|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zanimljivosti!!!!
6.5.2010 23:27:45   
sporty mamaa
Evo surfajuću nađoh par zanimljivosti u vezi beba/ djece pa bih rado da ih podijelim s vama... I čujem vaše naravno...user posted image user posted image Ako opet postoj tema nemojte me ubit, meni je pretraživač nije izbaciouser posted image

Ljetne bebe su sretnije!!! Ako niste znali (Britanski naučnici tvrde tako) bebe rođene ljeti su sretnije od onih koje se rađaju zimi! Nakon ispitivanja više od 40 000 ljudi stručnjaci su zaključili da osobe rođene ljeti pozitivnije gledaju na život, a razlog tomu su duži dani, dnevna svjetlost, i viša temperatura, kao i činjenica da su roditelji tokom ljeta opušteniji i više se igraju s djecom.... ( ja ne spadam u ovu kategoriju ljetnih beba, ali moja beba da)user posted image

3 000 puta je broj koliko ćete bebi promjeniti pelenu tokom prve godine bebina života ( uuuuuuu koliko love ode za to)user posted image user posted image user posted image

Ne plašite se da cijepite dijete "Pentaxim" vakcinom! Potpuno je bezbjedna i štiti od 5 različitih oboljenja uključujući i meningitis... Klasična Di - Te- Per plus Polio manje je efikasna... No cijena joj je malo veća, pa je to njena najveća manauser posted image user posted image

Toliko za sad od mene, čekam vasuser posted image user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zanimljivosti!!!!
6.5.2010 23:36:41   
marny
ne znam baš  ko je kakve sriće, ovisi to o više faktora, a za godišnje doba ne vjerujem baš, mi smo svi u kući slavimo rođendan zimi.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zanimljivosti!!!!
7.5.2010 7:27:14   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Evo surfajuću nađoh par zanimljivosti u vezi beba/ djece pa bih rado da ih podijelim s vama... I čujem vaše naravno...user posted image user posted image Ako opet postoj tema nemojte me ubit, meni je pretraživač nije izbaciouser posted image

Ljetne bebe su sretnije!!! Ako niste znali (Britanski naučnici tvrde tako) bebe rođene ljeti su sretnije od onih koje se rađaju zimi! Nakon ispitivanja više od 40 000 ljudi stručnjaci su zaključili da osobe rođene ljeti pozitivnije gledaju na život, a razlog tomu su duži dani, dnevna svjetlost, i viša temperatura, kao i činjenica da su roditelji tokom ljeta opušteniji i više se igraju s djecom.... ( ja ne spadam u ovu kategoriju ljetnih beba, ali moja beba da)user posted image

3 000 puta je broj koliko ćete bebi promjeniti pelenu tokom prve godine bebina života ( uuuuuuu koliko love ode za to)user posted image user posted image user posted image

Ne plašite se da cijepite dijete "Pentaxim" vakcinom! Potpuno je bezbjedna i štiti od 5 različitih oboljenja uključujući i meningitis... Klasična Di - Te- Per plus Polio manje je efikasna... No cijena joj je malo veća, pa je to njena najveća manauser posted image user posted image

Toliko za sad od mene, čekam vasuser posted image user posted image



e juce dok sam ga presvlacila ovo sam se pitala, koliko li je pelena potrosio do sad, a eto ti nadje neki odgovor

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zanimljivosti!!!!
7.5.2010 8:41:11   
ena23
Ja sam nekad negdje vidjela statistiku po kojoj su osobe rodene u maju najsretnije. Ta sam user posted image   (sretan nije onaj ko najvise ima nego kome najmanje trreba!)

hm a vezano za bebe... meni je bio zanimljiv podatak da tek rodjena beba moze SAMA da dopuze do majkine sike (ako doktori budu toliko strpljivi pa je ostave na majci 10 min) jer je vodi miris koji luce bradavice, a taj miris je isti kao miris plodne vode u kojoj je boravila 9 mjeseci... interesting user posted image




_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zanimljivosti!!!!
7.5.2010 8:45:40   
Anoniman
Poslije mirisa mlijeka bebama je najdraži miris majčinog vrata, jer se obično podignu da podrignu, i one taj miris povezuju sa  dojenjem.user posted image

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zanimljivosti!!!!
7.5.2010 8:48:35   
ena23
hehehehe, znaci od rodjenja koristiti isti parfem, poslje naprskaj djete svojim parfemom i stavi da spava, da misli da je na tebi user posted image
zinanina user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Zanimljivosti!!!!
7.5.2010 8:50:06   
Anoniman
a ja sam neki dan procitala u novinama.Da beba koje su rodjene u ljeto da su manje podlozne alergijama,nego bebe koje su rodjene u zimu.


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Zanimljivosti!!!!
7.5.2010 9:04:56   
Anoniman
ena23 user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Zanimljivosti!!!!
7.5.2010 11:53:35   
sporty mamaa
Djevojčice se najčešće odviknu od pelena do 33. mjeseca, a dječaci do 37. mjeseca života...

Ispijanje soka pomoću slamčice smanjuje rizik za pojavu karijesa kod mališana, jer mala količina tečnosti dolazi u kontakt sa zubnom gleđi.

Ako želite da vaša beba duže spava noću, pokušajte da produžite vrijeme koje provodi na dnevnoj svjetlosti. Britanski naučnici nedavno su utvrdili da bebe koje duže borave izložene dejstvu dnevne svjetlosti duže spavaju, jer izlaganje sunčevoj svjetlosti pospješuje regulaciju produkcije melatonina, kemijske materije koja podstiče dobar sanuser posted image



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Zanimljivosti!!!!
7.5.2010 12:11:23   
marny
Još jedna zanimljivostuser posted image

u Japanu krvna grupa je česta tema svakodnevnih razgovora. Naime, kako prenosi BBC, postoji vjerovanje da krvna grupa određuje karakter te utječe na život, posao i ljubav.
Tako se čak organiziraju sastanci za samce koji traže srodnu dušu prema krvnoj grupi, recimo za žene koje traže muškarca sa krvnom grupom A ili AB. Jedna od žena kaže da je imala loša iskustva s dečkom koji je bio grupa B jer je bio jako neorganiziran. Stoga bi sad zaista željela nekog krvne grupe A jer su oni “više na zemlji”.
Krvna grupa najčešće se gleda kad se traži partnera.
Za ljude koji imaju krvnu grupu A smatra se da se na njih može osloniti te da su požrtvovni, ali rezervirani i skloni brizi.
Odlučni i pouzdani, takvi su ljudi krvne grupe tipa 0.
AB su uravnoteženi, logični i pronicljivi, ali također i distancirani.
Kao crna ovca djeluje krvna grupa B - slobodni mislioci, ali sebični.
- Na intervjuu za moj prvi posao pitali su me o krvnoj grupi - rekao je jedan muškarac s krvnom grupom B.
- Ispalo je da je direktorici do toga bilo stalo jer je imala loša iskustva sa zaposlenikom krvne grupe B. Ipak sam dobio posao, ali je moja krvna grupa još poneki put spominjana na poslu.
Pitanja o krvnoj grupi u Japanu su jednako česta kao na Zapadu ona o horoskopu.
Neki čak organiziraju radne timove po krvnoj grupi kako bi osigurali harmoniju u uredima. A ljudi koji prvi put nekog susreću skloni su pitati: “Koja je tvoja krvna grupa?”
Bivši premijer Taro Aso čak je na svoje službene internetske stranice stavio podatak da je krvna grupa A, ali mu to nije pomoglo na izborima.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Zanimljivosti!!!!
7.5.2010 12:19:20   
Anoniman
Ja imam krvnu grupu A, mislim da se podudara sa gore napisanim.

(odgovor članu marny)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zanimljivosti!!!!
7.5.2010 12:21:09   
Hanady RR
0 - odlučna i pouzdana...nije da se hvalim al taman tako.user posted image user posted image user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Zanimljivosti!!!!
7.5.2010 12:22:14   
marny
ja A, mm 0 , savršena kombinacijauser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Zanimljivosti!!!!
7.5.2010 12:37:48   
sporty mamaa
Mi smo  svi troje 0 plus, nisam to znala, u svakom slučaju jako zanimljivouser posted image

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zanimljivosti!!!!
7.5.2010 12:40:00   
Hanady RR
meni muž 0...djeca nemam pojmauser posted image nadam se 0 user posted image user posted image user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zanimljivosti!!!!
7.5.2010 13:06:31   
Mirkica
ja sam 0 muz nemam poima .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zanimljivosti!!!!
7.5.2010 14:13:11   
Aki Sa
Mi smo svi O- bas ce biti veselo

_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Zanimljivosti!!!!
7.5.2010 15:14:53   
maja78 RR
Ja sam A, muz B i nekako je bas potrefilo, samo sto je je on odlican radnik, i covjke, samo nekad malo neorganiziran
a bebe je A na mamamu

a mirkice kako ne znas koja je muz, znas li bar rezus faktor?

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Zanimljivosti!!!!
7.5.2010 15:20:31   
malena27 RR
ja sam 0 a mm B...
molim Boga da beba naslijedi moju krvnu grupu user posted image user posted image user posted image user posted image   imati jos jednog clana porodice sa B krvnom grupom bio bi opsti raspad sistema user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   [Obrisana poruka]
7.5.2010 15:22:42   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu malena27 RR)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Zanimljivosti!!!!
7.5.2010 17:09:25   
sporty mamaa
Evo još jednauser posted image

Cucle/ dude spašavaju živote!!!

Brojne naučne studije su pokazale da bebe koje spavaju sa cuclom/ dudom u ustima su znatno manje izložene riziku od sindroma iznenadne dojenačke smrti. S druge strane kod beba koje su navikle na cuclu, treba nastaviti s tom navikom svake noći... razlog - studije pokazuju da je rizik od iznenadne dojenačke smrti najizraženiji kod beba kojima se uskrati cucla iako su na nju navikle. A ukoliko dojite nemojte bebi dati cuclu dok ne navrši barem mj.dana, kada se stvore navike sisanjauser posted image

Jedna jabuka dnevno dovoljna je za zdravlje... redovno konzumiranje jabuka u djetinjstvu redukuje rizik od pojave kancera u kasnijem zivotu... Osobe koje redovno konzumiraju ovu namirnicu su zdravije i manje izlozene od nastanka ozbiljnih bolesti... user posted image

BACITE TE MARAMICE!!!!
Bacate li papirnate maramice čim djetetu obrišete nos???  Ako ne, onda imajte na umu da time povećavate rizik od širenja raznih oboljenja, uključujući bronhitis i razne respiratorne infekcije. Očigledno, upotrebljena maramica služi kao idealno tlo za razvoj uzročnika mnogih respiratornih bolesti koji žive i razvijaju se u izlučevinama iz nosauser posted image



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Zanimljivosti!!!!
9.5.2010 14:56:13   
marny
hehe šta kažete na ovu zanimljivost

»Žena koja prvo dijete rodi s 34 godine mlađa je, barem što se njenog zdravstvenog stanja 14 godina od žene koja je prvo dijete rodila u dobi od 18 godina«, tvrdi autor istraživanja profesor John Mirowski

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Zanimljivosti!!!!
9.5.2010 15:15:25   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: marny

hehe šta kažete na ovu zanimljivost

»Žena koja prvo dijete rodi s 34 godine mlađa je, barem što se njenog zdravstvenog stanja 14 godina od žene koja je prvo dijete rodila u dobi od 18 godina«, tvrdi autor istraživanja profesor John Mirowski


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Zanimljivosti!!!!
9.5.2010 15:18:38   
koka i po
Baš me interesuje na osnovu čega je on to zaključiouser posted image

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Zanimljivosti!!!!
9.5.2010 16:08:21   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: koka i po

Baš me interesuje na osnovu čega je on to zaključiouser posted image


pa istrazivao covjek :))) nediraj ga bona hahahha


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *