|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Zrcalno pisanje
24.3.2011 11:30:54   
Amrino
Nisam nasla slicnu temu a eto molila bih one koji znaju nesto o tome ili su se susretali s im da kazu svoja iskustva.
Radi se o tome da je moja prijateljica kod svog djecaka, koji ima tri godine, primjetila da pise upravo tako- zrcalno. Znaci- napise mu rijec a on je prepise ali naopako, i slova i poredak slova. (kada okrenete papir naopako fino se procita- bas kao da gledate u ogledalo)
Inace dijete je zdravo veselo, inteligentno, super crta za svoje godine i po mom nekom misljenju dosta je "napredan" u odnosu na vrsnjake.
Nju je to jako zabrinulo a ja, cackajuci po netu, naisla sam na raznorane price ali nista konretno.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010


Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Zrcalno pisanje
24.3.2011 11:34:20   
Anoniman
user posted image to je cini mi se radio i da vinci...mora da je nadprosjecne inteligencije...sta dr. kazu

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Zrcalno pisanje
24.3.2011 11:39:28   
Anoniman
Moja F. poneko slovo zna napisati naopacke. Znam da slovo J uvijek drugacije okrene, dosta i K...nisam nesto pridavala znacaj tome, sve kontam naucice, rano je...E sad si me bas zabrinula.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Zrcalno pisanje
24.3.2011 11:42:13   
Anoniman
i moj tako pise   hmmmmm  ja sa mislila da se trudi da prekopira  nisam mislila da ima tu nesto niti sam sa dr. o tome razgovaralauser posted image sad se zabrinuh  user posted image   jel stvarno mislite da se o tome mora/treba sa Dr. porazgovarat

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Zrcalno pisanje
24.3.2011 11:43:33   
Anoniman
kod disleksije se isto to javlja http://www.hud.hr/w-tekstovi/w-simptomi.html



(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Zrcalno pisanje
24.3.2011 11:49:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

kod disleksije se isto to javlja http://www.hud.hr/w-tekstovi/w-simptomi.html




Evo sad sam isla na tvoj link, i svi su mi odgovori NE . Nikakvih problema s njom u trudnoci nisam imala, skolski CR, s motorikom nije bilo problema/cak je bila uvijek malo naprednija za svoje vrsnjake/, ima muz. sluha, dijete mi savrseno prati ritam i zaista super pjeva...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Zrcalno pisanje
24.3.2011 11:54:34   
Anoniman
ma to izvrtanje ponekad slova je normalno...al ako samo tako iskljucivo pise...teba vidjeti s strucnjakom...mnogi ljudi imaju blaze oblike disleksije a da nisu ni svjesni...a jako puno genija ima disleksiju...bill gates npr....navodno je i da vinci imao

jos kad gledam simptome kod odraslih...ja ih sve imamuser posted image ..a nisam genije...da sam bogdouser posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio dadada -- 24.3.2011 11:55:36 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Zrcalno pisanje
24.3.2011 11:58:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

ma to izvrtanje ponekad slova je normalno...al ako samo tako iskljucivo pise...teba vidjeti s strucnjakom...mnogi ljudi imaju blaze oblike disleksije a da nisu ni svjesni...a jako puno genija ima disleksiju...bill gates npr....navodno je i da vinci imao

jos kad gledam simptome kod odraslih...ja ih sve imamuser posted image ..a nisam genije...da sam bogdouser posted image user posted image user posted image
Pa mozda ne neki wow genije, ali imas nesto umjetnicko...ne moRe svatko tek tako izljevati i zaljevatiuser posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Zrcalno pisanje
24.3.2011 12:19:50   
Lejla Ka
Djete od tri godine prepisuje riječi, zrcalno. Ili je on genije, ili su moja djeca tupava user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Zrcalno pisanje
24.3.2011 15:24:15   
myb@by
I ja mislim da se radi o djetetu nadprosjecne inteligencije. Moj brat je takav. On ima visok IQ. On može da priča, piše, pjeva naopako.

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Zrcalno pisanje
24.3.2011 15:57:27   
Amrino
Fol je u tome sto on ne pise to "namjerno". Znaci on prepisuje i on bukvalno tako vidi slova...pise s desna na lijevo, sva su slova naopako okrenuta. Nije da moze pisati i ovako i onako. Evo i ja trazeci po netu naidjoh na more nekih stvari...Od dislaksije, disgafije (on te simptome nema- jer recimo u slucaju ovih dijagnoza djeca ne mogu sloziti ni najjednostavnije puzzle a on ih je slagao sa 2. godine), te ljevorukih ljudi (on nije)...U svakom slucaju- ja sam i prijateljici rekla da vidi sa tetama ili psihologom u vrticu- pa valjda bi oni trebali znati kako postupiti.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Zrcalno pisanje
24.3.2011 15:59:32   
myb@by
Ja mislim da je taj djecak mali Einstein user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Zrcalno pisanje
25.3.2011 11:12:58   
HanaBana
IZVORNA PORUKA: Amrino

Fol je u tome sto on ne pise to "namjerno". Znaci on prepisuje i on bukvalno tako vidi slova...pise s desna na lijevo, sva su slova naopako okrenuta. Nije da moze pisati i ovako i onako. Evo i ja trazeci po netu naidjoh na more nekih stvari...Od dislaksije, disgafije (on te simptome nema- jer recimo u slucaju ovih dijagnoza djeca ne mogu sloziti ni najjednostavnije puzzle a on ih je slagao sa 2. godine), te ljevorukih ljudi (on nije)...U svakom slucaju- ja sam i prijateljici rekla da vidi sa tetama ili psihologom u vrticu- pa valjda bi oni trebali znati kako postupiti.

Hana isto radi. Citam tvoj post i kao da pricas o Hani. Ja kao psiholog jos ne obracam paznju na to jer ima nepune 4 godine, i mislim da ce to vremenom proci. Ukoliko s apunih 5 godina bude radila isto porazgovaracu sa strucnijim licima da saznam sta bi to trebalo da znaciuser posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Zrcalno pisanje
25.3.2011 11:20:27   
Lejla Ka
Evo ja razmišljam isto kao HanaBana. Mislim da je zaista prerano da bi takvo pisanje značilo išta problematično.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Zrcalno pisanje
26.3.2011 13:25:33   
Mirkica
Zrcalno pisanje
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Djete od tri godine prepisuje riječi, zrcalno. Ili je on genije, ili su moja djeca tupava user posted image

i ja sam se zacudila pa sam vise puta procitala , malac pise slovaa ovako ili onako sa tri godine a Bogami zrcalno jos teze . ja bih se obratila strucnjaku mozda je mali izvanprosjecno inteligenatn a takvu djecu ne smiejs zapostavljati nego s njima raditi inace ta djeca ako se s njima ne radi na njihovom stepenu a ne na stepenu djece njihvog uzrasta mogu se ulijeniti i postati jako ne zainteresovana da ne kazem glupa .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Zrcalno pisanje
26.3.2011 15:27:39   
Lulu_08
Ja sam vecinu slova u pocetku pisala "naopacke" tako da bi ih u ogledalu mogla procitati ispravno. Sigurna sam za slovo J jer od toga ima dokaz, tatina slika a na pozadini sam mu ja neku porukicu napisala sa MOJ tata, ali J naopacke. Slova koja su simetricna poput m v o t itd itd nisu bila problematicna vec ova koja idu na jednu stranu kod mene su obavezno isla na drugu.

A eto ipak normalno pisem od 5te godine. Moji su se svojevremeno savjetovali sa pedijatrom a odgovor je bio: prerano vam je dijete pocelo pisati (3god). Pedijatar je bio upravu jer sam vremenom do 5/6 godine normalno pisala...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Zrcalno pisanje
26.3.2011 18:27:07   
R&T@
Nadam se da vidite kako se moja djevojcica potpisala na crtezu u vrticu...
(Na crtezu sam ja...user posted image )
user posted image
user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Zrcalno pisanje
11.3.2015 11:24:31   
salmy
Moj decko uveliko pise na ovaj nacin..sam uzme i pise naopako..kad ga ispravimo pise sa lijeva na desno...kad sma pise pise zrcalnouser posted image

jucer nam je uciteljica rekla da se ne zamaramo sa tim...to ce proci samo od sebe...da gledamo sa pozitvne strane kao plus ...sad sam zbunjena dok citam po netu...odavno on tako pise ali sam mislila da je jos mali...
medjutim sam pise slova riejci....napravi on razmak gdje treba ali sve naopako

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Zrcalno pisanje
11.3.2015 11:52:15   
Hanady RR
Ma ne sikiraj se salmy...
naučit će dok krene u školu
Pa kod mene su obe do pred školu pisale tako...
dodouše ne sva slova al S, Ž, K, J...
evo i moja mlađa je vrsnik sa tvojim ona uredno čita već a piše naopako pokoje slovo ja je vala i ne ispravljam...
naučit će iduće godine u ovo doma morat će znat ispravno ništa se ti ne sikirajuser posted image
e da napomenu me...b i d fulaaa moja mlađa do bolaaaaaaaaaaauser posted image sve je dobro kad čita i pie za svojim stolom pa ''''mjeri'''' prema kiti na zidu i od kiti...jel promjenila pozu u kući il prostor...nabaci se ''zrcalno''''user posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 11.3.2015 12:04:15 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Zrcalno pisanje
11.3.2015 12:34:10   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: salmy

Moj decko uveliko pise na ovaj nacin..sam uzme i pise naopako..kad ga ispravimo pise sa lijeva na desno...kad sma pise pise zrcalnouser posted image

jucer nam je uciteljica rekla da se ne zamaramo sa tim...to ce proci samo od sebe...da gledamo sa pozitvne strane kao plus ...sad sam zbunjena dok citam po netu...odavno on tako pise ali sam mislila da je jos mali...
medjutim sam pise slova riejci....napravi on razmak gdje treba ali sve naopako




ovo ti je večinom osobina ljevaka, moja je isto tako pisala, sad je sve došlo na svoje, stoga ne brigaj,

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Zrcalno pisanje
11.3.2015 13:25:02   
salmy
hvala vam zene...ti ljevaci slampaviuser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Zrcalno pisanje
11.3.2015 13:27:34   
Medić*
I moj je ljevak i slammpav i smotanko mali user posted image
Nemamo problema sa okretanjem slova, imamo sa rastrkanoscu i velicinom user posted image
No sve ce to doci kako treba user posted image
Ako se pocetkom skole uoce ti neki poremecaji disleksije koji su jako cesti da se to ispraviti.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Zrcalno pisanje
11.3.2015 13:31:36   
mama75

IZVORNA PORUKA: salmy

Moj decko uveliko pise na ovaj nacin..sam uzme i pise naopako..kad ga ispravimo pise sa lijeva na desno...kad sma pise pise zrcalnouser posted image

jucer nam je uciteljica rekla da se ne zamaramo sa tim...to ce proci samo od sebe...da gledamo sa pozitvne strane kao plus ...sad sam zbunjena dok citam po netu...odavno on tako pise ali sam mislila da je jos mali...
medjutim sam pise slova riejci....napravi on razmak gdje treba ali sve naopako


Pisala je ovako i moja starija kcerka. Ja sam mislila da ce biti problem jer je ona ljevoruka, ali su mi rekli da je to cesto kod djece i da spontano prestane kada krene u skolu. Tako je i bilo. No sikiriki user posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Zrcalno pisanje
11.3.2015 14:16:56   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: mama75


IZVORNA PORUKA: salmy

Moj decko uveliko pise na ovaj nacin..sam uzme i pise naopako..kad ga ispravimo pise sa lijeva na desno...kad sma pise pise zrcalnouser posted image

jucer nam je uciteljica rekla da se ne zamaramo sa tim...to ce proci samo od sebe...da gledamo sa pozitvne strane kao plus ...sad sam zbunjena dok citam po netu...odavno on tako pise ali sam mislila da je jos mali...
medjutim sam pise slova riejci....napravi on razmak gdje treba ali sve naopako


Pisala je ovako i moja starija kcerka. Ja sam mislila da ce biti problem jer je ona ljevoruka, ali su mi rekli da je to cesto kod djece i da spontano prestane kada krene u skolu. Tako je i bilo. No sikiriki user posted image

baš mi juče mama jedne ljevoruke djevojčice priča kako njoj nije nikakav problem pisati s desna na lijevo,mnogo joj jednostavnije nego s lijeva na desno

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Zrcalno pisanje
11.3.2015 14:17:19   
salmy
http://www.dodaj.rs/f/18/or/206FZoIc/photo2376.jpg

ovo je kad pise samuser posted image "amam limvo afanauser posted image

a ovo kad ga pratimo

http://www.dodaj.rs/f/11/A8/4p6a6szi/2/photo2375.jpg

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *