|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zdrav život
25.2.2014 7:50:26   
vila_7
Ne znam da li tema već postoji, ali evo,ako ne...

Mislila sam da razmjenimo iskustva, savjete , o što zdravijem načinu života u smislu prehrane, kretanja,.... Jer danas u ovoj svoj strci-frci je potesko ostati dosljedan.
Pazite li vi na prehranu, uzgajate li sta svoje, savjeti za one u stanovima koje bar zacine mogu posaditi, zdravi recepti jela,....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zdrav život
25.2.2014 9:49:03   
Lavić
Super tema!
Evo, da počnemo od doručka...
Svi znamo da bi trebalo, ali ko od vas zapravo doručkuje?
I šta jedete? Ja nemam ideje, a salame i paštete ne želim...

_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zdrav život
25.2.2014 20:58:44   
visnjica1

IZVORNA PORUKA: Lavić

Super tema!
Evo, da počnemo od doručka...
Svi znamo da bi trebalo, ali ko od vas zapravo doručkuje?
I šta jedete? Ja nemam ideje, a salame i paštete ne želim...


Pa npr za dorucak integralni hljeb s medom, domacim dzemom uz solju kafe ili caja super kombinacija

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zdrav život
26.2.2014 8:39:25   
chantal
I šta jedete? Ja nemam ideje, a salame i paštete ne želim...


Jaja-kuhana,kajgana,prženice,sireve razne,puter i marmelada (još ako je domaća),tunjevina ili neka dr. riba,eto par ideja s našeg jutarnjeg jelovnika,nije uvijek baš najzdraviji doručak ali bitno da ga ne preskačemo.
Vikendom često naveče potkuham kiflice pa ujutru pečem.

Nastojim se (nas) hraniti zdravo,svaki dan kuham,gledam da što manje koristim instant proizvode,supe iz vrećice,razne fantove i co.
Vegetu sam prije par mjeseci sasvim izbacila,konačno,i sad sam još u fazi istraživanja začina,planiram sebi i posaditi u saksijama svježe,uglavnom zasad najviše koristim peršun,celer,bosiljak,origano,kurkumu..
Mlijeko i mliječne proizvode kupujem domaće,jaja također,med dosta koristimo
Povrće ne sadim,nemam gdje,ali uglavnom od sveki dobijem domaći krompir,bijeli i crveni luk (oba puno koristim) i grah,a za ostalo se snalazim kako znam.

Inače,tema mi je super user posted image

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zdrav život
26.2.2014 9:27:27   
elmaL

IZVORNA PORUKA: chantal


Povrće ne sadim,nemam gdje,ali uglavnom od sveki dobijem domaći krompir,bijeli i crveni luk (oba puno koristim) i grah,a za ostalo se snalazim kako znam.

Inače,tema mi je super user posted image


i kod mene je ista situacija...ne sadimo mi, osim ponešto sitno ispred vikendice, krastavce, paprike... ali moji sade sve što mogu za sebe, pa proslijede nama naravno user posted image

meso svo kupujem domaće, ne znam kad sam zadnji put nešto kupila u supermarketu ili mesnici, i to mi je najdraže što imam priliku kupiti provjereno, mama mi to uvijek isječe na komade i piletinu i teletinu, toliko to meso ima onaj fini friški miris mesa, da nisam mogla vjerovati..
jaja uzimamo domaća, često i mladi sir, imamo ženu koju znam koja pravi vrhunski...zimi imamo 2 žene od kojih uzimamo zelenu salatu, blitvu, spanak, imaju plastenike..i tako snalazimo se :)
trebam li naglasiti da su svi džemovi, pekmezi od našeg voća, sok od šipka mamin user posted image plus med kojeg smo tonu pojeli ove zime user posted image
ribu jedemo obavezno jednom sedmično, kupujemo pastrmku u Jablanici, prelagana i pravo ukusna...
uglavnom, ja ne volim masnu hranu, mnogo koristim maslinovo ulje, ako imamo nešto prženo za ručak, uvijek gledam da je prilog sastavljen od kuhanog povrća i dosta salate..
salama, pašteta i sl se slabo jede kod nas, abc je najviše korišten proizvod u našoj kući, svi ga volimo, pogotovo Emin i jauser posted image
volim koristiti začine razne kurkuma i bosiljak su mi favorite user posted image moja mama isto koristi u dosta jela majčinu dušicu, kadulju, i super da okus, a ona ima svoje sušene, moraću i ja početi user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zdrav život
3.3.2014 14:47:09   
vila_7
Joj ja bez vegete mislim da ne bih mogla user posted image . Sta onda koristite umjesto nje - je l samo sol , ili ?

Inace i ja se od sveki grebem za domace povrce user posted image .

Za meso sam skeptik - neki dan razmisljam - uzela kao domacu piletinu ali i oni sto uzgajaju za prodati - kljukaju je koncetratom!? A kupovna isto tako ali bar prolazi kroz neke kontrole. SAd ni sama ne znam....
Mi jedemo svinjetinu pa to uzgajamo i znam cime ih hranimo , ali za piletinu stvarno ne znam sta bi covjek.

Isto sam citala koliko su stetni umjetni dodaci prehrani tipa vitamina....tako da ni to nista ne koristimo ali se trudimo jesti voce i povrce.....

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Zdrav život
3.3.2014 14:48:01   
vila_7
P.S. I da , trudimo se izlaziti sto vise kad je lijep dan ali bas negdje u prirodu...zato jedva cekamo ljeto user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Zdrav život
8.3.2014 9:21:03   
chantal
Joj ja bez vegete mislim da ne bih mogla user posted image . Sta onda koristite umjesto nje - je l samo sol , ili ?


Pa 'ostale' začine user posted image napisah da još istražujem,baš neki dan kupih ružmarin,i nešto mi se baš i ne sviđa,ili mi treba da priviknem...a ovsino šta kuham tako i koristim za kuhanja i supe obično ubacim list lovora,crveni&bijeli luk obavezno,sitno isjeckan,celer,peršun,u sosove dodam bosiljak,origano.. naravno so i biber,to mi je neka osnova,uz piletinu npr . dobro ide curry..i tako,s vremenom skontaš šta odgovara tvom nepcu.

A vegetu izbacih iz 2 razloga,kud je sama od sebe štetna,a pored toga zbog nje zanemarujemo ostale začine,koji su pritom zdravi.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Zdrav život
8.3.2014 9:28:22   
visnjica1

IZVORNA PORUKA: chantal

Joj ja bez vegete mislim da ne bih mogla user posted image . Sta onda koristite umjesto nje - je l samo sol , ili ?


Pa 'ostale' začine user posted image napisah da još istražujem,baš neki dan kupih ružmarin,i nešto mi se baš i ne sviđa,ili mi treba da priviknem...a ovsino šta kuham tako i koristim za kuhanja i supe obično ubacim list lovora,crveni&bijeli luk obavezno,sitno isjeckan,celer,peršun,u sosove dodam bosiljak,origano.. naravno so i biber,to mi je neka osnova,uz piletinu npr . dobro ide curry..i tako,s vremenom skontaš šta odgovara tvom nepcu.

A vegetu izbacih iz 2 razloga,kud je sama od sebe štetna,a pored toga zbog nje zanemarujemo ostale začine,koji su pritom zdravi.


I ja koristim sve ove zacine a ruzmarin mi je super u Bosanskom loncu ja njega osusim i uvijek ga imam u kuci, i ja bih trebala vegetu izbaciti ali sve mislim kakvo je jelo bez vegete haha

_____________________________

Moje Sunce 25.11.2012

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Zdrav život
8.3.2014 9:41:56   
chantal
user posted image Odlično! Ali ne vjeruj mi na riječ,nego provjeri sama! user posted image

(odgovor članu visnjica1)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Zdrav život
8.3.2014 10:05:18   
babybaby
I ja sam čula da je vegeta štetna, ali mi niko nikad nije objasnio zašto. KOristim je i najbolja mi je od svih bio začina, najukusnija...

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zdrav život
8.3.2014 12:25:19   
Esmica
Vegeta sadrzi pojacivac okusa mononatrijum glutaminat (prosurfajte o tome). Jako je stetan, izaziva mnoge probleme u zdravlju covjeka.
Kako su ljudi poceli izbjegavati Vegetu, Podravka je napravila verziju za nas koji ne koristimo klasicnu Vegetu, zove se Vegeta Natur, ima je kupiti u svim supermarketima i nekim obicnim prodavnicama cak. U svijetlozelenom je pakovanju,i naravno skuplja od obicne vegete,jer sadrzi samo suseno povrce.
Ja sam prosle godine pravila vegetu sama, nasitno isjeckala i susila mrkvu,persun, sve sto sam vidjela da sadrzi klasicna vegeta.
I bila je super, samo sam je brzo potrosila.

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu babybaby)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Zdrav život
8.3.2014 17:29:18   
chantal
Ja bih samo skrenula pažnju da Vegeta Natur u sastojcima navodi kvaščev ekstrakt,koji uvijek sadržava glutamat,znači još jedan skriveni naziv,tako da dođe na isto,vegeta ili vegeta natur.

Najbolje nabaviti ljupčac user posted image

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Zdrav život
8.3.2014 17:34:10   
chantal

IZVORNA PORUKA: babybaby

najbolja mi je od svih bio začina, najukusnija...



To je zato što MNG stvara ovisnost.

A jesi li primijetila da ti sva jela imaju zapravo isti okus?Okus vegete,obrati pažnju user posted image

(odgovor članu babybaby)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zdrav život
8.3.2014 21:47:36   
Esmica
Znam za kvascev ekstrakt, al ipak mi djeluje bolja u odnosu na klasicnu vegetu.
Ove godine planiram napraviti vise vegete,da mi moze biti cijelu godinu da ne kupujem.
Ja je ionako koristim za supu najvise.U variva ostala je i ne stavljam jer stavljam uvijek svjezu mrkvu,presun.


_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zdrav život
9.3.2014 17:42:15   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Lavić

Super tema!
Evo, da počnemo od doručka...
Svi znamo da bi trebalo, ali ko od vas zapravo doručkuje?
I šta jedete? Ja nemam ideje, a salame i paštete ne želim...


Ustipci,pura, domaci pekmez i puter, jaja, uljevak solo ili sa izrendanom tikvicom ili spinatom, przenice, med.....

Vegetu ne koristim godinama......njen okus mi upropasti ukus svakog jelo.
Ne osjetim okus jela, nego okus vegete.
Koristim sve zacine: Persin, celer, vlasac, kopar, mezuran, bosiljak, djumbir.......

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zdrav život
9.3.2014 17:48:15   
bebaa
koristim DO-DO začin u sva jela sem u pitu......

za doručak vikendom su ili uštipci,neka pasta ili nešto za namazati.....ne bježim ni od hrenovki ni od pašteta....jedemo sve.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Zdrav život
10.3.2014 10:19:38   
merima_s
Sjajna tema! user posted image
Ja sam vegetu isto izbacila, odavno je ne koristim u vecini jela, osim u supama. TU nikako nisam uspjela postići dobar okus. Ali sam eksperimentisanjem uspjela tako da vegetu i sl.proizvode maksimalno izbjegavam. Ja koristim puno začina: kim,kurkumu, curry, korijander,lovor,ruzmarin,kardamon,đumbir,kadulju,kopar,muškatni orah i majčinu dušicu. Čak cimet i karanfiliće stavljam u dosta mesnih jela. Grančica majčine dušice u supi ili čorbi napravi zaista razliku u okusu ili par karanfilića u gulašu. Probajte,meni je super!

Za doručak na poslu su obično mazalice, sir,puter, med,đem. Sada sam kupila super krem od susama pa i njega često namažem. Nekad isjeckam 10-ak hurmi, jednu banananu, pospem zobenim pahuljivama i prelijem voćnim jogurtom od jagode. Ta kombinacija mi je omiljena.
Kad sam kući isto mažemo ove mazalice i sireve a ja često pravim neke lepinice ili peciva, sa domaćim kajmakom , jajima i sirom. Uz to još jedemo i ajvar, nekad tunu ili sardinu.
Volim napraviti brioche kao hljeb ili u modlicama za šape, brze pogačice sa praškom za pecivo (scones), cinnamon rolles, američke palačinke sa pekmezom od jabuka.
Uglavnom paštetu i parizer ne kupujemo. MM nekad kupi ali ga samo on jede, ja i djeca ne.


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Zdrav život
10.3.2014 14:14:46   
aidana
I ja vec odavno ne koristim kupovne supe, fantove i slicno. Ne kupujem gotova jela, rijetko jedem salame i pastete, hrenovke nikako. U trudnoci sam bas pocela paziti sta jedem, pa sam nastavila kako sam sinu pocela kuhati i naravno sad kad jede s nama isto pazim. On nije jos nikad jeo mesne preradjevine i trudicu se da jos neko vrijeme tako bude.
Sto se tice vegete i ja bih je izbacila ali mi supa nikako nije ista bez nje. U ostala jela i ne stavljam ali u supu obavezno, jos uvijek stavim mrkvu, celer, persun ali jednostavno nije to to.
Inace od zacina koristim, bosiljak, lovor, origano, ruzmarin, majcinu dusicu, curry, kukurmu, i volim talijanski zacin sto dodje izmjesana morska sol sa chillijem i zacinima.
Meni je problem sto mrzim vjezbanje i sto se meni fizicka aktivnost svodi na rad po kuci i setnje sa sinom. Imam sobni bicikl ali mi se nikako ne da user posted image

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Zdrav život
10.3.2014 14:35:28   
elmaL
to s vegetom je vise stvar navike, jer je stavljamo u sve i jednostavno naviknemo na to, barem je kod mene takav slucaj, ali se treba malo potruditi, kombinovati razlicite zacine, i vecinom se postigne cak i bolji okus dok samo skontas koji zacini pasu sa cim najbolje ..

meni mama posadi u posudice racne zacine, i tako samo uberes kad ti treba za rucak, doduse tek krece sezona user posted image

ja persun tokom zime zmrznem u posudicu, i uzimam pred kraj kuhanja ubacim, zaista je svjez i okusom kao da je tek ubran, probajte...

neko spomenu majcinu dusicu u supi, i moja mama je pocela koristiti sa jos nekim travama, i da odlican okus supi, ja nesto zaboravim kad krenem praviti user posted image



_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Zdrav život
10.3.2014 15:00:58   
canim
Ja ne smatram da se trudim toliko zdravo da jedem, ali u ishrani nikad ne dodajem vegetu, pastete i hrenovke ne kupujemo, niti ih jedemo, zatim gotove supe, kocke za supu isto nikad ne kupujemo niti koristimo.
Koristimo suhe zacine uglavnom, osim persuna, njega koristim i svjezeg i suhog, zatim, bosiljak,majcinu dusicu, nanu, kopar, origano....uglavnom raznih zacina user posted image
Prosle godine sam imala u saksiji persun, bosiljak...a i sad planiram zasaditi, taman je sad vrijeme za sadnju zacina user posted image

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Zdrav život
10.3.2014 15:05:53   
elmaL
joj ja gotove supe ne podnosim, sve moze proci s vremena na vrijeme, ili za nevolju user posted image al supe iz kesica su mi bas user posted image user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Zdrav život
10.3.2014 15:05:56   
salmy
persun stalno kupujem...izrezem ga pomjesam sa mrkvom posolim u u frizider...a mpze se i zalediti..koristim ga u sve umjesto vegete
zacine volim razneuser posted image dzumbir stavljam u meso i bosiljak..cury i rizu
Supice pravim iskljucivo od koljenice koju iskuham i podjelim u par zdjelica u zamrzivac..kad kuham dodam povrce koje hocu ili krompir na kockice

Svaki dan kuham..ne volim iskreno ali moram imati kuhani obrok dnevno
Dorucak je pura,jaje.kajmak..pahuljice i domace mlijeko ako ga imamuser posted image
hrnovke ne jedemo..pastetu da i salamu...
ustipke cesto pravim...kao i pite..meso kupujemo iskljucivo provjereno kod Mujanica...nikad u marketu

Neznam jeli se hranimo bas zdravo,ali pokusavmo...gazirana pice ne volimo...cajeve pijemo svaki danuser posted image ..ne pusimo ne konzumiramo alkohol i ne drogiramo seuser posted image ...

i nisam odusevljena sto decko ne pije vodu...nece je nikako..samo sokice i cajeve...nekad mu kupim cedevitu pa pomjesam sa vodom...

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Zdrav život
10.3.2014 15:08:26   
salmy

IZVORNA PORUKA: canim
...a i sad planiram zasaditi, taman je sad vrijeme za sadnju zacina user posted image

jel moze da se zasadi na balkonu? ja fkt puno stalno kupujem persun..bukvalno ga moram imati uvijek u frizideru...kako ga posadis.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Zdrav život
10.3.2014 15:09:53   
elmaL

IZVORNA PORUKA: salmy

Neznam jeli se hranimo bas zdravo,ali pokusavmo...gazirana pice ne volimo...cajeve pijemo svaki danuser posted image ..ne pusimo ne konzumiramo alkohol i ne drogiramo seuser posted image ...


ma vi ste super user posted image user posted image

a sta ti decko pije tokom ljeta? haj barem hoce cajeve user posted image

ovo za supu, iskuhavanje i ostavljanje u posudicama je super, to je meni mama radila dok sam Eminu posebno kuhala, pa bih mu na toj vodici svaki dan nesto skuhala,,a ja nekako ne mogu bas podnijeti onaj miris iskuhavanja koljenice, tjera me na povracanje user posted image sreca pa imam mamu user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *