|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vjencana kuma,
1.8.2008 22:34:35   
almai
Drage Hanumice,posto cu ja biti svojoj rodici za dvije sed.vjencana kuma zanima me kako to laufa i sta sve treba da se radi.Prstenove je kupio kum i ona me je zamolila da nista joj ne uzimam posto moja financijska situacija trenutno nije bas sjajna
(muz osto bez poslauser posted image )Mada sam ja ipak odlucila da joj uzmem neku lijepu srebrenu oglicu ili nesto slicno ali sta uzeti njenom muzuuser posted image i kako to ide sa bacanjem bombona.
Nisam puno obracala paznju na vjencanima sta kume rade, pa bih vas zamolila ako je koja bila kuma da mi da koji savjet...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vjencana kuma,
1.8.2008 22:52:53   
laracroft
Zao mi je Alma zbog toga.U kojem gradu si ti??Koje poslove je muzek radio?


_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vjencana kuma,
1.8.2008 23:00:29   
almai
u privatnoj firmi je radio 6god. i gotovo preko noci je se zatvorila.
Trenutno posla nigdje nemau nasoj okolini.Vec 3sed.nigdje neradiuser posted image a radio bih sta naleti prvo
Nadam se da ce sto prije nesto naci.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vjencana kuma,
2.8.2008 2:01:43   
triplemama
Almai tvoja dužnost kao kume je da mladoj kupiš bidemajer, ostalo zavisi od tvojih mogoćnosti i želja ali samo je bidemayer ono što bi trebala. Baš sam skoro bila kuma, a MM će za 2 sedmice biti kum tako da sam upoznata. Bar je kod nas u TZ tako. Bombone baca kum, a ne kuma.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vjencana kuma,
2.8.2008 10:34:18   
vjestica
moja kuma je kupila bidermajer, a ja sam insistirala da mi ne kupuje nakit jer ga ne nosim
bombone je kum bacao, a zaova je bacala ružine latice


(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vjencana kuma,
2.8.2008 10:43:34   
glavobolja
Almai, cure su upravu. Kuma ne baca bombone, već kupuje bidermajer. Međutim, i sam bidermajer će ti biti finansijsko olakšanje, jer je moj prije 4 mj. koštao 95 KM. Meni je moja kupila naušnice, međutim, to se možete i interno dogovoriti.
Obzirom da ti je trenutna finansijska situacija takva kakva jeste, nemoj se previše opterećivati materijalnim stvarima ( protegni se koliko ti je dug jorgan), a vjerujem da ni tvoja rodica neće od tebe očekivati kule i gradove.
Sretno i držim fige za poboljšanje trenutne situacije.
Lijep pozdrav. user posted image


_____________________________

Zahra

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vjencana kuma,
2.8.2008 12:56:19   
iva1974
IZVORNA PORUKA: almai

u privatnoj firmi je radio 6god. i gotovo preko noci je se zatvorila.
Trenutno posla nigdje nemau nasoj okolini.Vec 3sed.nigdje neradiuser posted image a radio bih sta naleti prvo
Nadam se da ce sto prije nesto naci.



odakle ste Almai?

_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vjencana kuma,
2.8.2008 13:13:53   
iva1974
kod nas su svadbe pretjerane u svemu pa nisam primjer.Prešlo je u neko bolesno dokazivanje.a imaš pp

_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vjencana kuma,
2.8.2008 14:45:46   
almai
njena je zelja da joj ja budem kuma tako da ona od mene nista ni ne ocekuje
ali nebih zeljela da izostavim neki obicaj i da se izbijem iz cipela stoga vas pitam kako to funkcionise ?A sto se tice financijske situacije nadat je se boljem i s time se puno neopterecujem.Novac jeste neophodan za zivot ali nije za srecu.

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vjencana kuma,
3.2.2009 22:55:41   
SelmydZany
Slazem se s tobom u ovoj zadnjoj recenici,novac mozda danas moze sve,ali srecu kupiti ne moze niko...nego reci,kako je proslo to vjencanje,jesi se snasla u ulozi kume??I kako je sad s poslom?Je l' se tvoj muz snasao??Sretno i pozdrav!!!

_____________________________

Uvijek i zauvijek...
Nasi
Sara i Omar:-)

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vjencana kuma,
27.7.2009 18:14:25   
Romali
I ja ću biti kuma za 12 dana. Bidermajer je već riješen, nije bio preskupuser posted image .
A što se tiče poklona, razmišljala sam šta da kupim...
Swatch narukvica me je oduševila, jedan prsten od bijelog zlata sa kamenom u boji takođe.  Jedno od to dvoje će biti njeno.

Imam li još neku obavezu?



_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu SelmydZany)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vjencana kuma,
27.7.2009 18:36:37   
TonkicaPalonkica
Bila sam kuma prije dvije godine, kupila sam bidermajer (110km), platila opstinsko vjencanje (100km; kum je platio crkveno 1000km), dala kovertu sa 100km i poklon set palmersovog donjeg rublja (160km).
Sve u svemu, digla sam kredit za tu obavezu, koji sam kihala do prosle godine.user posted image

_____________________________

već te volim više od svega :)

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vjencana kuma,
27.7.2009 18:36:56   
NANICA
IZVORNA PORUKA: Romali

....
Imam li još neku obavezu?




Nemoj me pogresno shvatiti ali iz mog iskustva  user posted image  tvoja jedina obaveza je da joj budes KUMA. Vjerovatno te odabrala jer ste jaaako dobre i trudite se da tako i ostane. Ne sumnjam u to.user posted image
Moja kuma je vidjela moju Ljuljku i mene kada je user posted image  imala 4 mjeseca, dakle prije vise od 5 godina a vjerujem da i ne zna da sam rodila i Pahuljana.user posted image

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vjencana kuma,
27.7.2009 18:42:34   
Romali
Tonkice,  user posted image nisam znala da je crkveno vjenčanje tako skupo.

Nanice, dobro sam te shvatila. Tužno je to što ti / vam se desilo, da ste se tako udaljile. Tako to često biva... Nadam se da nam se to neće desiti.


< Poruku je uredio Romali -- 27.7.2009 18:49:10 >


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Vjencana kuma,
27.7.2009 18:47:01   
Dragička
ja sam od svoje kume dobila za poklon lovu a za svatove ogrlicu od bjelog zlata koju mi je lopov nedavno ukrao user posted image

_____________________________

2x AIH=0
3x IVF=0
nada umire zadnja

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Vjencana kuma,
27.7.2009 18:50:50   
TonkicaPalonkica
IZVORNA PORUKA: Romali

Tonkice,  user posted image nisam znala da je crkveno vjenčanje tako skupo.



Kum se sjebo totalno, mislim da je stedio od rođenja za tu svadbu.

A crkveno vjencanje je po meni malo pretjerano i brate mili, lopovluk, ruku na srce.
1000 maraka za po sata ''ceremonije''.


_____________________________

već te volim više od svega :)

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Vjencana kuma,
27.7.2009 18:53:36   
Romali
IZVORNA PORUKA: TonkicaPalonkica

IZVORNA PORUKA: Romali

Tonkice,  user posted image nisam znala da je crkveno vjenčanje tako skupo.



Kum se sjebo totalno, mislim da je stedio od rođenja za tu svadbu.

A crkveno vjencanje je po meni malo pretjerano i brate mili, lopovluk, ruku na srce.
1000 maraka za po sata ''ceremonije''.



Ih, kad te neke pozove da mu budeš kum, nije ti dobro user posted image
Jašta nego pretjerano. Je li se to uplati u crkvi ili kako...? Kome novac ide? Je li to fiksna cijena?



_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Vjencana kuma,
27.7.2009 18:55:34   
TonkicaPalonkica

Ih, kad te neke pozove da mu budeš kum, nije ti dobro user posted image
Jašta nego pretjerano. Je li se to uplati u crkvi ili kako...? Kome novac ide? Je li to fiksna cijena?


Ma veze nemam, mislim da lova ide crkvi ili zupnom uredu ili kome vec, uglavnom popovima.
to je prije 2 godine bila cijena u SBK.


_____________________________

već te volim više od svega :)

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Vjencana kuma,
27.7.2009 18:57:59   
Dragička
uuuuuuuuuu zeznuto pa kod nas je crkveno plaća 100 km i to obično mladoženja dadne pare kumu  pa ispadne kao da je kum platio

< Poruku je uredio Dragička -- 27.7.2009 18:58:24 >


_____________________________

2x AIH=0
3x IVF=0
nada umire zadnja

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Vjencana kuma,
27.7.2009 19:04:26   
Dragička
off topic :-))  Romali sretna godišnjica učlanjenjauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

2x AIH=0
3x IVF=0
nada umire zadnja

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Vjencana kuma,
27.7.2009 19:27:46   
scarlett
Ne bih voljela da se neka nađe uvređena ili da me pogrešno shvatite, ali ja mislim da su svi ti običaji kod nas živa glupost, jer nam nameću da se prije svečanog i sretnog čina moramo sikirati umjesto uživati.
Po meni nije loše kada se uvedu neki običaji koji će goste uveseliti i nasmijati, ali oni od kojih će nekoga boliti glava, ma dajte...
Ja sam čula da se mlada tzv. "kupuje", da se kumu sakriju cipele dok ne da onoliko novca koliko mladina familija očekuje, da ljudi naplaćuju kafu, šerbe, tortu i sve što je moguće i tako otplate svadbu, da za kumove izaberu ljude koji su imućni i rado to pokazuju, a i mladencima to dobro dođe. Ne osuđujem nikoga, ali meni se to ne dopada.

MM i ja smo za kumove odabrali naše najbolje prijatelje, jer nam je bilo najbitnije da su to ljudi na koje se uvijek u životu možemo oslonuti, kojima možemo sutra povjeriti svoju djecu i sl. A vrijeme i daljina čine svoje i naravno da se nekad ljudi udalje, ali nije mjerilo dubine nekog prijateljstva koliko se često sa njima viđamo.
Nismo dali da išta kupuju, jer nismo nikom htjeli biti opterećenje, jednostavno smo htjeli da svi budu opušteni i ne razmišljau o troškovima, jer znamo svi kakvo je vrijeme, a mi smo se "protegli koliko smo dugi" i napravili malu svadbu.
Nije bilo nikakvih naplativih običaja osim što su gosti davali na kićenje i to čak nije bilo obavezno i bilo je intimno, niko nije dizao svoju novčanicu u vis.

Bila sam prisutna na jednom vjenčanju gdje je član porodice uzeo kameru i najavio kako će njegova supruga da uruči mladencima njihov poklon, onda su uslijedili ostali gosti i sve je bilo snimljeno i ko je koliko dao i ko nije ništa dao, tako da je čitava situacija izazvala većini prisutnih neugodu.

Ja samo želim reči da sam protiv takvih okolnosti. Kumovi trebaju da budu svjedoci nečije ljubavi, a o materijalnim detaljima se trebaju dogovoriti s mladencima prema vlastitim mogućnostima i ako je mladencima stalo da baš neko bude kum iz navedenog razloga, onda neće imati materijalnih očekivanja.

PS: A kada je riječ o posipanju mlade bombonima, mene su to radili i kum i kuma kada sam izašla iz kuće, tada sam to vidjela prvi put i iznenadilo me.

(odgovor članu Dragička)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Vjencana kuma,
27.7.2009 19:28:45   
scarlett
uh... tek sad vidim koliki mi je post, oprostiteuser posted image

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Vjencana kuma,
27.7.2009 19:44:41   
TonkicaPalonkica
IZVORNA PORUKA: scarlett

Ne bih voljela da se neka nađe uvređena ili da me pogrešno shvatite, ali ja mislim da su svi ti običaji kod nas živa glupost, jer nam nameću da se prije svečanog i sretnog čina moramo sikirati umjesto uživati.
Po meni nije loše kada se uvedu neki običaji koji će goste uveseliti i nasmijati, ali oni od kojih će nekoga boliti glava, ma dajte...
Ja sam čula da se mlada tzv. "kupuje", da se kumu sakriju cipele dok ne da onoliko novca koliko mladina familija očekuje, da ljudi naplaćuju kafu, šerbe, tortu i sve što je moguće i tako otplate svadbu, da za kumove izaberu ljude koji su imućni i rado to pokazuju, a i mladencima to dobro dođe. Ne osuđujem nikoga, ali meni se to ne dopada.


Potpis ko kuća.


_____________________________

već te volim više od svega :)

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Vjencana kuma,
27.7.2009 19:52:01   
Visnja RR
Moja vjencana kuma je moja prijateljica iz srednje skole s kojom sam svih 4 g sjedila u klupi... kako sam se udala odmah nakon rata a i kako ne volim te "parade pijanstva i kica" MM i ja smo to odradili uz par osoba... opstina, a onda restorancic na rucak...
Kumi sam rekla da ne treba nista da kupuje kao ni kum (MM i ja smo kupili burme - haha koje ionako ne nosimo)...  naravno nisam ni vjenacanicu imala... osjecala bi se u njoj "ko da igra mecka" user posted image ... ali  slatko mi je to vidjeti na drugima ali na sebi ne bih mogla zamisliti ni u ludilu user posted image

Ti vidi da li ce ona kupiti bidermajer... mozda je nesto ona skontala da spari sa haljinom...
a ne opterecuj se...ako je ona tebi rekla da ne treba nista onda se opusti i lijepo provedi...

PS nadam se da ce tvoj muz uskoro naci posao...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Vjencana kuma,
27.7.2009 21:36:28   
veeseelaa
moje vjenčane je takođe bilo skromno bez ikakve parade, svirača i sl
Sasvim skromno.... kuma mi je bila dugogodišnja prijateljica, kupila mi je bidermajer, prsten i cvijeće
Kada je prvi put došla kod nas kupila nam je servis i meni i mm po poklon, mi smo naravno uzvratili na sličan način
Sve opet ovisi od finansijske situacije ali mislim da je navedeno običaj

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *