijagnosticirali Dg: Cerebralna paraliza, medjutim strucni kolegij iz Slovenije se ne slaze sa postavljenom dijagnozom, te smatra da je uzrok primitak vaccine, te predlazu lijecenje kod njih na klinici.

Ta mala bebica ce ici za Slo da se lijeci i iskreno se nadam da ce roditelji imati materijalna sredstva za to lijecenje...

Ova tema je samo upozorenje da obavezno trazite da vam se POKAZE datum na vakcini... SVAKO OD NAS TO IMA PRAVO TRAZITI...ako vam odbiju dati slobodno recite za ovaj slucaj i da ce vam osoba koja daje vakcinu biti JEDINA KRIVA zbog "nedaj Boze"...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
9.5.2010 23:06:41   
M kao Mama
A, Bože sačuvaj i zakloni. Nemam druge riječi. 

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
9.5.2010 23:08:28   
frenkoza
hvala ti draga na upozorenju.... te vakcine su tako postale problematicne....

p.s. ako bude trebalo skupljati pare za bebija javi nam broj racuna tu smo uvijek da pomognemo


< Poruku je uredio frenkoza -- 9.5.2010 23:09:23 >


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
9.5.2010 23:09:10   
acudesa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image samo se nadam da će bebi biti OK...ja sam davno gledala emisiju kad je bebara u Bihaću (čini mi se) isto od stare vakcine ostala nepokretna...nikada to neći zaboraviti...nikada...user posted image user posted image user posted image user posted image
višnja, neka si otvorila temu, nisam znala da imamo pravo tražiti da vidimo rok vakcine


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
9.5.2010 23:14:45   
Visnja RR
kad odemo u onu sobicu gdje nam bebice prime vakcinu, idemo mi sa bebicom i teta koja daje bocu...
uz malo ljubaznosti uvjek je mozemo zamoliti da provjeri datum i da nam pokaze... malo mudro ili namazano to izvedite da je ne uvrijedite a da opet VI VIDITE taj datum... ako bas nece da, da onda bi tu moglo biti nesto sumnjivo i imate pravo da se bunite...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
9.5.2010 23:15:20   
bubuli
iskreno ja nemogu vise ni da citam ni slusam o vakcinama...sve je ovo uzas...
ko da su djeca zamorci pa sta je ovo vise???
nedaj Boze nikome pa zadavila bi nekog...


_____________________________



(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
9.5.2010 23:19:12   
bubuli
pa nema sta da brani da se vidi rok..
to je kao da u prodavnici ti nedaju da gledas rok artiklu koji kupujes...
glupo poredjenje al eto prvo mi to palo na um...
pa to su nasa djeca i imamo pravo za njih i zbog njih znati sve...
meni je zlo sto se meni desilo i neznam na sta sam mislila i u sta gledala...
dala joj je preduboko vakcinu i imamo apsces na ramenu...
sto mi je to trebalo?
ima 10 ociju da otvorim i pitam za sve


_____________________________



(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
9.5.2010 23:30:54   
frenkoza
IZVORNA PORUKA: bubuli

pa nema sta da brani da se vidi rok..
to je kao da u prodavnici ti nedaju da gledas rok artiklu koji kupujes...
glupo poredjenje al eto prvo mi to palo na um...
pa to su nasa djeca i imamo pravo za njih i zbog njih znati sve...
meni je zlo sto se meni desilo i neznam na sta sam mislila i u sta gledala...
dala joj je preduboko vakcinu i imamo apsces na ramenu...
sto mi je to trebalo?
ima 10 ociju da otvorim i pitam za sve



stvarno su uzas zivi.... pa ovo nema nigdje....
mada ja hvala Bogu nisam imala neka ruzna iskustva s tim jos uvijek, sad zadnji put kad je primao vakcinu u nogicu ja sam zamolila sestru ako moze malo nize da mu udari, da mu mogu fino oblogicu staviti jer kad je previsoko onda spada... i ona me pitala jel ovdje ok?? i ja sam rekla moze.... mislim bez problema, ljubazno....

a ovo za rok trajanja, od danas OBAVEZNO.... ako ne da da vidim ne dam ni ja djete... pa nisu nasa djeca krpene lutke da se s njima mlati kako ko hoce


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
9.5.2010 23:42:23   
leona81
boze sacuvaj, mi idemo sutra da primimo ovu sa 6 mj i obavezno cemo to da provjerimo odsada, hvala na informaciji, jadna mala beba, pa nije moguce da se to desava i to ovako cesto...pa svako bi od nas radije platio vakcinu ako vec oni nemaju da kupe pobogu

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
9.5.2010 23:59:04   
leona81
moze li samo info gdje se ovo desilo, tj u kojem domu zdravlja i sl detalji...trebalo bi se javno znati

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
10.5.2010 0:08:54   
Schecherlemica
Strasno zaista user posted image
Mi u Utorak idemo primiti bas ovu vakcinu sa cetiri mjeseca,OBAVEZNO cemo provjeriti datum ...
Oni zaista nisu normalni. user posted image



_____________________________

Aman, Sunce naseg Neba 21.12.2009.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
10.5.2010 0:12:29   
mery mama
pozdrav svima ja sam nova na ovom portalu pa reko da se malo ukljucim u ovu problematiku.i sama sam majka 4 mj.bebe ali neznam da li bi se bas slozila da je neka vakcina isteklog roka uzrokovala C.P-nazalost naravno nedaj boze nikome.Sto posto sam sigurna da se takve vakcine nedaju niti u jednom domu zdravlja,jer ih nadgleda Svjetska ZDR. ORG. koja je i sama donator vakcina,svaka vakcina moze biti samo okidac neke bolesti i toga moraju biti svjesni svi roditelji znaci koliko je dobra toliko moze imati i nus pojava

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
10.5.2010 0:14:00   
milenium
kolko smo dosad vakcina primili a nijednom nismo rok gledali,sad me tek panika uhvatila.user posted image

(odgovor članu Schecherlemica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
10.5.2010 0:21:41   
Esmica
Znam da cete reci da sam dosadna,ali ipak nasa su djeca u pitanju,pa stoga neka se cuje i drugo misljenje...
Vakcini ne mora isteci rok da uzrokuje tako nesto,naprotiv,vakcina sama po sebi ima los sadrzaj koji ni u kom slucaju ne bi smio zavrsiti u krvotoku tako male djecice...

Video
http://www.ringeraja.ba/forum/tm.asp?m=471291&mpage=1

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
10.5.2010 7:58:37   
koka i po
Hvala na upozorenju.A šta rade Bože sačuvaj.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
10.5.2010 8:16:14   
Private
Jeli vi imate onu knjizicu vakcinacije?Ja evo sad gledam i u njoj mi je unesen datum kada je vakcina primljena,koja injekcija i datum isteka,serija,doza,proizvodac i dr.koji je dao.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
10.5.2010 8:32:32   
w.pooh
Mi u Tuzli nemamo tu knjižicu vakcinacijauser posted image user posted image Kod nas se samo u user posted image knjižici upiše koju je vakcinu primio i kada user posted image Private odakle si ti? Ako imaš tu knjižicu sa svim tim podacima to je super

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
10.5.2010 8:35:22   
dinaa
Nemamo ni mi tu knjizicu,ali imamo neki kartoncic u koji upisu kad je i koja vakcina primljena,a ne daj Boze da ih sta priupitas vezano za rok i sl.pa zaboga kako se usudjujes i pravis pametan.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
10.5.2010 8:46:01   
Private
Ja sam u Sloveniji.Evo recimo zadnja vakcina koju je mali primio:
-21.04.2010;
-preparat Pentaxim;
-serija lot.E4077-1 exp:02.2011 (znaci krajnji datum vazenja je februar 2011);
-0,5 ml;
-Sanofi Pasteur S.A. Lyon-Francija;
-i pecat njegovog dr.koji mu je dao injakciju.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
10.5.2010 8:53:36   
enna
Groznooooo zaista pa tu se radi o tek rodenim bicima i ako se tako ponasaju i dajuvakcine kojim je istekao rok trebaju svi od vrha pa do obicnog med. osoblja da odgovaraju.Grozim se kao i vecina na ovakve stvari kada samo procitam a kamo li da jos poznam neke osobe.Kao sto acudes RR rece da u Bihacu je bio taj slusacaj i bas koga briga za to djete i roditelje mahhhh suvisno je bilo sta reci osim da OBAVEZNO provjerit datum isteka mi sa tim ovdje nmamo problema hB i primili smo sve vakcine s tim sto sam svakoj ja licno vidjela rok trajanja.

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
10.5.2010 10:34:14   
Anoniman
to je grozno sta se desava... sto neko rece, kao da su nasa djeca zamorci pa experimentisu na njima... ali sve nam se ovo desava jer smo nijemo prepustili da rade od nas ko sta hoce... sve dok ne stanemo sa odlucnim stavom i ne trazimo da nam se objasni sta se to i kako i zasto radi, ovako ce nam se desavati... jer nismo mi travu pasle, nego smo i mi koliko toliko upoznate sa nekim stvarima, pa izmedju ostalog i stvarima vezanim za medicinu...

ali nije mi jasno, kako to da u svakom kantonu se drugacije daju te vakcine... eto npr. Seceru ti kazes ides da primite vakcinu sa 4 mjeseca, a stariji ste od nas samo 3 dana... mi takve vakcine nemamo nikako... mi smo zadnju vakcinu primili 31.03.2010. godine i slijedeca nam je tek u junu mjesecu... user posted image

(odgovor članu enna)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
10.5.2010 10:38:06   
Ilhana RR
Ja sam mislila da dole kao i ovdje prvo pokazu roditeljima bocicu od vakcine da vidis sta pise na njom, rok i tako to... meni svaki put kad je Lamija primala vakcinu njena sestrica pokaze i iglu da je nova i bocicu gdje vakcina i tako to...

Budite oprezne!

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
10.5.2010 11:37:12   
jasmin
Jako zalosno,ali nije prvi put da se dese takve i slicne reakcije na vakcinu.Kao sto neko rece gore,tesko da se smjelo dogoditi da je istekao rok vakcini.Jedino da je u pozadini nesto sto se pokusava zatajiti.Boze na hajr.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
10.5.2010 22:08:32   
*pcelica*
Strasno za nepovjerovati.Mi danas isli ali hb nismo je primili jer savjetovaliste ne radi ali zato za par dana kad odem OBAVEZNO cu da trazim da da mi se provjeri rok nisam ja dijete rodila da tamo neko na njemu eksperimentise a i jesam kivna na nesposobno osoblje u nasem domu zdravlja , danas sam poludila umalo sestricu nisam udavila. Pola podataka nam u kartonu nije tacno od podataka iz porodilista do kontakt telefona i tako ja danas dijete odnesem na vakcinu a ona mi kaze kako me je danas zvala ali niko se nije javljao na telefon a one upisale pogresan broj telefona user posted image user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Vakcini istekao rok - opasnost!
10.5.2010 22:23:21   
leona81
mene su krivo narucili ali su ipak dali vakcinu jer kao ova moze par dana ranije? narucili me 10 umjesto 17og al ova je sa 6 mj pa nema ni nuspojava...nego jedno dijete danas bilo s nama vristi ko ludo 39,3 temperatura nisu uspjeli 2 sata u domu da mu skinu, cepice stavljali ama bas nista, i ja slucajno cujem da je prije 2 dana primio MMR? i kako sad biti pametan

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *