|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Visoka temperatura
24.7.2008 23:18:16   
Kesten
Ne znam ni sama kako ovo pišem, user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,,,moja Mia se danas probudila sa temperaturom 40 ,,,bez ikakve najave, dijete raspoloženo, dobro jede,,,,,,,stavljam joj Voltaren čepič i kad sam stavila svatim da je od 50 mg a ne od 12,5 mg koji je predviđen za njenu dob,,onako uplakanu nosim je na hitnu,,na hitnoj ne baš ohrabrujuće govore da je to velika doza za nju ,,da če da se podhladi a teže je ponovo zagrijati nego spustiti temp,,,ne trebam ni napomenuti da sam se gušila u suzama sto zbog grižnje savjesti a da ne spominjem sta se sve moglo desiti,,,temperatura je pala u roku petnest minuta ,,,spala je na 35,5 user posted image user posted image user posted image user posted image
toplila sam je stalno,svakih deset minuta mjerila čas na onaj digitalni pa na onaj prahistorijski toplomjer,,user posted image user posted image user posted image ,,stepen po stepen je rasla,,,da bi oko deset naveče skočila na 38,6,,,zovem pedijatriju kažu; tuširanje,alkohol pa tek sirup..sve primjenjujem ali ne spada,,skače na 39,,,ponovo zovem ,,,sirup Dalsy protiv temperature,,pitam pa kako da dam kad sam joj dala dozu od 50 mg,,,zar je moguče ponovo,,,kažu slobodno,,,evo dala sam joj sirup,,jadnica sva se ispovračala jer sam je nakljukala svim mogučim napitcima,,,user posted image user posted image user posted image user posted image ,,spava ,,,ujutro nalaze mora da vadi,,,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,,,,
 
,,morala sam da Vam se izjadam ,,oprostite na dužini posta,,,user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Visoka temperatura
24.7.2008 23:26:29   
tweety
Draga suosjećam stobom,znam kako je teško kad se djete razboli a čovjek u najboljoj mjeri pokušava svašta nešto.Moj sin je sklon upali grla,tako da kad mu se pojavi visoka temp. znam da je od grla.Jesi li joj gledala grlo ili barem pipala krajnike da vidis da nije to?Najgore je ulaziti u noć sa visokim temp.Važna ti je tečnost,nek što više pije radi dehidracije.Čepić ti ide na svakih 6 sati,u međuvremenu pokušaj sa oblogama (sirće),masiranje alkoholom,tuširanje ne hladnom nego toplom vodom itd.Nadam se da se temp. neće vraćati,da se ne pati a ni vi sa njom.Mislim na vas!

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Visoka temperatura
24.7.2008 23:31:06   
dinaa
Draga Kesten strpljenje ti sad najvise treba,i sama sam to prodeverala prije 10 dana mada je mojoj bebi tek godina dana,isto tako je ni od cega dobila temperaturu 39.7 sirup joj uopste nije djelovao i nazovem pedijatricu ona kaze tusiranje i voltaren cepic ali jednu trecinu za njen uzrast,ja to sve obavim i temp.spadne za 40 minuta ali za 2 sata se vrati,a dr.je rekla da cepic moze na svaka 4 sata,nosila je i nalaze da vadi sve u redu leukociti miruju nema upale a bebu smori temperatura,i tako 4 dana ja na ivici ludila nemam vise ni strpljenja,da bi peti dan probio zub gornja dvojka i temperatura je odmah spala,a tebi zelim da Mija brzo brzo ozdravi i da nije nista ozbiljno pusa.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Visoka temperatura
24.7.2008 23:31:09   
camm
sta su rekli u hitnoj jel ima neka upala jeli grlo ili nesto drugo.

u svakom slucaju zelim vam mirnu noc i znam kako ti je

meni je svaki put rat u kuci kad se malena prehladi mog muza uhvati panika

tolika da ja ne znam sta mije teze on ili ona.

probaj da izbjegavas sto manje voltaren jer on naglo obori temp.i tijelo se brzo ohaladi ato ne valja,,,natopi joj carapice sa mlakom vodom pa preko druge obuci ja tako radim i usput joj dalsy daj to je nama pomagalo
ako imas kisele krastavce mozes joj i to staviti ito nije lose.
bicu ja to do kasno ako sta zapne pitaj.


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Visoka temperatura
25.7.2008 0:14:13   
BebaEna
I ja bih isto preporucila da izbjegnes voltaren ako ikako mozes, jer on ima najvise nezeljenih posljedica za djecu. Paracetamol je najbezbolniji, ako one ne pomaze , onda uzmi dalsy koji je malo jaci, a tek na kraju pokusaj sa voltaren cepicima.
Jesu li joj gotovi nalazi?
Moja user posted image  je nedavno tako iz cista mira dobila visoku temperaturu (ima 2,5 god), sve tako po 40 stepeni. Trajalo je tri dana i tri noci, a meni kao tri godine. Nisam je vodila doktoru, dolazila mi je prijateljica koja stazira na kosevu na pedijatriji, poslusala pluca, bilo ok, i grlo malo crveno, nista zabrinjavajuce. user posted image  je inace bila super raspolozena i sa temp. 38,5 ali sve preko toga je bacalo u trans. Dakle, ja sam davala preko dana paracetamol, za noc sam davala dalsy, a izmedju toga tusiranje, i hvala bogu sve je proslo kako treba.
Budi strpljiva, nadam se da je samo viroza koja ce proci, i ne brini puno, oni stvarno lakse podnose teperaturu od nas starijih. Zelim vam brz oporavak

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Visoka temperatura
25.7.2008 8:39:29   
mamsi
Mislim da je to možda ona trodnevna temperatura koja se pojavi iz čista mira i tako i ode.Ne sikiraj se puno,svaka mama pogriješi ponekad,nije to ništa strašno.Maloj Miji želim što prije da joj to prođe-.Pusa

(odgovor članu BebaEna)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Visoka temperatura
25.7.2008 9:58:31   
Kesten
Hvala Majo,camm,BebaEna,tweety,dinaa,,na podršci,,,išli smo doktoru jer je cijelu noč imala temperaturu,,,grlo malo crveno ,,doktorica joj propisala Klavocin sirup,,nije joj dala nalaze da vadi jer je iscrpljena od visoke tem pa če teško da nađu venu,,pa čemo vidjeti,,nismo spavale cijelu noč,,,bože mili kako bunca kad je velika temperatura ,,za nepovjerovati,,
 
,,,hvala na savjetima svima, sve smo mame ali greška se uvjek podkrade,toliko sam joj lijekova davala i nikad nisam pogriješila,,sta mi je juče bilo to samo bog zna,,user posted image ,,za Voltaren znam da nije dobar ali kad njoj nije prije nista moglo da skine tem pa smo bili primorani na tu opciju,,izbjegavat ču ga svakako,,pogotovo onaj od 50 mg,,user posted image ,,da nije žalosno bilo bi smiješno ali eto,,drage moje mame smo i moramo da se borimo za svoje piliče a oduvjek mi je ta tem bila nočna mora,,,,,
 
veliki poljubac svima,,,,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Visoka temperatura
25.7.2008 10:07:43   
mamsi
Drago mi je da je sad stanje bolje,user posted image user posted image

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Visoka temperatura
25.7.2008 10:21:43   
Kesten
Hvala teta Majo,,,mia ti šalje puno pusica i ovo ona piše fglsamyčocjm,,,user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Visoka temperatura
25.7.2008 10:32:26   
mamsi
I ti meni nju puuuuuno izljubi,a nemoj ni bracu preskočiti da se ne uvrijedi

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Visoka temperatura
25.7.2008 10:33:10   
camm
evo cim sam progledala usla sam da vidim kakoje princeza
drago mi je da je bolje pusa i od nas.



_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Visoka temperatura
25.7.2008 10:45:00   
Kesten
ma sta bi ja bez vas,,divne ste mi sve,,zato sam vam se povjerila jer ko če bolje da razumije nego majka majku,,,ljubimo i mi vas,,punooooooouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Visoka temperatura
25.7.2008 11:41:36   
dinaa
Pusa za hrabru djevojcicu,drago mi je da je bolje cuvajte se pozdrav.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Visoka temperatura
25.7.2008 11:49:08   
lamka
dani sreci stvarno mi je zao mijice
nemoj se nervirati ljudski je grijesiti
a covjek kad se uspanici onda nije savjestan sta radi
i ja teso skidam temp.lamiji i jednom nam dr, u hitnoj kaze da je sdkinemo i masiramo mlakom vodom alic ne njezno vec da se koza zacrveni iu tako ce temperatura izaci na kozu i nece ici u glavu
i jos nesto masiraj je od vrata prema dole
znaci ne vrat i glavu samo tijelo
ps. puno pusa za maju bolesnicu od njene tete edine i da nam sto prije ozdravi a ide i jedna pusa za ivana


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Visoka temperatura
25.7.2008 11:57:49   
stella
malo otrcana faraza al ko radi taj grijesi
drago mi je da je dusica bolje.velika pusa od nas

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Visoka temperatura
25.7.2008 12:16:03   
Kesten
Drage moje hvalal vam punooo,,,ljubi vas Danijela i Mia,,,
 
ps.Lamka draga nisam to znala,,znam za tuširanje,,probat ču i to ako bude trebalo nadam se da neče..pusa user posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Visoka temperatura
25.7.2008 23:04:21   
tweety
Ako ti Klavocin ne pomogne pokušaj sa Amoxilom,i ako ti je rečeno 5 dana,produži na 7 jer od 5 nemaš nikakvog efekta,samo se može vratiti upala.Antibiotici se inače piju najmanje 7 dana bez obzira što ti prođe za recimo 2-3 dana.Moj sin je zadnji put kad je bio bolestan pio Ospen i to 10 dana i hvala bogu evo ima skoro godina da nije imao upalu grla.Pusa vam i želim malenoj brz oporavak.user posted image user posted image

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Visoka temperatura
25.7.2008 23:08:51   
akica b
Nemoj da nam se sekiras i svakako javljaj i dalje kako je princeza..ne daj se...

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Visoka temperatura
25.7.2008 23:12:16   
Kesten
Jao tweety stigla si kao naručena,,,user posted image user posted image user posted image ,,super bas se dvoumim oko ovog Klavocina jer mi je i prijateljica rekla da njenom sinu nije bog zna kako pomogao i da je poslije uzimala Ceklor,,a taj Amoxilom od koliko miligrama da uzmem?? mia kad je imala godinu dana i pila je Ospen i dobije proljev od tad ga nismo primjenjivali a znam da je dobar,kao dijetetu to mi je bio najodvratniji lijek a i sad je ; bljak,,,,,,hvala ti puno na lijepim željama,,,pusa velika za malog Emruuser posted image

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Visoka temperatura
25.7.2008 23:13:56   
Kesten
Akice dušo hvala puno,,,nije za ovu temu,,ali samo da kažem da sam te poželila puno, ne mogu nigdje da te upecam ,,i znam da je dragi tu ,,pa javi se kad mogneš,,,.pusa

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Visoka temperatura
26.7.2008 8:54:44   
tweety
Amoxil od 250mg sam ja davala Emreu,dok je manji bio pola kašike a sad cijelu.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Visoka temperatura
27.7.2008 0:45:09   
tweety
Evo i mom sinu danas napisali recept za Klavocin user posted image Emre kašlje ima jedno mjesec,i danas ga odvedemo na pedijatriju,kažu pluća su u redu ali grlo malo nadraženo i crveno.Kako ne bi bilo kad se moj sin non stop dere i zbog toga je promukao user posted image Kad sam vidjela da je rijec o Klavocinu,nazvala sam našeg kućnog dr. i prijatelja koji je ustvari doktor opšte medicine ali je jedno vrijeme radio na pedijatriji (čak je bolji od ostalih) Ispričala sam mu šta mi je rečeno a on kaže da uzmem sirup Pembritin forte od 250mg i ja tako uradim.Kako će djelovati vidjet ćemo za koji dan.

Kesten nadam se da je malecka bolje.Pusa vam


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Visoka temperatura
28.7.2008 8:10:41   
Kesten
Draga tweety bas me nasmija za to deranje,,,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,,,moja Mia je hvala bogu dobro,ozdravila je,,uh,,kuc kuc,,da  ne ureknem,,,kad krene na spavanje uvjek kaže gladna sam,žedna sam,piški mi se ,,samo kako bi prolongirala krevetič,,a sad kaže imam teperatuju,,,,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
 
,,,držimo malom Emru palčeve da nam sto prije ozdravi,,javi nam kako je i kako fercera taj sirup, nisam znala da i za njih ima Penbritin,,,mojima su uvjek išli Klavocin, Ceklor,Sumamed,,,

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Visoka temperatura
23.10.2008 20:17:46   
enna
Ehhhh drage moje meni traba vasa pomoc.Moja Ena od jutros ima temperaturu i to oko 38,5-39 dadnem joj paracetamol i ona se u roku nekih sat vremena sva preznoji temperatura nestane presvucem ju i opet za nekih 3-4 sata temperatura se povrati ne kaslje malo joj nosic curi ali zato su desne napete nekako neznam kako da se izrazim imam osjecaj da ce puknuti(nema ni jedan zubic).Bila je na kontroli prije 2 dana pedijatra joj je slusala pluca na njima nema nista hvala Bogu.Pa me zanima vase misljenje jeli trabam bas toliko paniciti s tim da mi je to prva bebica i jakooooooooo puno se bojim te proklete temperature i imali koja majka kakav novi savjet.Naravno ako do sutra aBd to stanje ne prode zvat cemo pedijatru da cujemo njeno misljenje pusica vam!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Visoka temperatura
23.10.2008 20:40:06   
Romali
Pa šta mi je Enici? Ako joj paracetamol ne pomaže, probaj je istuširati. To je nama naša mama uvijek radila , sigurno pomaže. Ili pomiješaj pola vode pola alkohola i izmasiraj je. To sam jedan put radila Omaru kad je dobio visoku temp.nakon vakcine.  Odmah mu je trajno spala.
I nemoj paničitiuser posted image , javi šta je bilo.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *